www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ Empty Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 10 Ιαν 2012 - 9:09

Βρήκα το παρακάτω αρθράκι στο οποίο ο συγγραφέας εκφράζει οικίες απόψεις με γλαφυρό τρόπο, προσθέτοντας ενδιαφέρουσες συμβουλές και ιδέες (τουλάχιστον για μένα που δεν έχω ασχοληθεί με το ελεύθερο).

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ Empty Απ: Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τρι 10 Ιαν 2012 - 10:28

Ωραίος Γιώργο καλές οι συμβουλές του ……… τώρα το δεν έχεις ασχοληθεί με ελεύθερο camping ε ! θα σε κάνουν να ασχοληθείς θες δε θες .Εγώ πάντως το σκέπτομαι σοβαρά , εμένα βλέπεις με κάνανε , σειρά σου τώρα ……
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ Empty Απ: Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τρι 10 Ιαν 2012 - 10:51

καλό αλά λίγο... τα επόμενα άρθρα που αναφέρει που νάνε;
Ο τίτλος πάντως όλα τα λεφτά...
"ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΚΑΙ ΠΑΛΙΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΩΝ ΓΟΝΈΩΝ" ... afro
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ Empty Απ: Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

Δημοσίευση από Maximos Τρι 10 Ιαν 2012 - 11:43

Καλές και ενδιαφέρουσες, οι θέσεις του συγγραφέα ... ωραία τα λέει .

Το ελεύθερο camping , είναι μια πονεμένη ιστορία ... κυρίως στην Ελλάδα.
Στις ... μέρες που θα ακολουθήσουν, θα υπάρξουν και άλλοι θιασώτες του ...
... και πολύ φοβάμαι, ότι ίσως ... μεγαλώσουν και τα προβλήματα ...
... αφού, το ελεύθερο camping, θα είναι και μια επιλογή ... για λόγους ανάγκης ...
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ Empty Απ: Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

Δημοσίευση από athanase Τρι 10 Ιαν 2012 - 13:02

Φίλε Γιώργο ούτε κι εγώ είχα την τύχη (στην εποχή της δικής μου νεότητας δυστυχώς....) να έχω γευτεί το ελεύθερο με αυτή την μορφή. Όμως τα λόγια του φίλου μας με βρίσκουν μεν σύμφωνο όμως είναι λόγια πολύ γνωστά και μέσα από τα δικά μας φόρα έχουν γραφεί πολλές φορές, έχουμε απευθύνει επιστολές κι επιστολές σε αρμόδιους και δημοτικές αρχές κι αν διαβάσεις τις απαντήσεις τους (αυτοί οι ολίγοι που μπήκαν στον κόπο να μας απαντήσουν) θα απογοητευτείς τόσο όσο και ο χρόνος που σπατάλησες προσπαθώντας να γεμίσεις τα άδεια μυαλά τους.

Εγώ από τον φίλο μας που έγραψε αυτό το άρθρο το σημαντικότερο που εισέπραξα είναι η ΦΩΝΗ του, αυτό χρειαζόμαστε να ενώσουμε τις φωνές μας μέσα από άρθρα, δημοσιεύσεις, παρεμβάσεις, πιέσεις μπας και κάποτε καταφέρουμε να κάνουμε αυτά τα μυαλά παραγωγικά, ανοικτά μοντέρνα.
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ Empty Απ: Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 10 Ιαν 2012 - 14:26

Σίγουρα Θανάση η φωνή έχει μεγάλη σημασία να ακούγεται η φωνή. Βέβαια το ...υδροκέφαλο τέρας του κρατικού μηχανισμού δεν ξέρεις πώς θα αντιδράσει όταν ξυπνήσει. Θα διαγράψει αναχρονιστικούς νόμους ή θα αντιληφθεί το ρεύμα και θα το δει ως ευκαιρία φοροείσπραξης και ευρείας επιβολής προστίμων;

Όσο για τους πρώην παραθεριστές σε ξενοδοχεία που θα το γυρίσουν στο κάμπινγκ όχι συνειδητοποιημένα αλλά εξαναγκασμένα, το πρόβλημα θα το εισπράξουν τα κάμπινγκ. Δεν νομίζω κάποιος να τολμήσει να κάνει ελεύθερο χωρίς να το θέλει πραγματικά, αλλά και να το επιχειρήσει, την πρώτη νύχτα θα φύγει.
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ Empty Απ: Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

Δημοσίευση από Aigagros Τρι 10 Ιαν 2012 - 14:33

Γιωργάκος έγραψε:Ωραίος Γιώργο καλές οι συμβουλές του ……… τώρα το δεν έχεις ασχοληθεί με ελεύθερο camping ε ! θα σε κάνουν να ασχοληθείς θες δε θες .Εγώ πάντως το σκέπτομαι σοβαρά , εμένα βλέπεις με κάνανε , σειρά σου τώρα ……

Άρα πρέπει να κρατήσω ένα κομπόδεμα ασφαλείας, για να έχω το οικονομικό περιθώριο να βάλω ...μπαταρίες στο τροχόσπιτο.Rolling Eyes
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ Empty Απ: Ενδιαφέρον άρθρο για το ελεύθερο κάμπινγκ

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τρι 10 Ιαν 2012 - 19:28

Ναι, ναι. μπαταρίες!!! Ε, και κάνα σκύλο... lol!
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης