Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Από την Πάτρα στην Κορνουάλλη.
από caminador Χθες στις 21:36

» Chinese Diesel vehicle air heaters
από Scout Χθες στις 16:10

» Νέο Φόρουμ για Drone (UAV's)
από gsalonica Χθες στις 12:43

» Πτήση με drone ... πάνω από την Μεθώνη ...
από ktRinity Χθες στις 11:51

» Ηλεκτρονικά...μαραφέτια....
από vzol48 Κυρ 13 Οκτ 2019 - 16:31

» Να πιούμε μια μπύρα
από Νικόλας Μητσόπουλος Σαβ 12 Οκτ 2019 - 18:07

» Καλοκαίρι 2019
από Batfalcon Παρ 11 Οκτ 2019 - 23:12

» Τα 8 καλύτερα μέρη της Ευρώπης από το CNN
από Georgedim Παρ 11 Οκτ 2019 - 22:20

» Φωτιά σε τροχόσπιτο στην Ασπροβάλτα Θεσσαλονίκης
από Batfalcon Παρ 11 Οκτ 2019 - 21:06

» Το μεγαλύτερο πλοίο.........
από Γιωργάκος Τετ 9 Οκτ 2019 - 15:29

» Προσπάθεια ... για βελτίωση, απόδοσης του ψυγείου ...
από Batfalcon Δευ 7 Οκτ 2019 - 15:04

» KNAUS ΚΑΙ BOSCH
από Batfalcon Κυρ 6 Οκτ 2019 - 21:52

» Φωτογραφίες άσχετες αλλά ωραίες
από Patrinos Κυρ 6 Οκτ 2019 - 20:13

» Spring buffer
από Γιωργάκος Κυρ 6 Οκτ 2019 - 12:39

» Μπρατισλάβα, ....η πόλη των βασιλέων.
από Patrinos Σαβ 28 Σεπ 2019 - 8:32

» Μουσθένη Καβάλας
από Patrinos Σαβ 28 Σεπ 2019 - 8:18

» Χρόνος και άνθρωπος
από caminador Παρ 27 Σεπ 2019 - 12:13

» Έρχεται το πιο υπερσύγχρονο τροχόσπιτο με.. ενσωματωμένο γκαράζ!
από caminador Παρ 27 Σεπ 2019 - 12:04

» Θεσσαλονικείς γονείς μαζί με την επτάχρονη κόρη τους θα κάνουν τον γύρο του κόσμου με ένα IVECO
από caminador Σαβ 21 Σεπ 2019 - 19:35

» Πάνελ
από Georgedim Κυρ 15 Σεπ 2019 - 12:28

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση digg  Κοινωνική Δικτύωση delicious  Κοινωνική Δικτύωση reddit  Κοινωνική Δικτύωση slashdot  Κοινωνική Δικτύωση yahoo  Κοινωνική Δικτύωση google  Κοινωνική Δικτύωση live      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του www.taxidiarides.gr στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Η κοπή της πίτας του φόρουμ μας ...

Σελίδα 1 από 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η κοπή της πίτας του φόρουμ μας ...  Empty Η κοπή της πίτας του φόρουμ μας ...

Δημοσίευση από Maximos Την / Το Τρι 6 Δεκ 2011 - 18:19

Επειδή ... είναι πλέον εθιμοτυπική, η κοπή της πίτας ...
... επειδή, αφ' ενός πλησιάζουν οι ημέρες ... και αφ' ετέρου, άρχισαν ήδη οι πρώτες συζητήσεις ...
... ας αρχίσουμε εδώ ... τις καταθέσεις των απόψεών μας .
Maximos
Maximos
Admin

http://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η κοπή της πίτας του φόρουμ μας ...  Empty Απ: Η κοπή της πίτας του φόρουμ μας ...

Δημοσίευση από Cissy 242 Την / Το Τρι 6 Δεκ 2011 - 22:41

Προτείνω και ψηφίζω Πάτρα. Very Happy Very Happy
C
Cissy 242
Cissy 242

Η κοπή της πίτας του φόρουμ μας ...  Empty Απ: Η κοπή της πίτας του φόρουμ μας ...

Δημοσίευση από Maximos Την / Το Τρι 6 Δεκ 2011 - 23:47

Καλό θα είναι, οι προτάσεις που θα υπάρξουν, να είναι πιο συγκεκριμένες .
... και για να μην παρεξηγηθώ, να επισημάνω τα εξής ...

Μέχρι σήμερα, η φιλόξενη και αρκετά βολική "φωλιά" του φίλου μας του Κούκου, μας έχει εξυπηρετήσει πάρα πολύ .
Μοιραία λοιπόν, σε τέτοιες περιπτώσεις, οι όποιες συγκρίσεις, θα είναι αναπόφευκτες .
Υπάρχει ... αντίστοιχη "φωλιά" Κούκου, στην Πάτρα ; ... το ίδιο φιλόξενη ; ... το ίδιο οικονομική ; ...
... και που θα μπορούμε να κινηθούμε ... "σαν το σπίτι μας "; ... με "δικά" μας εδέσματα, ποτά ... κλπ ;

Οι καιροί ... δεν νομίζω, ότι μας επιτρέπουν, να επεκταθούμε, σε ... άλλου είδους επαγγελματικούς χώρους ...

Η ιδέα, να γίνουν σε τοπικό επίπεδο κοπές πιτών ... και επικοινωνία, με σύνδεση Skype ... πως φαίνεται ; ...
Maximos
Maximos
Admin

Δημοσίευση από traveller Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 6:46

Kαλα λεει ο Μαξιμος !!!!
Οπου αλλου .............. ναι κι'εγω συμφωνω , κι'εμενα μου αρεσει αυτη η ιδεα , αλλα να ειναι μεγαλος ο χωρος , και στεγασμενος.
Πολυ καλα εκανες Μαξιμε και εβαλες νωρις αυτο το θεμα .

Για λοιπον να ακουμε προτασεις ...

traveller
traveller

Δημοσίευση από Patrinos Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 8:58

Πολύ σωστές οι επισημάνσεις του Μάξιμου και πραγματικά πολύ ζεστή και φιλόξενη η φωλιά του Κούκου. Αλλά νομίζω ότι η αλλαγή του χώρου θα είναι πολύ θετικός παράγοντας, θα είναι κάτι διαφορετικό κάθε φορά. Δεν παραγνωρίζω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι και οι μεγάλες μετακινήσεις είναι σοβαρό πρόβλημα.
Αν αποφασισθεί Πάτρα, οι Πατρινοί (κλιμάκιο Πάτρας,Very Happy 234, alfa romeo, joskem, Nikos, Paris 223, Patrinos …) θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε. Για αίθουσα παραδείγματος, θα μπορούσα να διαθέσω το υπόγειο του γραφείου μου.
Η συνάντηση θα μπορούσε να συνδυαστεί με μια εκδρομή με τον οδοντωτό έως την Ζαχλωρού και κατέβασμα με τα πόδια (καιρού επιτρέποντος). Όσοι δεν μπορούν, θα μπορούσαν να πάνε μια υπέροχη βόλτα έως τα Καλάβρυτα και επιστροφή πάλι με τον οδοντωτό.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Patrinos στις Τετ 7 Δεκ 2011 - 9:14, 1 φορά
Patrinos
Patrinos

Η κοπή της πίτας του φόρουμ μας ...  Empty η κοπή της πίτας

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 9:10

Αν αποφασισθεί Πάτρα... μια εκδρομή με τον οδοντωτό έως την Ζαχλωρού...
Εγω μέσα santa
η φιλόξενη και αρκετά βολική "φωλιά" του φίλου μας του Κούκου
και πάλι μέσα, μέσα γενικώς δηλαδή... rendeer
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος

Δημοσίευση από Cissy 242 Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 9:37

Νικόλας Μητσόπουλος έγραψε:[
και πάλι μέσα, μέσα γενικώς δηλαδή... rendeer

Γεια σου Νικόλα. Μου αρέσει που είσαι all weather, μέσα σε όλα Very Happy Very Happy
C
Cissy 242
Cissy 242

Δημοσίευση από Cissy 242 Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 9:48

Προτείνω και ψηφίζω Πάτρα στο τετράγωνο.
Και αλλαγή χώρου συνάντησης, ακόμη και αν η πιττακοπή γίνει στην Αθήνα.
Καλή ανυπερθέτως η φωλιά του φίλου μας Γιώργου Κούκου, και τον ευχαριστούμε θερμά για την παραχώρηση του χώρου, αλλά καιρός να αλλάξουμε σελίδα. Η επανάληψη φέρνει μονοτονία.
C
Cissy 242
Cissy 242

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 10:12

Γεια σου Νικόλα. Μου αρέσει που είσαι all weather, μέσα σε όλα
Σαν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] michelin την έχω δει τελευταία... Basketball
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος

Δημοσίευση από athanase Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 10:36

Cissy 242 έγραψε:Προτείνω και ψηφίζω Πάτρα στο τετράγωνο.
Και αλλαγή χώρου συνάντησης, ακόμη και αν η πιττακοπή γίνει στην Αθήνα.
Καλή ανυπερθέτως η φωλιά του φίλου μας Γιώργου Κούκου, και τον ευχαριστούμε θερμά για την παραχώρηση του χώρου, αλλά καιρός να αλλάξουμε σελίδα. Η επανάληψη φέρνει μονοτονία.
C

Εγώ θα συμφωνήσω με την Σίσσυ αλλά και τους Πατρινούς φίλους για τρεις λόγους.

1. Ας πάψει η Αθήνα να είναι ο ομφαλός της γης. 2. Η αλλαγή είναι ανανέωση, είναι σπάσιμο της ρουτίνας όσο κι αν κάποια ρουτίνα μπορεί να είναι ωραία. 3. Η απόσταση για τους φίλους Αθηναίους από Πάτρα είναι μόνο 222Χιλ. όταν πάρα πολλοί έχουν κάνει το Αθήνα-Ναύπλιο (150Χιλ.) Πατήσια-Αμπελόκηποι. Σκεφθείτε όμως ότι η Πάτρα είναι βάλσαμο για την Δυτική Ελλάδα και τα νησιά, για την Πελοπόνησο ακόμη και για τους φίλους εκ Θεσσαλονίκης που η Πάτρα τους έρχεται 29Χιλ λιγότερα και ΧΩΡΙΣ σχεδόν διόδια.

Όλα αυτά βέβαια υπό την αίρεση ότι θα βρεθεί ο κατάλληλος χώρος αν και πιστεύω ότι λόγω κρίσης ΟΛΑ γίνονται.
athanase
athanase

Δημοσίευση από Γιώργος Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 12:19

Patrinos έγραψε: . . . . . . . οι Πατρινοί (κλιμάκιο Πάτρας,Very Happy 234, alfa romeo, joskem, Nikos, Paris 223, Patrinos . . . . .

. . . . ένας, δύο, τρεις, τέσσερες, πέντε, έξι ! ! ! . . . . . . [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Καλά βρε Κωστάκημ ! ! ! . . . . . πότε προκάνατε και αυγατίσατε και γίνατε τόσοι πολλοί και δεν το πήραμε χαμπάρι . . . . . Εσεις πιά είστε ΥΠΕΡδύναμη ! ! . . . . .
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Γιώργος
Γιώργος

Δημοσίευση από diamantino Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 15:44

Patrinos έγραψε:Πολύ σωστές οι επισημάνσεις του Μάξιμου και πραγματικά πολύ ζεστή και φιλόξενη η φωλιά του Κούκου. Αλλά νομίζω ότι η αλλαγή του χώρου θα είναι πολύ θετικός παράγοντας, θα είναι κάτι διαφορετικό κάθε φορά. Δεν παραγνωρίζω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι και οι μεγάλες μετακινήσεις είναι σοβαρό πρόβλημα.
Αν αποφασισθεί Πάτρα, οι Πατρινοί (κλιμάκιο Πάτρας,Very Happy 234, alfa romeo, joskem, Nikos, Paris 223, Patrinos …) θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε. Για αίθουσα παραδείγματος, θα μπορούσα να διαθέσω το υπόγειο του γραφείου μου.
Η συνάντηση θα μπορούσε να συνδυαστεί με μια εκδρομή με τον οδοντωτό έως την Ζαχλωρού και κατέβασμα με τα πόδια (καιρού επιτρέποντος). Όσοι δεν μπορούν, θα μπορούσαν να πάνε μια υπέροχη βόλτα έως τα Καλάβρυτα και επιστροφή πάλι με τον οδοντωτό.

+1
Και .....γιατι.....
γουσταρω τους....Πατρινους ! ! !
Laughing Laughing Laughing
diamantino
diamantino

Δημοσίευση από Γιωργάκος Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 15:51

diamantino έγραψε:
+1
Και .....γιατι.....
Αν υποψιαστώ ότι αγάπησες κάνα κολλητό μου θα σφαχτούμε ...........
Γιωργάκος
Γιωργάκος

Δημοσίευση από diamantino Την / Το Τετ 7 Δεκ 2011 - 16:27

Γιωργάκος έγραψε:
diamantino έγραψε:
+1
Και .....γιατι.....
Αν υποψιαστώ ότι αγάπησες κάνα κολλητό μου θα σφαχτούμε ...........

Ο εν λογω κολλητος σου,
εχει κατι κοινο με τον δικο μου κολλητο ! ! !
Εχουν και οι δυο......φιλοξενο υπογειο ! ! !
Razz Razz Razz Razz
diamantino
diamantino

Δημοσίευση από PARIS 223 Την / Το Παρ 16 Δεκ 2011 - 10:16

I love you Πολλα μπορουν να γινουν εφοσον αποφασισθει η ΠΑΤΡΑ σαν τοπος εκδηλωσης της πιττακοπης, πιστευω οτι μπορειτε να βασιστητε στους Πατρινους για την επιτυχια της.!!!!
PARIS 223
PARIS 223

Δημοσίευση από Cissy 242 Την / Το Παρ 16 Δεκ 2011 - 10:53

PARIS 223 έγραψε: I love you Πολλα μπορουν να γινουν εφοσον αποφασισθει η ΠΑΤΡΑ σαν τοπος εκδηλωσης της πιττακοπης, πιστευω οτι μπορειτε να βασιστητε στους Πατρινους για την επιτυχια της.!!!!

Βασιζόμαστε οπωσδήποτε και εγώ προσωπικά το έχω δηλώσει απεριφράστως και στο τετράγωνο. Very Happy Very Happy
C
Cissy 242
Cissy 242

Δημοσίευση από diamantino Την / Το Σαβ 17 Δεκ 2011 - 16:41

Πιστευω πως πρεπει οι....Πατρινοι
ν'αρχισουν να καταθετουν ....σχεδια,
και ...ημερομηνιες ! ! !

Cool Cool Cool Cool
diamantino
diamantino

Δημοσίευση από athanase Την / Το Σαβ 17 Δεκ 2011 - 21:03

Πατρινοί μας φίλοι, είμαστε βέβαιοι ότι θα κάνετε το ΑΡΙΣΤΟ και ότι η επιτυχία είναι δεδομένη.
athanase
athanase

Δημοσίευση από joskem Την / Το Κυρ 18 Δεκ 2011 - 15:42

Patrinos έγραψε:
Αν αποφασισθεί Πάτρα, οι Πατρινοί (κλιμάκιο Πάτρας,Very Happy 234, alfa romeo, joskem, Nikos, Paris 223, Patrinos …) θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε.
Σαν "μέλος" της ομάδας των Πατρινών, εδώ είμαι και εγώ και σας περιμένω με διπλή χαρά, τόσο για να γνωριστούμε από κοντά, όσο και για να κόψουμε την πίττα μας. Laughing

joskem

Δημοσίευση από Masterless Την / Το Κυρ 18 Δεκ 2011 - 18:31

Άντε Βόρειοι, να συγκαλέσουμε Συμβούλιο............. Rolling Eyes Idea
Masterless
Masterless

Δημοσίευση από Γιώργος Την / Το Κυρ 18 Δεκ 2011 - 20:07

Masterless έγραψε:Άντε Βόρειοι, να συγκαλέσουμε Συμβούλιο............. Rolling Eyes Idea

Το συζητάω γιά την κάθοδο μόνον αν δεν ανακατευτεί στην πίττα ο Χαλκιδαίος . . . . Rolling Eyes
Διαφορετικά Νίκομ δεν πρόκειται να σταυρώσομε "φλουρί" . . . . . Rolling Eyes
Μην ξεχνάς τι μας έκανε στην λοταρία στην Στυλίδα φέτος στις 28 Οκτωβρίου . . . . . Very Happy Razz bounce
Γιώργος
Γιώργος

Δημοσίευση από Maximos Την / Το Κυρ 18 Δεκ 2011 - 20:18

Γιώργος έγραψε:
Masterless έγραψε:Άντε Βόρειοι, να συγκαλέσουμε Συμβούλιο............. Rolling Eyes Idea

Το συζητάω γιά την κάθοδο μόνον αν δεν ανακατευτεί στην πίττα ο Χαλκιδαίος . . . . Rolling Eyes
Διαφορετικά Νίκομ δεν πρόκειται να σταυρώσομε "φλουρί" . . . . . Rolling Eyes
Μην ξεχνάς τι μας έκανε στην λοταρία στην Στυλίδα φέτος στις 28 Οκτωβρίου . . . . . Very Happy Razz bounce
... Βρε ... κατεβείτε εσείς ... και ο Χαλκιδαίος ... θα είναι το ησυχοτερότερο Wink Cool παιδί ... !!
... δε γίνεται ... θα δείξει και χαρακτήρα ... σαν ... επόμενος πρόεδρος ... !! Very Happy Very Happy
Maximos
Maximos
Admin

Δημοσίευση από athanase Την / Το Κυρ 18 Δεκ 2011 - 20:27

Νικόλα την παρουσία των Βορείων την θεωρούμε "εκ των ουκ άνευ" ή αλλιώς "δεδομένη"
athanase
athanase

Δημοσίευση από Γιώργος Την / Το Κυρ 18 Δεκ 2011 - 20:29

Maximos έγραψε: ο Χαλκιδαίος ... θα είναι το ησυχοτερότερο Wink Cool παιδί ... !!

Πρόεδρε . . . . μην υπόσχεσαι . . . . το "κρίμα" στο λαιμό σου ! ! . . . . Very Happy

... δε γίνεται ... θα δείξει και χαρακτήρα ... σαν ... επόμενος πρόεδρος ... !! Very Happy Very Happy

Αυτό είναι που μ'ανησυχεί σφόδρα Πρόεδρέ μου . . . . Είναι ικανός, (εν οψει της εκλογικής αναμέτρησης), να βάλει στην πίττα τόσα φλουριά όσοι και οι παρευρισκόμενοι γιά να μας δωροδοκήσει και να μας καλοπιάσει όλους . . . . . Very Happy Razz bounce jocolor

Γιώργος
Γιώργος

Δημοσίευση από Γιωργάκος Την / Το Κυρ 18 Δεκ 2011 - 20:35

Ωραία και τώρα που γίναμε μια μεγάλη και ωραία παρέα να πούμε . Πότε ;
Γιωργάκος
Γιωργάκος

Σελίδα 1 από 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης