www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

+5
Georgedim
Maximos
diamantino
kukosg
gambatte
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από gambatte Πεμ 30 Ιαν 2014 - 16:57

Αγαπητοί,
2 τοπικ εχω φερει και αυτα με αρνητικο συνειρμικα περιεχόμενο, θα ηθελα την γνωμη σας αν αξιζει κανεις να ασφαλιζει το αυτοκινουμενο του παραπανω απο την αστικη ευθυνη. Μεχρι τωρα ειχα μεικτη (με απαλλαγη τα πρωτα 1500 €) αλλα η απλη αστικη κοστιζει τα μισα, και με προβληματίζουν τα εξης:
1. Δεδομενου οτι μια επισκευη στην κατασκευη μπορει να κοστισει πολλα ισως η μεικτη εχει καποια εννοια. Οπως το δει κανεις, παιρνει τα ρισκα του.
2. Για κλοπη ομως, δεν εχω ακουσει τοσα χρονια στα φορουμ κανενα περιστατικο κλοπης. Πιστευω οτι το αυτοκινουμενο ειναι ενα ιδιαιτερο οχημα και δυσκολα το κλεβει κανεις γιατι μετα δεν κρυβεται...
Ξερω οτι ΄΄σωστες΄΄ απαντησεις δεν υπαρχουν, η ασφαλεια ειναι για να μην σου τυχει ποτε, αλλα θα με ενδιεφερε να δω ποσοι πχ. κανουν ασφαλεια κλοπης η αρκουνται σε ενα καλο αντικλεπτικό; τι πιστευει ο καθενας επι του θεματος;
Αποστόλης

gambatte


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από kukosg Πεμ 30 Ιαν 2014 - 18:11

Κλοπή οχήματος σπάνια (μόνο για εξαγωγή,μια και πολλοί το παρκάρουν μακριά,και μέχρι να την αντιληφθούν,θα βρίσκετε στη γείτονα),αλλά διάρηξη για το περιεχόμενο,να την φοβάσε.

kukosg


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από diamantino Πεμ 30 Ιαν 2014 - 18:15

Στο θεμα της μικτης ασφαλισης,
πρεπει να σκεφτεις εκτος απο το τρακαρισμα,και το θεμα της (φτου-φτου) φωτιας.
Με εγκατασταση υγραεριου,και γυρω - γυρω ευλεκτα υλικα,ειναι μια εστω μακρινη πιθανοτητα.
Τωρα στο οικονομικο,ειναι θεμα αξιολογησης .
Αν υποθετικά η διαφορα ειναι 400 ευρω το χρονο 
σε 15 χρονια θα δωσεις 6000 ευρω. (δεν ειναι και λιγα ! ! )
Με αυτα τα χρηματα εχεις ασφαλίσει μια περιουσια 
30.000 - 40.000 ευρω. για 15 χρονια ( δηλαδη .... κοιμασαι ησυχος ! ! )
Τωρα αν αξιζει ; ;
Εγω παντως εχω μικτη ασφαλιση.
diamantino
diamantino


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από gambatte Πεμ 30 Ιαν 2014 - 18:34

Γιωργο, σημερα το ξεκαθαρισα με την ασφαλιστικη μου (που μπορει οι περισσοτεροι ναχουμε την ιδια), υπο τον ορο ΄΄μερικη κλοπή΄΄, στην ουσια δεν ασφαλιζουν το περιεχόμενο! (πχ. τηλεορασουλα κλπ κλπ) παρά μονο τα αποσπωμενα στανταρ μερη του αυτοκινητου (πχ τις ροδες , αν το βρεις σε τσιμεντολιθους). Ειδη που δεν εχουν καταγραφει εκ των προτερω και δεν εχουν αποτιμηθει απο πραγματογνωμονα δεν συμπεριλαμβανονται στην μερικη κλοπη.
Diamantino: σωστος ο συλλογισμός, βεβαια για την φωτιά κραταω μια μικρη παρενθεση. Φιλος ασφαλιστης χτυπιεται και μου λεει, οτι για φωτιά χτυπα ξυλο, ΄΄νομιζουμε΄΄ οτι είμαστε ασφαλισμενοι. Δεν υπαρχει περιπτωση ελληνικη ασφαλιστικη να σε αποζημιωσει για φωτια στην πραξη, οταν υπαρχει εγκατασταση και φιαλες υγραεριου μεσα στο οχημα. Ελπιζω να μην χρειαστει να μαθουμε ποιος εχει δικιο, αλλα ειναι ενα θεμα.
και βεβαια, φανταζομαι ειναι σαφες οτι οταν λενε θραυση κρυσταλλων, εννουνε παρμπριζ μόνο, και σε καμμια περιπτωση τα παραθυρα μας...
Μ΄αυτα και με τ΄αλλα μου βγαινει ο προβληματισμός, μηπως τελικα αδικως πληρωνουμε τα εξτρα;

gambatte


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από diamantino Πεμ 30 Ιαν 2014 - 18:48

 από [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Σήμερα στις 18:34

και βεβαια, φανταζομαι ειναι σαφες οτι οταν λενε θραυση κρυσταλλων, εννουνε παρμπριζ μόνο, και σε καμμια περιπτωση τα παραθυρα μας..


Περυσι, μου εσπασε η δορυφορικη κεραία,λογω ανεμου,και ενα κοματι της εσπασε το παραθυρο - καπακι οροφης.
Η ασφαλιστικη μου , με αποζημίωσε για τη κεραία και το καπακι,συμφωνα με το συμβολαιο μου.
( Ο ασφαλιστης μου ειναι ο κος Παπαχρηστου )
diamantino
diamantino


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από gambatte Πεμ 30 Ιαν 2014 - 20:23

Τι να πω, και εγω στον ίδιο ειμαι, και αυτά που γράφω για μερική κλοπή και θραύση κρυστάλλων μου τα είπαν σήμερα απο το γραφείο του. Θα ξανά ρωτήσω αυριο...

gambatte


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από Maximos Πεμ 30 Ιαν 2014 - 20:30

Πιστεύω, ότι τέτοιες δημοσιεύσεις, που αφορούν σε πραγματικά γεγονότα,  
τα οποία  απασχολούν  και προβληματίζουν τα μέλη μας, είναι ότι καλύτερο ...
Διατυπώνονται απόψεις και παραβάλλονται εμπειρίες, που μόνο καλό κάνουν σε όλους μας ... μαθαίνουμε ...

Η ασφαλιστική αγορά, έχει να κάνει με την ασφαλιστική συνείδηση του καθένα μας .
Στηρίζεται σε στατιστικά μεγέθη και αφορά στη συχνότητα που συμβαίνουν τα "γεγονότα" που ασφαλίζονται.
Έχω την εντύπωση, ότι στη χώρα μας δεν είναι και τόσο "εδραιωμένη" ... (η ασφαλιστική συνείδηση).  
... και αυτό το οφείλει στο ότι υπάρχουν και στις "ασφαλιστικές καλύψεις" ... αρκετές ερμηνείες .
Ένας (καλός γνώστης) ασφαλιστής, τις περισσότερες φορές θα σε οδηγήσει σε καλό και σωστό μονοπάτι.

Είναι μια ερώτηση με δύσκολη απάντηση, αφού εμπεριέχει και "προσωπικές λογικές".
Ας μην ξεχνάμε και τον παράγοντα τύχη ... ή πάλι τον Νόμο του Μέρφι ...  
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από Georgedim Πεμ 30 Ιαν 2014 - 22:23

Πιστεύω ο παρακάτω σύνδεσμος διευκρινίζει ....αρκετές καλύψεις :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

οι επιμέρους λεπτομέρειες .....σε απευθείας συνεννόηση με τον ασφαλιστή μας ή την εταιρεία που μας ενδιαφέρει.
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από Georgedim Πεμ 30 Ιαν 2014 - 22:30

gambatte έγραψε:
......κανουν ασφαλεια κλοπης η αρκουνται σε ενα καλο αντικλεπτικό ;......

Ο παππούς μου έλεγε : "Κάνε αγιασμό για να φύγουν τα ποντίκια, αλλά πάρε και μια γάτα για να κοιμάσαι πιο ήσυχος"  eye 
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από friar Παρ 31 Ιαν 2014 - 0:09

Ότι θα το ανοίξουν, δεν χωράει ερώτημα θα το ανοίξουν και θα πάρουν ότι τους γυαλίσει.
Για να μην το πάρουν ολόκληρο υπάρχει η παλιά καλή συνταγή του "κρυφού διακόπτη".
Και αν καταφέρουν και το πάρουν με όποιο τρόπο ακόμα και σηκωτό υπάρχουν τα trackers.

Στο θέμα της ασφαλιστικής, να ξέρετε ότι έχουν τρόπους να ελαχιστοποιήσουν την όποια αποζημίωση σας δώσουν.

Γνώμη μου, δεν αξίζει επιπλέον κάλυψη, απλά πάρτε τα μέτρα σας να αποτρέψετε κλοπή.
friar
friar


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από Batfalcon Σαβ 28 Ιουν 2014 - 21:08

Να ανοίξω νέο νήμα για τα ρυμουλκούμενα, η να μείνει εδώ συγκεντρωμένα όλα μαζί; Οτι κρίνει η ΟΔ ας πράξει.

Ως νέος κάτοχος ρυμουλκούμενου και με δεδομένο ότι δεν το πήρα για να το στήσω σε ένα οικόπεδο, αλλά για να μένει κάποιες μέρες ΚΑΙ σε ένα οικόπεδο, θέλω την συμβουλή σας.

Αρχικά θα μπει ένα επασφάλιστρο στην ασφάλεια του ΙΧ για να καλύπτει τα του ρυμουλκούμενου, ούτως η άλλως.
Μετά, για ασφάλεια κλοπής τι προτείνετε;
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από ladakias Σαβ 28 Ιουν 2014 - 21:20

gambatte έγραψε:Γιωργο, σημερα το ξεκαθαρισα με την ασφαλιστικη μου (που μπορει οι περισσοτεροι ναχουμε την ιδια), υπο τον ορο ΄΄μερικη κλοπή΄΄, στην ουσια δεν ασφαλιζουν το περιεχόμενο! (πχ. τηλεορασουλα κλπ κλπ) παρά μονο τα αποσπωμενα στανταρ μερη του αυτοκινητου (πχ τις ροδες , αν το βρεις σε τσιμεντολιθους). Ειδη που δεν εχουν καταγραφει εκ των προτερω και δεν εχουν αποτιμηθει απο πραγματογνωμονα δεν συμπεριλαμβανονται στην μερικη κλοπη.
Diamantino: σωστος ο συλλογισμός, βεβαια για την φωτιά κραταω μια μικρη παρενθεση. Φιλος ασφαλιστης χτυπιεται και μου λεει, οτι για φωτιά χτυπα ξυλο, ΄΄νομιζουμε΄΄ οτι είμαστε ασφαλισμενοι. Δεν υπαρχει περιπτωση ελληνικη ασφαλιστικη να σε αποζημιωσει για φωτια στην πραξη, οταν υπαρχει εγκατασταση και φιαλες υγραεριου μεσα στο οχημα. Ελπιζω να μην χρειαστει να μαθουμε ποιος εχει δικιο, αλλα ειναι ενα θεμα.
και βεβαια, φανταζομαι ειναι σαφες οτι οταν λενε θραυση κρυσταλλων, εννουνε παρμπριζ μόνο, και σε καμμια περιπτωση τα παραθυρα μας...
Μ΄αυτα και με τ΄αλλα μου βγαινει ο προβληματισμός, μηπως τελικα αδικως πληρωνουμε τα εξτρα;
η θραυση κρυσταλων ειναι για ολα τα τζαμια ,δεν πληρωνησ τιποτα εαν βαλεις [μαιμου] εαν βαλεις γνησια πληρωνης εσυ 60 ευρω για καθε τζαμι με την
διαφορα οτι εαν πας εκει που σε στελνουν αυτοι σιγουρα το καλοκαιρι θα βλεπεις στο δρομο φιδακια οπως την πατησα εγω μεχρι που εμαθα
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από Γιωργάκος Σαβ 28 Ιουν 2014 - 21:37

Ο "gambatte" αναφέρεται στα παράθυρα του αυτοκινούμενου.

Τάκη λες ότι η θραύση κρυστάλλων είναι για όλα τα "τζάμια" του αυτοκινούμενου είσαι σίγουρος το ξέρεις ;
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από gambatte Κυρ 29 Ιουν 2014 - 0:29

Παιδιά επιμένω, θραύση κρυστάλλων δεν ειναι για τα παράθυρα τα πλεξιγκλάς, μονο παρμπρίζ. Ρωτήστε τον φίλο μας, στην αρχη αρχη βοηθηθηκαν κάποια άτομα, τώρα τελείωσε.

gambatte


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από Maximos Κυρ 29 Ιουν 2014 - 11:47

Batfalcon έγραψε:Να ανοίξω νέο νήμα για τα ρυμουλκούμενα, η να μείνει εδώ συγκεντρωμένα όλα μαζί; Οτι κρίνει η ΟΔ ας πράξει.

Ως νέος κάτοχος ρυμουλκούμενου και με δεδομένο ότι δεν το πήρα για να το στήσω σε ένα οικόπεδο, αλλά για να μένει κάποιες μέρες ΚΑΙ σε ένα οικόπεδο, θέλω την συμβουλή σας.

Αρχικά θα μπει ένα επασφάλιστρο στην ασφάλεια του ΙΧ για να καλύπτει τα του ρυμουλκούμενου, ούτως η άλλως.
Μετά, για ασφάλεια κλοπής τι προτείνετε;
Μιχάλη, δεν νομίζω, ότι εννοείς ... ότι θα μένει σε ένα οικόπεδο έτσι μόνο του, χωρίς κάποια φύλαξη.
Ένα μοναχικό τροχόσπιτο είναι ένας εύκολος στόχος.
Κυρίως η λεηλασία, είναι μια πονεμένη ιστορία.
Στο θέμα της κλοπής, η καλύτερη λύση είναι μια συζήτηση με τον ασφαλιστή σου.
Ίσως ... η τοποθέτηση ενός tracker ... έχει καλύτερα αποτελέσματα.
Αν και δεν παίζει μόνο να το βρείς ... όσο και σε τι κατάσταση θα το βρείς ...
Απλά με το tracker, θα έχεις μια πολύ άμεση ενημέρωση, για την μετακίνησή του.

Το θέμα της ασφάλισης γενικότερα, έχει να κάνει με την "ασφαλιστική συνείδηση" του καθενός μας !
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από Batfalcon Κυρ 29 Ιουν 2014 - 12:11

To οικόπεδο είναι περιφραγμένο, αλλά αυτό φυσικά δεν λέει τίποτα. Ενα γύρω υπάρχουν εξοχικά, αλλά πάλι κι αυτά δεν κατοικούνται συνεχώς, παρά μόνον ίσως τα Σ/Κ.
Το οικόπεδο βρίσκεται σε πολύ ωραίο σημείο και έκανα την σκέψη να χρησιμοποιηθεί και σαν μινι εξοχικό όταν εκ των πραγμάτων θα πρέπει να είμαστε στην Αθήνα.

Ανεξάρτητα απ' αυτό, υπάρχει άλλο μέρος που μπορεί να μένει φυλαγμένο, αλλά βέβαια επ' αμοιβή και είναι και 60 km μακρυά.  Sad 

Αλήθεια εσείς (όσοι έχετε ρυμουλκούμενα), τα έχετε κοντά σας σχετικά;
Εχετε κάνει ασφάλεια κλοπής;
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 29 Ιουν 2014 - 12:23

Εγώ δεν ξέρω να έχει κάνει κάποιος ασφάλεια κλοπής για ρυμουλκούμενο τροχόσπιτο.

Όσοι δεν έχουν κάπου να το αφήσουν προτιμούν τους φυλασσόμενους χώρους στάθμευσης με πληρωμή.
Αυτό έχω κάνει και εγώ.
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από ladakias Κυρ 29 Ιουν 2014 - 15:03

Γιωργάκος έγραψε:Ο "gambatte" αναφέρεται στα παράθυρα του αυτοκινούμενου.

Τάκη λες ότι η θραύση κρυστάλλων είναι για όλα τα "τζάμια" του αυτοκινούμενου είσαι σίγουρος το ξέρεις ;  

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Καλύπτονται οι ζημιές στα τζάμια του αυτοκινήτου από οποιαδήποτε εξωτερική αιτία. Καλύπτονται κρυστάλλινες ηλιοροφές, προστατευτικές μεμβράνες τζαμιών και αισθητήρες βροχής εφόσον υπάρχουν. Εξαιρούνται φανάρια, καθρέφτες και φλας.
εδω δεν εχει καμια εξαιρεση εκτος αυτων.
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ; Empty Απ: Ασφαλεια κλοπης, μεικτη, αστικη ;

Δημοσίευση από ladakias Κυρ 29 Ιουν 2014 - 15:10

γιωργακο ειναι οπου τους πιασης .εγω την εχω πατηση με το δικο μου εβαλα μπαμπριζ εμπρος και εβεπα στο δρομο ειδικα το καλοκαιρι εσακια [ς].και τοις μεμβρανες λενε δεν τις καλυπτουν αλλα οπως βλεπει πιο επανω αλλα γραφουν.
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης