www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

+13
pilot
adria 502
tabbert
Georgedim
Γιωργάκος
yianisk
ktRinity
Masterless
Aggeliki
athanase
george
traveller
Maximos
17 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από tabbert Πεμ 26 Απρ 2018 - 12:12

adria 502 έγραψε:
yianisk έγραψε:Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας.
Δεν έχω ασχοληθεί πότε μου με κάμπινγκ ούτε με σκηνή ούτε με τροχόσπιτο. Διακαής πόθος από μικρός ήταν η αγορά τροχόσπιτου,φαίνεται ότι ο καιρός ήρθε.
Το αυτοκίνητο μου βάσει την βεβαίωση της εταιρίας μπορεί να έλξη 1300 kg με φρενα ήμαστε τετραμελής οικογένεια με δυο μικρά παιδιά τεσσάρων και δυόμιση ετών.
Με την ερευνά αγοράς που έχω κάνει στην αθηνα έχω καταλήξει στην αγορά ενός τροχόσπιτου 1000kg μικτό τις εταιρίας caravelier στα 4.80 μετρά στα 9.500 ευρό χωρίς την άδεια έλξης,μας άρεσε η εσωτερική διακόσμηση που είχε.
Τι γνωρίζεται για την εταιρία caravelier? αξίζει σαν αγορά?
Είναι ισάξια σαν της Γερμανικές.
Σας ευχαριστώ με εκτίμηση Καστανάς Γιάννης.


yianisk
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κ.Καστανά βλεποντας οτι ενδιαφερεστε για τροχοσπιτο και μιας και εγώ δεν ενδιαφερομαι πλεον η εστω με το  τροχοσπιτο που εχω ,λογω του οτι τα παιδια μου εχου πλεον μεγαλώσει και δεν μας βλέπω για άλλες διακοπές σαν αυτες που καναμε σκευτηκα να το πουλήσω.
Εχω ένα ADRIA DK 502 του 2003 ειναι σε αριστη κατάσταση, για μένα ειναι όμορφο και πολύ λειτουργικό έχει 2 κουκέτες πίσω ,ένα καθιστικό που γινεται κρεβάτι και ένα μεγάλο σαλόνι που γίνεται διπλο κρεβάτι,εχω εγκαταστήσει και κλιματιστικο TRUMA ,εχει ακόμα  πολλά extra .σκηνη δωμάτιο ,τέντα κ.α.
Εχει κάνει πολλά- πολλά χιλιομετρα ,πάνω απο 10 χρόνια ταξιδευαμε στο εξωτερικό, μας έχει χαρίσει ευτυχισμένες στιγμές ,ανετες δικοπές και με αίσθηση ασφάλειας .Το βάρος του ειναι λίγο κάτω απο 1000 κιλά και επιτρέπει εως 1300 kgr ,είναι άριστα συντηρημένο και προσεγμένο.
Θα χαιρόμουνα να το έπαιρνε κάποιος και να του έκανε τη χρήση που του έχουμε κάνει οικογενειακώς εμείς .Εάν ενδιαφερεστε μπορέιτε να επικοινωνήσετε στο τηλ. 6977223963 για να σας δώσω πληροφορίες ,foto κλπ.Το όνομά μου ειναι Γιάννης.
αρα θες αμαξι με ικανοτητα ελξης στα χαρτια τουλαχιστον 1300 κιλα σαν τυπικο κομματι για να βγει η αδεια ελξης....καλη περιπτωση παντως διοτι ξερεις τι θα παρεις

tabbert


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από tsilhs-xalkida Παρ 3 Αυγ 2018 - 19:22

.

tsilhs-xalkida


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από Γιωργάκος Παρ 3 Αυγ 2018 - 19:59


Καλώς ήρθες φίλε στη παρέα μας .
Ένας απο τους κανονισμούς του φόρουμ είναι να μην γράφουμε "Greeklish"

Η δημοσίευσή σου αφαιρέθηκε αν θέλεις μπορείς να την ξανά γράψεις με Ελληνικούς χαρακτήρες.
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από tsilhs-xalkida Παρ 3 Αυγ 2018 - 20:05

καλησπέρα στην παρέα...... είμαι καινούργιο..... μετά από χρόνια ελευθερου καμπιγκ με σκινη θέλω να αγοράσω ένα τροχόσπιτο γύρος τα 5 μέτρα!!!!! για τα λεφτά που ψάχνω βρησκο γύρο 12 χρόνια. είναι καλά? η πολλή παλιό?

tsilhs-xalkida


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από Γιωργάκος Παρ 3 Αυγ 2018 - 20:58


Φίλε εξαρτάται σε τι κατάσταση είναι το τροχόσπιτο,  αν δεν έχει παρουσιάσει προβλήματα υγρασίας δεν έχει σκουριασμένο σασί και έχει τη δυνατότητα έλξης το αυτ/το σου να το πάρεις .

Υπάρχουν μέλη στο φόρουμ με ποιο παλιά τροχόσπιτα .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από tabbert Σαβ 4 Αυγ 2018 - 19:27

φιλε απο την χαλκιδα εισε λιγο ασαφης......ισως λογω μη πολλων γνωσεων...
αρχικα θες τροχοσπιτο με καθαρο μηκος 5 μετρα η ολικο μηκος 5 μετρα
πρεπει να δεις τι ικανοτητα ελξης εχει το αμαξι σου και μετα να μπεις στην διαδικασια να ψαχτεις για συγκεκιμενα μοντελα ισως συμφωνα με το βαρος που σου επιτρεπει ελξη
υπολογισε στα χρηματα σου μαζι με την αγορα του τροχοσπιτου θες και εγκριση τυπου που να την υπολογισεις απο 1200-1500 ευρα συν τελη κυκλοφοριας 140 ευρω και ασφαλεια που θα σου πει η ασφαλιστικη σου εταιρια
αυτα μα την προυποθεση οτι το τροχοσπιτο ειναι σε αρκετα καλη κατασταση και δεν εχει ζημιες η να θελει περεταιρω επιδιορθωσεις.
για να καταλαβεις το δικο μου τροχοσπιτο ειναι 29 χρονων και μεχρι στιγμης ειναι ολα οκ....
αν μπεις στο τρυπακι της αγορας και την πραγματοποιησεις οτι μπορουμε θα βοηθησουμε...αλλα φυσικα και πριν ακομα την αγορα του για οτι αποριες οτι μπορουμε θα βοηθησουμε οσο μπορουμε μεσω πληκτρολογιου

tabbert


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από Asterios Κυρ 14 Οκτ 2018 - 17:01

Καλησπέρα και από μένα. Σκοπεύω να αγοράσω ένα Adria 25 χρονών. Θα ήθελα αρχικά να μου πείτε αν έχετε άποψη για την εταιρεία γιατί δεν έχω κανέναν γνωστό με τέτοιο. Επίσης έχει κάτι μικρά βαθουλώματα στη λαμαρίνα στο πλάι από χαλάζι όπως μου είπε ο τωρινός ιδιοκτήτης. Αν δεν έχει σκιστεί η λαμαρίνα μπορούν να δημιουργήσουν πρόβλημα;
Asterios
Asterios


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από Georgedim Κυρ 14 Οκτ 2018 - 17:18

Αστέριε, καλώς όρισες στην παρέα μας !!!  hi

Στην επιλογή ενός μεταχειρισμένου τροχόσπιτου, πιστεύω δεν παίζει τόσο κυρίαρχο ρόλο το όνομα της εταιρείας κατασκεύης του, όσο η προσοχή και η συντήρηση που είχε από τον προηγούμενο (-ους) ιδιοκτήτη (-ες) του.
Αυτά είναι που κυρίως συμβάλλουν στην μακροζωϊα και στη λειτουργικότητα ενός τροχόσπιτου.

Αρχικά δες αν σε βολεύει η διαρρύθμιση του και μετά για μια πρώτη γεύση ρίξε μια ματιά εδώ : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]  

Για ότι άλλο χρειαστείς μη διστάσεις να μας ρωτήσεις.
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από Asterios Κυρ 14 Οκτ 2018 - 18:01

Ευχαριστώ πολύ!

Τον οδηγό τον έχω διαβάσει καμιά 10αριά φορές για να τα θυμάμαι  Razz όταν βλέπω τροχόσπιτα από κοντά.
Asterios
Asterios


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 14 Οκτ 2018 - 18:19


Καλώς ήρθες φίλε στην παρέα μας .
Μην τα φοβάσαι τα Adria όπως είπε και ο διαχειριστής μας εξαρτάτε ποιος (οι) το είχαν .

Αυτό το Adria το πούλησα το 2014 το είχα αγοράσει το 1986 μεγάλωσαν δύο αγόρια μέσα σε αυτό και βλέπεις μετά απο τόσα χρόνια σε τι κατάσταση ήταν .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κακώς που δεν ξανά πήρα Adria .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από ladakias Κυρ 14 Οκτ 2018 - 19:04

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλα cravan
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από Asterios Κυρ 14 Οκτ 2018 - 19:39

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλωσορίσματα.

Είχα τροχόσπιτο ένα Hobby 455 νομίζω του 83-84 το οποίο ήταν των γονιών με χαμένα χαρτιά παρατημένο αρκετά χρόνια και μετά από μερικές μικροεπισκευές και 2-3 χρόνια καλών διακοπών είπα να το δώσω και να πάρω ένα πιο "εντάξει". 

Έχω βρει ένα Adria πολλά υποσχόμενο με το πιο μεγάλη αμφιβολία μου κάτι βαθουλώματα στη λαμαρίνα. Όταν το δω από κοντά θα έχω την ευκαιρία να δω όλες τις πιθανές ατασθαλείες των προηγούμενων αν και μου είπε πως το έφερε από Γερμανία ο ίδιο πριν από 3 χρόνια.

Επειδή το budget είναι πολύ περιορισμένο και είναι το καλύτερο οπτικά που έχω βρει ελπίζω να είναι έτσι και από κοντά με όλα τα χαρτιά του εντάξει. 

Όλα αυτά με τα τελωνεία τις μεταβιβάσεις και τις άδειες έλξης που έχω διαβάσει με έχουν τρομάξει.
Asterios
Asterios


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από traveller Κυρ 14 Οκτ 2018 - 19:53

hiΚαλως ορισες στην παρεα μας καινουριε φιλε  ... 
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από ladakias Κυρ 14 Οκτ 2018 - 20:33

Asterios έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους για τα καλωσορίσματα.

Είχα τροχόσπιτο ένα Hobby 455 νομίζω του 83-84 το οποίο ήταν των γονιών με χαμένα χαρτιά παρατημένο αρκετά χρόνια και μετά από μερικές μικροεπισκευές και 2-3 χρόνια καλών διακοπών είπα να το δώσω και να πάρω ένα πιο "εντάξει". 

Έχω βρει ένα Adria πολλά υποσχόμενο με το πιο μεγάλη αμφιβολία μου κάτι βαθουλώματα στη λαμαρίνα. Όταν το δω από κοντά θα έχω την ευκαιρία να δω όλες τις πιθανές ατασθαλείες των προηγούμενων αν και μου είπε πως το έφερε από Γερμανία ο ίδιο πριν από 3 χρόνια.

Επειδή το budget είναι πολύ περιορισμένο και είναι το καλύτερο οπτικά που έχω βρει ελπίζω να είναι έτσι και από κοντά με όλα τα χαρτιά του εντάξει. 

Όλα αυτά με τα τελωνεία τις μεταβιβάσεις και τις άδειες έλξης που έχω διαβάσει με έχουν τρομάξει.
μη σε τρομαζει τιποτα
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από caminador Δευ 15 Οκτ 2018 - 19:49

Καλώς τον καινούργιο μας φίλο!
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταχειρισμένο  τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο). - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).

Δημοσίευση από ladakias Πεμ 25 Οκτ 2018 - 12:12

Μετά από τέσσερις αποτηχημενες προσπάθειες αυτη την εβδομάδα και πολλες αλλες πιο παλια ειδα οτι είναι πολύ δύσκολα νά βρεις τροχόσπιτο καθαρό χωρίς μεγαλη ζημιά για αυτό λοιπόν υπομονή και επιμονή και θα βγεις κερδισμένος προσοχή στις φωτογραφίες να φαίνεται από παντού πριν πας να το δεις για να γλιτώσεις χρημα και χρόνο
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης