www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

» Καλη Ανασταση
από diamantino Δευ 17 Απρ 2023 - 20:20

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.

+5
Batfalcon
traveller
ladakias
vzol48
Georgedim
9 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.

Δημοσίευση από Georgedim Κυρ 10 Νοε 2019 - 17:30

sad5 sad5 sad5

Τάκη, δυστυχώς όλα γίνονται για το χρήμα. 

Η ανθρωπιά και το φιλότιμο απουσιάζουν και είναι δυσεύρετα, ....αλλά θέλω να πιστεύω πως ακόμη υπάρχουν, έστω και σε λίγους. Rolling Eyes
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.

Δημοσίευση από gsalonica Δευ 11 Νοε 2019 - 10:21

Πριν δύό-τρεις  δεκαετίες βρέθηκα στα Τρίκαλα για δουλειά και έβγαλε πρόβλημα το FIAT 127. Το συνεργείο ζήτησε 60.000 δραχμές για αλλαγή κινητήρα και το πρόβλημα λύθηκε με αλλαγή μπουζί στον τρίτο κύλινδρο. Κόστος με το φιλοδώρημα 100 δραχμές.
gsalonica
gsalonica


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.

Δημοσίευση από antonis Z Τετ 13 Νοε 2019 - 14:22

traveller έγραψε:Εγω παλι .... ειμαι αντιθετος με το κουκουλωμα ,,, Εχω την εντυπωση πως η υγρασια εγκλωβιζεται και δεν στεγνωνει ..
Οσο και να βρεξει ... μετα βγαινει ο ηλιος και με τον αερα μαζι στεγνωνουν τα παντα ..
Δεν ειμαστε δα και κεντρικη ευρωπη  !!!

Παλαιότερα ίσχυε αυτό όπως το λές Φίλε Traveller γιατί οι κουκούλες ήταν από ναύλον. Σήμερα υπάρχει ένα υλικό ΤΝΤ ονομαζόμενο το οποίο είναι 4 στρώσεις ανακυκλώσιμο βαμβάκι, αναπνέει αλλά δεν περνάει η υγρασία. Καλά έκανε ο Ladakias. Προσοχή μόνο, την κουκούλα την βάζουμε τέλος Σεπτεμβρίου και την βγάζουμε τέλος Απριλίου γιατί σε αυτή την περίοδο έχουμε χαμηλότερη ακτινοβολία. Αν την έχουμε και το καλοκαίρι επάνω στο τροχόσπιτο, τότε σε 1-2 χρόνια θα μας την κάψει ο Ήλιος.
antonis Z
antonis Z


http://www.zampetas.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.

Δημοσίευση από antonis Z Τετ 13 Νοε 2019 - 14:26

Georgedim τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ, για τον τρόπο σκέψης, και την φροντίδα που πρόσφερες στο τροχόσπιτο σου.
Έτσι θα το έχεις περισσότερα χρόνια! 

ΜΠΡΑΒΟ!!
antonis Z
antonis Z


http://www.zampetas.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.

Δημοσίευση από Georgedim Τετ 13 Νοε 2019 - 19:57

Αντώνη, όπως ξαναέγραψα, οι "εποχές" δεν επιτρέπουν πολυέξοδες δαπάνες ή αντικατάσταση των υπαρχόντων οχημάτων pale . Έτσι η "σωστή" συντήρηση αποτελεί μονόδρομο.

Το "Μπράβο" ανήκει σε εσάς (...την εταιρεία σου και έναν άλλο συνάδελφο σου, απ' όπου είχα αγοράσει το τροχόσπιτο), ....που ακούσατε προσεκτικά τις ερωτήσεις-απορίες-ανησυχίες μου και ....χάριν στις δικές σας επαγγελματικές συμβουλές & υποδείξεις, ....καθώς και στην υποστήριξή σας με αξιόπιστα και κατάλληλα υλικά, ....κατάφεραν να γίνουν πράξη, οι σκέψεις μου.

Ο "υπερβάλλων ζήλος" χωρίς έγκριτη ενημέρωση, οι τυχαίοι πειραματισμοί και οι τσαπατσουλιές ....κάποιες φορές κοστίζουν ακριβά και καλό θα είναι να αποφεύγονται (...προσωπική άποψη Embarassed ).
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.

Δημοσίευση από lander474 Τετ 4 Δεκ 2019 - 14:15

antonis Z έγραψε:
traveller έγραψε:Εγω παλι .... ειμαι αντιθετος με το κουκουλωμα ,,, Εχω την εντυπωση πως η υγρασια εγκλωβιζεται και δεν στεγνωνει ..
Οσο και να βρεξει ... μετα βγαινει ο ηλιος και με τον αερα μαζι στεγνωνουν τα παντα ..
Δεν ειμαστε δα και κεντρικη ευρωπη  !!!

Παλαιότερα ίσχυε αυτό όπως το λές Φίλε Traveller γιατί οι κουκούλες ήταν από ναύλον. Σήμερα υπάρχει ένα υλικό ΤΝΤ ονομαζόμενο το οποίο είναι 4 στρώσεις ανακυκλώσιμο βαμβάκι, αναπνέει αλλά δεν περνάει η υγρασία. Καλά έκανε ο Ladakias. Προσοχή μόνο, την κουκούλα την βάζουμε τέλος Σεπτεμβρίου και την βγάζουμε τέλος Απριλίου γιατί σε αυτή την περίοδο έχουμε χαμηλότερη ακτινοβολία. Αν την έχουμε και το καλοκαίρι επάνω στο τροχόσπιτο, τότε σε 1-2 χρόνια θα μας την κάψει ο Ήλιος.
Ο Αντώνης έχει δίκιο . ΟΙ κουκούλες έτσι όπως είναι πια δεν εγκλοβίζουν την υγρασία και αφήνουν το τροχόσπιτο να αναπνεύσει   . Θεωρώ πώς άν ένα τροχόσπιτο- αυτοκινούμενο παροπλίζεται για κάποιο διάστημα, ειδικά τον χειμώνα μια κουκούλα καλό του κάνει . Εγω που παροπλίζω το τροχόσπιτο για 5 μήνες τον χειμώνα το κουκουλώνω .
lander474
lander474


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης