www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

+40
Ddimi
kostas_st
Patrinos
packman
lander474
Nef
almak
Νικόλας Μητσόπουλος
sxeni
spyrosbhta
traveller
antreas hobby
ladakias
krokodeilos
magbas
dimisgv
pangeo
ktRinity
driblia
pilot
Batfalcon
hobby560
teohunter
georgemv
triptec
caminador
gsalonica
vzol48
ritsak
antonis Z
friar
kukosg
gklept
mitsaras
Aigagros
Georgedim
dimitsiou
Maximos
Γιωργάκος
sv1edy
44 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 16 Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από ktRinity Πεμ 2 Ιουν 2016 - 12:14

"Επετράπη η χορήγηση σημειώματος έλξης των ελαφρών ρυμουλκούμενων (μπαγαζιέρες, τρεϊλερ), μικτού βάρους, μέχρι 750 κιλά, με υπεύθυνη δήλωση μηχανολόγου, για όσα ρυμουλκούμενα έχουν ιδιοκατασκευαστεί ή δεν έχουν σχετική έγκριση τύπου."

Ξέρει κανένας αν ισχύει κάτι τέτοιο?
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ktRinity
ktRinity


http://www.quattroadvertising.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από tabbert Πεμ 2 Ιουν 2016 - 12:24

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] το συγκεκριμενο σαιτ είναι από το γεναρη του 2015 ισχυει όπως σημερα? και μαλιστα αναφερει ελαφρα ρυμουλκουμενα μεχρι 750 κιλα τρειλερ μπαγκαζιερες και όχι για τροχόσπιτα....

tabbert


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από ktRinity Πεμ 2 Ιουν 2016 - 12:27

Ναι, δεν είπα για τροχοσπιτο.. Γενικότερα για ρυμουλκούμενα (μπαγκαζιέρες, τραίλερ κτλ).

Επίσης στο Ελλαδιστάν τα πάντα παίρνουν παράταση... :-P
ktRinity
ktRinity


http://www.quattroadvertising.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από ritsak Πεμ 2 Ιουν 2016 - 17:36

Πήγα χθες στο τμήμα συγκοινωνιών της πόλης μου και ο αρμόδιος υπάλληλος μου είπε οτι δεν τους έχει έρθει τίποτα καινούριο για τροχόσπιτα. Του είπα οτι στο σαϊτ του υπουργείου έλεγε αυτό για την αναθεώρηση και τώρα δεν λέει τίποτα για τροχόσπιτα και μου απάντησε οτι αυτός ενεργεί με βάση τους νόμους που του έχουν στείλει. Δεν έχει έρθει τίποτα καινούριο άρα ισχύει ακόμα όλη η διαδικασία με μηχανολόγο, μελέτες κ.λ.π.

ritsak


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Maximos Πεμ 2 Ιουν 2016 - 23:06

Η συγκεκριμένη διάταξη ... δεν ισχύει πλέον ...
Ίσχυσε λίγο πριν την εφαρμογή του νέου Νόμου για τις εγκρίσεις τύπου.
Όσοι πρόλαβαν ... πρόλαβαν ...
Ρίξτε μια ματιά ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]  
Έληξε ... την 1η / 5 / 2015  
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από ladakias Πεμ 2 Ιουν 2016 - 23:34

cravan καλοταξιδο  cravanτελος καλο ολα καλα
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από dimisgv Πεμ 23 Ιουν 2016 - 22:09

Τελικά να περιμένουμε να αλλάξει το σύστημά ή να  βγαλουμε άδεια έλξης με τα 1000 ευρώ να πάμε διακοπές φέτος με το τροχοσπιτάκι μας?Αθήνα έβγαλε καποιος με το υπάρχον καθεστώς?Ευχαριστω

dimisgv


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Γιωργάκος Παρ 24 Ιουν 2016 - 9:50


Αυτό και αν είναι δίλημμα ............

Εγώ θα έβρισκα τρόπο να το πάω στο TritonII να κάνω τις διακοπές μου μετά θα το άφηνα εκεί πληρώνοντας 1€ την ημέρα πάρκινγκ και όταν θα έχω ελεύθερο χρόνο θα πηγαίνω να μένω.
Αν σε ενδιαφέρει πάρε τηλ. στο TritonII .

Αυτό μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα με την έγκριση τύπου .....
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από tabbert Κυρ 26 Ιουν 2016 - 17:19

dimisgv έγραψε:Τελικά να περιμένουμε να αλλάξει το σύστημά ή να  βγαλουμε άδεια έλξης με τα 1000 ευρώ να πάμε διακοπές φέτος με το τροχοσπιτάκι μας?Αθήνα έβγαλε καποιος με το υπάρχον καθεστώς?Ευχαριστω

το εχω αναγραψει και παλι.....είμαι υπερ της νομιμότητας αλλα μεσα σε λογικα πλαισια...προσωπικα θα το κοτσαριζα χωρις αδεια αλλα μετα χαρτια τελωνειου μαζιμου και θα το πηγαινα σε ένα κάμπινγκ και θα καθόμουνα και απλα δεν θα εκανα οδικη περιηγηση....και θα ξαναγυρναγα παλι πισω στο τελος των διακοπων......με κινδυνο βεβαια μην πεσει κανενας πανω μου και όχι τοσο αν με σταματησουν......αντε και καλες διακοπες...

tabbert


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από ladakias Τετ 29 Ιουν 2016 - 21:10

βρηκα αυτο 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τετ 29 Ιουν 2016 - 22:02

Τακή είσαι μεγάλο και καλό ψαχτήρι !
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Georgedim Τετ 29 Ιουν 2016 - 22:18

Τάκη, ευχαριστούμε.

Διαβάζοντας όμως τις προϋποθέσεις χορήγησης "άδειας έλξης", ....αναφέρει στα προαπαιτούμενα έγγραφα την ανάγκη ύπαρξης μελέτης μηχανολόγου μηχανικού (έγκριση τύπου), ...εφ' οσον δεν υπάρχει σχετικό έγγραφο.

Αν κατάλαβα καλά γλυτώνεις (έναντι αμοιβής), μόνο το τρέξιμο της κατάθεσης των εγγράφων στη Νομαρχία και την αναμονή της έκδοσης της άδειας ρυμούλκησης.
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Maximos Παρ 1 Ιουλ 2016 - 0:56

Τάκη ... than1
Όπως είπε και ο Γιώργος (Δασκαλό) ... είσαι μεγάλο ψαχτήρι ... ! Very Happy
Δεν ξέρω, αν οι αναφερόμενες διαδικασίες, αφορούν μετά από την ψήφιση του τελευταίου Νόμου,
ή είναι προγενέστερες.
Κρατάω μια επιφύλαξη, γιατί ενώ αναφέρεται μια αντίστοιχη σχετική νομολογία ...
... δεν αναφέρεται ο τελευταίος Νόμος (περί ειδικών οχημάτων, ειδικού σκοπού).

Ίσως μια επικοινωνία μαζί τους, να διαλευκάνει το τοπίο .    
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Batfalcon Παρ 1 Ιουλ 2016 - 14:50

Οταν πήρα το τροχόσπιτο, ψάχνοντας στο web, βρήκα τον παρακάτω κύριο.

Ανέλαβε με το προηγούμενο σημείωμα έλξης + την βεβαιώση του κατασκευαστή του αυτοκινήτου + την μεταβίβαση θεωρημένη από την ΔΟΥ+ την παραχώρηση του δικαιώματος εκ μέρους μου να το έλκει το αυτοκίνητο της Κατερίνας,  και μου εξέδωσε το νέο σημείωμα έλξης, αυτό που έχω τώρα δηλαδή.
Εν συνεχεία χρειάστηκα να βγάλω ένα άλλο σημείωμα έλξης για το Panda, βασιζόμενος σε ένα παλαιότερο που είχα για το Tempra, που αφορούσε το τρειλερ της βάρκας.
Πάλι ξανά ήρθε πήρε όλα τα παλιά έγγραφα  + την βεβαίωση της Fiat και πάλι μου έφερε στα χέρια μου το σημείωμα.

Σας τα γράφω όοοολα αυτά διότι ο άνθρωπος είναι μέσα στα πράγματα.
Κρατήστε το όνομα και το τηλέφωνό του. Αν μπορεί κάτι να γίνει νόμιμα, θα το κάνει. Και φθηνότερα από όσα είδα να γράφει στο site πιο πάνω.

Θωμάς Τάσιος 6944436228
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από ladakias Παρ 1 Ιουλ 2016 - 16:10

Batfalcon έγραψε:Οταν πήρα το τροχόσπιτο, ψάχνοντας στο web, βρήκα τον παρακάτω κύριο.

Ανέλαβε με το προηγούμενο σημείωμα έλξης + την βεβαιώση του κατασκευαστή του αυτοκινήτου + την μεταβίβαση θεωρημένη από την ΔΟΥ+ την παραχώρηση του δικαιώματος εκ μέρους μου να το έλκει το αυτοκίνητο της Κατερίνας,  και μου εξέδωσε το νέο σημείωμα έλξης, αυτό που έχω τώρα δηλαδή.
Εν συνεχεία χρειάστηκα να βγάλω ένα άλλο σημείωμα έλξης για το Panda, βασιζόμενος σε ένα παλαιότερο που είχα για το Tempra, που αφορούσε το τρειλερ της βάρκας.
Πάλι ξανά ήρθε πήρε όλα τα παλιά έγγραφα  + την βεβαίωση της Fiat και πάλι μου έφερε στα χέρια μου το σημείωμα.

Σας τα γράφω όοοολα αυτά διότι ο άνθρωπος είναι μέσα στα πράγματα.
Κρατήστε το όνομα και το τηλέφωνό του. Αν μπορεί κάτι να γίνει νόμιμα, θα το κάνει. Και φθηνότερα από όσα είδα να γράφει στο site πιο πάνω.

Θωμάς Τάσιος 6944436228
ποτε εγινε αυτο
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Batfalcon Παρ 1 Ιουλ 2016 - 16:49

Η άδεια του τροχόσπιτου Σπτέμβριο του 14. Η άδεια της βάρκας Ιουνιο 15
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από traveller Παρ 1 Ιουλ 2016 - 17:54

Batfalcon έγραψε:Οταν πήρα το τροχόσπιτο, ψάχνοντας στο web, βρήκα τον παρακάτω κύριο.

Ανέλαβε με το προηγούμενο σημείωμα έλξης + την βεβαιώση του κατασκευαστή του αυτοκινήτου + την μεταβίβαση θεωρημένη από την ΔΟΥ+ την παραχώρηση του δικαιώματος εκ μέρους μου να το έλκει το αυτοκίνητο της Κατερίνας,  και μου εξέδωσε το νέο σημείωμα έλξης, αυτό που έχω τώρα δηλαδή.
Εν συνεχεία χρειάστηκα να βγάλω ένα άλλο σημείωμα έλξης για το Panda, βασιζόμενος σε ένα παλαιότερο που είχα για το Tempra, που αφορούσε το τρειλερ της βάρκας.
Πάλι ξανά ήρθε πήρε όλα τα παλιά έγγραφα  + την βεβαίωση της Fiat και πάλι μου έφερε στα χέρια μου το σημείωμα.

Σας τα γράφω όοοολα αυτά διότι ο άνθρωπος είναι μέσα στα πράγματα.
Κρατήστε το όνομα και το τηλέφωνό του. Αν μπορεί κάτι να γίνει νόμιμα, θα το κάνει. Και φθηνότερα από όσα είδα να γράφει στο site πιο πάνω.

Θωμάς Τάσιος 6944436228
.......................... Καλο μου ακουγεται αυτο ...
.........Σ'ευχαριστουμε Μιχαλη για την ενημερωση !!!! hand
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από ladakias Παρ 1 Ιουλ 2016 - 18:11

Batfalcon έγραψε:Η άδεια του τροχόσπιτου Σπτέμβριο του 14. Η άδεια της βάρκας Ιουνιο 15
δηλαδη ο νομος για την εγκριση τυπου ηταν σε ισχυει.

εαν δεν κανω λαθος .

αρα αυτο που μου ειπε καποιος οτι οταν υπαρχει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΕΛΞΗΣ.το τροχοσπιτο μπορει να μεταβιβαστη 

[ΧΩΡΙΣ ΝΕΑ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΥΠΟΥ].ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ????????
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Batfalcon Παρ 1 Ιουλ 2016 - 18:27

Tάκη, παρ τον τηλέφωνο και πες του όλη την υπόθεση. Μόνο αυτός θα μπορέσει να σου πει με απόλυτη βεβαιότητα. Εγώ δεν γνωρίζω.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα - Σελίδα 8 Empty Απ: Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα

Δημοσίευση από Γιωργάκος Παρ 23 Δεκ 2016 - 11:38


Καταθέτει κάποιος στο ΥΜΕ την άδεια έλξης  να πάρει βεβαίωση για την εφορία να μην πληρώνει τα τέλη κυκλοφορίας .

Ερώτηση

Όταν θα χρειαστεί να ξανά πάρει την άδεια έλξης θα του δώσουν αυτή που κατέθεσε στο ΥΜΕ ή θα του πουν φέρε μας έγκριση τύπου για το τροχόσπιτο να εκδώσουμε νέα άδεια κυκλοφορίας του ;
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 16 Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης