www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

» Καλη Ανασταση
από diamantino Δευ 17 Απρ 2023 - 20:20

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

+3
Γιώργος
Γιωργάκος
Aigagros
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από ???????? Παρ 2 Δεκ 2011 - 20:25

Καλησπέρα σε όλα τα αγαπητά μέλη αυτού του υπέροχου Φόρουμ. Εγώ δυστυχώς είμαι καινούργιος και στο φόρουμ και στο θέμα των τροχόσπιτων. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εσάς τους παλαιότερους κάτι. Άν διαλέξω να αγοράσω ένα τροχόσπιτο και το πάω κατευθείαν σε ένα Camping και ΔΕΝ το έχω για μετακινήσεις , χρειάζεται να μου βγάλουν πινακίδες η' να πληρώσω κάποια αντίστοιχη φορολογία για κάτι ; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας. Να είσαστε όλοι καλά !!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Aigagros Παρ 2 Δεκ 2011 - 20:33

Κατ' αρχήν καλώς όρισες Νίκο. Το τροχόσπιτο που θα κινηθεί στο δρόμο πρέπει να έχει όλα τα απαραίτητα ...διαπιστευτήρια. Σημείωμα ρυμούλκησης, τέλη κυκλοφορίας, ασφάλεια. Δεν είναι φρόνιμο να παίζεις με τις πιθανότητες αν θα συμβεί κάτι ή όχι.
Δεν αξίζει όμως να το κάνεις εάν έχεις σκοπό να το εγκαταστήσεις κάπου μόνιμα. Η λύση που θα σου πρότεινα είναι να το πας εκεί με μία πλατφόρμα (γερανό).
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Παρ 2 Δεκ 2011 - 21:11

Νίκο οι περισσότερες εμπορίες τροχόσπιτων μπορούν να στο παραδώσουν σε όποιο camping τους πεις .
Καλώς όρισες στο forum .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιώργος Παρ 2 Δεκ 2011 - 21:52



Nίκο να σε καλωσορίσω κι' εγώ . . . . Χαίρομαι που σε βλέπω στο forum μας . . . . . .

(ελπίζω να είσαι ο "γνωστός" Νίκος και να μην κάνω "καμιά πατάτα")
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]




Η τυπική διαδικασία είναι αυτή που σου εξέθεσε ο Γιώργος, (aigagros), ειδικά αν μετακινείσαι . . . . Tώρα από κει και πέρα οι κίνδυνοι μειώνονται εάν και εφ' όσον είσαι μόνιμος σ' ένα camping . . . . . . Very Happy

Yπάρχει ειδική ενότητα γιά τις "συστάσεις" των μελών μας στις "Διάφορες συζητήσεις" . . . Αν θέλεις γράψε μας εκεί λίγα λόγια γιά σένα . . . . . .

Και πάλις καλώς ήρθες . . . . . . και ότι θέλεις είμαστε, (και είμαι), στην διάθεσή σου Very Happy Very Happy
Γιώργος
Γιώργος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Maximos Δευ 5 Δεκ 2011 - 2:18

Νίκο, το τροχόσπιτο ... τυπικά, είναι ένα σπίτι με ρόδες ... άρα κυκλοφορεί ...
... και εφόσον κυκλοφορεί, πρέπει να έχει πινακίδες.
Εάν τώρα, δεν το "κυκλοφορήσεις" ... αλλά θα είναι "στάσιμο" ... "μόνιμο" κλπ, σε κάποιο camping, μπορείς να καταθέσεις την Βεβαίωση έλξης (... ας πούμε άδεια κυκλοφορίας του ...) και να μην πληρώσεις, τα σχετικά τέλη.


ΥΓ : Το τελευταίο, θα προσπαθήσω, να το επιβεβαιώσω ... και θα ενημερώσω.
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Μεταφορά τροχόσπιτου σε Κάμπινγκ

Δημοσίευση από ???????? Τρι 6 Δεκ 2011 - 14:18

Maximos έγραψε:Νίκο, το τροχόσπιτο ... τυπικά, είναι ένα σπίτι με ρόδες ... άρα κυκλοφορεί ...
... και εφόσον κυκλοφορεί, πρέπει να έχει πινακίδες.
Εάν τώρα, δεν το "κυκλοφορήσεις" ... αλλά θα είναι "στάσιμο" ... "μόνιμο" κλπ, σε κάποιο camping, μπορείς να καταθέσεις την Βεβαίωση έλξης (... ας πούμε άδεια κυκλοφορίας του ...) και να μην πληρώσεις, τα σχετικά τέλη.


ΥΓ : Το τελευταίο, θα προσπαθήσω, να το επιβεβαιώσω ... και θα ενημερώσω.


Μάξιμε ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει σε αυτά που μου είπες. Απο ποιά στιγμή και μετά είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις τα τέλη κυκλοφορίας ; Δηλαδή : άν εγώ πάω σε μια επιχείρηση και αγοράσω ένα καινούργιο τροχόσπιτο και μου κόψει απόδειξη αγοράς και στη συνέχεια του ζητήσω να μου το πάει ο ίδιος σε ένα κάμπινγκ να μου το αφήσει χρειάζεται να έχω βγάλει προγενέστερα Βεβαίωση έλξης και να μπλεχτώ με όλα αυτά ;; Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι ρωτάω γιατί οι απορίες ενός Κατατόπισε με σε παρακαλώ γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με αυτή τη διαδικασία. Σε ευχαριστώ πολύ.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τρι 6 Δεκ 2011 - 14:29

Όχι Νίκο . Αφού θα στο πάει ο έμπορος σε ένα camping δεν χρειάζεται να βγάλεις άδεια έλξης ούτε να πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας .
Όταν θα αλλάξεις αυτοκίνητο και αποφασίσεις να μετακινείς το τροχόσπιτο τότε θα πρέπει να βγάλεις άδεια έλξης και να πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας .
Αν στο μέλλον δεν θες να μετακινείς το τροχόσπιτο καταθέτεις την άδεια έλξης και δεν θα πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από ???????? Τρι 6 Δεκ 2011 - 14:42

Γιωργάκος έγραψε:Όχι Νίκο . Αφού θα στο πάει ο έμπορος σε ένα camping δεν χρειάζεται να βγάλεις άδεια έλξης ούτε να πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας .
Όταν θα αλλάξεις αυτοκίνητο και αποφασίσεις να μετακινείς το τροχόσπιτο τότε θα πρέπει να βγάλεις άδεια έλξης και να πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας .
Αν στο μέλλον δεν θες να μετακινείς το τροχόσπιτο καταθέτεις την άδεια έλξης και δεν θα πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας .


Α πολύ καλά τότε. Άρα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Δηλαδή άν κατάλαβα καλά με λίγα λόγια , με το που σου εγκρίνουν τα χαρτιά και σου χορηγήσουν την άδεια έλξης από εκείνη την στιγμή θα πρέπει να πληρώνεις τα τέλη , και πιθανότατα να κάνεις και ασφάλεια για το τροχόσπιτο σου(δεν ξέρω αν επιβάλλεται η' άν αρκεί η ασφάλεια του αυτοκινήτου που θα το ''σέρνει'') . Μπλέκεσαι κατά κάποιο τρόπο με την γραφειοκρατία δηλαδή για να αρχίσεις να πληρώνεις τέλη. Έχω ακούσει όμως πώς αν θελήσει κάποιος κάποια στιγμή να το μετακινήσει έστω για μία (1) φορά ο ίδιος παραδείγματος χάρη με το αυτοκίνητο του απο ένα κάμπινγκ σε ένα άλλο δέν είναι υποχρεωμένος να μπεί σε όλη αυτή τη διαδικασία. (Μου φαίνεται πώς απο το υπουργείο του χορηγούν ένα χαρτί σαν βεβαίωση πώς θα το μετακινήσει για μία φορά σε κάποιο σταθερό μέρος). Ή κάπως έτσι , δεν την ξέρω την διαδικασία πολύ καλά. Λέω αυτά πο έχω ακούσει και γώ Smile Smile

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 6 Δεκ 2011 - 14:49

Τα τέλη κυκλοφορίας Νίκο καθώς και η ασφάλιση του τροχοσπίτου γίνονται ΜΟΝΟ εάν το βγάλεις στο δρόμο και το κυκλοφορείς. Σημείωμα ρυμούλκησης μπορείς να βγάλεις από την πρώτη στιγμή. Στη δική σου περίπτωση όμως δεν ενδείκνυται, αφού με το αυτοκίνητο που έχεις τώρα δεν θα το τραβήξεις, επομένως δεν βγάζεις ούτε άδεια ρυμούλκησης, στο πάει ο αντιπρόσωπος εκεί που θες και έληξε η ιστορία. Όταν με το καλό θελήσεις να το κυκλοφορήσεις, τότε θα παίξεις με τα χαρτιά. Η ασφάλιση είναι υποχρεωτική και από όσο έχω ψάξει (κάποιος μπορεί να έχει βρει κάτι καλύτερο) αφορά στην κυκλοφορία του τροχόισπιτου, είναι προέκταση της ασφάλισης του οχήματος - ρυμουλκού και καλύπτει μόνο την αστική ευθύνη. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι καλύτερο επ' αυτού ας το δημοσιεύσει.
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από ???????? Τρι 6 Δεκ 2011 - 15:37

Aigagros έγραψε:Τα τέλη κυκλοφορίας Νίκο καθώς και η ασφάλιση του τροχοσπίτου γίνονται ΜΟΝΟ εάν το βγάλεις στο δρόμο και το κυκλοφορείς. Σημείωμα ρυμούλκησης μπορείς να βγάλεις από την πρώτη στιγμή. Στη δική σου περίπτωση όμως δεν ενδείκνυται, αφού με το αυτοκίνητο που έχεις τώρα δεν θα το τραβήξεις, επομένως δεν βγάζεις ούτε άδεια ρυμούλκησης, στο πάει ο αντιπρόσωπος εκεί που θες και έληξε η ιστορία. Όταν με το καλό θελήσεις να το κυκλοφορήσεις, τότε θα παίξεις με τα χαρτιά. Η ασφάλιση είναι υποχρεωτική και από όσο έχω ψάξει (κάποιος μπορεί να έχει βρει κάτι καλύτερο) αφορά στην κυκλοφορία του τροχόισπιτου, είναι προέκταση της ασφάλισης του οχήματος - ρυμουλκού και καλύπτει μόνο την αστική ευθύνη. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι καλύτερο επ' αυτού ας το δημοσιεύσει.

Ά μάλιστα κατάλαβα Γιώργο. Απλά ξέρεις και εγώ ρωτάω για να μάθω. Γιατί αύριο μεθαύριο που θα θέλω να το κινήσω πρέπει να γνωρίζω την διαδικασία όλη. Φερ ειπείν δέν ξέρω πώς σου χορηγούν πινακίδες και από που , και άν φυσικά τα νούμερα των πινακίδων που σου δίνουν είναι τα ίδια με του αυτοκινήτου που έλκει το τροχόσπιτο . Με λίγα λόγια θα ήθελα κάποια στιγμή να μου γράψετε αναλυτικά για να καταλάβω πώς ακριβώς θα πρέπει να κινηθώ αφού αποφασίσω να το μετακινήσω , με τα γραφειοκρατικά. Δηλαδή : πρώτον πρέπει να πάς στο υπουργείο να ζητήσεις αυτο.... ,,, δεύτερον πρέπει να κάνεις αυτό...... Ελπίζω να με καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πω Very Happy Very Happy και να μή σε ζαλίζω. χαχαχαχα !!!!

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 6 Δεκ 2011 - 19:02

Όχι Νίκο, δεν ζαλίζεις κανέναν εδώ μέσα, αν ζαλιζόμασταν δεν θα γραφόμασταν στο φόρουμ rabbit!!

Οι πινακίδες έχουν τον ίδιο αριθμό με αυτόν του αυτοκινήτου σου, δεν στις χορηγεί η Διεύθυνση (ενώ θα έπρεπε), αλλά τις χτυπάς σε μαγαζάκια που βρίσκονται κοντά σε μεγάλες Διευθύνσεις Τροχαίας. Κοντά στην πλατεία Καραϊσκάκη πχ είναι ένας που τις χτυπάει και παίρνει 5 € φθηνότερα από άλλους που είναι πιο κοντά στην Τροχαία της Αγ.Κωνσταντίνου, εγώ δεν το ήξερα και πήγα στο δεύτερο...
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από ???????? Τρι 6 Δεκ 2011 - 19:19

Aigagros έγραψε:Όχι Νίκο, δεν ζαλίζεις κανέναν εδώ μέσα, αν ζαλιζόμασταν δεν θα γραφόμασταν στο φόρουμ rabbit!!

Οι πινακίδες έχουν τον ίδιο αριθμό με αυτόν του αυτοκινήτου σου, δεν στις χορηγεί η Διεύθυνση (ενώ θα έπρεπε), αλλά τις χτυπάς σε μαγαζάκια που βρίσκονται κοντά σε μεγάλες Διευθύνσεις Τροχαίας. Κοντά στην πλατεία Καραϊσκάκη πχ είναι ένας που τις χτυπάει και παίρνει 5 € φθηνότερα από άλλους που είναι πιο κοντά στην Τροχαία της Αγ.Κωνσταντίνου, εγώ δεν το ήξερα και πήγα στο δεύτερο...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Γιώργο. Μου έλυσες όλες τις απορίες. Είσαι κατατοπιστικότατος. Να είσαι καλά !!!! santa santa

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 6 Δεκ 2011 - 19:21

Δεν σου έλυσα σχεδόν τίποτα. Οι απορίες σου θα αρχίσουν από τη στιγμή που με το καλό θα το πάρεις!Shocked What a Face
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Maximos Τρι 6 Δεκ 2011 - 19:28

Νίκο, ελπίζω να κατάλαβες, από όσα έχεις διαβάσει μέχρι στιγμής ... ότι δεν ζαλιζόμαστε ... και μάλιστα τόσο εύκολα ... Very Happy
Απλά, αν δεν το γνωρίζουμε, θα σου απαντήσουμε ότι ... "θα το κοιτάξουμε και θα σου απαντήσουμε" ... έτσι απλά ... !
Συνεπώς, κάθε απορία σου ευπρόσδεκτη ... αρκεί να μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις ... Razz

Μη ξεχνάς, ότι όλο και κάποιος άλλος, θα έχει τα ίδια ερωτήματα, με 'σένα ... και ίσως έτσι τον βοηθάς, με τον τρόπο σου ...
... ανοίγοντας, αντίστοιχα θέματα ...
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από ladakias Παρ 14 Σεπ 2018 - 19:16

υπαρχει καποια λυση για να παμε τροχοσπιτο χωρις αδεια ελξης σε καμπινγκ

think think think think think think think
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από caminador Παρ 14 Σεπ 2018 - 21:11

Νομίζω ότι τη λύση την αναφέρει ο "Αίγαγρος" στην αρχή της ανάρτησης.
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Batfalcon Σαβ 15 Σεπ 2018 - 6:48

Αν δεν εχεις καποια επαφη με εμπορο τροχοσπιτων που λογω επαγγελματος εχει την καταλληλη αδεια να ρυμουλκει, αλλος τροπος περαν της πλατφορμας δεν υπαρχει.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από ladakias Κυρ 16 Σεπ 2018 - 16:27

ladakias έγραψε:υπαρχει καποια λυση για να παμε τροχοσπιτο χωρις αδεια ελξης σε καμπινγκ

think think think think think think think
μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα την ερωτηση .

υπαρχει καποιος που μπορει να παει απο θεσ/κη -αθηνα ενα τροχοσπιτο   χωρις αδεια ελξης ενα  σε λογικη τιμη
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 16 Σεπ 2018 - 17:36


Τάκη πάρε τηλ. το Ζαμπέτα ή

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ Empty Απ: Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ

Δημοσίευση από ladakias Κυρ 16 Σεπ 2018 - 19:43

Γιωργάκος έγραψε:
Τάκη πάρε τηλ. το Ζαμπέτα  ή

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

γιωργο πηρα τηλ/νο και οι τιμες ειναι καπου στ 1000 ευρω
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης