www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από gemm Πεμ 8 Δεκ 2022 - 19:33

Καλησπέρα  Φίλες και Φίλοι,
Αφού μεγαλώσανε τα παιδιά μας αλλάξανε οι ανάγκες μας και αποφασίσαμε να αλλάξουμε το παλιό  μας τροχόσπιτο, προκειμένου να γίνουμε περισσότερο ευκίνητοι και να ζήσουμε μερικές ακόμη όμορφες εμπειρίες. Γυρνάμε λοιπόν πάλι στην αρχική σύνθεση της οικογένειας (δύο σύζυγοι) και θέτουμε σαν στόχο την αναζήτηση τροχόσπιτου με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:
  • Μοντέλο μεταξύ 2000-2013 (για να μας βγάλει καμιά δεκαετία).
  • Σε καλή λειτουργική κατάσταση σε συνδυασμό με λογική τιμή (Όλο το πακέτο μέχρι 10.000).
  • Βάρος μέχρι 1200 κιλά (ελκτική ικανότητα αυτοκινήτου).
  • Σταθερή κρεβατοκάμαρα εγκάρσια ή γαλλικού τύπου. (Δεν μπορούμε πλέον τα μαξιλάρια στην πλάτη μας).
  • Το όνειρο του Mover καθώς βαρέθηκε η γειτονιά το βάλε – βγάλε με τα χέρια του παλιού τροχόσπιτου μας.  

φθάσαμε στην ώρα αλλαγής του τροχόσπιτου μας και τον τελευταίο καιρό ψάχνω για αγορά τροχόσπιτου χωρίς να μπορώ να βρω κάποιο κατάλληλο τροχόσπιτο στην ελληνική αγορά. Αναγκαστικά στράφηκα στην διαδικτυακή αναζήτηση της Γερμανίας και Ολλανδίας καθώς εκεί βρήκα αρκετές λύσεις με τις προδιαγραφές που θέσαμε.
Δημιουργήθηκε λοιπόν η ανάγκη επιλογής τροχόσπιτου – αγοράς – μεταφοράς του – εκτελωνισμού – έκδοσης αδείας κυκλοφορίας. Η επιλογή του τροχόσπιτου δεν με προβληματίζει καθώς στις γιορτές των Χριστουγέννων και νέου έτους θα είμαστε επάνω και μπορούμε να κάνουμε μια βόλτα για να διαλέξουμε αυτό που θέλουμε.
Παρακαλώ για τη βοήθεια σας στα παρακάτω σημεία:
  • Ποια η διαδικασία αγοράς από έμπορο εξωτερικού;
  • Μπορώ να αγοράσω από ιδιώτη στο εξωτερικό και ποια η διαδικασία;
  • Γιατί σε κάποιες πωλήσεις αναφέρεται το ΦΠΑ; Έχει ΦΠΑ η αγορά από ιδιώτη;
  • Πως μπορώ να το μεταφέρω στην Ελλάδα; Μεταφορά να ζητήσω από τον έμπορο που θα το αγοράσω; Μεταφορά με μεταφορική ελληνική ή ξένη; Προσωρινή άδεια και να πάω να το πάρω εγώ με το αυτοκίνητο μου;
  • Διαδικασία εκτελωνισμού;
  • Διαδικασία έκδοσης αδείας κυκλοφορίας;
  • Υπάρχει καμία ελληνική εταιρεία που μπορεί να κάνει όλη τη διαδικασία;
  • Οποιοδήποτε, κατά την εκτίμηση σας, άλλο θέμα – πρόβλημα που πιθανά θα αντιμετωπίσω.


Σας ευχαριστώ
gemm
gemm


Αρέσει στον χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από Georgedim Παρ 9 Δεκ 2022 - 15:59

Γιώργο καλησπέρα,
στο forum μας υπάρχουν φίλοι που έχουν κάνει με αυτό τον τρόπο την αγορά και πιστεύω θα σε ενημερώσουν επί της διαδικασίας.

Αυτό που μπορώ να σου πω εγώ είναι πως για αγορά από ιδιώτη, απαιτείται θεώρηση του ιδιωτικού συμφωνητικού αγοράς από την πλησιέστερη προξενική αρχή (στη χώρα αγοράς), ....ώστε να αποφύγεις την εκ νέου χρέωση ΦΠΑ στον εκτελωνισμό (24% σε εμάς, ενώ στην Γερμανία είναι 19%).

Για τα υπόλοιπα θα σε ενημερώσουν οι γνώστες. Very Happy
κ.κ. Επίτιμε & Diamantino .....τα φώτα σας παρακαλώ.


Με το καλό να αποκτήσετε σύντομα το καινούργιο σας τροχόσπιτο και να το χαρείτε όπως θέλετε. cheers
Georgedim
Georgedim
Admin


Αρέσει στον χρήστη gemm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από traveller Παρ 9 Δεκ 2022 - 20:14

Καλησπερα φιλε Γιωργο ..
Διαβασα την δημοσιευση σου και θελω να βοηθησω κι'εγω με την πειρα μου μετα απο 40 ετη ασχολιας μου με το αθλημα .
(Ειμαι ο επιτιμος που αναφερει ο διαχειριστης μας).
Σαν αρχη εμπαινα στο "mobile.de" εβαζα τη μαρκα, τον τυπο και την χρονολογια πρωτης κυκλοφοριας.
Μου εβγαζε στην Γερμανια π.χ 7-8 μαγαζια που το ειχανε, τα στοχοποιουσα, εμπαινα στο καραβι (....ποτε απο την Σερβια και χειμωνα....)
Το τελευταιο που πηρα, ητανε το Fendt  tfb 470, του 2009, το βρηκα στην βορεια Γερμανια, ηταν εκθεσιακο κομματι της προηγουμενης χρονιας, τα προηγουμενα που ειχα δει ητανε κακοσυντηρημενα και το ενα ολοκαινουριο σε σκοτωμενη τιμη αλλα .....χτυπημενο απο το χαλαζι.
Μην σε δελεασουν οι τιμες, κι'εκει η αγορα κρυβει παγιδες. Οι Γερμανοι τα πουλανε δεν τα χαριζουνε.
Το φτηνο το κρεας, τα σκυλια το τρωνε. 
Το πρωτο που θα κοιταξεις ειναι η οροφη, οι υγρασιες και απο κατω το πατωμα για σαπισματα. 
Αγοραζα παντα απο μαγαζι (οχι απο ιδιωτη), που τοτε που το πηρα ειχε 16% φπα. Σημερα ειναι 21%.
Μου το περναγανε KTEO, μου βγαζανε καi την πινακιδα "zoll" και γυριζα.
Στην Πατρα που εβγαινα, πηγαινα στο τελωνειο μεσα στο λιμανι και δηλωνα την εισαγωγη και που θα το εκτελωνισω . 
Εδω στην Αθηνα ειχα εκτελωνιστη (με 300 ευρω τοτε) και τα χαρτια απο την Γερμανια πηγαινα στο υπουργειο και επαιρνα αδεια ρυμουλκησης. 
Στα εξοδα της αγορας πρεπει να υπολογισεις 1600-1800 ευρω εξοδα
κινησης, καραβιου, διαμονης & φαγητου. 
Η παραδοση του με μεταφορικη  ειναι πολυ πιο ακριβη. 
Τους πιανει το οχημα 2 θεσεις στην αυτοκινηταμαξα, αλλα και υψος .... αρα .... ξεχασε το.
Οσο για τα αξεσουαρ, air coditioned & mover, αυτα κι'εγω τα εβαλα εδω ..




.........................................................................................Ευχομαι καλη αγορα ... 
traveller
traveller


Αρέσει στους χρήστες ΓΙΑΝΝΗΣ Δ και gemm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Δ Σαβ 10 Δεκ 2022 - 18:51

Καλησπέρα....φαντάζει εύκολο....είναι όντως......και η αναζήτηση του επιθυμητού τροχόσπιτου και ο έλεγχος και η μεταφορά από μια ξένη χώρα.....και αν δεν είσαι του αθλήματος και δεν έχεις ποτέ ρυμουλκήσει τροχόσπιτο όπως εγώ;

ΓΙΑΝΝΗΣ Δ


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από traveller Σαβ 10 Δεκ 2022 - 21:11

think......... Μμμμμ ......... Εδω το θεμα ψιλομπερδευει .  
Κοιτα φιλε αν εχεις σεβασμο στην οδηγηση δεν τρεχεις και δεν κανεις βεβιασμενες κινησεις .......... πιστευω πως γρηγορα θα ξεπερασεις τους φοβους σου ..
Οι πρωτες 2-3 ωρες οδηγησης θα'ναι λιγο δυσκολες ..με λιγο αγχος 
Μετα .......... συνηθιζεις  yes2
traveller
traveller


Αρέσει στους χρήστες almak και ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από gemm Δευ 12 Δεκ 2022 - 20:42

Από την πολύτιμη βοήθεια των Georgedim και Traveller κατάλαβα ότι οι τιμές πώλησης των τροχόσπιτων στην αγορά Γερμανίας και Ολλανδίας που κοιτάω είναι οι τελικές αναφερόμενες στις ιστοσελίδες τους. Ενώ εάν είναι η πώληση από ιδιώτη απαιτείται θεώρηση του ιδιωτικού συμφωνητικού από την τοπική προξενική αρχή αφού είναι πώληση μεταξύ πολιτών της ΕΕ.
Αυτό που αναφέρει ο Traveller Αγοραζα παντα απο μαγαζι (οχι απο ιδιωτη), που τοτε που το πηρα ειχε 16% φπα. Σημερα ειναι 21%. μάλλον αναφέρεται σε καινούριο τροχόσπιτο;;;
Επίσης αυτό που αναφέρει ο Traveller  Η παραδοση του με μεταφορικη  ειναι πολυ πιο ακριβη. Τους πιανει το οχημα 2 θεσεις στην αυτοκινηταμαξα, αλλα και υψος .... αρα .... ξεχασε το. δείχνει να έχει απόλυτο δίκιο (ιδιαίτερα με το ύψος 250 εκ.), συνεχίζω όμως να το ψάχνω και μου είπαν για συνεργάτες των εμπόρων που το μεταφέρουν μέχρι Ιταλία και πηγαίνω εγώ για παραλαβή Ανκόνα ή Ηγουμενίτσα.  
Από την μέχρι τώρα αναζήτηση μου βλέπω να οδηγούμαι και εγώ (όπως ο Traveller) σε έμπορο για διευκόλυνση των διαδικασιών αν και βλέπω πολλά προς πώληση από ιδιώτες αντίθετα με την Ελλάδα.
To mobile.de καλό αλλά μεγάλες διαθεσιμότητες βρίσκω και στο eBay Kleinanzeigen για την Γερμανία ενώ κοιτάω και στην Ολλανδία όπου βρίσκω ακόμη μεγαλύτερη διαθεσιμότητα στο  πολύ πλούσιο Caravans.nl και λίγο καλύτερες τιμές.
Σας ευχαριστώ όλους.
Ο αγώνας συνεχίζεται….
gemm
gemm


Αρέσει στον χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από gemm Δευ 12 Δεκ 2022 - 20:56

traveller έγραψε:think......... Μμμμμ ......... Εδω το θεμα ψιλομπερδευει .  
Κοιτα φιλε αν εχεις σεβασμο στην οδηγηση δεν τρεχεις και δεν κανεις βεβιασμενες κινησεις .......... πιστευω πως γρηγορα θα ξεπερασεις τους φοβους σου ..
Οι πρωτες 2-3 ωρες οδηγησης θα'ναι λιγο δυσκολες ..με λιγο αγχος 
Μετα .......... συνηθιζεις  yes2
 Προσωπικά χρειάστηκα καμιά δεκαριά δρομολόγια με τροχόσπιτο εντός Ελλάδας για να καταλάβω πόσο επικίνδυνο και απρόβλεπτο είναι το τροχόσπιτο. Έτσι ξεπέρασα το μεγάλο άγχος και τώρα οδηγώ με ελεγχόμενο άγχος και πολύ προσοχή - σεβασμό για τα απρόβλεπτα. 
Μια φορά που χτύπησε σε βγαλμένη σκάρα αρμού διαστολής του δρόμου και έσκασε το λάστιχο του τροχόσπιτου, μου έδωσε ΟΛΑ τα απαραίτητα μαθήματα... και συνειδητοποίησα πόσο επικίνδυνο είναι..
gemm
gemm


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από traveller Τρι 13 Δεκ 2022 - 7:08

Μια ακομα διευκρινηση απο μερους μου .
Αυτο που πηρα ειταν( ναι )καινουριο εκθεσιακο μοντελο αλλα της προηγουμενης χρονιας ακυκλοφορητο , καπου εκει το παραδιδουν σαν μετ/νο.
Οταν το παρελλαβα στην τιμη ειχε μεσα και το φπα .
Ο φπα αφαιρειται αν εισαι εμπορος εδω κι'αφου δωσεις αφμ Ελληνικο . 
Οσο για εμπορο ............ εχεις το κεφαλι σου ησυχο , που να τρεχεις μονος σου σε τοπικες υπηρεσιες συγκοινωνιων χωρις να ξερεις ουτε καν τη γλωσσα.
Σου ετοιμαζουν τη χαρτουρα στο περνανε και TUV βγαζουν και πινακιδα , και εισαι ετοιμος .. cravan
traveller
traveller


Αρέσει στους χρήστες ΓΙΑΝΝΗΣ Δ και gemm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Δ Τρι 13 Δεκ 2022 - 19:09

Καλησπέρα.......ευχαριστώ....και για εμένα ο αγώνας αναζήτησης.... όπως έγγραψε ο gemm παραπάνω συνεχίζεται.......μήπως να πεταχτούμε....μαζί στην Γερμανία....Ανοιξη καλύτερα δεν θα είναι.... Εγώ ψάχνω τα 4μετρα(6 μέτρα με κοτσαδόρο) πανομοιότυπα Fendt selection activ 390, Tabbert da vivci 380 και Ηobby de lux 400.

ΓΙΑΝΝΗΣ Δ


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από traveller Τετ 14 Δεκ 2022 - 5:09

ΓΙΑΝΝΗΣ Δ έγραψε:Καλησπέρα.......ευχαριστώ....και για εμένα ο αγώνας αναζήτησης.... όπως έγγραψε ο gemm παραπάνω συνεχίζεται.......μήπως να πεταχτούμε....μαζί στην Γερμανία....Ανοιξη καλύτερα δεν θα είναι.... Εγώ ψάχνω τα 4μετρα(6 μέτρα με κοτσαδόρο) πανομοιότυπα Fendt selection activ 390, Tabbert da vivci 380 και Ηobby de lux 400.
.....Aαααα φιλε Γιαννη .. 

Η καλλυτερη περιοδος ειναι Γεναρη - Φλεβαρη .. τοτε ειναι η πληθωρα μοντελων & οι τιμες τους αρκετα χαμηλες 
Οσο ο καιρος ανοιγει,,, ανεβαινει και εκει η ζητηση .
Εξ'αλλου και για τους Ελληνες εμπορους...........τωρα ειναι ο καιρος ..
traveller
traveller


Αρέσει στον χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από gemm Τετ 14 Δεκ 2022 - 13:20

ΓΙΑΝΝΗΣ Δ έγραψε:Καλησπέρα.......ευχαριστώ....και για εμένα ο αγώνας αναζήτησης.... όπως έγγραψε ο gemm παραπάνω συνεχίζεται.......μήπως να πεταχτούμε....μαζί στην Γερμανία....Ανοιξη καλύτερα δεν θα είναι.... Εγώ ψάχνω τα 4μετρα(6 μέτρα με κοτσαδόρο) πανομοιότυπα Fendt selection activ 390, Tabbert da vivci 380 και Ηobby de lux 400.
Καλησπέρα Γιάννη,
Τις γιορτές θα είμαι επάνω για οικογενειακούς λόγους οπότε θα κοιτάξω να κάνω μια αναγνώριση ανάλογα με το διατιθέμενο χρόνο μου και τι θα είναι ανοικτά. ¨Πραγματικά είμαστε στα ίδια δεδομένα και θα μπορούσαμε να το οργανώσουμε για ΙΑΝ-ΦΕΒ αλλά και να αξιοποιήσω την πρώτη επίσκεψη. Θα σου στείλω ΠΜ για καλύτερο συντονισμό και επικοινωνία.
gemm
gemm


Αρέσει στους χρήστες traveller και ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Δ Τετ 14 Δεκ 2022 - 17:16

Καλησπέρα....gemm....όντος είμαστε στα ίδια δεδομένα και στην ίδια οικογενειακή κατάσταση.....λοιπόν...γνωστός του κουμπάρου του ξάδελφου... Ελληνας στην Γερμανία, που ασχολείται με την πώληση αυτοκινήτων, μου έστειλε 6 αγγελίες από e-bay, με Fendt selection 390 και selection activ 390,που νομίζω οτι είναι το ποιο αξιόπιστο .....θα γνωρίζει o traveller....και ιδανικότερο για ζευγάρι, το ποιο μικρό και ταξιδιάρικο της Fendt, μοντέλα από 2012 έως 2023 με τιμές από 14000 έως 24000 ευρώ, αλλά ακόμα δεν μου έχει αναφέρει τιμή για κέρδος του και μεταφορά,βέβαια ειναι και το θέμα εμπιστοσύνης....και εάν δεν το δείς....

ΓΙΑΝΝΗΣ Δ


Αρέσει στον χρήστη traveller

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Empty Απ: ΑΓΟΡΑ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δημοσίευση από traveller Κυρ 18 Δεκ 2022 - 10:12

.................. Αααα και κατι ακομα βασικο ..
 Πολλοι εδαν το οχημα σε φωτογραφια διχως να το δουνε .. και αλλο ειδανε αλλο τους στειλανε καποια σαπισματα καποιες υγρασιες καποια χτυπηγματα και αλλαγη λαμαρινας ..
Εγω ειμαι της γνωμης .. να το δεις απο κοντα ..
.................. Και παλι ευχομαι καλη αγορα  ... u cam
traveller
traveller


Αρέσει στον χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης