Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Ηλεκτρονικά...μαραφέτια....
από ladakias Σήμερα στις 12:50

» Η φτώχεια θέλει καλοπέραση
από gsalonica Σήμερα στις 12:43

» Ενα διαφορετικό ταξίδι
από Scout Κυρ 8 Δεκ - 9:08

» Stopovers Greece
από askvrilissia Σαβ 7 Δεκ - 8:41

» Χάρτης σημείων "Στάσης & Διανυκτέρευσης"
από alfa romeo Πεμ 5 Δεκ - 14:08

» Iran 2019
από caminador Τετ 4 Δεκ - 20:41

» Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.
από lander474 Τετ 4 Δεκ - 14:15

» Ο εορταστικός Δεκέμβριος στη λαογραφία μας.
από Georgedim Τρι 3 Δεκ - 11:08

» Παλιά !
από traveller Τρι 26 Νοε - 21:48

» Sygic γι αυτούς που ακόμη το σκέφτονται
από friar Τρι 26 Νοε - 12:09

» Transport-to-Greece μια υπηρεσία προώθησης πακέτων
από Νικόλας Μητσόπουλος Δευ 25 Νοε - 15:23

» Οι 10 πιο επικίνδυνες χώρες για ταξίδι το 2020
από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 21 Νοε - 21:49

» Τροχόσπιτα & τροχοσκηνές που δεν έχουμε δει ξανά
από caminador Πεμ 21 Νοε - 19:57

» STOPOVER ΔΟΜΝΙΣΤΑ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 21 Νοε - 17:06

» STOPOVER ΜΟΝΗ ΠΡΟΥΣΟΥ
από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 21 Νοε - 17:00

» trigano service
από ladakias Τρι 19 Νοε - 8:10

» Αξεσουάρ οχημάτων περιοδεύοντος τουρισμού
από Georgedim Δευ 18 Νοε - 22:14

» Η ρύθμιση για την έλξη όλων των ρυμουλκούμενων και ημιρυμουλκούμενων οχημάτων
από tabbert Πεμ 14 Νοε - 20:35

» Editorial : «Ανόητοι λεονταρισμοί ….και κακά δαιμόνια»
από caminador Τετ 13 Νοε - 20:16

» ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟ
από antonis Z Τετ 13 Νοε - 14:34

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση digg  Κοινωνική Δικτύωση delicious  Κοινωνική Δικτύωση reddit  Κοινωνική Δικτύωση slashdot  Κοινωνική Δικτύωση yahoo  Κοινωνική Δικτύωση google  Κοινωνική Δικτύωση live      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του www.taxidiarides.gr στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Αυξήσεις διοδίων

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Αυξήσεις διοδίων - Σελίδα 2 Empty Απ: Αυξήσεις διοδίων

Δημοσίευση από Γιωργάκος Την / Το Παρ 14 Ιουν - 15:28

Θα δημιουργηθούν άλλοι 43 σταθμοί διοδίων .[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Γιωργάκος
Γιωργάκος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Maximos Την / Το Παρ 14 Ιουν - 20:07

Επί τέλους ...
Να και κάτι καλό ... κάτι που αναπτύσσεται ... !![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Πάντως Γιωργάκο ... δεν καταλαβαίνω γιατί δυσανασχετείς και μάλιστα το διακωμωδείς το γεγονός ...
Δεν είσαι υπέρ της ανάπτυξης ... ; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Maximos
Maximos
Admin

http://taxidiarides.forumgreek.com

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Παρ 14 Ιουν - 20:41

Maximos έγραψε:
Επί τέλους ...
Να και κάτι καλό ... κάτι που αναπτύσσεται ... !![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Πάντως Γιωργάκο ... δεν καταλαβαίνω γιατί δυσανασχετείς και μάλιστα το διακωμωδείς το γεγονός ...
Δεν είσαι υπέρ της ανάπτυξης ... ; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εγώ πάντως αυτό που βλέπω να ....αναπτύσσεται και μάλιστα με αριθμητική πρόοδο, (.....με περισσή φροντίδα και επιμέλεια εκ μέρους των κυβερνώντων και λοιπών μεγαλόσχημων) είναι η οργή, η αγανάκτηση, ο θυμός, ....το "δεν πάει άλλο" !!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Georgedim
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από nikospav Την / Το Παρ 14 Ιουν - 20:55

Δεν περναω ποτε απο Διοδια γιατι το θεωρω κλοπη σε βαρος μου .Πρεπει ολοι μας οποια παρακαμψη ξερουμε να την λεμε και στους αλλους γιατι δεν βλεπω αλλον τροπο αντιδρασης.Με την ευκαιρια στα Διοδια Αιγινιου τι γινεται γιατι μεσω Αλεξανδριας ειναι 30 ΚΜ παραπανω το αυτοκινουμενο ειναι 5.60 Ε αν δεν κανω λαθος βεβαια μεχρι να βρω τρυπα προτιμαω να τα καψω πετρελαιο παρα να τους τα δωσω.

nikospav

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Παρ 14 Ιουν - 23:04

Νίκο και εγώ είμαι του ιδίου δόγματος.

Τα διόδια του Αιγινίου, δυστυχώς παρακάμπτονται μόνο μέσω Αιγινίου-Μεγ. Γέφυρας (βγαίνουμε απο την Ε.Ο. στη έξοδο λίγο πριν τα διόδια Αιγινίου) και στο Νησέλι, ξαναμπαίνουμε στην Εγνατία οδό δεξιά, μέχρις πριν τα Μάλγαρα (βγαίνουμε στην έξοδο λίγο πριν τα διόδια) και ακολουθούμε Μάλγαρα-Χαλάστρα (έχει πινακίδες για Ν.Ε.Ο) και ξαναμπαίνουμε στην Ε.Ο. από την έξοδο της Χαλάστρας.

Αυτά ....μέχρι να κλείσουν και αυτές τις εξόδους-εισόδους.
Georgedim
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από mightywing Την / Το Σαβ 15 Ιουν - 0:28

diamantino έγραψε:
traveller έγραψε:Αργα---αργα , κι'απο τον παλιο δρομο ...
Εγω ........... οχι  
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]δεν τους τα δινω !!!

+1

Γιώργηδες μου και εγώ μαζί σας !!!

Όπως έχω ξαναγράψει στο topic  http://taxidiarides.forumgreek.com/t611-topic  :  
" Προσωπικά την μετακίνηση μέσω διοδίων την έχω καταργήσει από τις αρχές του 2010, όταν η διέλευση άνευ πληρωμής έγινε "αδίκημα", γιατί πέραν του οικονομικού κόστους (πληρώνουμε στην κατηγορία Γ' αυθαίρετα ...λόγω ύψους  Shocked )  και για λόγους ιδεολογίας, αρνούμαι να πληρώνω .....ιδιώτες (νταβατ@&$@ς)...... για να μετακινούμαι στην χώρα μου.
Και επειδή το επίσημο Ελληνικό κράτος αντί να υπερασπίζεται τον Έλληνα πολίτη, νομοθετεί υπέρ .....εργολάβων και επειδή επίσης ιδεολογικά μου αρέσει να συμμορφώνομαι με τους νόμους, αποφάσισα απλά να διαγράψω από το πλάνο μετακινήσεων μου τους αυτοκινητόδρομους και να τους χρησιμοποιώ περιστασιακά όπου, όταν και όσο μπορώ ακόμη. "

Παραφράζοντας την γνωστή ατάκα, που έλεγαν οι Ρωμαίοι αξιωματούχοι, από το κόμικ "Αστερίξ" : "Καταταγείτε, να γνωρίσετε τον κόσμο",

εμείς θα λέμε :
"Ταξιδέψτε από τις παλιές Ε.Ο. και γνωρίστε την Ελληνική ύπαιθρο"  smile1

+cl2
Είναι απαράδεκτη η χρέωση λόγω ύψους και έχω αποφασίσει να κυκλοφορώ και ν' ευχαριστιέμαι την Ελληνική ύπαιθρο αποφεύγοντας αυτοκινητοδρόμους. Το διασκεδάζω, και περνώ "ΜΟΝΟ" άνωθεν διοδίων.
mightywing
mightywing

https://www.facebook.com/profile.php?id=1295853137&ref=tn_tnm

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης