www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

+13
mightywing
traveller
Masterless
caminador
ladakias
athanase
teonakos
Georgedim
antreas hobby
Aigagros
Maximos
Γιωργάκος
Γιώργος
17 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από mightywing Τρι 17 Σεπ 2013 - 11:13

Να είστε όλοι καλά, μου φτιάξατε την μέρα και την άδειά μου την καλοκαιρινή (κάλλιο αργά παρά ποτέ). 
Η κάθε περιοχή και ο κάθε τόπος έχουν τους δικούς τους ιδιωματισμούς και τα δικά της χαρίσματα, γι' αυτό και την κάνει ξεχωριστή. 
Ο καθένας με τα χαρίσματά του.

+1000 για τα σχόλια του καθενός από τους προλαλήσαντες
mightywing
mightywing


https://www.facebook.com/profile.php?id=1295853137&ref=tn_tnm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από Γιώργος Τρι 17 Σεπ 2013 - 11:26

Τα είπες όλα Νίκομ cheers  . . .   Πώς να μας καταλάβουν για scratch  ! ! . . . Που ξέρουν αυτοί τι θα πει «ντουζλαμάς», τι θα πει «σαρδένι», που ξέρουν τα μπακαλιαράκια του Αρίστου και τα βομβίδια της Βασιλέως Ηρακλείου ! !  
Πως μπορούν να καταλάβουν το μεγαλείο lol!   να ρουφάς την φραπεδιά σου απέναντι από τον Λευκό Πύργο δίπλα στον Θερμαϊκό bounce  ή στην πλατεία Ναυαρίνου δίπλα sτα μνημεία του Γαλέριου, ή στo Elektra Palace στην πλατεία Αριστοτέλους βλεφαριάζοντας τις κουνάμενες και σεινάμενες Σαλονικιές.  bounce 

Τι να καταλάβουν αυτοί Cool  από την Ομοσπονδιακή Δημοκρατία της Φραπεδιάς, (ανεπίσημη ονομασία Mακεδονία), γνωστή εις την Αγγλικήν ως Federaten Demokracy of Frappe Cofee  που πρωτεύουσά της είναι η Φραπεδούπολη, (ανεπίσημη ονομασία Θεσσαλονίκη), και σήμα της ο Λευκός ο Πύργος Φραπεδιά  ! !



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]





Αυτά τα ολίγα Νικολάκη μου κι’ απ’ όλα αυτά ένα μόνον έχει σημασία  . . . Οτι αυτές οι «διαφορές» με τα νότια φιλαράκια μας, (τους λίαν αγαπημένους Χαμουτζήδες I love you  ),  μας χαρίζουν γέλιο όταν τα κουβεντιάζομε  . . .  Και το γέλιο, (ειδικά την σήμερον ημέραν Rolling Eyes ), το χρειαζόμαστε όλοι Βόρειοι και Νότιοι ! ! Very Happy 
Γιώργος
Γιώργος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από ladakias Τρι 17 Σεπ 2013 - 12:45

georgedim έγραψε:Τάκη, .....αν και η επανάληψη είναι μήτηρ μαθήσεως, το κείμενο "Είμαστε περήφανοι που είμαστε Έλληνες"  υπάρχει και εδώ δημοσιευμένο (πριν ένα χρόνο ακριβώς 12/9/2012) : 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και τότε είχε γίνει αφορμή ....μεγάλης συζήτησης Very Happy Very Happy Very Happy .
σαν καινουργιοσ στο φορουμ και παρα τισ προσπαθειεσ να τα διαβασω ολα δεν εχω προλαβει γιατι ειναι πολλα .ολα νομιζω δεν πειραζει,σιγα σιγα θα τα μαθω και εγω και θα γινω καλοσ μαθητησ
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από ladakias Τρι 17 Σεπ 2013 - 12:54

καποιοσ φιλοσ που πηγε πρωτη φορα στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζητησε μπουγατσα και του δωσανε τυροπιτα .τσατισμενοσ πηγε στο σερβιτορο και του ειπε οτι αυτο που του εφερε δεν ειναι μπουγατσα αλλα τυροπιτα και ο σερβιτοροσ του απαντησε οτι εμεισ εγω στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ολεσ τισ λεμε μπουγατσεσ .μπουγατσα με τυρι μπουγατσα με κρεμα κ.λ.π.και ο φιλοσ του απαντησε δηλαδη την βασιλοπιτα πωσ την λετε ,μπουγατσα με φλουρι.καγκελο ο σερβιτοροσ
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από Masterless Τρι 17 Σεπ 2013 - 13:25

Καλέ μου Αντιπρόεδρε και λοιποί συνφορουμίτες, θα κάνω μνεία για το σουβλάκι, όπως το έζησα εγώ στην Μπάρα της θεσ/νίκης.
Μικρός βιοπαλεστής κι εγώ, στα μηχανουργεία μεγαλωμένος, η μάννα μου με γέννησε στα γρέζα κι όχι στην κάσα με το στουπί. (memories)
Τα σουβλάκια πωλούνταν από γυρολόγους σουβλατζήδες με το τρίκυκλο ποδήλατο στην αρχή, με μηχανάκι αργότερα.
Τα σουβλάκια ήταν χοιρινό κρέας (την προσοχή σας τώρα), περασμένο σε μεταλλικές βελόνες πλατιές όπως αυτές που μπρουλιάζαν τα καπνά, ήταν πολύ μεγαλύτερα από τα σημερινά.
Ποτέ μα ποτέ δεν έψησε σουβλατζής επαγγελματίας με καλαμάκι γιατί το καλάμι καίγονταν και για να σας δώσω μια γεύση από Σαλονηκιώτικο καπνησμένο σουβλάκι, ακούστε για να μαθαίνετε οι από κει χάμω, πάντα ο σουβλατζής γινόταν αντιληπτός από την τσίκνα που ανέδυε η βρώμικια ψησταριά του, τι καπνογόνα και δακρυγόνα σημερινά να επισκιάσουν τον Μπάρμπα-Αντρέα τότε.
Πάντα στην ψησταριά του στην αριστερή γωνία θα ψήνονταν-καίγονταν δυο αρνίσιες ουρές, εξού και τα επακόλουθα της παρουσίας του, το μόνο που φοβόταν ο θρήσκος ήταν μην κάνει καμιά ζημιά σε ενδιαφέρουσες, δηλ. η μόνιμη καύση της ουράς ήταν το μπιντέλι για τους μερακλήδες πεινασμένους.
Αλλά η πρόοδος εξαφάνισε τις πλατιές βελόνες με τα ξυλάκια μιας χρήσης, τώρα το να λες καλαμάκι και να τρως σουβλάκι, είναι κομματάκι επιεικώς τρελό και άκρως χαμουτζήδικο.
Αν κάποιος Αγαπητός μας φίλος Νότιος βρεθεί κατά πάνω μεριά, ας μην ζητήσει ποτέ σε ψητοπωλείο, ταβέρνα, φαγάδικο, καλαμάκι, ή την ρετσίνα Μαλαματίνα σαν κρασί και το κασέρι μην το πει τυρί θα τον κοιτούν σαν εξωγήινο, είναι σοβαρό αμάρτημα και μια μικρή προσπάθεια, το χάμου κάντε το κάτω.   
Αυτά τα λίγα αγαπητέ μου Αντιπρόεδρε, τι να θυμηθούμε το αράπικο σάμαλι του Μουστάκια-γαργαλάει, τους σαλεψήδες, τους γυρολόγους μπουγάτσας, το αγνό βούτηρο με το μέλι σε μπακέτα, τους λουκουμάδες δίπλα στην Δωδώνη, το Αττικό, το Πάνθεον, τη Βίλκα, την Κων/πολη, τον Ηλία απέναντι, τον Τσαρουχά, κάθε δευτέρα κοπάνα από την δουλειά με τα γυμνασιοκόριτσα αγκαλιά στου Ξαρχάκου, ή στην Σαλαμίνα και αξημέρωτα ξενύχτια δίχως το φόβο του κακού, ξεκλείδωτα τα σπίτια.
Άρε Φτωχομάνα Σαλονίκη πως κατάντησες! Περασμένα μεγαλεία διηγώντας τα να............Sad 
Masterless
Masterless


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από Georgedim Τρι 17 Σεπ 2013 - 15:39

Γιώργος έγραψε:. . .  Και το γέλιο, (ειδικά την σήμερον ημέραν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ), το χρειαζόμαστε όλοι Βόρειοι και Νότιοι ! ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] 
+ 1000   
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από Aigagros Δευ 11 Απρ 2016 - 20:21

Για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα: είπαμε ότι το σουβλάκι λέγεται καλαμάκι γιατί παλιά δεν στερέωναν το κρέας στα ξυλάκια που ξέρουμε σήμερα, αλλά σε κομμάτια από σχισμένο καλάμι στο διαμήκες του, τα καλαμάκια.
Φυσικά δεν θέλω να κατηγορήσω τους Βορείους για την άγνοιά τους, τη θεωρώ φυσιολογική, γιατί όταν οι Νότιοι τρώγανε σουβλάκι καλαμάκι εκείνοι δεν κατείχαν αυτήν την έννοια.
Λεπτομέρειες διαβάστε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από caminador Δευ 11 Απρ 2016 - 20:46

Τι να ειπώ; Αυτό λέγεται "μνήμη ελέφαντα" με τη καλή έννοια...   eye
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από Maximos Δευ 11 Απρ 2016 - 20:52

Τελικά, είναι κανόνας ...
Μπορεί να καθυστερεί κάποιες φορές ... αλλά στο τέλος η αλήθεια λάμπει ... !

Γιώργο, σ' ευχαριστούμε για την αποκατάσταση ... !!
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από ladakias Δευ 11 Απρ 2016 - 21:10

Γιώργο έχω μια απορία .εκεί στα βόρεια την βασιλόπιτα πως την λένε ξέρεις .εχω κάποιους πολυ καλους φίλους από εκεί Και μου είπαν ότι την λένε μπουγάτσα με φλουρί είναι αλήθεια.
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από friar Δευ 11 Απρ 2016 - 21:17

δεν ξέρω τι μου λέτε, εγώ για σουβλάκι καταλαβαίνω αυτό

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


έρχεται και king size


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλλά το τέλειο το φτιάχνει ο Μάκης στο Βόλο Δημητριάδος 126, αρχίζει με μία  πίτσα που είναι ο ορισμός της μίνιμαλ γεύσης. Δεν τρέχει λάδια, δεν έχει σαβουρολίπη και έχει καταπληκτικό ψωμάκι. Ίσως κάποιοι την βρούνε ελλειπή σε υλικά, αλλά ο Μάκης την έχει κάνει έτσι επίτηδες για να την γεμίζεις με γύρο... Ναι σωστά διαβάσατε. Πολλοί πελάτες του ζητάνε να βάλει γύρο μέσα στο κομμάτι της πίτσας , το οποίο τελικά το σερβίρει σε μία μορφή που μοιάζει με γύρο με πίττα. Αλλά είναι γύρος με πίτσα!!!! Αξίζει να δοκιμάσετε.
Αν νηστεύετε το Πάσχα, απλά σας λέω ότι έχει το καλύτερο νηστίσιμο burger από όλα όσα έχω φάει ανά την Ελλάδα και ότι είναι ο πρώτος στο Βόλο εδώ και 25 χρόνια που έχει νηστίσιμα burgers. Τέτοια νηστεία κάνω κάθε μέρα!!!! Τέλος τα τοστ του είναι ανώτερα του έβερεστ και μπορείς να τα γεμίσεις με χιλιάδες λογής υλικά...
Αν είστε ξενύχτηδες και θέλετε κάτι σίγουρο για το στομάχι σας δώστε μία ευκαιρία και θα με θυμηθείτε!!!!!

Σημ: όταν πριν χρόνια μετακόμισα από την Αθήνα το εκεί τοπικό μου το "Πεινολόγιο" στοο τέρμα Αχαρνών έκλεισε κα;ι το νέο τοπικό μου ο "Περίγυρος" έκανε επέκταση....
friar
friar


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από vzol48 Δευ 11 Απρ 2016 - 21:22

Ενταξει.....παληκαρια....να βρω λιγο χρονο....να απαντησω....
Παντως εμεις εδω ....απανω...σεβομαστε τις ....εννοιες των λεξεων.....κυριολεκτουμε....
Προς το παρον....αν ζητησεις σε...σουβλακερι ...καλαμακι...το λιγοτερο...θα σου δωσουν ενα να το....καβαλησεις.... beer1
vzol48
vzol48


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από vzol48 Δευ 11 Απρ 2016 - 21:25

Το πρωτο ειναι....πιτογυρο....το δευτερο δεν ξερω....αυτο το τρωει μονο ο...Βιταλακης...τωρα τελευταια και ο προ....
vzol48
vzol48


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από ladakias Δευ 11 Απρ 2016 - 21:36

vzol48 έγραψε:Το πρωτο ειναι....πιτογυρο....το δευτερο δεν ξερω....αυτο το τρωει μονο ο...Βιταλακης...τωρα τελευταια και ο προ....
Όχι μόνο ο ΒιτάλΑΚΗΣ και εγώ και δεν μου φτάνει
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από vzol48 Δευ 11 Απρ 2016 - 21:43

ladakias έγραψε:
vzol48 έγραψε:Το πρωτο ειναι....πιτογυρο....το δευτερο δεν ξερω....αυτο το τρωει μονο ο...Βιταλακης...τωρα τελευταια και ο προ....
Όχι μόνο ο ΒιτάλΑΚΗΣ και εγώ και δεν μου φτάνει


Εσεις οι....Αθηναιοι....ολοι καλοζωη...σμενοι.... Very Happy
vzol48
vzol48


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από ladakias Δευ 11 Απρ 2016 - 22:28

vzol48 έγραψε:
ladakias έγραψε:
vzol48 έγραψε:Το πρωτο ειναι....πιτογυρο....το δευτερο δεν ξερω....αυτο το τρωει μονο ο...Βιταλακης...τωρα τελευταια και ο προ....
Όχι μόνο ο ΒιτάλΑΚΗΣ και εγώ και δεν μου φτάνει


Εσεις οι....Αθηναιοι....ολοι καλοζωη...σμενοι...
Έτσι είναι Βασίλη.και να θέλουμε να το κρύψουμε δεν κρύβετε η κοιλιά σας προδίδει
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από Georgedim Δευ 11 Απρ 2016 - 22:30

vzol48 έγραψε:
Εσεις οι....Αθηναιοι....ολοι καλοζωη...σμενοι.... Very Happy

Στα .....πούπουλα και τις πούδρες Βασίλη μου, ....που λέει και μια ψυχή  Very Happy Very Happy Very Happy
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από caminador Δευ 11 Απρ 2016 - 22:34

Κατ`αρχήν ασθενείς και οδοιπόροι δεν νηστεύουν, βλέπε ταξιδιάρηδες ή caminadores. Είδατε να κάνω σχόλια για τα εδέσματα των ταξιδιάρηδων στο Δρέπανο; Εγώ δεν ξεχνώ σ`ένα ταξίδι στα Γιάννενα πριν πολλά πολλά χρόνια το μπουγατσοκούλουρο που συνόδεψε ένα πρωί τη μπουγάτσα μας...
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από ladakias Δευ 11 Απρ 2016 - 23:48

caminador έγραψε:Κατ`αρχήν ασθενείς και οδοιπόροι δεν νηστεύουν, βλέπε ταξιδιάρηδες ή caminadores. Είδατε να κάνω σχόλια για τα εδέσματα των ταξιδιάρηδων στο Δρέπανο; Εγώ δεν ξεχνώ σ`ένα ταξίδι στα Γιάννενα πριν πολλά πολλά χρόνια το μπουγατσοκούλουρο που συνόδεψε ένα πρωί τη μπουγάτσα μας...
κωστα το μπουγατσοκούλουρο τι ειναι .πρεπει να ξερουμε μπας και καμμια φορα παμε προς τα πανω.
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !  - Σελίδα 2 Empty Απ: Aντε πάλι απ' την αρχή γιά να τα εμπεδώσομε ! !

Δημοσίευση από traveller Τρι 12 Απρ 2016 - 5:45

pst Ειιιιι.... ψιτ φιλε Θεσσαλονικιε !!
Εμες εδω ζηταμε τα τυρια με το ονομα τους (φετα-κασερι-κεφαλισιο - γραβιερα γκουντα ...δεν ειναι ολα κασερα)και τα σουβλακια πιτα - γυρο , η πιτα καλαμακι ,.. .
Κι'οχι ενα αλλα τρια-τρια τα κατεβαζουμε ..Αυτα για ενημερωση
traveller
traveller


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης