www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου

+3
vzol48
caminador
ladakias
7 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου - Σελίδα 2 Empty Απ: Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου

Δημοσίευση από ladakias Δευ 4 Μαρ 2019 - 21:39

ladakias έγραψε:
maria έγραψε:Τα πισω ποδια των τροχοσπιτων πρεπει να ειναι παραλληλα με αυτο γιατι εκτος της λειτουργιας που εχουν για την στηριξη αυτου προστατευουν απο τις διαφορες επαφες απο τις κλισεις.
Η προσθηκη τετοιου αξεσουαρ μονο κακο θα κανει γιατι καταργει την δυνατοτητα αυτη.
Δηλαδή να μην τα βάλω
Θα ήθελα να μας πεις τι κατασκηνωτικό μέσο εχεις και πόσα χρόνια ασχολείσαι με το Κάμπινγκ 
Γιατι σε αυτό το φορουμ το κάνουμε πολλά χρόνια αυτό για να γνωρίζουμε με ποιον μιλάμε και τι γνώσεις εχει
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου - Σελίδα 2 Empty Απ: Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου

Δημοσίευση από Aigagros Δευ 4 Μαρ 2019 - 21:43

Στή δική μου περίπτωση ο προφυλακτήρας του τροχοσπίτου προεξέχει των ποδιών, μια φορά που βρήκα σε ανηφόρα έπαθα μικροζημιά χωρίς καν να ακουμπήσουν τα πόδια κάτω.
Δεν έχει άδικο όμως και ίσως αυτός να είναι ο λόγος που τα εν λόγω πατάκια να είναι πλαστικά, τα ίδια όπως και οι πύροι, για να σπάσουν όταν χρειαστεί.
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου - Σελίδα 2 Empty Απ: Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου

Δημοσίευση από Aigagros Δευ 4 Μαρ 2019 - 21:46

ladakias έγραψε:
Θα ήθελα να μας πεις τι κατασκηνωτικό μέσο εχεις και πόσα χρόνια ασχολείσαι με το Κάμπινγκ 
Γιατι σε αυτό το φορουμ το κάνουμε πολλά χρόνια αυτό για να γνωρίζουμε με ποιον μιλάμε και τι γνώσεις εχει

Τάκη, όλες οι ιδέες είναι πολύτιμες, κανείς δεν τα γνωρίζει όλα. Η παρατήρηση της Μαρίας μου θύμισε αυτό που έγινε το καλοκαίρι. Δύο τροχόσπιτα βρήκαμε από πίσω, το δικό μου γρατζούνισε τον προφυλακτήρα, ενώ το άλλο είχε την συμπεριφορά που περιέγραψε η Μαρία και δεν έπαθε τίποτα.
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου - Σελίδα 2 Empty Απ: Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου

Δημοσίευση από ladakias Δευ 4 Μαρ 2019 - 22:31

Γιωργο κανείς δεν τα ξερει όλα εκτός εάν ειναι η δομη

Αλλά με βάση αυτά που γράφει η Μαρια τα ενισχυμένα ποδαρικα που το έχουν από μόνα τους και κάνουν ένα σακί λεφτά είναι άχρηστα και δεν κάνουν σωστή δουλειά
Εάν κάνω καπου λάθος θα ήθελα να μου το πεις
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου - Σελίδα 2 Empty Απ: Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου

Δημοσίευση από Aigagros Δευ 4 Μαρ 2019 - 22:50

Αν εννοείς τα βαρέως τύπου δεν τα έχουν από μόνα τους, είναι πρόσθετα. Αλλά και τα αυτόματης ευθυγράμμισης με τα ελατήρια είναι και αυτά πλαστικά, αυτό εξηγώ, ότι σε περίπτωση κόντρας θα σπάσουν χωρίς να ταλαιπωρήσουν το τροχόσπιτο με περιττή αντίσταση καιθα αφήσουν τα πόδια να προστατεύσουν το σασί (σε όσα μοντέλα είναι εφικτό, αφού στο δικό μου δεν είναι!).
Aigagros
Aigagros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου - Σελίδα 2 Empty Απ: Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι 5 Μαρ 2019 - 12:19

ladakias έγραψε:
ladakias έγραψε:
maria έγραψε:Τα πισω ποδια των τροχοσπιτων πρεπει να ειναι παραλληλα με αυτο γιατι εκτος της λειτουργιας που εχουν για την στηριξη αυτου προστατευουν απο τις διαφορες επαφες απο τις κλισεις.
Η προσθηκη τετοιου αξεσουαρ μονο κακο θα κανει γιατι καταργει την δυνατοτητα αυτη.
Δηλαδή να μην τα βάλω
Θα ήθελα να μας πεις τι κατασκηνωτικό μέσο εχεις και πόσα χρόνια ασχολείσαι με το Κάμπινγκ 
Γιατι σε αυτό το φορουμ το κάνουμε πολλά χρόνια αυτό για να γνωρίζουμε με ποιον μιλάμε και τι γνώσεις εχει
Δεν νομιζω οτι η απαντηση μου σε αυτο το θεμα ειχε να κανει ειτε με το ποσα χρονια κανω camping τις γνωσεις μου σε αυτο η εστω με το τι μεσο διαθετω.Οι απαντησεις μου ειναι καθαρα τεχνικες και εχουν να κανουν με το επαγγελμα μου (το οποιο αναγραφεται στην υπογραφη μου) οποτε επιτρεψτε μου να τις γνωριζω πολυ καλα.

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου - Σελίδα 2 Empty Απ: Υποθέματα γρυλων τροχοσπιτου

Δημοσίευση από Georgedim Τρι 5 Μαρ 2019 - 12:31

Επιτρέψτε μου να υπενθυμίσω ότι από το βήμα αυτού του forum, το κάθε μέλος μας, μπορεί ελεύθερα να εκφράζει τις απόψεις, τις θέσεις του και να τοποθετείται, ....πάντοτε βεβαίως με κόσμιο τρόπο.

Πολλώ μάλλον, όταν οι θέσεις αυτές είναι απόρροια επαγγελματικών γνώσεων και εμπειρίας, ....χρήσιμης για όλους μας.

Από την συζήτηση που προκύπτει και τα συμπεράσματα που καταλήγουμε ή καμμιά φορά δεν καταλήγουμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] , ....αφενός γνωριζόμαστε "διαδικτυακά" καλύτερα μεταξύ μας, ....αφετέρου όλοι μας κάτι αποκομίζουμε, ....όλοι μας κάτι καινούργιο μαθαίνουμε.

Όπως δίδασκε ο αρχαίος δάσκαλος & φιλόσοφος Σωκράτης : "Καλύτερα να μαθαίνουμε κάτι καινούργιο, παρά να μην το γνωρίζουμε καθόλου
(= "Κρείττον οψιμαθή είναι ή αμαθή")

Αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός αυτού του forum :  ....να ανταλλάσουμε γνώσεις & απόψεις, ....να μοιραζόμαστε εμπειρίες,....να επιλύουμε απορίες, ....να επικοινωνούμε σε θέματα κοινού ενδιαφέροντος.

Επίσης δεν νομίζω πως τίθεται θέμα παλαιού και νέου κατασκηνωτή, ....ούτε θεωρώ πως το κατασκηνωτικό μέσο παίζει κάποιο ρόλο ή δημιουργεί τυχόν διακρίσεις μεταξύ μας.
Θα επαναλάβω το χιλιοειπωμένο : το όποιο "ταξιδιωτικό μέσον" απλά μας εξυπηρετεί, ....η "καλή" καρδιά και η διάθεση είναι αυτά που πραγματικά μας ταξιδεύουν.
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης