www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

+5
Maximos
Batfalcon
tabbert
Γιωργάκος
ritsak
9 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από Batfalcon Δευ 30 Μάης 2016 - 23:35

Προφανώς όλα αυτά είναι κουτιά διακλαδώσεων και κλέμες, (συνδέσεις δλδ).

Εν τούτοις κάπου υπάρχει ένα τροφοδοτικό που μετατρέπει τα 220 εναλασσόμενο σε 12 συνεχές για να δουλεύουν αντλίες κλπ.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από antreas hobby Τρι 31 Μάης 2016 - 13:32

 Η πρώτη φωτο πρέπει να είναι το καλώδιο που αναφέρεται στα φώτα του αυτοκινήτου προς τροχόσπιτο 12ν όταν είναι συνδεδεμένο το αυτοκίνητο.  
Η δεύτερη φωτο είναι διανομή για 220ν 
Η τρίτη φωτο είναι αυτή που μεταφέρει 12ν για την χρήση τον συσκευών και για φώτα................... όλα τα πιο πάνω  με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν είμαι εκεί και δεν έχουμε το ίδιο τροχόσπιτο.  
antreas hobby
antreas hobby


http://www.netcomms.eu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από tabbert Τετ 1 Ιουν 2016 - 11:13

ο Μ/σ μπορει να είναι η σε ντουλαπι κατω από κανενα ραφι η κοιτα στα ντουλάπια κατω από τον νεροχυτη...γενικα ξεκινα να ψαξεις  εκει που βαζεις εξψτερικα την μπριζα για 220 βολτ που καταληγει εσωτερικα και μετα εκει που σου αναφερα παραπανω

tabbert


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από Maximos Τετ 1 Ιουν 2016 - 11:24

ritsak έγραψε:...  αλλά ασφάλειες και μετασχηματιστή δεν βρήκα πουθενά οπότε θα φωνάξω ηλεκτρολόγο.
Στο ντουλάπι, δίπλα στο ψυγείο ... και γενικά κάτω από τον νεροχύτη, όπως σου έγραψα, κοίταξες ;
Μου φαίνεται απίθανο να μην υπάρχει μετασχηματιστής ...
Αν ο ηλεκτρολόγος, δεν γνωρίζει από τροχόσπιτα, θα δυσκολευτεί ...
Υπόψη, ότι το ψυγείο δουλεύει και με 220V και με 12V ... συνεπώς κάπου κοντά του θα έχει παροχή ...
Κοίτα λοιπόν και εκεί.
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από packman Τετ 1 Ιουν 2016 - 11:56

Καλημέρα, έχω το ίδιο τροχόσπιτο ο μετασχηματιστής βρίσκεται μέσα στον απορροφητήρα αν  προσέξεις όταν πατάς το κόκκινο κουμπί που βρισκεται ψηλά, όχι χαμηλά στο ύψος του ψυγείου με την  ένδειξη 12ν ακούς ένα μικρό θόρυβο από τον μετασχηματιστή, αν φυσικά δουλεύει.
packman
packman


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από ladakias Τετ 1 Ιουν 2016 - 19:02

antreas hobby έγραψε: Η πρώτη φωτο πρέπει να είναι το καλώδιο που αναφέρεται στα φώτα του αυτοκινήτου προς τροχόσπιτο 12ν όταν είναι συνδεδεμένο το αυτοκίνητο.  
Η δεύτερη φωτο είναι διανομή για 220ν 
Η τρίτη φωτο είναι αυτή που μεταφέρει 12ν για την χρήση τον συσκευών και για φώτα................... όλα τα πιο πάνω  με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν είμαι εκεί και δεν έχουμε το ίδιο τροχόσπιτο.  
ανδρεα ετσι ειναι οπως τα λες την ιδια γνωμη εχω και εγω .μα τα χρωματα και το παχος των καλωδιων .
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από ritsak Τετ 1 Ιουν 2016 - 22:04

Στο ντουλάπι δίπλα στο ψυγείο σίγουρα δεν έχει αλλά μέσα στον απορροφητήρα;;;; Ουάυου ! θα το δω σίγουρα αύριο. Μήπως μπορείς να μου πείς και από πού ανοίγει το καπάκι του απορροφητήρα γιατί όταν το καθάριζα δεν μπόρεσα να το ανοίξω.
Παρεπιπτόντως το τροχόσπιτό μου είναι ακριβώς σαν αυτό ...



Σύντομα θα ανεβάσω φωτογραφίες μετά την ανανέωση του εσωτερικού.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για άλλη μια φορά thay

ritsak


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από packman Πεμ 2 Ιουν 2016 - 11:45

Το καπάκι βγαίνει σχετικά εύκολα έχει τέσσερις ψιλές βίδες στις γωνίες,όμως πριν προχωρήσεις σε αυτή την κίνηση,δες πρώτα την ασφάλεια είναι κάπου στη μέση από κάτω από τον απορροφητήρα ένα μαύρο στρογγυλό που γράφει fuse ξεβίδωσε το και θα βρεις μια γυάλινη στρογγυλή ασφάλεια  άλλαξε την για σιγουριά αν δεν μπορείς να δεις αν είναι καμένη. μετά από αυτό αν δε δουλέψει,γνώμη μου είναι να το δει κάποιος με γνώσεις στο ρεύμα γιατί με αυτό δεν είναι να κάνουμε πειραματα.Κατι που ξέχασα να ρωτήσω ,το φως των 12ν του απορροφητήρα ανάβει? ακούς κάποιον μικρο θόρυβο μέσα από τον απορροφητήρα? αν ναι τότε μην ψάχνεις τίποτα από τα παραπάνω και περιορίσου στην γραμμή που πάει στην βρύση
packman
packman


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από traveller Πεμ 2 Ιουν 2016 - 17:39

what Ρε παιδια .............. εχω μια απορια !!!!!!!!!!!


Τροχοσπιτο 30ετιας εχει απορροφητηρα ??
Μηπως ειναι τοποθετημενος extra???

Εγω πριν χρονια που ειχα ενα hobby του '94 δεν ειχε ..
Τωρα ......σημερα .....που εχω ενα fendt του 2008 αγορασμενο καινουριο και δεν εχει ..
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από ritsak Πεμ 2 Ιουν 2016 - 17:42

Εχει και είναι μανίσιος γιατί είναι ιδιος σε όλα του ιδίου τύπου που είδα στο ιντερνετ.

ritsak


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από ritsak Πεμ 2 Ιουν 2016 - 17:44

Πάω τώρα να δω αυτά που μου είπε ο packman και θα επιστρέψω με νεώτερα.

ritsak


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από ritsak Πεμ 2 Ιουν 2016 - 22:34

Ναι!!!!! έβγαλα την ασφάλεια η οποία δεν ήταν καμένη αλλά ήθελε καθάρισμα γιατί ήταν κάτω από τον απορροφητήρα που προφανώς οι προηγούμενοι τον χρησιμοποιούσαν, την καθάρισα και πατώντας το κουμπί των 12 V στον απορροφητήρα η αντλία δούλεψε και ηρθε νερό στις βρύσες αλλά ελάχιστο. Στην αρχή έριξα το βάρος στην αντλία οτι είναι μικρή σκέφτηκα αλλά αντικαθιστώντας τη με το λάστιχο του ποτίσματος βρήκα οτι έχει βουλώσει ο σωλήνας που πάει από την αντλία στη βρύση οπότε θα αλλάξω σωλήνα. Έτσι και αλλιώς είναι πολύ παλιός και πρέπει να αλλάχτεί. Να ρωτήσω λοιπόν και κάτι ακόμα τον packman κυρίως που έχει ίδιο τροχόσπιτο: τη δεξαμενή νερού εσενα που την έχει; Εμένα την έχει στην μπαγκαζιέρα μπροστά αλλά με τον κ. Ζαμπέτα που μίλησα μου είπε πως μάλλον έκανε μετατροπή ο προηγούμενος και την έβαλε εκεί. Και μια τελευταία ερώτηση: το πάτωμα - μπανιέρα του μπάνιου πώς το βγάζουμε; θέλω να κάνω έναν έλεγχο να δω από κάτω τι γίνεται αλλά και να περάσω το καινούριο λάστιχο. Ευχαριστώ!!

ritsak


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από Maximos Πεμ 2 Ιουν 2016 - 23:54

Ααα ... πολύ ωραία ... Μπράβο σου !   cheers
Βρέθηκε, ότι η αντλία δεν έχει πρόβλημα ... καλή τύχη τώρα, μέχρι να βρεθεί και ο μετασχηματιστής.
Το θέμα του πατώματος, θα έλεγα, να το ξανασκεφτείς, θα ανοίξεις δύσκολο μέτωπο.
Αν κάτι σου χαλάσει ή σπάσει από το πάτωμα ... κοστίζει η αποκατάστασή του.  
Η αντικατάσταση των σωλήνων, είναι μια καλή κίνηση.

Περιμένουμε τα νεώτερα
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από packman Παρ 3 Ιουν 2016 - 10:10

Aπό κατασκευής το δοχείο νερού το έχει μέσα στο ντουλάπι όπως μπαίνουμε στο τροχόσπιτο δεξιά και είναι 10 λίτρων.Εγώ το κατήργησα και έβαλα ένα 70 λίτρων κάτω από τον καναπέ από την μεριά του ψυγείου με εξωτερική παροχή.Τώρα όσο για το πάτωμα θα συμφωνήσω με τον maximo θα μπλέξεις και είναι επικίνδυνο,άλλωστε δεν υπάρχει λόγος να λύσεις το πάτωμα δεν περνάει τίποτα από κάτω αν θέλεις να αλλάξεις τις σωληνώσεις ,πρέπει να λύσεις τον νιπτήρα και θα τις δεις στην άκρη του τοιχώματος
packman
packman


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από tabbert Παρ 3 Ιουν 2016 - 21:27

γνωμη μου...στα τροχόσπιτα και ειδικα στα παλια λογω πολυκαιρισμου τα οποιαδήποτε πλαστικα σπανε ευκολα....μην κανεις ενεργειες χωρις λογο θα κανεις ζημια και πιθανον πολλα πραγματα δεν θα τα βρεις...πολλες φορες για επιταγή πας και σου βγαινει γραμματιο......εκτος και αν εχεις δει κατι και θες πιθανον να το επισκευασεις...οποτε ....καλη τυχη..

tabbert


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από ritsak Τρι 7 Ιουν 2016 - 22:45

Μετά από τόσες σύμφωνες γνώμες εννοείται πως δεν θα το βγάλω το πάτωμα..... Ήθελα να αλλάξω και το σωλήνα σπιραλ που φεύγει από τον νιπτήρα γιατί τον περίλαβε το σκυλάκι μας και τον έκανε καλοκαιρινό αλλά μάλλον θα  κολλήσω από κάτω μόνο το κομμάτι που λείπει.
Λοιπόν : βρήκα τον μετασχηματιστή μέσα στον απορροφητήρα (άνοιγε από πάνω με τρεις βίδες μικρές μέσα στο ντουλάπι) μάλλον αυτός είναι γιατί εκεί κουμπώνει η ασφάλεια των 12 V.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Το δοχείο νερού θα το βάλω στο ντουλαπάκι που ήταν από τον κατασκευαστή γιατί αυτό που πήρα είναι μικρό, 20 λίτρα, χωράει στο ντουλάπι και σε περίπτωση που πάρω έγκριση τύπου δεν θέλω να έχω θέμα. Τους σωλήνες θα τους περάσω το σαββατοκύριακο. Νομίζω πως θα είναι εύκολο. Θα δείξει.... Ευχαριστώ και πάλι όλους σας. Να είστε καλά !

ritsak


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από Maximos Τετ 8 Ιουν 2016 - 10:37

Ωραία λοιπόν ... ένα ένα αποκαλύπτονται ... πάμε τώρα στο επόμενο project ... !

Εκεί, που γράφεις για την σωλήνα "... θα  κολλήσω από κάτω μόνο το κομμάτι που λείπει" ...
... μάλλον θα εννοείς, θα αντικαταστήσω, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να κολλήσεις μια πλαστική σωλήνα.
Κόβεις το "χαλασμένο" κομμάτι και το αντικαθιστάς με καλό, χρησιμοποιώντας σχετικούς συνδέσμους.
Αρκετά καλοί σωλήνες είναι και αυτοί που χρησιμοποιούνται στα A/C, για την αποβολή της υγρασίας,
εφόσον ταιριάζουν οι διατομές τους.  
Έχουν αντοχή και είναι και σπιράλ.
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από Batfalcon Τετ 8 Ιουν 2016 - 12:15

Αυτό το καλωδιακό συνονθύλευμα, δεν μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι προέρχεται από 220 / 12. Τουλάχιστον δεν βλέπω κάτι στην φωτό! 
Πάντως αν υπάρχουν γραμμές 220 και γραμμές 12 ΣΙΓΟΥΡΑ εκεί βρίσκεται. Τώρα, μια που το εντόπισες, ΜΗΠΩΣ διαβάζεις στο ταμπελάκι του, τα τεχνικά του στοιχεία;
Θα μου πεις σε μπελάδες σε βάζω, απλά σκέπτομαι μήπως το αντικαταστήσεις μια που πας για γενική ανακαστευή, με κάτι σύγχρονο.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από ritsak Τετ 8 Ιουν 2016 - 14:14

Maximos έγραψε:Ωραία λοιπόν ... ένα ένα αποκαλύπτονται ... πάμε τώρα στο επόμενο project ... !

Εκεί, που γράφεις για την σωλήνα "... θα  κολλήσω από κάτω μόνο το κομμάτι που λείπει" ...
... μάλλον θα εννοείς, θα αντικαταστήσω, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να κολλήσεις μια πλαστική σωλήνα.
Κόβεις το "χαλασμένο" κομμάτι και το αντικαθιστάς με καλό, χρησιμοποιώντας σχετικούς συνδέσμους.
Αρκετά καλοί σωλήνες είναι και αυτοί που χρησιμοποιούνται στα A/C, για την αποβολή της υγρασίας,
εφόσον ταιριάζουν οι διατομές τους.  
Έχουν αντοχή και είναι και σπιράλ.
Το κομμάτι που λείπει είναι από το σημείο που βγαίνει από το τροχόσπιτο (εξωτερικά κάτω από το πάτωμα ) μέχρι που ενώνεται με έναν μεταλλικό σωλήνα που μάλλον οδηγούσε σε δεξαμενη με γκρίζα νερά αλλά τώρα δηγεί στην άλλα άκρη του τροχόσπιτου δίπλα σε μια ίδια που ξεκινά από τον νεροχύτη της κουζίνας. Ο προηγούμενος κάτοχος το είχε μονίμως σε ακινησία και είχε κάνει διάφορες πατέντες. Λοιπόν εγώ ήθελα να αντικαταστήσω όλο τον πλαστικό σωλήνα , από το σιφώνι του νιπτήρα μέχρι τον μεταλικό σωλήνα για να μην έχω ενώσεις και κυρίως γιατί με προβληματίζει το σημείο της ένωσης του καινούριου και του παλιού ακριβώς κάτω από το τροχόσπιτο μια και έχει κοπεί σύριζα.
Υ.Γ. Σωλήνα προμηθεύτηκα από τον Ζαμπέτα για να είμαι σίγουρη.

ritsak


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ

Δημοσίευση από ritsak Τετ 8 Ιουν 2016 - 14:23

Batfalcon έγραψε:Αυτό το καλωδιακό συνονθύλευμα, δεν μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι προέρχεται από 220 / 12. Τουλάχιστον δεν βλέπω κάτι στην φωτό! 
Πάντως αν υπάρχουν γραμμές 220 και γραμμές 12 ΣΙΓΟΥΡΑ εκεί βρίσκεται. Τώρα, μια που το εντόπισες, ΜΗΠΩΣ διαβάζεις στο ταμπελάκι του, τα τεχνικά του στοιχεία;
Θα μου πεις σε μπελάδες σε βάζω, απλά σκέπτομαι μήπως το αντικαταστήσεις μια που πας για γενική ανακαστευή, με κάτι σύγχρονο.
Μπελάδες  σε μένα; Το να ψάχνω και να βρίσκω είναι το καλύτερό μου. Είναι ξέδωμα και πολύ μεγάλη ευχαρίστηση όταν καταφέρνεις κάτι! Εγώ σας βάζω σε μπελάδες αλλά κάτι μου λέει οτι σας αρέσουν και εσάς τα αινίγματα. Λοιπόν ταμπελάκι αυτοκόλλητο δεν έχει επάνω αλλά θα δω αν έχει χαραγμένο και θα βγάλω και καλύτερες φωτό την άλλη φορά. Τα λέμε!!! hi8

ritsak


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης