www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

+11
caminador
Batfalcon
athanase
Γιωργάκος
Γιώργος
Maximos
joskem
Cissy 242
Aigagros
Νικόλας Μητσόπουλος
traveller
15 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από traveller Τρι 13 Μαρ 2012 - 7:22

Μετα απο μια 4ημερη (δικαιολογημενη) απουσια επανηλθα .
Οπως ειδατε σ'αλλο τοπικ,εκανα ενα ταξιδακι αναψυχης,και οχι μονο στην Ηπειρο.
Το προγραμμα περιελλαμβανε και εισοδο στην Αλβανια μεχρι Αργυροκαστρο,και λιγο διαδρομη προς Αγ.Σαραντα.
Απογοητευση σκετη.. Βγαινωντας απο τα συνορα τα Ελληνικα,και μετα τους τυπικους ελεγχους,μπηκαμε στον ελεγχο της Αλβανιας.Με εναν απρεπη τροπο (δωσε μου τα χαρτια ρε)και αφου μας κοιτουσε καχυποπτα,ξεκινησαμε.Στα 5 χλμ.μας σταματησαν.
Αντε παλι χαρτια , πρασινη καρτα , αδειες,Μετα απο 26χλμ.φτασαμε στο Αργυροκαστρο.Μπαινωντας στην πολη , ειχε κατι περιεργους τυπους με τις χουφτες γεματες λεφτα.Μας κοιτουσαν περιεργα,και καταλλαβα πως ανταλλασαν ευρω με λεκ.Συνεχισαμε ανηφωριζωντας στο γραφικο καλντεριμη προς την παληα πολη,κι'εκει μας επιασε η απογοητευση.Σκουπιδια πεταμμενα εδω κι'εκει.Δεν ειδαμε ουτε εναν καδο σκουπιδιων!!!!Σταματησαμε λιγο πριν το καστρο να βγαλλουμε καμμια φωτο απο ψηλα,αλλα η βρωμα δεν μας επετρεπε να κατσουμε πολυ εξω απο το αυτοκινητο.Αποφασισαμε λοιπον να παμε προς Αγ.Σαραντα.Γυρισαμε προς τα πισω,και πριν στριψουμε προς τον πρωορισμο μας αλλο μπλοκο,αντε παλι ελεγχος.Αφου περασαμε κι'απο αυτους,αρχισσαμε να ανεβαινουμε εναν στενο δρομο οπου μπροστα απο εμας πηγαινε ενα φορτηγο(τρις'αθλιο)και 2 φορες που ετυχε να συναντηθουμε με αντιθετως εχομενο μεγαλο οχημα επρεπε να σταματηση ολο το κομβοι για να διασταυρωθουμε.Τουτο μονο εχω να πω.Μιση ωρα ..... 8 χλμ.μονο!!!!!!!
Μετα απο ολα αυτα πηραμε απογοητευμενοι τον δρομο του γυρισμου.
Στους αγ.Σαραντα δεν πηγαμε . ποτε...
Δεν νομιζω πως θα εξεδηλωνα ενδιαφερον να την ξανα-επισκευτω.
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τρι 13 Μαρ 2012 - 9:31

Τραγική η κατάσταση... Αλλά πείρες μια ιδέα... king
Καμιά φώτο από το χάλι; Wink
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 13 Μαρ 2012 - 10:59

Αλλοίμονο στους Έλληνες που έχουν μείνει στη Βόρειο Ήπειρο...
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Cissy 242 Τρι 13 Μαρ 2012 - 11:23

Πριν από μερικά χρόνια, 7-8 όχι παραπάνω, έκανα πάνω από μία ώρα την απόσταση από το αεροδρόμιο των Τιράνων στην πόλη, 25 χλμ, με ένα θηρίο cherokee 5,000 cc, επειδή ο δρόμος ήταν σε τέτοια χάλια που δεν έχω ξαναδεί πουθενά. Ελπιζω να τον έχουν φτιάξει από τότε.
Ξέρει κανείς?
C
Cissy 242
Cissy 242


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από joskem Τρι 13 Μαρ 2012 - 11:59

Ρε παιδιά, ακούω τέτοια και φοβάμαι για δώ. Λες;;;;;;;;;;;;

joskem


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Maximos Τρι 13 Μαρ 2012 - 12:05

Οι εμπειρίες είναι ... εμπειρίες, άλλοτε καλές και άλλοτε άσχημες ...
Το θετικό είναι ότι το δοκίμασες ... και έτσι έχεις πλέον την δική σου προσωπική άποψη ...
Μπορεί, να μην είναι αυτό, ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα που χαρακτηρίζει αυτή τη χώρα ...
... όμως, κάποια συμπεράσματα βγαίνουν ...

Γιώργο, σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση .

Θα θέλαμε πάντως και κάποιο φωτογραφικό υλικό ...
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Γιώργος Τρι 13 Μαρ 2012 - 12:19



Aνεξάρτητα από την άσχημη εμπειρία Γιώργο, (traveller), τουλάχιστον σου έφυγε η περιέργεια . . . . . Εγώ, τουλάχιστον, την έχω ακόμα την περιέργεια . . . . Και θα ήθελα να επισκεφτώ αυτά τα μέρη γιατί, (αν εξαιρέσομε την έλλειψη των υποδομών), η Αλβανία θεωρείται μιά όμορφη χώρα . . . . .
Γιώργος
Γιώργος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τρι 13 Μαρ 2012 - 12:20

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εδώ βλέπουμε και κάποιες άλλες δημοσιεύσεις για την Αλβανία από τον Patrino και από τον [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ο οποίος διέσχισε την χώρα με τροχόσπιτο .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Cissy 242 Τρι 13 Μαρ 2012 - 12:23

Γιώργος έγραψε:

Aνεξάρτητα από την άσχημη εμπειρία Γιώργο, (traveller), τουλάχιστον σου έφυγε η περιέργεια . . . . . Εγώ, τουλάχιστον, την έχω ακόμα την περιέργεια . . . . Και θα ήθελα να επισκεφτώ αυτά τα μέρη γιατί, (αν εξαιρέσομε την έλλειψη των υποδομών), η Αλβανία θεωρείται μιά όμορφη χώρα . . . . .

Και εγώ την έχω την περιέργεια και θέλω να πάω ειδικά στις Ελληνικές περιοχές. Εχω ακούσει επίσης ότι έχει πολύ ωραίες παραλίες.
C
Cissy 242
Cissy 242


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από ???????? Τρι 13 Μαρ 2012 - 14:00

Aigagros έγραψε:Αλλοίμονο στους Έλληνες που έχουν μείνει στη Βόρειο Ήπειρο...

Πες το ψέματα........

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τρι 13 Μαρ 2012 - 14:21

Νίκος1984 έγραψε:
Aigagros έγραψε:Αλίμονο στους Έλληνες που έχουν μείνει στη Βόρειο Ήπειρο...

Πες το ψέματα........
Ας περιμένουμε λίγο γιατί οσονούπω... "Αλίμονο στους Έλληνες που μείναν στην Ελλάδα..." affraid
Περαστικά μας Exclamation king
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Cissy 242 Τρι 13 Μαρ 2012 - 14:25

=Ας περιμένουμε λίγο γιατί οσονούπω... "Αλίμονο στους Έλληνες που μείναν στην Ελλάδα..." affraid
Περαστικά μας Exclamation king

Ακριβώς όπως το λες.....
C
Cissy 242
Cissy 242


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από athanase Τρι 13 Μαρ 2012 - 16:09

Γιώργο μου παντού και πάντα οι κακές εμπειρίες. Παντού τα άκρα, πιστεύω όμως ότι δεν είχες ... τύχη στην περίπτωσή σου. Η Αλβανία έχει πολλές φυσικές ομορφιές, μην ξεχνάμε ότι είναι Ιόνιο. Συνάντησα βλοσυρούς Αλβανούς στις δύο επισκέψεις μου εκεί αλλά επίσης πάρα πολλούς φιλικούς, συμπαθητικούς απλούς ανθρώπους. Είναι σημαντικό την Αλβανία να την επισκεφθείς προγραμματισμένα και για λίγο περισσότερο διάστημα. Πάντως καλή ή κακή είχες μιά εμπειρία.
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Batfalcon Παρ 29 Αυγ 2014 - 23:32

Γιώργο πήγατε στις περιοχές που η ανάπτυξη (κακώς εννοούμενη) έχει αλλάξει το τοπίο. Αναρχη δόμηση, ανυπαρξιά υποδομών κλπ. Η Αλβανία έχει παρθένα μέρη, τουλάχιστον 60 χρόνια πίσω από την Ελλάδα, που όμως δεν προσφέρονται απλόχερα στον κόσμο.
Θέλει ελαφρώς "τυχοδιωκτικό" πνεύμα για να τα βρεις και να τα απολαύσεις. Χαρακτηριστικά είναι τα 2 αυτοκινούμενα που συναντήσαμε στον δρόμο για Πρεμετή, 2 Unimog με καμπίνα (μικρή μεν πανύψηλη δε) πάνω στο κοντό σασί. Απίθανα οχήματα, φτιαγμένα να μην σταμτούν πουθενά! Με Γερμανικές πινακίδες βέβαια.

Αυτές οι κορφές είναι η κορυφογραμμή της Νεμέρτσικας. Φυσικό σύνορο μεταξύ Ελλάδος και Αλβανίας.
Ο Παλαιόπυργος είναι απλώς.... από την από κει μεριά.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Batfalcon στις Παρ 29 Αυγ 2014 - 23:40, 1 φορά
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Batfalcon Παρ 29 Αυγ 2014 - 23:38

Πόσο καιρό έχετε να δείτε θυμωνιές;

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η γαιδουράκια να τραβούν φορτίο;

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Γεφυράκι μόνο για ζώα και ανθρώπους, οχι για 4τροχα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η κεντρική αγορά της Πρεμετής

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Και το Super market στην πλατεία

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από athanase Σαβ 30 Αυγ 2014 - 9:22

Γιώργο μου δυστυχώς είχες την ατυχία με το μέρος σου. Είναι γνωστή η κατάσταση της γείτονος όμως εξελίσσεται ραγδαία προς το καλό αλλά ιδιαίτερα προς το κακό. Έχεις δει χώρα με άκρως αναπτύσομενο τουρισμό σε συνδυασμό με τα 100 και βάλε χρόνια οπισθοδρομησης να είναι σε καλλίτερα... χάλια, εγώ όχι. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Μιχάλη. Η Αλβανία έχει ομορφιές που δεν βρίσκονται στα τουριστικά αναπτυσομενα μέρη. Την έχω διασχίσει 4 φορές και είναι σχεδόν ο μόνιμος δρόμος μου προς Ευρώπη, θα θυμάστε οι παλιότεροι και από προηγούμενο φόρουμ που είμαστε όταν πρώτο - δημοσίευσα την πρώτη μου επίσκεψη - διέλευση με ρωτούσατε αν με... έφαγαν, με λήστεψαν κλπ εγώ όμως πλην της αναρχίας οδήγησης και του απαραδεκτου οδικού δικτύου (τώρα αν γνωρίζεις τους δρόμους η κατάσταση με την ολοκλήρωση του νέου δρόμου είναι πολύ καλή) δεν είχα καμία περιπέτεια. Δεν θέλω να γίνω υπερασπιστής των Αλβανών (όσο μακρύτερα γίνεται αυτό από εμένα) αλλά στο κεφάλαιο σκουπίδια και μόνο και τα δικά μας χάλια δεν πάνε πίσω.... 
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Batfalcon Σαβ 30 Αυγ 2014 - 10:06

Οι φωτο είναι από 2ετίας. Η κατάσταση στο οδικό δίκτυο δεν γνωρίζω αν βελτιώθηκε, πάντως για τα 24 km που πρέπει να κάνει κανείς μέχρι την Πρεμετή, (αναχωρώντας από τον σταθμό της Μέρτζανης), χρειάζεται περίπου μία ώρα και κάτι. Αν είσαι τυχερός και δεν βρεθεί άλλο αυτοκίνητο μπροστά σου...
Να πω με την ευκαιρία, ότι το LPG στην Αλβανία είναι ΠΟΛΥ πιο διαδεδομένο από ότι ήταν προ 2ετιας σε εμάς, ΟΜΩΣ η ποιότητα του είναι για τα πανηγύρια. Προφανώς το μίγμα είναι πιο φτωχο με προπάνιο απ' ότι το  εν Ελλάδι.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από caminador Σαβ 30 Αυγ 2014 - 12:29

Οι υπέροχες φωτογραφίες είναι φρεσκότατες έχω κάτι υπόλοιπες από το 1994 και το 2006 και σκέπτομαι να τις βάλω κάποια στιγμή. Γιώργο (traveller) συμφωνώ απόλυτα με το Μάξιμο εμπειρίες...καλά έκανες και πήγες.
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από athanase Σαβ 30 Αυγ 2014 - 13:23

Μιχάλη εδώ και τρία περίπου χρόνια λειτουργεί ο παραλιακός (με κομμάτια όμως και στα χαμηλά βουνά) δρόμος ο οποίος είναι πολύ καλός. Εγώ το κομμάτι Τεπελένη Φιέρη 84χιλ.με τροχόσπιτο τότε έκανα σε ...6 ώρες αλλα από τότε πέρασαν 8 χρόνια και βάλε.
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ... Empty Απ: Αλβανια .. μικρο οδοιπορικο ...για 3 ωρες ...

Δημοσίευση από Γιώργος Σαβ 30 Αυγ 2014 - 13:29

Θα συμφωνήσω με τον Θανάση σε γενικές γραμμές  . . .   Βρέθηκα εκεί πριν από μία διετία τροχοσπιτάτος, (Κρυσταλλοπηγή, Κορυτσά, Πόγραδετς, Ελμπασάν, Τίρανα, Δυρράχιο) και εκείνο που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ήταν η κάκιστη οδική υποδομή και η απαράδεκτη, (έως εγκληματική), οδική συμπεριφορά των γειτόνων μας.



Το βασικό οδικό δίκτυο  . . . Μία λωρίδα κυκλοφορίας ανά κατεύθυνση σε στενό οδόστρωμα  . .   Μεγάλη κυκλοφοριακή κίνηση, στροφές και σχεδόν απαγορευτική η προσπέραση  . . .   Οι γείτονες οδηγούν επικίνδυνα μη διστάζοντας να επιχειρούν προσπέραση ακόμα και επάνω σε στροφές.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Αποτέλεσμα αυτής της κατάστασης είναι  η παρακάτω φωτογραφία

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Φυσικά δεν λείπει και η  . . .   βουκολική ζωή η οποία όμως δημιουργεί ένα σωρό προβλήματα.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Εξαίρεση στην παραπάνω γενικότερη κατάσταση αποτελεί ο δρόμος Τιράνων - Δυρραχίου τον οποίον τον βρήκα τελειωμένο, όπως επίσης και ο δρόμος από το Δυρράχιο προς τα νότια ο οποίος γινόταν και είχε παραδοθεί στην κυκλοφορία με μεγάλες ελλείψεις. (έλλειψη οδοσήμανσης, έλλειψη διαχωριστικής μπάρας κλπ.). Την χαοτική αυτή κατάσταση επιτείνει η οδική συμπεριφορά με αναστροφές επί τόπου, παντελή απουσία του φλας κλπ. κλπ.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Παρκαρισμένος στην Κορυτσά

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Γιώργος
Γιώργος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης