www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

+18
Scout
friar
234
ioannis
apostat
Nef
Νικόλας Μητσόπουλος
athanase
Γιώργος
george
diamantino
almak
traveller
trap42
Masterless
Maximos
Aigagros
Γιωργάκος
22 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Maximos Πεμ 12 Απρ 2012 - 17:37

Aigagros έγραψε:Άσχετο με τα GPS αλλά σχετικό με τη χάραξη δρομολογίων σαν επιπλέον βοήθημα είναι και το Street View του Google Earth. Σίγουρα δεν ανανεώνει τα δεδομένα του όπως συμβαίνει με τα GPS, αλλά μπορείς να δεις κατάσταση οδοστρωμάτων, ύψος γεφυριών κλπ. Στην Ελλάδα δεν έχει έρθει.
Το street view της Google, είναι πράγματι ένα πάρα πολύ καλό εργαλείο ...
Το άσχημο είναι, ότι έχει "κατηγορηθεί", ότι παραβιάζει την "ιδιωτικότητα" και τα προσωπικά δεδομένα ...
αφού, κατά την διάρκεια της "καταγραφής" ... των δεδομένων των δρόμων ...
... η κάμερά του έχει καταγράψει ... και πολλά "ιδιωτικής φύσης" δεδομένα ... κάποιων πολιτών ...
αρκετοί μάλιστα από τους οποίους, έχουν στραφεί και δικαστικά, εναντίον της Google ...
Είναι γεγονός πάντως, ότι όπου "δουλεύει" ... εξυπηρετεί αφάνταστα τον οδηγό ... "ταξιδεύει" κανείς, οδηγώντας από την καρέκλα σου,
αφού, βλέπει στην οθόνη, ότι θα έβλεπε από το παρμπρίζ, του αυτοκινήτου του ... !
Very Happy
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Nef Σαβ 9 Ιουν 2012 - 20:21

H Navigon σε θέμα gps για τα iphone 4 kai 4s υποστηρίζει όλοι την Ευρώπη συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας, δεν ξέρω για τα gps αυτοκινήτου....
Nef
Nef


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Nef Κυρ 10 Ιουν 2012 - 18:21

Nef
Nef


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Maximos Κυρ 16 Σεπ 2012 - 13:58

Όσοι ... Ταξιδιάρηδες ... έχουν android smartphone ... Wink
Ας ρίξουν μια ματιά στο Google Play ...

Υπάρχει η εφαρμογή Sygic ... και είναι δωρεάν ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δεν το κοίταξα, ίσως να υπάρχει και για iphone ...
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από george Κυρ 16 Σεπ 2012 - 15:54

Maximos έγραψε:Όσοι ... Ταξιδιάρηδες ... έχουν android smartphone ... Wink
Ας ρίξουν μια ματιά στο Google Play ...

Υπάρχει η εφαρμογή Sygic ... και είναι δωρεάν ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δεν το κοίταξα, ίσως να υπάρχει και για iphone ...




thay
OK Μάξιμε το κατέβασα Very Happy στο iphone δεν είναι free Evil or Very Mad
george
george


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από george Κυρ 16 Σεπ 2012 - 20:08

george έγραψε:
Maximos έγραψε:Όσοι ... Ταξιδιάρηδες ... έχουν android smartphone ... Wink
Ας ρίξουν μια ματιά στο Google Play ...

Υπάρχει η εφαρμογή Sygic ... και είναι δωρεάν ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δεν το κοίταξα, ίσως να υπάρχει και για iphone ...






thay
OK Μάξιμε το κατέβασα Very Happy στο iphone δεν είναι free Evil or Very Mad






τελικά από ότι είδα είναι demo και ελεύθερο για χρήση μόνο για 14 μέρες
george
george


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από apostat Κυρ 16 Σεπ 2012 - 22:58

Το ένα θέμα στα GPS είναι οι χάρτες τους και πόσο καλά ενημερωμένοι είναι αυτοί. Παλιά στην Ελλάδα ήταν μονόδρομος ο Destinator, επειδή υπήρχαν χάρτες από ελληνική εταιρία, την NGi.
Τώρα τα πράγματα άλλαξαν, και οι χάρτες είναι γενικά καλοί.

Το άλλο θέμα είναι το πρόγραμμα που κάνει την πλοήγηση. Εκεί υπάρχει χάσμα ανάμεσα στα διάφορα προγράμματα. Μερικά σε πάνε βόλτες, άλλα σε πάνε από χωματόδρομους κλπ.

Εγώ έχω καταλήξει περνώντας από σχεδόν τα πάντα στο iGO σαν το πιο ώριμο πρόγραμμα. Οι χάρτες έχουν διαφορές, ανάλογα με το ποιος τους έβγαλε. Για την Ελλάδα είναι οι χάρτες της Epsilon καλοί, για την δυτική Ευρώπη της Teleatlas, για την ανατολική Ευρώπη διάφοροι τοπικοί.

Για το Android είναι καλό το Route66 που χρησιμοποιεί τους χάρτες της GoogleMaps, αλλά δεν κάνει πολύ καλή πλοήγηση. Το Sygic είναι ακόμα χειρότερο. Λένε ότι το καλύτερο είναι το CoPilot, αλλά δεν το έχω τεστάρει ακόμα.
apostat
apostat


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Maximos Κυρ 16 Σεπ 2012 - 23:12

Στάθη σωστά τα λες ...

Οι πλοηγοί θέλουν αρκετό ψάξιμο (το λογισμικό τους) και οι χάρτες να είναι ενημερωμένοι ...!
... και φυσικά να συνεργάζονται αρμονικά με το πρόγραμμα. Cool

Αυτό τον καιρό ... είμαι στο Navigon ...
Είχα δοκιμάσει το iGO , αλλά μου φάνηκε "βαρύ" ... ίσως να ήταν "λίγο" και το μηχάνημα που το έβαλα.
Είχε πάντως αρκετές πληροφορίες ... όταν έπιανε σήμα ... Very Happy
... το οποίο, το έχανε αρκετά εύκολα ...
Sad
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από athanase Δευ 17 Σεπ 2012 - 16:03

Μάξιμε το Sygit είναι απίθανο. Εχει πάρα πολλές δυνατότητες μόνο που ΔΕΝ είναι δωρεάν. Είναι free μόνο για 14 ημέρες. Το έχω αγοράσει και κάνει αν θυμάμαι καλά 49 ή 59 ευρώ. Περιλαμβάνει ΟΛΗ την Ευρώπη πλην Ρωσίας.
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Maximos Δευ 17 Σεπ 2012 - 17:00

athanase έγραψε:Μάξιμε το Sygit είναι απίθανο. Εχει πάρα πολλές δυνατότητες μόνο που ΔΕΝ είναι δωρεάν. Είναι free μόνο για 14 ημέρες. Το έχω αγοράσει και κάνει αν θυμάμαι καλά 49 ή 59 ευρώ. Περιλαμβάνει ΟΛΗ την Ευρώπη πλην Ρωσίας.
Θανάση, όπως και στα υπόλοιπα μέλη, sorry για το δωρεάν ... Sad
Είδα που το είχε στις δωρεάν εφαρμογές και το ανέφερα, σαν μια εναλλακτική λύση,
... χωρίς να το ψάξω παραπέρα ... Embarassed
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από ioannis Δευ 4 Νοε 2013 - 18:56

Καλησπέρα.Ειμαι καινούργιο μέλος στην παρεα, ψάχνω για G.P.S εχω ενα MLS DESTINATOR 4800 A και δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημένος.Υπάρχει καμία πρόταση;Τι λετε για το GARMIN 50 NUVI LT;

ioannis


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Γιωργάκος Δευ 4 Νοε 2013 - 19:17

Καλώς ήρθες στην παρέα μας .
Μετέφερα την δημοσίευση σου εδώ .
Το Garmin δεν το ξέρω έχουν ακουστεί καλά λόγια ελπίζω κάποιο μέλος μας αν ξέρει να σου πει .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Maximos Δευ 4 Νοε 2013 - 19:46

ioannis έγραψε:Καλησπέρα.Ειμαι καινούργιο μέλος στην παρεα, ψάχνω για G.P.S εχω ενα MLS DESTINATOR 4800 A και δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημένος.Υπάρχει καμία πρόταση;Τι λετε για το GARMIN 50 NUVI LT;
Καλώς μας βρήκες Γιάννη ( ; ).
Ειδικά για GPS,  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] θα βρεις αρκετές πληροφορίες.

Το Destinator σαν πρόγραμμα, θεωρώ ... ότι δείχνει πια την ηλικία του .
Σε ένα πλοηγό (GPS) το βασικότερο στοιχείο του είναι οι χάρτες ...
... και όσο πιο τακτικά ενημερώνονται, τόσο το καλύτερο ...
... που γίνεται ακόμα καλύτερο, όταν οι αναβαθμίσεις των χαρτών είναι δωρεάν ... !!
Η Garmin είναι ένα γνωστό και αξιόπιστο όνομα στον χώρο και έχει μια παράδοση σε θέματα πλοήγησης.
Από όσο γνωρίζω, έχει και δωρεάν αναβαθμίσεις χαρτών.

Έχουμε αρκετούς "Ταξιδιάρηδες" με πλοηγούς της Garmin , σίγουρα θα βοηθήσουν περισσότερο.  
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από 234 Δευ 4 Νοε 2013 - 20:01

Καλωσόρισες στην παρέα μας.

Κάθε GPS έχει τον λόγο ύπαρξης του. Το βασικότερο είναι να σου προσφέρει αυτά που εσύ του ζητάς.
Π.χ. (α) ταχύτητα στην σύνδεση με τους δορυφόρους,
(β) πολλαπλές διαδρομές,
(γ) πολλαπλούς ενδιάμεσους προορισμούς
(δ) να προβλέπει τον όγκο του οχήματος
και τόσα άλλα.
Πάντως τα σημερινά μηχανήματα είναι αξιόπιστα και οι χάρτες τους αρκετά ενημερωμένοι.
Ψάξε τι σου προσφέρει κάθε μοντέλο και εδώ είμαστε πάλι.
Και μην ξεχνάς το βασικό. Ότι πληρώνεις παίρνεις.

Προσωπικά έχω GARMIN.

Προσοχή στα γράμματα LMT= για πάντα ανανέωση χαρτών Ευρώπης. Ο ελληνικός χάρτης
autodrive hellas είναι έτσι αλλιώς δωρεάν και οι ανανεώσεις εφόσον αγοραστεί από την επίσημη αντιπροσωπεία.(αλλιώς 75.€)
234
234


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από friar Δευ 4 Νοε 2013 - 20:26

Με τα ηλεκτρονικά δεν τα πάω καθόλου καλά μα επειδή χάνομαι από την κουζίνα στο μπάνιο έκανα πολλά χρόνια με το Garmin 176, με τον χάρτη Ελλάδας της Ανάβασης.
Του έβαζα συντεταγμένες και ακολουθούσα το ίχνος που μου έδειχνε.
Σνόμπαρα τα Navi μέχρι την τελευταία βολτούλα εκτός Ελλάδας.
Εκεί δοκίμασα το Navi του αυτοκινήτου με χάρτες της Tele Atlas.
Του έβαζα προορισμό από το POI που είχε και για τα  Μουσεία με πήγαινε κατευθείαν μέχρι το Ταμείο.

Πρόβλημα, είναι εξαετίας και απαιτεί αναβάθμιση και σε χάρτες και σε μηχάνημα. Μόλις έμαθα την τιμή του εργοστασιακού πήγα στο Plaisio  πήρα το MLS Destinator 50TSP και λούστηκα όλα όσα πίστευα για τα Navi.
friar
friar


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Scout Τρι 5 Νοε 2013 - 3:07

Νομίζω χρησιμοποιώντας ενα οποιοδήποτε Αndroid..4.ΧΧ, Tablet η κινητό εχεις την δυνατότητα επιλογής πολλαπλών προγράμματων...navi applications, και να χρησιμοποιείς αυτό που σε βολευει καλυτερα ανά περίπτωση και τοποθεσία, ασε που εάν εχεις και συνδεση 3G, χρησιμοποιεις και το Google earth, τωρα πια και σε μορφή navigation.
Παράλληλα με αυτό ενα πχ 7αρι tablet, ειναι χρήσιμο όσο ένας υπολογιστής ( email, browser, photo κλπ) ,πιό ευχρηστο και φορτίζει παντου.
Scout
Scout


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τρι 5 Νοε 2013 - 11:22

Είναι και αυτή μια λύση... Εργοστασιακό και από Μερτσέντες...eye 
Εμείς πάντως σταθερά στα Garmin
και τα δυο μοντέλα που χρησιμοποίησα μέχρι σήμερα- ακόμη και σε Ρωσία- άψογα! Αστοχία της τάξης του 1/ 100 σε 6~7.000 χμ.smile1  
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από george Τρι 5 Νοε 2013 - 20:56

Scout έγραψε:Νομίζω χρησιμοποιώντας ενα οποιοδήποτε Αndroid..4.ΧΧ, Tablet η κινητό εχεις την δυνατότητα επιλογής πολλαπλών προγράμματων...navi applications, και να χρησιμοποιείς αυτό που σε βολευει καλυτερα ανά περίπτωση και τοποθεσία, ασε που εάν εχεις και συνδεση 3G, χρησιμοποιεις και το Google earth, τωρα πια και σε μορφή navigation.
Παράλληλα με αυτό ενα πχ 7αρι tablet, ειναι χρήσιμο όσο ένας υπολογιστής ( email, browser, photo κλπ) ,πιό ευχρηστο και φορτίζει παντου.
σωστά αυτά που λες για Tablet αλλά... για  Αndroid... φτηνά μεν, αν ψάξεις στο Googleplay δεν έχεις και πολλές επιλογές από χάρτες εταιρειών όπως έχεις την δυνατότητα στο itunes (προσοχή σε περίπτωση ipad να προτιμήσετε cellulare γιατί εκει είναι ενσωματωμένο το GPS)
george
george


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από trap42 Τετ 6 Νοε 2013 - 13:57

Συμφωνω με τον Νικολα.Garmin για παντα.και τωρα πο εξαγορασε και τη navigon θα γινει ακομα καλητερη και στην Ευρωπη
trap42
trap42


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ; - Σελίδα 2 Empty Απ: taxidiarides χωρίς GPS γίνεται ;

Δημοσίευση από antonis Z Σαβ 9 Νοε 2013 - 23:25

Γιωργάκος έγραψε:Ανοίγω το θέμα αυτό για να γράψουμε πόσο ευχαριστημένοι είμαστε από τα συστήματα πλοήγησης  που έχουμε . ( Μην κατηγορήσουμε  μάρκες που δεν μας αρέσουν) .
Δεν θα ξεχάσω στο πρόσφατο ταξίδι στην Ευρώπη ξεκινάγαμε όλοι μαζί για ένα προορισμό στο δρόμο ο καθένας μας ακολουθώντας τις οδηγίες του gps είχε διαφορετική διαδρομή , βέβαια στο τέλος φτάναμε όλοι  στον προορισμό μας .
Υπάρχουν και ευτράπελα : Ένα μέλος μας δεν έβρισκε το σπίτι ενός άλλου μέλους μας  στη Θεσσαλονίκη και έβαλε το gps κάτω από τον τροχό του αυτοκινούμενου κάνοντας του μια πολύ καλή αναβάθμιση ................  
Εγώ χρησιμοποιώ MLS  είμαι πολύ ευχαριστημένος  μειονέκτημα του όχι αρκετά Poi's στο εξωτερικό , και το μεγάλο μειονέκτημα του δεν μπορείς να βάλεις συντεταγμένες .
Θέλω να πάρω ένα καινούργιο  με 5’  ίντσες  οθόνη. Αν τα νέα   MLS  έχουν συντεταγμένες θα το προτιμήσω .  


Γιώργαρε αφού είσαι ευχαριστημένος απο MLS κάνε λίγο υπομονή...Wink
antonis Z
antonis Z


http://www.zampetas.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης