www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Τιμές κάμπινγκ

+8
Masterless
traveller
Νικόλας Μητσόπουλος
athanase
george
Maximos
Γιωργάκος
Aigagros
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Σαβ 17 Μαρ 2012 - 17:17

Με μια μείωση των αποδοχών μου συνυπολογιζόμενων χαρατσιών κάθε είδους, τελών και εφορίας περίπου στο 55%- προς το παρόν- δεν συμβιβάζομε με τίποτα λιγότερο από 50% έκπτωση ήτοι 10~12€...
Αυτό δεν σημαίνει άραγε εσωτερική υποτίμηση;
Πτώση στις απολαβές πτώση και στο κόστος.... Με μισθούς "Βαλκανίων" θα έπρεπε να πληρώνουμε και λογαριασμούς αντίστοιχους. Ρεύμα, νερό, εισιτήρια, ενοίκια και πρωτίστως για παροχή υπηρεσιών... king Cool
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από athanase Σαβ 17 Μαρ 2012 - 19:48

Ας μην χαλάμε φίλοι μου τόση φαιά ουσία για να βρούμε που είναι οι τιμές ακριβότερες. Και βέβαι είναι ΠΟΛΥ ακριβότερες στην χώρα μας. Είμαστε ακριβότεροι προσφέροντας ΠΟΛΥ λιγότερα κι ας μην ξεχνάμε ότι η υπάλληλος στο Γαλλικό, Γερμανικό κλπ Κάμπινγκ πληρώνεται 1800ευρώ τον μήνα και η Ελληνίδα όπως λέει κι ο Νικόλας σε λίγο θα παίρνει 22ευρώ την ημέρα. Και ειλικρινά δεν θέλω να αναφέρω το χάλι ορισμένων Κάμπινγκ (το έκανα στο οδοιπορικό μου στα Μικρασιατικά παράλια για το Κάμπινγκ του Ρίο) με εξοντωτικές τιμές και μέσα είναι στην κυριολεξία στάβλοι. Καταλήγω λοιπόν ότι ΔΕΝ μετράνε μόνο οι αριθμοί αλλά και πάρα πολλοί άλλοι παράγοντες.
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 18 Μαρ 2012 - 15:54

Α α α α …….

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

δύο άτομα με παιδιά αυτ/το τροχόσπιτο ρεύμα 40 ευρώ ….
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από ???????? Κυρ 18 Μαρ 2012 - 16:01

Γιωργάκος έγραψε:Α α α α …….

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τώρα τι Αααα είναι αυτό ;;; Αααα πολύ χαμηλές τιμές ή Αααα τους μ@@ες ;;; Χαχαχαχαχαχαχαχαχα Very Happy

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 18 Μαρ 2012 - 16:06

Το σκάφος αν και δεν έχω, αλλά μου κάνει εντύπωση στη θάλασσα τα πληρώνει τα 11ευρώ την ημέρα …. ή σε κλειστό χώρο με κλιματισμό ;
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από athanase Κυρ 18 Μαρ 2012 - 22:22

Το συγκεκριμένο Κάμπινγκ δεν το έχω ερπισκεφθεί. Κάθισα πάντως προσεκτικά και διάβασα το site του. Πέραν λοιπόν του τιμοκατάλογου-σφάχτη προσπάθησα να βρω τι προσφέρει αυτό το Κάμπινγκ αλλά δεν βρήκα τις παροχές του πέραν των ευνοήτων. Πληρώνεις με 2 παιδιά κοντά στα 50 ευρώ και δεν ξέρεις πχ αν έχει wi-fi, ζεστά νερά, πλυντήρια κλπ κλπ κατά τα άλλα μάθαμε όλες τις (αδιάφορες πολλάκις) συγκοινωνιακές ευκολίες τις αποστάσεις και άλλα αδιάφορα μιας και τα υπάρχοντα μέσα σήμερα στα δίνουν από μόνα τους, αρκούν οι συντεταγμένες του Κάμπινγκ.....
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από ???????? Κυρ 18 Μαρ 2012 - 23:08

athanase έγραψε:Το συγκεκριμένο Κάμπινγκ δεν το έχω ερπισκεφθεί. Κάθισα πάντως προσεκτικά και διάβασα το site του. Πέραν λοιπόν του τιμοκατάλογου-σφάχτη προσπάθησα να βρω τι προσφέρει αυτό το Κάμπινγκ αλλά δεν βρήκα τις παροχές του πέραν των ευνοήτων. Πληρώνεις με 2 παιδιά κοντά στα 50 ευρώ και δεν ξέρεις πχ αν έχει wi-fi, ζεστά νερά, πλυντήρια κλπ κλπ κατά τα άλλα μάθαμε όλες τις (αδιάφορες πολλάκις) συγκοινωνιακές ευκολίες τις αποστάσεις και άλλα αδιάφορα μιας και τα υπάρχοντα μέσα σήμερα στα δίνουν από μόνα τους, αρκούν οι συντεταγμένες του Κάμπινγκ.....

Nα σου πω εγώ που έχω πάει. Σαν Camping είναι άψογο. Δε του λείπει τίποτα απολύτως. Έχει πολλές δραστηριότητες , είναι μεγάλο , ωραίες θέσεις, ζεστά νερά , Wi fi, Καφετέρια , beach bar και πολύ όμορφη παραλία. Ως πρός αυτά ούτε κάν το συζητάμε..... Από εκεί και πέρα η συμπεριφορά και η αλαζονεία που έχει ο ιδιοκτήτης του είναι απερίγραπτη όμως.... Από τιμές δε το συζητάμε ούτε για πλάκα όμως. Είναι απαράδεκτες και θα έπρεπε να μην πηγαίνει εκεί κανείς. Μου ζήτησε για όλο το χρόνο το τροχόσπιτο (από Μάιο μέχρι και τέλη Σεπτέμβρη η χρήση μόνο , γιατί τότε λειτουργεί ) το ποσό των 2800 Ευρώ και θα μου έκανε την απίστευτη έκπτωση των 100 ευρώ και θα μου το άφηνε 2700 αν και εφόσον του τα έδινα τα λεφτά αμέσως όλα μετρητά με τη μία. Από εκεί πάρε και κατάλαβε τώρα........

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από teonakos Κυρ 18 Μαρ 2012 - 23:22

Περαστικά μας !!!!


Έχουμε κάνει ποτέ κάποιος από εμάς καμία καταγγελία στον ΕΟΤ ;;;;
Ποτέ.

Περαστικά μας.
teonakos
teonakos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Maximos Δευ 19 Μαρ 2012 - 0:24

Θα το έβλεπα ... και από μια άλλη οπτική ...

Προφανώς, ο κάθε ιδιοκτήτης, με την "κοστολόγηση" των προσφερόμενων υπηρεσιών .. διαμορφώνει τον τιμοκατάλογό του.
Επίσης, οι εκάστοτε τιμές, διαμορφώνονται και με βάση ... "τους στόχους", του κάθε ιδιοκτήτη ...
Εάν λοιπόν, υπάρχουν μερικοί, οι οποίοι πληρώνουν αυτά τα χρήματα ... και ο ιδιοκτήτης, "καλύπτεται" πλήρως με αυτούς ...
... δε νομίζω, ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα ... ο νόμος, "Προσφορά - Ζήτηση", είναι σαφής ... και αμείλικτος ...

Το πρόβλημα πιστεύω, ότι θα αρχίσει να εμφανίζεται, από την στιγμή, που θα μειώνονται οι "πελάτες" ...
... χωρίς αυτό το γεγονός, να επιφέρει αντίστοιχα και την ανάλογη "αντίδραση" στις τιμές, από την πλευρά του ιδιοκτήτη ... Rolling Eyes

Από εμάς εξαρτάται ... !
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τετ 25 Ιουλ 2012 - 11:29

Δεν θα συμφωνήσω εγώ με αυτή τη δημοσίευση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Νομίζω ότι οι ιδιοκτήτες των ενοικιαζόμενων δωματίων καθώς και οι ξενοδόχοι έχουν κάνει πολύ καλύτερες προσφορές λόγο κρίσης . Καλό θα ήταν να λέει όλη την αλήθεια για την διαμόρφωση της τιμής .
Άτομο , σκηνή , αυτ/το , ρεύμα για να δούμε την τελική τιμή για ένα ζευγάρι .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Maximos Τετ 25 Ιουλ 2012 - 12:12

Γιωργάκος έγραψε:Δεν θα συμφωνήσω εγώ με αυτή τη δημοσίευση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Νομίζω ότι οι ιδιοκτήτες των ενοικιαζόμενων δωματίων καθώς και οι ξενοδόχοι έχουν κάνει πολύ καλύτερες προσφορές λόγο κρίσης . Καλό θα ήταν να λέει όλη την αλήθεια για την διαμόρφωση της τιμής .
Άτομο , σκηνή , αυτ/το , ρεύμα για να δούμε την τελική τιμή για ένα ζευγάρι .

Ούτε εγώ συμφωνώ ...
Σχολίασα μάλιστα και την συγκεκριμένη δημοσίευση ... και ελπίζω να την "διαβάσω" ...!

Στον παρακάτω σύνδεσμο ...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

... υπάρχει ένας αναλυτικός κατάλογος - χάρτης με τα Ελληνικά campings,
... με τηλέφωνα και με τις αντίστοιχες τιμές ...
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από caminador Τετ 25 Ιουλ 2012 - 13:30

Από τον Ιούνιο έχω κάνει μέχρι στιγμής, όχι για διακοπές,1600Κμ. κάθετα και 550 οριζόντια, και ένα ταξίδι στα Χανιά,δεν είδαμε ούτε ,ένα τροχόσπιτο, κάμπερ είδαμε ένα ή δύο μόνο στο πάρκινγκ της Νεμέας.
Στο καράβι πάνω- κάτω,0. Μπορούμε να συναγωνιστούμε Ευρώπη,Τουρκία,Βαλκάνια; Τους έχω βάλει τιμωρία εδώ κι`8 χρόνια.
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τετ 25 Ιουλ 2012 - 13:52

Μάξιμε πολύ ωραίος οδηγός μπράβο .

caminador έγραψε: Τους έχω βάλει τιμωρία εδώ κι`8 χρόνια.
Τιμωρία τους βάζουν φίλε Κώστα οι αυτοκινούμενοι και καλά κάνουν , εμείς αν τους βάλουμε τιμωρία θα στερηθούμε διακοπές και αυτό εκμεταλλεύονται ......
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τετ 25 Ιουλ 2012 - 14:09

Την διάβασα Μάξιμε και σε βρήκα και επιεικεί...
Κοροϊδεύουνε τον κόσμο ειδικά αυτός ο κ. Παπαδόπουλος, ο πρόεδρός τους, απαξιωτικός, τον είδα και στο "μένουμε Ελλάδα"
Ο κατάλογος πάντως όσον αφορά την Κρήτη είναι σωστός...
@ caminador
Στην Κρήτη από άκρη σε άκρη επί 2 μήνες συνάντησα αρκετά "αγκυροβολημένα" τροχόσπιτα σε κάμπινγκ, αυλές, βουνά και παραλίες. κανένα στον δρόμο! 8 αυτοκινούμενα 2 με Ελληνικές πινακίδες, 3 με γερμανικές 1 με Ολλανδικές και 2 με Γαλλικές... (σε κάμπινγκ μόνο 3).

τα συμπεράσματα δικά σας lol!
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Aigagros Τετ 25 Ιουλ 2012 - 14:15

Μπορούμε τουλάχιστον να προτιμήσουμε κάμπινγκ με χαμηλότερες τιμές για να ενισχύσουμε με αυτόν τον τρόπο τον ανταγωνισμό και κάποια πτώση τιμών.
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από sudwind Τετ 25 Ιουλ 2012 - 16:03

teonakos έγραψε:Περαστικά μας !!!!


Έχουμε κάνει ποτέ κάποιος από εμάς καμία καταγγελία στον ΕΟΤ ;;;;
Ποτέ.

Περαστικά μας.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ!!!!!!!ειμαστε κι εμεις οτι τα περιμενουμε ολα απο τους αλλους!!!!!
(εγω προσωπικα εχω κανει παντως) Mad
sudwind
sudwind


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τετ 25 Ιουλ 2012 - 16:18

sudwind έγραψε: (εγω προσωπικα εχω κανει παντως) Mad

Το αποτέλεσμα ;
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από athanase Τετ 25 Ιουλ 2012 - 16:41

Γιωργάκος έγραψε:Δεν θα συμφωνήσω εγώ με αυτή τη δημοσίευση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Νομίζω ότι οι ιδιοκτήτες των ενοικιαζόμενων δωματίων καθώς και οι ξενοδόχοι έχουν κάνει πολύ καλύτερες προσφορές λόγο κρίσης . Καλό θα ήταν να λέει όλη την αλήθεια για την διαμόρφωση της τιμής .
Άτομο , σκηνή , αυτ/το , ρεύμα για να δούμε την τελική τιμή για ένα ζευγάρι .

Δεν θα υπερβάλλω αν σου πώ Γιώργο ότι πριν διαβάσω το σχόλιό σου ετοιμαζόμουν τα γράψω ακριβώς τα ίδια λόγια. Παραμυθιάζεται ο κόσμος διαβάζοντας 4,5€ και τρέχουν σαν τρελλοί να κάνουν διακοπές με 4,5€. Λές και θα κοιμηθούν στο ... χώμα.
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από Maximos Τετ 25 Ιουλ 2012 - 16:43

Aigagros έγραψε:Μπορούμε τουλάχιστον να προτιμήσουμε κάμπινγκ με χαμηλότερες τιμές για να ενισχύσουμε με αυτόν τον τρόπο τον ανταγωνισμό και κάποια πτώση τιμών.
Με αυτή τη λογική, συμφωνώ περισσότερο ...

Δεν είναι δυνατόν, οι τιμές των campings, να ... "ανταγωνίζονται" τις τιμές των ενοικιαζόμενων δωματίων
και των οικονομικών ξενοδοχείων, όταν ουσιαστικά, τα campings ... σου παρέχουν ένα "περιβάλλον",
ενώ, ο εξοπλισμός διαβίωσης είναι αποκλειστικά δικός σου ... Cool
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμές κάμπινγκ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τιμές κάμπινγκ

Δημοσίευση από sudwind Πεμ 26 Ιουλ 2012 - 9:57

Γιωργάκος έγραψε:
sudwind έγραψε: (εγω προσωπικα εχω κανει παντως) Mad

Το αποτέλεσμα ;
το αποτελεσμα ηταν οτι λογω ειχα παει με εισητηρια του εοτ (σε καμπινγκ στο ποσειδη),τον εβγαλαν απο την λιστα μετα απο ερευνα τους Very Happy
sudwind
sudwind


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης