www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

+4
triptec
Georgedim
lander474
Aigagros
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από micand Τρι 22 Μάης 2018 - 16:43

Καλησπέρα σε όλους !
Να ρωτήσω κατι, μήπως εχει καποιος εμπειρια απο τα καμπινγκ που βρισκονται γυρω απο τη Χαλκιδα. (ειναι 3 απο ότι εχω δει)
Διαβαζω οτι ειναι ειναι μαπα η θαλασσα πχ στο Μυλος. Στο Πλουταρχος ομως δεν εχω βρει πολλες πληροφοριες.
Ευχαριστω !!!
micand
micand


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 22 Μάης 2018 - 16:56

Η θάλασσα στην περιοχή των Πολιτικών και στο Ν. Ευβοϊκό μέχρι το ύψος της Ερέτριας είναι πάνω κάτω η ίδια. Δεν είναι βρώμικη, απλά δεν είναι και η αμμουδερή παραλία που ίσως περιμένεις, αλλά ούτε και τυρκουάζ νερά έχει! Σίγουρα είναι καλύτερη από του Ωρωπού. Αυτά βέβαια είναι προσωπικές απόψεις.
Απέναντι στη Δροσιά είναι σίγουρα πιο κοσμοπολίτικη, αλλά για τα νερά δεν έχω άποψη, αν έχει πάει κάποιος άλλος ας σε βοηθήσει.
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από micand Τρι 22 Μάης 2018 - 17:09

Aigagros έγραψε:Η θάλασσα στην περιοχή των Πολιτικών και στο Ν. Ευβοϊκό μέχρι ....

Ευχαριστώ πολύ!!
micand
micand


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από Georgedim Πεμ 24 Μάης 2018 - 14:49

Μιχάλη, πέρα από τα campings, μέρη που μπορείς να κάνεις "ελεύθερο" στην Εύβοια σε ενδιαφέρουν ;
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από micand Πεμ 24 Μάης 2018 - 14:56

Georgedim έγραψε:Μιχάλη, πέρα από τα campings, μέρη που μπορείς να κάνεις "ελεύθερο" στην Εύβοια σε ενδιαφέρουν ;
Και βεβαια με ενδιαφέρουν, κανουμε και ελευθερο !!! Απλα λέω καμπινγκ για να ειμαστε λιγο με τα πιτσιριακια πιο ανέτοι. Ειχα καταλήξει να πάω, μιας και εχω πολλα χρονια στην Αγια Αννα να σου πω την αλήθεια. Ωστε να χαρουν με τις πισίνες και τους παιδότοπους γιατι ειδα οτι ειναι φοβερά για τα παιδια, αλλα ο καιρος δείχνει οτι οσο πιο βόρεια τοσο χειρότερα για το ΣΚ !! Οψόμεθα....

Πείτε μου να μαθαίνω για τα free campings !!
micand
micand


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από lander474 Παρ 25 Μάης 2018 - 0:03

Μιχάλη θα σου πώ μια γνώμη στα   camping που έχω πάει

Επειδή έχω μείνει  και στα 2 μέρη και Δροσιά camping daluz  και Ερέτρια camping milos. Στο milos η θάλλασα είναι  πολύ χάλια με αποτέλεσμα να ρίχνω καμια βουτιά τότε στη πισίνα του  camping αναγκαστικά .Στο daluz περιοχή Δροισιά  είναι πιο άνετα τα πράμματα  μεγάλη παραλία . Αλλά όμως το καλοκαίρι μάζευει πολύ κόσμο με αποτέλεσμα εγώ για να ευχαριστηθώ το μπάνιο πήγαινα στα πολύ βαθιά  και δυστυχώς τότε είχα βγάλει κάποια εξανθήματα στη πλάτη μου που προήλθαν από τη θάλλασα που δεν ήταν και εντελώς καθαρή . Η Ag;ia  Άννα εκει είναι πολύ καλύτερα  η θάλλασα ,αλλά εκει η πισίνα είναι σίγουρα πολύ πιο μεγάλη .Μετά έχεις επιλογή για Ροβιές που δεν ξέρω και Πευκί αλλά στο Πευκί δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμη το camping
lander474
lander474


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από Georgedim Παρ 25 Μάης 2018 - 10:14

Μιχάλη, εφόσον υπάρχουν και μικρά παιδιά θα σου προτείνω ανεπιφύλακτα, δύο μέρη που έχουμε δοκιμάσει και πληρούν όλες τις προϋποθέσεις.

Το ένα είναι η παραλία Αρμυροπόταμου ( 38° 16.845' - 24° 9.124' ), όπου υπάρχει μια άτυπη "ελεύθερη¨κατασκήνωση με πολλά μόνιμα τροχόσπιτα και καταπληκτική θάλασσα.

Το καλοκαίρι υπάρχει απ' ευθείας πορθμιακή σύνδεση από την Αγ. Μαρίνα. Πληροφορίες για την ύπαρξη δρομολογίων αυτή την περίοδο μπορείς να πάρεις στο λιμεναρχείο (22230-53768).
Περισσότερα εδώ : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η άλλη παραλία είναι αυτή των Αγ. Αποστόλων (προς την πλευρά του Αιγαίου), με καλή οδική πρόσβαση ( 38° 24.626' -  24° 11.799'), αρκετές ευκολίες (βρύση με νερό, WC) και καθαρά νερά για τα παιδιά.
Περισσότερα εδώ : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Καλά να περάσετε, όπου και αν πάτε !!!
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από micand Παρ 25 Μάης 2018 - 10:18

Σας ευχαριστώ πολύ όλους !!!! Κάθε πληροφορία είναι πολύτιμη !!!!
micand
micand


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από triptec Σαβ 26 Μάης 2018 - 8:39

Η Αγία Άννα είναι ο παράδεισος του παιδιού. Είναι πολύ οργανωμένο, καθαρό και προσεγμένο έχει δραστηριότητες για τα παιδιά που τα παίρνουν το πρωί και τα φέρνουνε το βράδυ έτοιμα για μπάνιο και ύπνο. Εμείς το καταευχαριστηθήκαμε, και η βροχή που φάγαμε, με την σκηνή τότε, ήταν ο λόγος που αποφασίσαμε για τροχόσπιτο. Είναι από τα ακριβότερα κάμπινγκ στην Ελλάδα, αυτά που πληρώνεις όμως τα απολαμβάνεις πραγματικά. Η παραλία μπροστά βλέπει Αιγαίο, δεν είμαι όμως και από τις ομορφότερες, είναι όμως κοντά στα 3 χλμ ακτή και από ότι βλέπω έχεις τζιπ οπότε θα παίξεις κιόλας. Έχει και οικογενειακά πακέτα που συμφέρουν πολύ για κάποιες μέρες διαμονής και πάνω, μπες στο σαιτ να δεις.

Στο Πευκί είχα πάει πριν πολλά χρόνια, ήταν οικογενειακό πολύ ήσυχο, και καθαρό. Έχει δρόμο μια ευθεία 3 χλμ για να φτάσεις στο χωριό που είναι καταπληκτικό το βράδυ για περατζάδα, είχε και θερινό κινηματογράφο στο χωριό. Αυτό που θυμάμαι χαρακτηριστικά είναι η παραλία με τα χοντρά βότσαλα, και τα "τρελά νερά" που έπεφτε η μπάλα στο νερό και έκανες κολύμπι σαν σε ολυμπιακούς αγώνες για να την προλάβεις.

Για ελεύθερο πήγαινα Λιμνιώνα, είναι από την μεριά του Αιγαίου μετά τα ψαχνά έχει ταμπελίτσα για κοντοδεσπότι και ακολουθείς τις ταμπέλες μετά, ο δρόμος όλο στροφές φτάνει στην κορυφή της Δύρφης  και μετά 12χλμ κατηφόρα με στροφές, εμένα εκεί είχαν ζεσταθεί τόσο τα φρένα στο τροχόσπιτο που κάτι διακοσμητικά καπάκια που είχε στα μπουλόνια λιώνανε σαν βούτυρο και πέσανε. Παραλία καταπληκτική με μαύρο ψιλό βότσαλο, αλλά τα τελευταία χρόνια μαζεύει τόσους κατασκηνωτές που δεν πέφτει καρφίτσα, σε εμένα παρκάρανε κάτω από τα ανοιχτά παράθυρα και ερχόταν μέσα όλη η λαδίλα και η μυρωδιά από τα ζεστά φρένα χωρίς να μπορώ να τα κλείσω. Επίσης κάποια καλόπαιδα έκλεψαν τα κάρβουνα από κάποιον νοικοκύρη και αυτός φώναξε την αστυνομία, ευτυχώς δεν ήρθε γιατί μάλλον θα μας έγραφε όλους, και τέλος τσακώθηκα με κάτι άλλα καλόπαιδα που προσπαθούσαν να ανοίξουν το δίπλα μάλλον εγκαταλελειμένο τροχόσπιτο για να βρουν ξύλα για να ψήσουν, ενώ εγώ ήμουν μπροστά τους και έψηνα με κάρβουνα, λογοφέραμε στην αρχή και τους εξήγησα ότι από όποιον και να ζητούσαν κάρβουνα θα τους έδιναν και ψησταριά και ότι αν έρθει η αστυνομία για ένα τόσο χαζό λόγο θα μαζέψει πολύ χρήμα, το κατάλαβαν βέβαια αλλά η διάθεση είχε ήδη χαλάσει.

Τέλος έχουμε ερωτευτεί την βλαχιά, είναι λίγο πιο πάνω από τον Λιμνιώνα, αλλά πας λίγο πριν το προκόπι δεξιά για πήλι. Ρεματιά με πλατανόδασος, δροσιά και καταπλκηκτική θέα. Όλοι μια παρέα και αλληλοβοήθεια, Παραλία με χοντρό βότσαλο λίγο δύσκολη για τα παιδιά αλλά καταπληκτική.
triptec
triptec


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από caminador Σαβ 26 Μάης 2018 - 18:56

Εξαιρετικά ρεαλιστική και πλήρης η παρουσίαση, ξεδιπλώνει στα μάτια μας την εικόνα των τεσσάρων ποιο πάνω θέσεων. Ευχαριστούμε πολύ...
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από Γιωργάκος Σαβ 26 Μάης 2018 - 20:22


Πολύ ωραία ενημέρωση για τα camping s της Εύβοιας. thk
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από Batfalcon Κυρ 27 Μάης 2018 - 9:57

Να σας πω κι εγω για τον Αλμυροποταμο. Να έχετε τον νου σας στα νταβάνια. Εφρμούν ΑΛΥΠΗΤΑ. Δεν φεύγουν αν δεν πιουν αίμα. Προσέξτε ειδικα όσοι έχετε πιτσιρίκια.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από micand Κυρ 27 Μάης 2018 - 12:50

Αυτά είναι !!!!!! Τι άλλο να ζητήσει κανείς από ένα φόρουμ; Μια ερώτηση έκανα και όλοι αμεσως να βοηθήσουν. Ευχαριστώ πολύ !!!!
Τελικά λόγω καιρού που είδα δεν ήταν για βόρεια και αυτή τη στιγμή είμαστε στην Παλαιά Επίδαυρο στο Νικόλας 2. Είναι καλά απλά με λίγο αέρα. Ίσως την μεθεπόμενη εβδομάδα να δραπετεύσουμε πάλι προς Εύβοια όμως με βάσει τις πληροφορίες σας.

micand
micand


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια... Empty Απ: Κάμπινγκ απο Χαλκιδα μερια...

Δημοσίευση από caminador Κυρ 27 Μάης 2018 - 18:37

Καλά να περάσετε!
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης