www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

+3
Georgedim
Γιωργάκος
hobby560
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από hobby560 Δευ 21 Μαρ 2016 - 11:45

Καλήμερα στην κοινότητα.
αγόρασα πρόσφατα ένα τροχόσπιτο (για πρώτη φορά στην ζωή μου) και πάνω σε αυτό υπάρχει αυτή η κεραία [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] .
ανοίγω τον ενισχυτή (ανάβει το λαμπάκι όποτε περνάει ρεύμα) αλλά όταν συνδέω την τηλεόραση δεν έχει καθόλου σήμα;
έχω ελέγξει τα καλώδια είναι μια χαρά τοποθετημένα.
βέβαια όπως θα δείτε στην εικόνα μπροστά από τον ενισχυτή υπάρχει μια μικρή μεταλλική κεραία την οποία εγώ αυτήν δεν την έχω
παίζει ρόλο:γνωρίζει κάποιος; στο βιβλιαράκι που έχω αλλά και αυτό που βρήκα μέσα στον ίντερνετ το θεωρούν σαν στάνταρ.
ρώτησα σε διάφορες εταιρείες με τροχόσπιτα και μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο.
μπορεί να μου πει κάποιος εάν έχει το ίδιο τι να κάνω ή κάποια λύση ώστε να έχω σήμα?να βάλω άλλη κεραία και ποια;


Συγχωρέστε με για τις τόσες ερωτήσεις αλλά για πρώτη φορά στην ζωή μου ασχολούμαι με τροχόσπιτα γενικά ήμουν πιο πολύ με σκηνή και πιο ελεύθερες καταστάσεις αλλά σαν νέοι γονείς θέλαμε να μείνουμε σε αυτό το στοιχείο διακοπών παρέχοντας περισσότερες ανέσεις στην κόρη μας. 

hobby560


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Δευ 21 Μαρ 2016 - 14:19

Φίλε καλώς ήρθες στην παρέα.

Εγώ δεν έχω ασχοληθεί με δορυφορική κεραία και δεν μπορώ να βοηθήσω.

Ελπίζω κάποια μέλη που έχουν δορυφορική να σε κατατοπίσουν .

Τέλος έχω να πω μπορείς να κάνεις όσες ερωτήσεις θέλεις δεν μας κουράζεις καθόλου, άλλωστε πέρα απο την παρέα ο σκοπός του φόρουμ είναι "η αλληλοβοήθεια"
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από Georgedim Δευ 21 Μαρ 2016 - 15:06

Καλώς όρισες στην παρέα μας.

Χωρίς να είμαι ειδικός, ...βλέποντας το σύνδεσμο που ανήρτησες, πρόκειται για μια απλή κεραία UHF.

Αν η τηλεόρασή σου δεν υποστηρίζει MPEG4, ....τότε χρειάζεσαι εναν αποκωδικοποιητή για να έχεις τηλεοπτικό σήμα.
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από Maximos Δευ 21 Μαρ 2016 - 16:51

Καλώς όρισες στην παρέα μας

Μια πιθανή αιτία, είναι η έλλειψη αποκωδικοποιητή, που ανέφερε ο Γιώργος (georgedim).

Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει ... προσωπικά θα έκανα το εξής :
Θα δοκίμαζα την τηλεόραση εάν λειτουργεί κανονικά, με τον εξοπλισμό του σπιτιού μου ...
Εάν λειτουργεί εκεί σωστά, τότε το πρόβλημα το έχει η κεραία του τροχόσπιτου ...
Εάν λειτουργεί, ενώ παρεμβάλλεται αποκωδικοποιητής,
τότε θα δοκίμαζα αν παίζει με τον αποκωδικοποιητή και στην κεραία του τροχόσπιτου.
Αν τώρα, δεν λειτουργεί η τηλεόραση, με κανένα συνδυασμό ... τότε το πρόβλημα το έχει η τηλεόραση.
Σε κάθε περίπτωση, θα δοκίμαζα την λειτουργία της τηλεόρασης και με ποιο τρόπο αυτή επιτυγχάνεται.
Εάν τώρα, το πρόβλημα εντοπισθεί στην κεραία του τροχόσπιτου, τότε θα έψαχνα για την πληρότητά της.
Σίγουρα, με την "βηματική" διαδικασία θα προσδιορίσεις το πρόβλημα.  
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από hobby560 Τρι 22 Μαρ 2016 - 13:35

Καλημερα παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες αλλα τα εχω δοκιμασει ολα καινουργια τηλεοραση με mpeg4 μονη της και μαζι με αποκωδικοποιητη. 
παλια τηλεοραση χωρις mpeg4 με αποκωδικοποιητη 
τα παντα και ολες οι τηλεορασεις παιζουν στο σπιτι μου 
απλα δεν θελω να μπω στην διαδικασια να βαλω καινουργια γιατι απο οτι μου ειπαν και πιο εμπειρα ατομα πανω στο θεμα του τροχοσπιτου οτι δεν πρεπει να κανεις πολλες επεμβασεις επανω δλδ πολλες τρυπες για αυτο ψαχνω τροπους να φτιαξω αυτην εψαξα παντου εντωμεταξυ κανεις δεν πουλαει ανταλλακτικα αυτης της μαρκας εδω στην Ελλαδα εκτος απο την ιδια την εταιρεια που εχει εδρα Αγγλια και δεν τα στελνει Ελλαδα.

hobby560


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τρι 22 Μαρ 2016 - 13:55


Ο σύνδεσμος που έχεις βάλει δείχνει "πιάτο" δορυφορικής κεραίας .

Κάτι σαν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ;

Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από hobby560 Τρι 22 Μαρ 2016 - 14:00

οχι δεν ειναι δορυφορικη ειναι κεραια κανονικη

hobby560


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από Maximos Τρι 22 Μαρ 2016 - 14:20

Η αλήθεια είναι, ότι ... όσο πιο λίγες τρύπες (... προς το καθόλου ...) κάνουμε στο τροχόσπιτο ...
... και ιδιαίτερα στην οροφή τόσο το καλύτερο, για την προστασία του από υγρασίες κλπ.

Σχεδόν σε όλα τα τροχόσπιτα, για να μην πω σε όλα, υπάρχει πρόβλεψη από τον κατασκευαστή,
για το σημείο το οποίο προβλέπεται να ανοιχθεί τρύπα για την κεραία.
Ένας μη γνώστης μπορεί να κάνει ζημιά (... να τρυπηθεί σε λάθος σημείο η οροφή !).

Άν λοιπόν το πρόβλημα έχει εντοπισθεί στην κεραία ... και η κεραία έχει ελλείψεις,
οι οποίες δεν μπορούν να καλυφθούν, προτείνω να το "ξεχάσεις" σαν θέμα ...
Εάν κρίνεται αναγκαία η χρήση της τηλεόρασης στο τροχόσπιτο,
αγόρασε έναν ιστό τον οποίο θα στερεώνεις εκεί που "πιάνει" το ροδάκι μπροστά.
Άν δεν θέλεις να βγάζεις το ροδάκι, αγοράζεις ένα στήριγμα (σαν αυτό που έχει για το ροδάκι),
το οποίο στήριγμα θα στερεώσεις σε ένα σημείο στο σασί (κοντά στον ρύμο).
Παίρνεις και μια απλή κεραία (...δοκιμασμένη ει δυνατόν) ... και προχωράς έτσι.

Αν βέβαια, συμπληρώσεις τις ελλείψεις της υπάρχουσας κεραίας, θα είναι ακόμα καλύτερα.  

Ίσως, ένας σχετικός ηλεκτρολόγος, που θα προσδιορίσει τον λόγο που δεν υπάρχει σήμα ...
... και που ίσως καταφέρει να "διορθώσει" τα κενά ... ίσως ... να είναι μια λύση.
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από alfa romeo Τρι 22 Μαρ 2016 - 15:10

Αγαπητε φιλε καλως ορισες. Η κεραια σου λεγεται πολυκατευθυντικη και λαμβανει σημα απο 360ο. Εχω.και εγω παρομοια. Νομιζω πως χρειαζεσαι βοηθεια απο καταστημα που ασχολειται με κεραιες. Εχουν τεχνικους που θα σου λυσουν το προβλημα.αντι να τους καλεσεις για την κεραια του σπιτιου σου τους καλεις για το τροχοσπιτο. Παντως εαν αποφασισεις να αλαξεις υπαρχουν οι αντιστοιχες στο εμποριο που δεν χρειαζεται να κανεις τρυπα.
alfa romeo
alfa romeo


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από geoman28 Πεμ 24 Μαρ 2016 - 13:04

Υπάρχουν πολύ αξιόπιστες και οικονομικές κεραιες εσωτερικού χώρου για αναλογικο/dtv με 20-25€ θα την κάνεις την δουλειά σου χωρίς τρύπες..
Δοκίμασε την κεραία χωρίς τον ενισχυτή, συνήθως αυτοι την τρώνε.. η κεραία δεν είναι τίποτα.. η κάτω κεραία που λες μπορεί να είναι για το ράδιο ή για τα vhf χωρίς να έχω την εμπειρία σε αυτές τις κεραίες, υποθέτω με βάση τις κλασικές των σπιτιών...

geoman28
geoman28


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από hobby560 Πεμ 24 Μαρ 2016 - 13:31

οποτε λες να καταργησω τον ενισχυτη και να το δοκιμασω κατευθειαν?
βεβαια υπαρχει και αλλος τροπος να παρω κεραια χελιδονι και να την συνδεσω πανω στον ενισχυτη και να δοκιμασω την τηλεοραση ετσι θα καταλαβω εαν εχει προβλημα η κεραια η ο ενισχυτης? σωστα?

hobby560


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από geoman28 Πεμ 24 Μαρ 2016 - 23:18

Ναι σωστά! !

Πρέπει να τσεκάρεις και το καλώδιο σε τι κατάσταση είναι..
geoman28
geoman28


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από panos Κυρ 27 Μαρ 2016 - 9:50

Φίλε hooby560.Δεν την γνωριζω την συγκεκριμενη κεραια .Θα σου προτεινω να κανεις τα εξης για να δεις τελικα αν δουλευει η κεραια.
1. ανοιγεις την κεραια και φτανεις στο σημειο που γινονται οι συνδεσεις με το καλωδιο.
2.ελεγχεις αν υπαρχει πλακετα στο σημειο που συνδεονται τα καλωδια μεσα στον χωρο της κεραιας.
3.αν υπαρχει πλακεται κοιτας μηπως υπαρχουν οξειδωσεις απο τυχον υγρασια και κοψιματα του τυπωμενου της πλακετας.
4.αν ολα ειναι ενταξει κοιτας για οξειδωσεις στις επαφες που ενωνονται οι ακρες του καλωδιου.
5.αν διαπιστωσεις σκουριες τις αφαιρεις προσεκτικα με ενα συρμα κατσαρολας.
6.αντικαθιστας το καλωδιο με ενα καλο ομοαξονικο χαλκου,το συνδεεις και κανεις τη δοκιμη σου.δωσε πρωτα το σημα κατευθειαν στην τηλεοραση.αν παιξει μετα περασετο μεσα απο τον ενισχυτη και μετα στην τηλεοραση.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
panos
panos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από alfa romeo Δευ 28 Μαρ 2016 - 13:31

panos έγραψε:Φίλε hooby560.Δεν την γνωριζω την συγκεκριμενη κεραια .Θα σου προτεινω να κανεις τα εξης για να δεις τελικα αν δουλευει η κεραια.
1. ανοιγεις την κεραια και φτανεις στο σημειο που γινονται οι συνδεσεις με το καλωδιο.
2.ελεγχεις αν υπαρχει πλακετα στο σημειο που συνδεονται τα καλωδια μεσα στον χωρο της κεραιας.
3.αν υπαρχει πλακεται κοιτας μηπως υπαρχουν οξειδωσεις απο τυχον υγρασια και κοψιματα του τυπωμενου της πλακετας.
4.αν ολα ειναι ενταξει κοιτας για οξειδωσεις στις επαφες που ενωνονται οι ακρες του καλωδιου.
5.αν διαπιστωσεις σκουριες τις αφαιρεις προσεκτικα με ενα συρμα κατσαρολας.
6.αντικαθιστας το καλωδιο με ενα καλο ομοαξονικο χαλκου,το συνδεεις και κανεις τη δοκιμη σου.δωσε πρωτα το σημα κατευθειαν στην τηλεοραση.αν παιξει μετα περασετο μεσα απο τον ενισχυτη και μετα στην τηλεοραση.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ


ΣΩΣΤΟΣ !!!!!!!!!! ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
alfa romeo
alfa romeo


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από hobby560 Δευ 28 Μαρ 2016 - 14:17

σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες θα τις δοκιμασω και θα απαντησω με τα νεοτερα

hobby560


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από hobby560 Τρι 29 Μαρ 2016 - 9:43

καλημερα παιδια!!! φιλε πανο καλημερα. Σκεφτομουνα αυτα που εγραψες εχθες και θυμηθηκα οτι πριν καιρο ηθελα να αγορασω απο την Αγγλια αυτο εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ειναι ενα πακετο με διαφορα αναλωσιμα που μπορεις να χρησιμοποιησεις για να επισκευασεις την συγκεκριμενη κεραια που εχω.
επειδη μου ειπες να καθαρισω την πλακετα για τυχον οξειδωσεις μηπως εννοεις πλακετα κατι τετοιο οπως φαινεται στην φωτογραφια;

hobby560


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από alfa romeo Τρι 29 Μαρ 2016 - 12:25

Νομιζω πως ο Πάνος εννοει κατι τέτοιο, εαν δεν κάνω λάθος ή κατι παρόμοιο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
alfa romeo
alfa romeo


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από hobby560 Τρι 29 Μαρ 2016 - 12:27

ωχχχχχχχ!!!μπλεξιμο και πολυ μαλιστα και πρεπει να λυθει αμεσα πριν το τοποθετησω σε καμπινγκ.

hobby560


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ Empty Απ: ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟ

Δημοσίευση από panos Πεμ 31 Μαρ 2016 - 8:56

alfa romeo έγραψε:Νομιζω πως ο Πάνος εννοει κατι τέτοιο, εαν δεν κάνω λάθος ή κατι παρόμοιο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ
panos
panos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης