www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Camping και φέτος (προφανώς);

+9
caminador
Maximos
triptec
Masterless
tabbert
ladakias
traveller
Γιωργάκος
Batfalcon
13 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 10 Ιουλ 2016 - 22:35

Καλό καλοκαίρι. Καλές διακοπές .

Στην ίδια θέση ;
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από triptec Κυρ 10 Ιουλ 2016 - 23:43

Εμείς κανονίζαμε να το αφήσουμε στο τρίτον όλο το μήνα και να ηγαίνουμε σαββατοκύριακα αλλά μια βλάβη στο αυτοκίνητο μας πήγε πολύ πίσω, ίσως να κατέβουμε το τρίτο σκ, αν είναι θα ενημερώσω, ελπίζω να τα πούμε από κοντά.
triptec
triptec


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από traveller Δευ 11 Ιουλ 2016 - 5:44


bra ............Μιχαλη ...
relax ...να περασετε..ενα ξενοιαστο καλοκαιρι..
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Γιωργάκος Δευ 11 Ιουλ 2016 - 18:18

triptec έγραψε:Εμείς κανονίζαμε να το αφήσουμε στο τρίτον όλο το μήνα και να ηγαίνουμε σαββατοκύριακα αλλά μια βλάβη στο αυτοκίνητο μας πήγε πολύ πίσω, ίσως να κατέβουμε το τρίτο σκ, αν είναι θα ενημερώσω, ελπίζω να τα πούμε από κοντά.

Κώστα για φτιάξε τη βλάβη και έλα γιατί έχουν μείνει κάτι μπύρες απο πέρυσι και δεν αντέχουν άλλο .......
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Maximos Δευ 11 Ιουλ 2016 - 21:31

Έτσι μπράβο ...
... να δημιουργήσετε μια "Ταξιδιάρικη" ατμόσφαιρα με μπύρες και άλλα συνοδευτικά ...

Καλά να περάσετε
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Batfalcon Τρι 12 Ιουλ 2016 - 19:42

Ναι Γιωργο, στην ιδια θεση. Μου εδειξε κι αλλες δυο αλλα προτιμησα την ιδια μια που η υπολοιπη παρεα ειναι ενα γυρω.
Α, και να με ενημερωσεις για τις ληγμενες μπυρες, γιατι εγω παω και κανω καταθεση καθε 3η μερα!!!
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 4 Σεπ 2016 - 12:36

tabbert έγραψε:an όλα πανε καλα και γω θα είμαι στο Δερπανο φετος καπου στον Αυγουστο........
της Ηγουμενίτσας όμως...

Μανώλη η ευρύτερη περιοχή έχει πολλές ομορφιές με αποτέλεσμα τα γύρο camping να έχουν "τσιμπημένες" τιμές .
Στο Δρέπανο λειτουργεί δημοτικό camping αλλά απ' ότι είδα αρχές του καλοκαιριού ο Δήμος έχει βάλει τιμές όπως και τα ιδιωτικά camping .........
Αυτοί μάλλον θα ζουν σε άλλη χώρα και δεν τους έχει αγγίξει η κρίση .
Εγώ έχω αφαιρέσει απο τις προτιμήσεις την περιοχή όπως και τη Χαλκιδική λόγο κόστους.

Πες μας αν πήγες και με τι κόστος ;
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από tabbert Κυρ 4 Σεπ 2016 - 13:45

λοιπον πηγα στο καμπινγκ..το οποιο πλεον ειναι ιδιωτικο το εχει μισθωσει ιδιοκτητης το προτιμισα λογω επιπεδης επιφανειας και αμεσης προσβασης στη θαλασσα..διοτι εχω και εναν μπομπιρα 16μηνων και την εποχη που ημουν στο καμπινγκ μπουσουλαγε...
λοιπον ας αρχισω απο τα θετικα του
1.αμεση προσβαση στη θαλασσα
2.καθαρες τουαλετες
3.ζεστο νερο μεσω και μποιλερ το οποιο δουλευε συνεχεια
4.καλες εγκαταστασεις
5.μπιτσμπαρ με τον καφε στα 2,5 ευρα μαζι με ξαπλωστρα....(αν ηθελες) και ειχε και πλατεια με τραπεζακια και ωραιο παγωτο...
6.στα 4χλμτρα σουπερ μαρκετ μασουτης....
7. φυλακας 24ωρες ακομα και το βραδυ

στα αρνητικα
1.τσιμπημενες τιμες αλλα απο τηλεφωνικη αναζητηση που εκανα ολοι ειχαν τις ιδιες τιμες ακομα και σε καμπινγκ στο πλαταμωνα οπου πηρα τηλεφωνο και οπου αλλου πηρα σε σχεση με την προσφορα που μου ειχε κανει το δρεπανο ηταν το πιο φτηνο
2.οχι καλη σκια
3.αναρχη κατασκηνωση...εμπλεκαν τα τροχοσπιτα με τις σκηνες...
4.μπροστινες θεσεις πιασμενες απο μονιμους και δεν υπηρχε επαρκης διαδρομος για να περασεις....
5.μινι μαρκετ σχετικα ακριβο
6.αναλογα αν φυσουσε ειχε πολλα κουνουπια....
7.ακριβο καμπινγκ οπως και σε ολα οσα πηρα τηλεφωνο..
κοστος
2 ενηλικες,  τροχοσπιτο,  αυτοκινητο, ρευμα, και ενα παιδι (ο μπομπιρας δεν πληρωσε λογω ηλικιας) μου βγηκε στα 33 ευρα και που εκανε προσφορα δεν μου χρεωσε το παιδι και πληρωσα 29 ευρα την ημερα....
αν και τελικα δεν επρεπε να αφησω το αμαξι μεσα δεν υπηρχε λογος....

tabbert


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 4 Σεπ 2016 - 18:18

tabbert έγραψε:
2 ενηλικες,  τροχοσπιτο,  αυτοκινητο, ρευμα, και ενα παιδι (ο μπομπιρας δεν πληρωσε λογω ηλικιας) μου βγηκε στα 33 ευρα και που εκανε προσφορα δεν μου χρεωσε το παιδι και πληρωσα 29 ευρα την ημερα....
αν και τελικα δεν επρεπε να αφησω το αμαξι μεσα δεν υπηρχε λογος....

Δλδ Μανώλη 2 άτομα τροχόσπιτο αυτ/το ρεύμα 29 €
Δεεεεν θα πάρω .............
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από caminador Κυρ 4 Σεπ 2016 - 22:35

Tα 30 ευρώ είναι ενάμισι μεροκάματο, εάν έχεις δουλειά και αν πληρώνεσαι, γιατί η εργασία έχει διαφοροποιηθεί από την πληρωμή, άλλο δουλειά και άλλο λεφτά. Φαίνεται ότι η εσωτερική υποτίμηση δεν εφαρμόστηκε σε όλους...
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από traveller Δευ 5 Σεπ 2016 - 7:01

Ετσι οπως τα'πε ο Μανωλης .................. ειναι........

Ακριβα την πληρωσα κι'εγω την Ηγουμενιτσα .............γυριζωντας απ'εξω.
Camping kalami 2 ατομα και ενα παιδι 15 ετων ..........35 την ημερα μου ζητησε και επειδη ημουν εγω (ετσι μου'πε ..... κι'ας μην με ηξερε)μου κρατησε 32...
Στο Ινσμπρουκ της Αυστριας τα ιδια ατομα αυγουστο μηνα 23,50 , εξω απο το Σαλζμπουργκ 25,50,και στο Φιλλαχ της ανατολικης πλευρας (σε φαρμα)26,50 ολα μεσα στο πρασινο..
Ολα μικρα camping ιδιωτικα παιρνανε - δεν παιρνανε 20 τροχοσπιτα . Και ολα πεντακαθαρα , ζεστα νερα μερα νυχτα.

Εξω απο την Βιεννη 13 χλμ camping 5 αστερια 43,50 τη μερα αλλα Βιεννη ειναι αυτη ... πως να το κανουμε ...
Ας το παρουμε λοιπον αποφαση ....

Η Ελλαδα ειναι ακριβη για διακοπες ..
Εγω το εχω καταλλαβει απο το 1983 που ειμαι τροχοσπιτας ..



........................................................................Με τα ιδια ισως και κατι παραπανω ................ ταξιδευεις ευρωπη ...
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Batfalcon Δευ 5 Σεπ 2016 - 17:54

Γιώργο, πες τις τιμές για το καράβι σε παρακαλώ καθώς και τις τιμές του LPG και βενζίνης, τουλάχιστον ότι θυμάσαι
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από traveller Δευ 5 Σεπ 2016 - 21:01

Batfalcon έγραψε:Γιώργο, πες τις τιμές για το καράβι σε παρακαλώ καθώς και τις τιμές του LPG και βενζίνης, τουλάχιστον ότι θυμάσαι
....................... Λοιπον Μιχαλη το καραβι πηγαινε ελα ... για 2 ατομα (χαμηλη σαιζον)περιπου 600 ευρω.Με το συστημα camping on board... cravan
Iταλια .... Διοδια Αncona - Brennero 536 χλμ ...54,40  ευρω , και επιστροφη απο Udine - Ancona 635 χλμ .......64,20 δλδ περιπου 0,10 λεπτα το χλμ αυτοκινητο με τροχοσπιτο , συν 010 λεπτα (ισως και λιγοτερο) τα εξοδα κινησης .. Στην Ιταλια εκανα μονο απλη διελευση ...
Ιταλια τo LPG απο 0,55 εως 0,67, ειχε σε ολα τα βενζιναδικα , βενζινη 1,35 το diesel 1,55 περιπου..
Αυστρια η βινιετα 7,80 για 10 μερες lpg 0,65 εως 0,70 αλλα πολυ δυσκολα ευρισκα απο ενα πρατηριο ανα πολη.. βενζινη φτηνη 1,05..
Bratislava Slovakia ... LPG 0,45 εχει και βινιετα αλλα μεχρι το αεροδρομιο της Bratislava δεν εχεις υποχρεωση να πληρωσεις .....Αν
σε πιασουν μετα το αεροδρομιο εχει 100 ευρω προστιμο...
Kαι λιγο Σλοβενια το LPG 0,68...για βινιετα δεν κοιταξα ,μπηκα μονο 15 χλμ μεσα..μεχρι την Kranjska Gora....

Αααα και κατι ακομα ... Τα περισσοτερα βραδυα εκανε κρυο (2 βραδυα ανναψα σομπα)
9 βαθμους θερμοκρασια και βροχη ...μιλαμε για πολυ νερο ...την ημερα με σχετικο ηλιο και 27-28 βαθμους...
Οι τιμες των campings που προανεφερα ειναι 2 ενηλικες και ενα παιδι....


Αυτα και ................... καλο χειμωνα...........
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Batfalcon Δευ 5 Σεπ 2016 - 21:56

Αρα, αν αφήσουμε όλα τα ψιλολόγια έξω και με δεδομένο ότι τα διόδια έτσι κι αλλοιώς θα τα πλήρωνες κι εδώ μέσες άκρες, το μόνο ουσιαστικό επιπλέον έξοδο ήταν τα 600 του καραβιού. 
Αν τα επιμερίσεις όμως σε 30 ημέρες διακοπών στην Ελλάδα, αυτομάτως σου μειώνουν το ημερήσιο κόστος κατά 20 € την ημέρα. Σωστά; Σωστά.

Απλά θέλω να πω ότι οι τιμές στα Ελληνικά camping ΝΑΙ δεν είναι τόσο φθηνές όσο στο εξωτερικό, ΝΑΙ δεν έχουν πιθανώς τις ίδις παροχές, ούτε την ίδια τάξη και καθαριότητα, αλλα εν τέλει φθηνότερα στο εξωτερικό ΔΕΝ έρχεται, διότι πρέπει να προσθέσεις ένα 20αρικο ανά ημέρα, (αν μείνεις 30 ημέρες), η τέλος πάντων τα επιμερισμένα έξοδα του καραβιού.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από traveller Δευ 5 Σεπ 2016 - 22:19

Μιχαλη .......... 30 μερες στο εξωτερικο ειναι πολλες !!!
Απο 18 εως 22 νομιζω ειναι οτι πρεπει ...εμεις μειναμε 23 μερες..
Τα φαγητα ................ θα τα φας κι'εδω..
Τωρα αν χαλασεις και κατι παρα πανω .......ευρωπη ειναι αυτη 






Δεν θα την βγαλεις και τζαμπα ...
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Batfalcon Δευ 5 Σεπ 2016 - 22:40

Δεν είπα να μείνεις 30, να επιμερίσεις το 600αρι λέω. Σε όσες μέρες θέλεις.
Τα φαγητά θα τα φας όπου κι αν είσαι. Το ίδιο και τα χλμ, θα τα κάνεις και τα διόδια μέσες άκρες τα ίδια θα είναι.
Απλά υπογραμμίζω ότι ουσιαστικά δεν είναι φθηνότερα απ ότι στην Ελλάδα.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Maximos Τρι 6 Σεπ 2016 - 0:24

Batfalcon έγραψε:Δεν είπα να μείνεις 30, να επιμερίσεις το 600αρι λέω. Σε όσες μέρες θέλεις.
Τα φαγητά θα τα φας όπου κι αν είσαι. Το ίδιο και τα χλμ, θα τα κάνεις και τα διόδια μέσες άκρες τα ίδια θα είναι.
Απλά υπογραμμίζω ότι ουσιαστικά δεν είναι φθηνότερα απ ότι στην Ελλάδα.
Όλα είναι σχετικά Μιχάλη.
Εξαρτάται, κυρίως από την ιεράρχηση των όποιων κριτηρίων, έχει κατά νου ο καθένας μας.
Από την άλλη, αν κάνουμε κάποιες αναγωγές και σχετίσουμε τις τιμές των campings (... και όχι μόνον),
με τον μέσο μισθό του Έλληνα, τότε θα δούμε, ότι τα κόστη στην Ελλάδα, είναι πανύψηλα, όχι απλά υψηλά ...
Οι συγκρίσεις, αν γίνονται με απόλυτες τιμές, οδηγούν σε λάθος συμπεράσματα.
Επίσης, εκτός, υπάρχει και μεγαλύτερη γκάμα τιμών ... από αρκετά φτηνά, έως αρκετά ακριβά, οπότε η επιλογή είναι πιο εύκολη.
Αν τώρα, για παράδειγμα, θέλει κάποιος να πάει εκτός συνόρων και να το συνδυάσει με μπάνιο και θάλασσα,
θα έχει κάνει μια λάθος επιλογή ...

Προσωπικά πάντως, θεωρώ σαν ιδανικές τις 30 ημέρες, για να μην πω ... τουλάχιστον ...
Αρκεί βέβαια, να καλύπτεται το οικονομικό κριτήριο, που είναι το κυρίαρχο στις μέρες μας.
Χρόνος υπάρχει, στο χρήμα βρίσκεται το πρόβλημα.
Παλιότερα, που το χρήμα ήταν πιο εύκολο, δεν είχα τον  χρόνο ...
Τώρα, που υπάρχει ο χρόνος ... χάθηκε το χρήμα.
Το ότι ο χρόνος, είναι χρήμα, δεν το πολυπιστεύω ... σε 'μένα τουλάχιστον δεν ισχύει ... Cool
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τρι 6 Σεπ 2016 - 9:02

Παλιότερα, που το χρήμα ήταν πιο εύκολο, δεν είχα τον  χρόνο ...
Τώρα, που υπάρχει ο χρόνος ... χάθηκε το χρήμα. 
Το ότι ο χρόνος, είναι χρήμα, δεν το πολυπιστεύω ... σε 'μένα τουλάχιστον δεν ισχύει ...

yes2
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από caminador Τρι 6 Σεπ 2016 - 11:54

Νομίζω ότι ως ένα βαθμό συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Όσο για το χρήμα Μάξιμε τότε που ήταν "εύκολο" ήμασταν πλούσιοι αλλά δεν το ξέραμε... Με την προχθεσινή λαθροθηρία στο επικουρικό, θα λείπουν από τον κουμπαρά ταξιδίου,
91χ12=1.092 ευρώ επιπλέον το χρόνο. Νικόλα το "χρονοχρήμα" νομίζω ισχύει για τους εργαζόμενους νέους στο Αμέρικα... Very Happy Very Happy Very Happy
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Camping και φέτος (προφανώς); - Σελίδα 2 Empty Απ: Camping και φέτος (προφανώς);

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τρι 6 Σεπ 2016 - 12:15

1,092€ το χρόνο~  9.000 χλμ...nerv
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης