www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

+6
Cissy 242
traveller
Maximos
athanase
Γιωργάκος
Aigagros
10 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από ???????? Τρι 10 Ιαν 2012 - 22:07

Τις προάλλες φίλοι μου πέρασα μια βόλτα από τον Μαραθώνα και μπροστά από το κάμπινγκ Ramnus και παρόλο που θεωρητικά ήταν κλειστό είπα έστω και χειμωνιάτικα να το επισκεφθώ και να αποκομίσω μια γνώμη για αυτό. Λοιπόν έχω να πώ κάποια πράγματα για το συγκεκριμένο Camping το οποίο βρίσκεται εντός νομού Αττικής φυσικά και για να γνωρίζουν και οι εκτός..... κάποια θέματα για αυτό διότι έχω ακούσει πολλά.......και έχω δεί ακόμα περισσότερα να γράφονται σε κάποια forum στο παρελθόν....

Η άποψη μου λοιπόν :

Θεωρώ το συγκεκριμένο Camping το καλύτερο που υπάρχει εντός Νομού Αττικής . Και αυτό το λέω με σιγουριά έχοντας δεί όλα τα Camping τα οποία βρίσκονται στο Νομό μας. Οι θέσεις για τα τροχόσπιτα είναι πολύ μεγάλες , σκιερές , πολύ κοντά στη Θάλασσα . Επιπλέον υπάρχουν μέσα παιδική χαρά μεγαλούτσικη για τα πιτσιρίκια , καφετέρια , beach bar για το καλοκαίρι , οι εγκαταστάσεις υγιεινής μπορώ να πώ πώς είναι αρκετά καλές και σχετικά καινούργιες και ακόμα και τώρα που το Camping δε λειτουργεί μου φάνηκαν καθαρές. Επίσης μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πόσο μεγάλο Camping είναι και ο αριθμός των τροχοσπίτων που υπάρχουν μέσα. Ανάμεσα απο τις θέσεις οι οποίες είναι αρκετά χωρισμένες με φράχτες μεταξύ τους υπάρχουν φαρδιά δρομάκια και σε κάθε σημείο υπάρχουν και οι αντίστοιχες εγκαταστάσεις με τουαλέτες , πλυντήρια , κουζίνες κτλ.... Εκείνη την ώρα που πήγα εγώ υπήρχαν πολλά άτομα αλλοδαποί μέσα τα οποία φρόντιζαν τον χώρο κλαδεύοντας τα δέντρα , ξεχορτάριαζαν τα σημεία , και έκαιγαν τα ξερά φύλλα. Ήμουν κάπως τυχερός γιατί βρήκα μέσα στο χώρο κάποιον υπεύθυνο ο οποίος φαίνεται να είναι μάλλον ο ιδιοκτήτης (χωρίς να είμαι σίγουρος ) . Απο εδώ βέβαια αρχίζουν λιγάκι..... τα αρνητικά του Camping. Ρώτησα λοιπόν τις τιμές τους και για σκηνές αλλά και για τροχόσπιτα που θέλουν να εγκατασταθούν μόνιμα. Πιστεύω πως ο κύριος αυτός ήταν πολύ απόλυτος πράγμα άσχημο ειδικά στις εποχές που ζούμε. Μου είπε πως το τροχόσπιτο τον χρόνο το χρεώνει 2.700 παρακαλώ απο μήνα 10 Απρίλη μέχρι το πολύ 10 Οκτώβρη την στιγμή που κοντινό Camping στην Ραφήνα το οποίο λέγεται Κόκκινο Λιμανάκι χρεώνει μια θέση απ'ότι ξέρω 1600 ευρώ (κι όμως και εμένα μου είχε κάνει εντύπωση...) για όλο το χρόνο έχοντας τη δυνατότητα να μένεις και τα Σαββατοκύριακα του χειμώνα . Ήταν πολύ απότομος μπορώ να πώ ο συγκεκριμένος κύριος χωρίς να δίνει την δυνατότητα χαμηλότερης τιμής (μόλις του μίλησα για χαμηλότερη τιμή τον έπιασε υστερία λέγοντας μου είσαι τρελός ?????? Μα κοίτα που θα μείνεις...δεν ακούω τπτ για χαμηλότερη). Και του απάντησα πώς η τιμή είναι υπερβολικά υψηλή για κάποιον που θέλει να τοποθετηθεί μόνιμα... και μάλιστα με το τροχόσπιτο του . Και τότε του έκανα μια ανάλυση λέγοντας του πως τα χρήματα που ζητάει είναι σχεδόν 230 ευρώ /μήνα και θα μπορείς να μένεις σχεδόν 6,5 μήνες τον χρόνο. Σχεδόν δηλαδή τους μισούς μήνες τους πληρώνεις απλά για πάρκινγκ. Επιπλέον μου είπε με ύφος πολύ ''ιδιαίτερο'' και εριστικό πως τα χρήματα τα παίρνει μετρητά και σχεδόν όλα μαζί. Μα άν είναι έτσι βάζεις άλλα 40 ευρώ και νοικιάζεις ένα σπίτι υπέροχο και ζείς και πιο ανθρώπινα του λέω (γιατί πρέπει να λέμε και αλήθεις..) , χωρίς δημόσιες τουαλέτες και κουζίνες και πλυντήρια και όλα αυτά. Τέσπα για να μην πολυλογώ κιόλας τελειώνοντας και αφού του είπα τα πράγματα πώς έχουν μου απάντησε. Ο Καθένας αγόρι μου κάνει ότι θέλει. Εγώ αυτά ζητάω.. δέ σου κάνει δεν έρχεσαι και τέλος. Και του απαντάω μπράβο , είσαι γνήσιος Ελληνάρας και γέλαγε και μου απαντάει : καλά τα λές αλλά και μάγκας πάνω απ΄όλα.....

Λοιπόν τα συμπεράσματα είναι δικά σας..... cheers cheers

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 10 Ιαν 2012 - 22:28

Αν ένας ιδιοκτήτης κάμπινγκ εστιάζει σε καμπινίστες, οι τιμές του είναι τιμές για κάμπινγκ, εάν όμως εστιάζει και όποιους ενδιαφέρονται για ένα φθηνό εξοχικό και κοντά στην Αθήνα, τότε προσαρμόζει αυξητικά τις τιμές ανάλογα, ειδικά στις μέρες που ζούμε. Και αυτό φαίνεται και από την απάντησή του, "άμα σου αρέσει και είμαι και μάγκας". Από τη στιγμή που ξέρει ότι θα έχει πελατεία θα τραβήξει τις τιμές στα ύψη, μόνο άμα τον αδειάσουν όλοι θα τις κατεβάσει, αλλά αυτό δεν πρόκειται να συμβεί και το γνωρίζει. Γιατί κάποιος έχει ανάγκη αυτά τα 40€ παραπάνω που ανέφερες και θα τα λυπηθεί να τα δώσει για δωμάτιο, οπότε θα συμβιβαστεί στο κάμπινγκ, χωρίς να έχει καμμία σχέση με το άθλημα...

Γιατί εξάλλου νομίζεις ότι αυξάνονται οι τιμές των κάμπινγκ; Ακρίβηνε η θάλασσα μήπως;
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τρι 10 Ιαν 2012 - 22:41

Νίκο σε αυτό το camping πήγαινα και καθόμουνα αρκετές ημέρες οι τιμές όμως ήταν ή αιτία που έχω αρκετά χρόνια να πάω .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από athanase Τρι 10 Ιαν 2012 - 23:56

Το συγκεκριμένο Κάμπινγκ δεν το γνωρίζω. Γι αυτό θα σταθώ μόνο σε ένα σημείο τις τιμές του. Και αναρωτιέμαι μήπως έχουμε σαλτάρει στην Ελλαδίτσα με τις τιμές ? Μήπως ζούμε σε κανέναν άλλο πλανήτη ? Μήπως αλήθεια μας χρειάζεται κανένα ηλεκτροσόκ για να συνέλθουμε ? Όλοι έχουμε εμπειρίες από το εξωτερικό και δεν μιλάω για Τουρκία, Ισπανία, Πορτογαλία κλπ αλλά για χώρες ακριβές όπως η Ολλανδία, Αυστρία, Ελβετία, Γερμανία όπου αυτές τις τιμές δύσκολα τις συναντάς. Ηλθαν στο μυαλό μου δύο Κάμπιγκ πάρα πολύ προνομιούχα από άποψη θέσης, συγκεκριμένα το Serenissima στην Βενετία παρακαλώ με τις ίδιες τιμές του ... Μαραθώνα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

όπως και το Κάμπινγκ Citta di Milano (6,5Χιλ. παρακαλώ από το κέντρο του Μιλάνου) επίσης με τις τιμές Μαραθώνα.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]#

Εύχομαι κάποτε να συνέλθουμε αν δεν θέλουμε να χάσουμε και τους τελευταίους τουρίστες που μας απόμειναν και μάλιστα σε γκρίζες εποχές.
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τετ 11 Ιαν 2012 - 0:03

athanase έγραψε:Το συγκεκριμένο Κάμπινγκ δεν το γνωρίζω. Γι αυτό θα σταθώ μόνο σε ένα σημείο τις τιμές του. Και αναρωτιέμαι μήπως έχουμε σαλτάρει στην Ελλαδίτσα με τις τιμές ? Μήπως ζούμε σε κανέναν άλλο πλανήτη ? Μήπως αλήθεια μας χρειάζεται κανένα ηλεκτροσόκ για να συνέλθουμε ? Όλοι έχουμε εμπειρίες από το εξωτερικό


Θανάση τα είπες όλα …………..
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Maximos Τετ 11 Ιαν 2012 - 0:28

... το μόνο σίγουρο είναι ... ότι στραβά, αρμενίζουμε ...
... αλλά κάποιοι, δεν το έχουν καταλάβει ... ακόμα, ούτε και τώρα ... !!

Θανάση, εμένα πάλι ... μού ήρθε αυτό στο μυαλό ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Από τα πιό τουριστικά σημεία της Γαλλίας ... "Κάστρα του Λίγηρα" ... δίπλα στο κάστρο Amboise ...
... ήμασταν εκεί τον Αύγουστο του 2010 ... 2 άτομα, τροχόσπιτο, αυτοκίνητο, ρεύμα ... 13,5 € ... !


Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Aigagros Τετ 11 Ιαν 2012 - 0:41

Αν αποκτήσει ο πελάτης καταναλωτική συνείδηση κάτι μπορεί να γίνει. Ο έμπορος όσο βλέπει ότι πουλάει θα ανεβάζει το τιμολόγιο. Μόνο άμα δει τον κίνδυνο της μείωσης πελατείας θα κατεβάσει τις τιμές σε λογικότερες. Αλλά επειδή δύσκολα θα μπορέσει ένα κάμπινγκ να μποϊκοταριστεί συλλογικά από τους παραθεριστές, αυτά είναι όνειρα θερινής νυκτός.
Κοιτάξτε για παράδειγμα τις προσφορές του περισυνού χειμώνα στα ξενοδοχεία και κοιτάξτε και φέτος. Υπάρχει διαφορά. Βέβαια δεν σκέφτηκε κανένας το κοινό συμφέρον και σταμάτησε η ροή της πελατείας, απλά άδειασε το πορτοφόλι και κοπήκανε οι διακοπές.
Αν όμως αυτό γίνει συνειδητά θα δείτε πώς θα μπει νερό στο κρασάκι ορισμένων...

Για να δούμε προκοπή πρέπει να σταματήσουμε την αγελοποίηση.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από ???????? Τετ 11 Ιαν 2012 - 0:49

Αυτά τα Κάμπινγκ που ανέφερες και εσύ Θανάση και εσύ Μάξιμε είναι απλά μαγευτικά τουλάχιστον έτσι μου φαίνονται μπροστά σε αυτά τα σάπια που έχουν δεί τα μάτια μου. Να σας πώ εγώ για Camping που θα τρομάξετε κυριολεκτικά και θα τρέχετε..... τόσο απαίσια είναι. Θυμίζουν καταυλισμούς τσιγγάνων.....είναι τραγικά. Για παράδειγμα το Camping ''Γλάρος'' στη Κινέττα , Camping Marathon , ΔΙΟΝΥΣΙΩΤΗΣ , BACCHUS CAMPING. Τα συγκεκριμένα τα έχω επισκεφθεί και έχω σοκαριστεί από το θέαμα . Το χειρότερο δέ από αυτά είναι το Γλάρος στη Κινέττα . Ήταν τόσο μα τόσο βρώμικο και υπήρχε πλήρη αναρχία στο χώρο μέσα... ο καθένας είχε στήσει όπου ήθελε το τροχόσπιτο του , χύμα πεταμένα όλα τα πράγματα έξω , τραβηγμένες τέντες με πανιά και σχοινιά καραβίσια παντού και πάει η δουλειά λέγοντας. Οι τουαλέτες τους ;;;; Μόνο τα ποντίκια δε βολτάριζαν...ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ μη πάτε ποτέ στο συγκεκριμένο Camping είναι άθλιο, σας το λέω εγγυημένα αυτό.....

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από ???????? Τετ 11 Ιαν 2012 - 0:53

Aigagros έγραψε:Αν αποκτήσει ο πελάτης καταναλωτική συνείδηση κάτι μπορεί να γίνει. Ο έμπορος όσο βλέπει ότι πουλάει θα ανεβάζει το τιμολόγιο. Μόνο άμα δει τον κίνδυνο της μείωσης πελατείας θα κατεβάσει τις τιμές σε λογικότερες. Αλλά επειδή δύσκολα θα μπορέσει ένα κάμπινγκ να μποϊκοταριστεί συλλογικά από τους παραθεριστές, αυτά είναι όνειρα θερινής νυκτός.
Κοιτάξτε για παράδειγμα τις προσφορές του περισυνού χειμώνα στα ξενοδοχεία και κοιτάξτε και φέτος. Υπάρχει διαφορά. Βέβαια δεν σκέφτηκε κανένας το κοινό συμφέρον και σταμάτησε η ροή της πελατείας, απλά άδειασε το πορτοφόλι και κοπήκανε οι διακοπές.
Αν όμως αυτό γίνει συνειδητά θα δείτε πώς θα μπει νερό στο κρασάκι ορισμένων...

Για να δούμε προκοπή πρέπει να σταματήσουμε την αγελοποίηση.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Πολύ σωστά αυτά που γράφεις Γιώργο. Έχεις απόλυτο δίκιο. Μόνο αν αποκτήσει ο πελάτης καταναλωτική συνείδηση κάτι μπορεί να γίνει..... αλλιώς όλα τα άλλα θυμίζουν όνειρα θερινής νυκτός πραγματικά....

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από ???????? Τετ 11 Ιαν 2012 - 0:56

Maximos έγραψε:... το μόνο σίγουρο είναι ... ότι στραβά, αρμενίζουμε ...
... αλλά κάποιοι, δεν το έχουν καταλάβει ... ακόμα, ούτε και τώρα ... !!

Θανάση, εμένα πάλι ... μού ήρθε αυτό στο μυαλό ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Από τα πιό τουριστικά σημεία της Γαλλίας ... "Κάστρα του Λίγηρα" ... δίπλα στο κάστρο Amboise ...
... ήμασταν εκεί τον Αύγουστο του 2010 ... 2 άτομα, τροχόσπιτο, αυτοκίνητο, ρεύμα ... 13,5 € ... !



Διαβάζω τα ψιλά γράμματα Μάξιμε κι δε το πιστεύω... 2 άτομα με τροχόσπιτο ,αυτοκίνητο , ρεύμα μόνο 13,5 Ευρώ. Πραγματικά τρελό για την Ελλάδα αυτό....

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από ???????? Τετ 11 Ιαν 2012 - 0:58

Γιωργάκος έγραψε:Νίκο σε αυτό το camping πήγαινα και καθόμουνα αρκετές ημέρες οι τιμές όμως ήταν ή αιτία που έχω αρκετά χρόνια να πάω .

Η αλήθεια Γιωργάκο είναι ότι είναι πολύ όμορφο αλλά όχι ρε γαμώτο και 2700 ευρώ το χρόνο για να μένεις σποραδικά μόνο τους 5 μήνες...παραπάει. Έχουν καβαλήσει πολύ το καλάμι κάποιοι κύριοι..... Για να συνέλθουν λίγο λέω εγώ... Evil or Very Mad

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από traveller Τετ 11 Ιαν 2012 - 6:25

Ramnus ..... το camping που ακομα και μεχρι σημερα επισκεπτωμαι για 20 μερες το χρονο.
Εσυ μικρε Νικολακη θ'ασουν αγεννητος ισως οταν εγω πηγαινα τα παιδια μου,και σημερα το εγγονι μου εκει,καλοκαιρι-παρα καλοκαιρι (γιατι τον εναν χρονο το εχει ο ενας ιδιοκτητης και τον αλλον ο αλλος).
Αληθευει οτι ειναι το καλυτερο camping στην Αττικη.
Οσο για το οτι ειναι ακριβος ........... κι'αυτο παιζει !!!!!
Αφου το εχει σχεδον ......... μονοπολιο ??????
Kαι οταν γνωριζει πολυ καλα πως δεν εχεις που αλλου να πας ??? Θα σε ..........κοπανησει ...
Κι'εσυ ??? Ειναι αναγκη να το πας ολο το χρονο στο camping ???
Τοσο κοντα στη θαλασσα και χειμωνα ??? θα το κοψει η αλμυρα (εχω δει και τετοιο περιστατικο)οι παλαιοι του αθληματος το.....γνωριζουν ....
Βαλε το σ'ενα parking και παιρνε το οποιο σαββατο-κυριακο θες , κι'απο εδω παν κ'οι αλλοι !!!
Eτσι κανουμε ........... ολοι μας ......


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Aigagros Τετ 11 Ιαν 2012 - 8:33

Κυρ-Γιώργη, ο Νίκος έχει δηλώσει εξ' αρχής ότι το τροχόσπιτο το θέλει για να τοποθετήσει σε κάμπινγκ, οπότε αναγκαστικά ψάχνει για σεζόν...
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Cissy 242 Τετ 11 Ιαν 2012 - 9:29

Γιωργάκος έγραψε:
athanase έγραψε:Το συγκεκριμένο Κάμπινγκ δεν το γνωρίζω. Γι αυτό θα σταθώ μόνο σε ένα σημείο τις τιμές του. Και αναρωτιέμαι μήπως έχουμε σαλτάρει στην Ελλαδίτσα με τις τιμές ? Μήπως ζούμε σε κανέναν άλλο πλανήτη ? Μήπως αλήθεια μας χρειάζεται κανένα ηλεκτροσόκ για να συνέλθουμε ? Όλοι έχουμε εμπειρίες από το εξωτερικό


Θανάση τα είπες όλα …………..

Γιατί μόνο στις τιμές κάμπινγκ είμαστε ακριβώτεροι και μάλιστα με υπηρεσίες τεταρτοκοσμικές; Για ποια προιόντα ή υπηρεσίες είναι συγκρίσιμες οι τιμές μας;
Αντε μες το καταχείμωνο και σήμερα που έχουμε άσπρη μέρα, αρχίσαμε την γκρίνια....
Αλλά τι να κάνεις; Οπου και αν το πας όπου και αν το γυρίσεις εκεί καταλήγεις....Και όπως είπε και ένας φίλος, όποιος νομίζει ότι η φτώχεια θα έχει κάποια θετικά αποτελέσματα όπως πχ. βελτίωση υπηρεσιών, μάλλον έχει επηρεαστεί από ταινίες του παλιού Ελληνικού κινηματογράφου...
C
Cissy 242
Cissy 242


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Patrinos Τετ 11 Ιαν 2012 - 10:14

Σε αυτό το κάμπινγκ, είχε γυριστή και το ¨Παρά πέντε¨ Very Happy Very Happy Very Happy





Patrinos
Patrinos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Cissy 242 Τετ 11 Ιαν 2012 - 16:11

Τσεκάρω τιμές στην πανθομολογουμένως πανάκριβη Νορβηγία, και βρίσκω τα κάμπινγκς να κάνουνε γύρω στα 23-26 ευρώ με ρεύμα και όλες τις ανέσεις.....
C
Cissy 242
Cissy 242


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Aigagros Τετ 11 Ιαν 2012 - 16:58

Εδώ που τα λέμε και η Ιταλία στα τουριστικά της μέρη δεν πάει και πολύ πίσω από μας...
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από ???????? Πεμ 12 Ιαν 2012 - 0:27

Μη το Ψάχνετε ρε παιδιά είμαστε για τα κλάματα γενικώς.....

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από ???????? Πεμ 12 Ιαν 2012 - 0:35

traveller έγραψε:Ramnus ..... το camping που ακομα και μεχρι σημερα επισκεπτωμαι για 20 μερες το χρονο.
Εσυ μικρε Νικολακη θ'ασουν αγεννητος ισως οταν εγω πηγαινα τα παιδια μου,και σημερα το εγγονι μου εκει,καλοκαιρι-παρα καλοκαιρι (γιατι τον εναν χρονο το εχει ο ενας ιδιοκτητης και τον αλλον ο αλλος).
Αληθευει οτι ειναι το καλυτερο camping στην Αττικη.
Οσο για το οτι ειναι ακριβος ........... κι'αυτο παιζει !!!!!
Αφου το εχει σχεδον ......... μονοπολιο ??????
Kαι οταν γνωριζει πολυ καλα πως δεν εχεις που αλλου να πας ??? Θα σε ..........κοπανησει ...
Κι'εσυ ??? Ειναι αναγκη να το πας ολο το χρονο στο camping ???
Τοσο κοντα στη θαλασσα και χειμωνα ??? θα το κοψει η αλμυρα (εχω δει και τετοιο περιστατικο)οι παλαιοι του αθληματος το.....γνωριζουν ....
Βαλε το σ'ενα parking και παιρνε το οποιο σαββατο-κυριακο θες , κι'απο εδω παν κ'οι αλλοι !!!
Eτσι κανουμε ........... ολοι μας ......


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σύμφωνοι σε αυτό που λές Γιώργο αλλά όπως είχα πεί για κάποιο διάστημα όταν θα το αγοράσω θα το έχω μόνιμα σε Camping διότι δε μπορώ να το ρυμουλκήσω με το micra όπως είχα πεί και παλαιότερα....Χρειάζομαι μεγαλύτερο αυτοκίνητο... Αλλά όλα μαζί δε γίνονται !!!! Very Happy Very Happy

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 12 Ιαν 2012 - 10:51

Νίκο ο κύριος που συνάντησες σου συστήθηκε σαν Διονύσης; Είναι ο ίδιος που έχει και το Camping Bacchus στο Σούνιο;

Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης