www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

+8
Aigagros
Γιωργάκος
athanase
george
traveller
Maximos
Γιώργος
almak
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από teonakos Σαβ 21 Απρ 2012 - 0:53

Στο επάνω μέρος του ψυγείου (κάτω απο τον πάγκο εννοώ)υπάρχει κλέμα με 12V .
Απο εκεί μπορούμε να πάρουμε ρεύμα για τα ανεμιστηράκι .
teonakos
teonakos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από lander474 Τετ 25 Απρ 2012 - 11:53

Maximos έγραψε:Νίκο, κατ' αρχήν σωστά σου είπαν ... όσοι σου είπαν ότι τα ψυγεία των τροχόσπιτων, δεν μοιάζουν με τα οικιακά ...
Λειτουργούν με αμμωνία ... δεν έχουν συμπιεστή ... και δεν κάνουν θόρυβο ...
Τα ανεμιστηράκια, τοποθετούνται ανάλογα ...
... είτε στον πίσω χώρο του ψυγείου, είτε στην επάνω γρίλια (από μέσα, όπως δείχνουν οι φωτογραφίες του Αλέξη).
Λειτουργούν βοηθητικά, αυξάνοντας τη ροή του αέρα στην περιοχή της ψήκτρας του ψυγείου ...
... σπρώχνοντάς τον προς τα έξω ...

Το ζητούμενο είναι, να μην "εγκλωβίζεται" ο ζεστός αέρας στον πίσω χώρο του ψυγείου ... και να "ανανεώνεται"
Το δικό μας ζεστό κλίμα του καλοκαιριού ... σχεδόν, κάνει απαραίτητη την ύπαρξη ανεμιστήρα .

Η λειτουργία με ρεύμα 220 V ή με το υγραέριο, αποδίδει το ίδιο καλά .

Μάξιμε συμφωνώ σε όσα λές αλλά έχω μια αμφιβολία για ένα πράγμα τα ανεμιστηράκια μπάινουν καλύτερα πάνω από το ψυγείο ρουφόντας τον αέρα ή από κάτω στέλνοντας αέρα αν μπουν στις γρύλιες δεν βοηθάνε τόσο όσο με τον πρώτο τρόπο και για να είμαι ειλικρινής πριν τα βάλω κι εγώ από πάνω τα είχα στις γρύλιες αλλά δεν είχα σωστή απόδωση ενώ μετά που τα έβαλα από πάνω ήταν η μέρα με τη νύχτα και σε μέγάλες θερμοκρασίες το καλοικαίρι . Τώρα δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση η πραγματικότητα αυτό . Αλλά ήταν μια διαπίστωση που είχα κάνει τότε .
lander474
lander474


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από nastyzuki Τετ 25 Απρ 2012 - 13:16

επανηλθα.....αν με θυμοσαστε ακομη.
Εχοντας κανει ολα αυτα χρονια πριν...τα θεωρησα ημιμετρα.
Κατεληξα στην λυση...του ψηγειου 220vac (αλλαξα 3 οσπου να καταληξω..λογο προσωπικου μου προβληματος) 110λτ 90watt ενεργιακης κλαση Α(δουλευει το μισο της ωρας..δηλ καταναλωνει μαχ50watt) με 250αμπ μπαταρια φορτηγου ινβερτερ 2000watt-4000watt δουλευει ολο το τροχοσπιτο...και ειμαι καθοδον για παραλαβη των 2 πανελ 100watt με ψηφιακο ρυθμιστη 20αμπ.
Το ιδανικοτερο για 4μελης οικογενεια και με το δικο μου ατομικου προβλημα που θελω "τουβλα" παγακια με το ουζακι μου...................

Το 3πλο ψηγειο παντος αν ενδιαφερετε κανεις πωληται.....η ανταλλασετε με 150αρα μπαταρια φορτηγου...ειναι 50 λτ

nastyzuki


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από Maximos Τετ 25 Απρ 2012 - 20:32

lander474 έγραψε:
Μάξιμε συμφωνώ σε όσα λές αλλά έχω μια αμφιβολία για ένα πράγμα τα ανεμιστηράκια μπάινουν καλύτερα πάνω από το ψυγείο ρουφόντας τον αέρα ή από κάτω στέλνοντας αέρα αν μπουν στις γρύλιες δεν βοηθάνε τόσο όσο με τον πρώτο τρόπο και για να είμαι ειλικρινής πριν τα βάλω κι εγώ από πάνω τα είχα στις γρύλιες αλλά δεν είχα σωστή απόδωση ενώ μετά που τα έβαλα από πάνω ήταν η μέρα με τη νύχτα και σε μέγάλες θερμοκρασίες το καλοικαίρι . Τώρα δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση η πραγματικότητα αυτό . Αλλά ήταν μια διαπίστωση που είχα κάνει τότε .
Τάσο και η δική μου άποψη, είναι να μπούν στο πίσω μέρος του ψυγείου ...
Εκεί, έχω τοποθετήσει και 'γω το δικό μου ... κάτω από την ψήκτρα ... κατευθύνοντας τον αέρα προς αυτήν.
Ίσως, από την πάνω πλευρά της ψήκτρας, να υπάρχει χώρος, για μεγαλύτερο ανεμιστήρα ... ή και πάνω από ένα ...
Απλά, αν τοποθετηθεί από επάνω, πρέπει να "ρουφάει" τον αέρα ...
Την τοποθέτηση στην γρίλια, θα την έκανα, αν δεν είχα άλλη λύση.
Το βασικότερο νομίζω, είναι να μην εγκλωβίζεται ο ζεστός αέρας στον πίσω χώρο του ψυγείου και δεν οδηγείται προς τα έξω ...

Ρίξε μια ματιά εδώ ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ... άνοιξε τον σύνδεσμο ...
... και πήγαινε στο 6.2.1 ... να δείς την πρόταση της Dometic ... για να μην εγκλωβίζεται ο αέρας ...
Κοίτα και την φωτογραφία Σχ. 4 ... είναι επεξηγηματική της ροής του αέρα...

Η λύση του Νίκου (... γειά σου Νίκο !) ... Very Happy
... είναι μια άλλη ... και σίγουρα πιο αποδοτική λύση ...
... φυσικά, με το αντίστοιχο κόστος της ... και την εξ αρχής εγκατάσταση νέου ψυγείου ...
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από nastyzuki Πεμ 26 Απρ 2012 - 10:25

Μαξιμε...αν τα βαλεις κατω, δεν ειναι και τοσο μεγαλη η διαφορα...στο κοστος ..εννοειτε οτι να πιανουν τα χερια σου...γιατι αν θες μαστορικα χερετισματα.
Ενδειχτικα....το ψηγειο το ειχα...το κοστος αγορας του εχει....100 ευρω. Αν βρεις κανα φοιτητη που μετακομιζει το παιρνεις 50 ευρω.
Το σηστημα τωρα των φωτοβολταικων.....ψαχνοντας και ψαχνοντας το βρηκα στον Βαγγελη....χαχαχαχ.....δεν θα πω τιμη που μου βγηκε(γιατι και αυτο το κατασκευασα).....χαχαχαχαχ αλλα δεν ειναι και αναγκαιο για οσους μπαινουν σε οργανωμενο.(αναμενω μεχρι 5 μαιου τα πανελ)
Απλα εγω το περασα για αλλες καταστασεις.
Μπορειτε και με ρευμα απο το δυναμο του αυτοκινητου με διακοπτη επιλογης μπαταριων που βαζουν στα σκαφη με κοστος 35 ευρω να φορτωνετε και μια απλη 100αρα στο τροχοσπιτο και ενα inverter 1500 watt κοστος 150 ευρω να κανετε κανονικη χρηση ψηγειου στα πολυ μακρινα ταξιδια.
αλλιως μεχρι 5 ωρες ταξιδι το ψηγειο μισοφωρτωμενο τα απαραιτητα αντεχει και χωρις ρευμα.

Ελπιζω να βοηθαω και να μην νομιζετε οτι σας κανω μαθηματα.
Οι καιροι ειναι δυσκολοι και καλο ειναι να αποφευγουμε της....λουμπες.

nastyzuki


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από nastyzuki Πεμ 26 Απρ 2012 - 10:32

Εννοητε οτι ολα αυτα ειναι τσεκαρισμενα στης ελληνικες θερμοκρασιες καλοκαιριου.Ενδειχτικα περσυ με θερμοκρασια εσωτερικη (κλειστο σφραγισμενο το τροχοσπιτο)40C ταξιδι 6ωρων προς νοτια πελλοπονησο αλλα με παγωμενα κρεατα στην καταψυξη και με θερμοκρασια 4 στην συντηρηση ...φτανοντας στο καμπινγ ειχα.....0 καταψυξη και 10 συντηρηση.Εφτασα 12 το μεσημερι.........χωρις ρευμα απο το αυτοκινητο

nastyzuki


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από Maximos Πεμ 26 Απρ 2012 - 11:06

Όχι βρε Νίκο, δεν υπάρχει θέμα, ότι μας κάνεις μάθημα .
Απόψεις και ιδέες καταθέτουμε, με στόχο να υπάρχει αλληλοβοήθεια μεταξύ μας.
Οι καιροί ... είναι δύσκολοι ... !

Έχεις δίκιο, στο ότι πρέπει να πιάνουν και τα χέρια σου, για να ασχοληθείς με κάτι ...
... όπως και στο θέμα του κόστους ...
Όταν έχεις τα υλικά, ή μπορείς να τα βρείς σε καλή τιμή ... και "τα καταφέρνεις" ...
... έχοντας βέβαια, τα σχετικά εργαλεία, τον χώρο και τα εξαρτήματα ...
... τα πράγματα, απλουστεύονται .
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από ???????? Δευ 30 Ιουλ 2012 - 16:20

Αύριο θα βάλω μπρός το ψυγείο για πρώτη φορά στη λειτουργία των 230volt μιάς και θα μείνω κάποιες μέρες. Μια τυπική ερώτηση : χρειάζεται να προβώ σε κάποια άλλη ενέργεια πέραν της επιλογής του ανάλογου περιστροφικού διακόπτη στη λειτουργία των 230 volt και της αύξησης του διακόπτη έντασης ("ποτενσιόμετρου") της ψύξης στο τέρμα ;;;
(Το μπουτόν (κουμπί) που δίνει την σπίθα στη λειτουργία του ψυγείου με υγραέριο δε το ακουμπάω καθόλου...... Embarassed , ρωτάω μη κάνω καμιά πατάτα.....)

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από athanase Δευ 30 Ιουλ 2012 - 16:44

Νίκος1984 έγραψε:Αύριο θα βάλω μπρός το ψυγείο για πρώτη φορά στη λειτουργία των 230volt μιάς και θα μείνω κάποιες μέρες. Μια τυπική ερώτηση : χρειάζεται να προβώ σε κάποια άλλη ενέργεια πέραν της επιλογής του ανάλογου περιστροφικού διακόπτη στη λειτουργία των 230 volt και της αύξησης του διακόπτη έντασης ("ποτενσιόμετρου") της ψύξης στο τέρμα ;;;
(Το μπουτόν (κουμπί) που δίνει την σπίθα στη λειτουργία του ψυγείου με υγραέριο δε το ακουμπάω καθόλου...... Embarassed , ρωτάω μη κάνω καμιά πατάτα.....)

Πιστεύω πως η τοποθέτηση του επιλογέα στο 220V αρκεί, τίποτε άλλο.... Καλά αποτελέσματαVery Happy
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από Maximos Δευ 30 Ιουλ 2012 - 20:09

Νίκο, σου απάντησε ήδη ο Θανάσης.
Με τους διακόπτες, που αφορούν στο υγραέριο, ασχολείσαι, μόνο όταν το χρησιμοποιείς, με υγραέριο.

Στην πρώτη ευκαιρία, γράψε και τον τύπο του ψυγείου σου,
δεν αλλάζει κάτι, απλά οι υποδείξεις, θα είναι πιό συγκεκριμένες ,
ίσως, υπάρχει κάποιος φίλος με το ίδιο ψυγείο .
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από ???????? Δευ 30 Ιουλ 2012 - 22:22

Ωραία σας ευχαριστώ Θανάση και Μάξιμε πολύ. Θα ενημερώσω σχετικά με την απόδοση του ψυγείου....

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από sudwind Δευ 30 Ιουλ 2012 - 22:41

με την ευκαιρια να γραψω οτι εχω τοποθετησει 2 ανεμιστηρακια κι ενα μεγαλυτερο στις ψυκτρες του ψυγειου ,να τραβαν προς τα εξω ,,μαζι με τον καθαρισμο που εκανα στο καυστηρακι(εβγαλε μακα)τις μερες με τις μεγαλες ζεστες που ειμουν καβαλα, ΕΙΔΑ μεγαλη διαφορα !!!στη συντηρηση κι εβγαζα αναψυκτικο-νερο, αρκετα κρυα!!!
αρα θελει ανα τακτικα χρονικα διαστηματα ενα servaci!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
sudwind
sudwind


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από Maximos Δευ 30 Ιουλ 2012 - 22:57

Ηλία, έχεις απόλυτο δίκιο ...

Όταν κάτι, συντηρείται σωστά και προγραμματισμένα ...
... και καλύτερα λειτουργεί ... και έχει και μεγαλύτερο χρόνο ζωής ... !
Wink
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από ???????? Παρ 3 Αυγ 2012 - 12:04

Τέταρτη μέρα σήμερα λειτουργίας του ψυγείου και η κατάψυξη λειτουργεί άψογα με παγωμένα νερά κιμάδες κτλ και το ψυγείο να κρατάει τα τρόφιμα σε πολύ καλά επίπεδα ανάλογα των κανονικών ψυγείων. Μπορώ να πώ πώς είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την απόδοση του. Η σχετική μυρωδιά που έβγαινε την πρώτη μέρα από τις γρίλιες εξωτερικά και μύριζε κάπως σαν καμμένο έχει σχεδόν εξαφανιστεί !

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από Maximos Παρ 3 Αυγ 2012 - 15:23

Νίκο ... "το κάπως σαν καμένο" που έγραψες , εγώ θα το έλεγα ... "σαν καινούργιο" ... Wink
Μη ξεχνάς, το ότι δούλεψε για πρώτη φορά,
καθώς και ότι στο πίσω μέρος του, με την ψήκτρα και τις σωληνώσεις αναπτύσσεται μια κάποια θερμοκρασία.
Όπως επίσης και στην περίπτωση που το λειτουργήσεις με το υγραέριο, μη σε προβληματίσει,
η κάπως πιο ανεβασμένη θερμοκρασία στην περιοχή της καμινάδας, είναι φυσιολογική .
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από Aigagros Παρ 3 Αυγ 2012 - 18:03

Να προσθέσω ότι με τη χρήση αερίου η οσμή που αναφέρεις Νίκο γίνεται πιο έντονη. Με τον καιρό όμως θα ατονεί μέχρι που θα εξαφανιστεί τελείως. Στο δικό μου σταμάτησε να γίνεται αντιληπτή μετά από ένα χρόνο. Όσο περισσότερο το χρησιμοποιήσεις, τόσο γρηγορότερα θα φύγει...
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από ???????? Σαβ 4 Αυγ 2012 - 15:01

Aigagros έγραψε:Να προσθέσω ότι με τη χρήση αερίου η οσμή που αναφέρεις Νίκο γίνεται πιο έντονη. Με τον καιρό όμως θα ατονεί μέχρι που θα εξαφανιστεί τελείως. Στο δικό μου σταμάτησε να γίνεται αντιληπτή μετά από ένα χρόνο. Όσο περισσότερο το χρησιμοποιήσεις, τόσο γρηγορότερα θα φύγει...

Γιώργο πρός το παρόν το λειτούργησα με 230V . Με αυτή τη πηγή ενέργειας είχα τη ''περίεργη'' μυρωδιά ! Αλλά όπως είπα υποχώρησε το μεγαλύτερο μέρος της. Αυτό που έχω να επισημάνω είναι αυτό που έγραψε και ο Μάξιμος. Πως στο πίσω μέρος στη ψύκτρα και από το μέρος που φαίνονται οι γρίλιες αναπτύσσεται πολύ μεγάλη θερμοκρασία και αυτό το καταλαβαίνει εύκολα....
Πάντως να πώ πώς στη κατάψυξη έβαλα ακόμα και παγωτό και η απόδοση ήταν άψογη !

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεμιστήρες - ψύξη ψυγείου

Δημοσίευση από Maximos Σαβ 4 Αυγ 2012 - 18:57

Να συμπληρώσω σε όλα αυτά, ότι αρκετά διαφωτιστική, είναι και η ύπαρξη ενός θερμόμετρου.
Μετρώντας τη θερμοκρασία, στη συντήρηση και στην κατάψυξη αντίστοιχα,
θα έχουμε κάποια "δεδομένα", στα οποία θα στηριζόμαστε κάθε φορά.
Όταν μάλιστα αυτά, τα έχουμε σε αντιστοιχία και με την εξωτερική θερμοκρασία, ακόμη καλύτερο.

Ας έχουμε υπόψη μας και τον προσανατολισμό του ψυγείου μας ...
Καλό είναι, να μην το βλέπει ο ήλιος !
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης