Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Η ρύθμιση για την έλξη όλων των ρυμουλκούμενων και ημιρυμουλκούμενων οχημάτων
από tabbert Χθες στις 1:36

» Νέος Ποινικός Κώδικας
από gsalonica Τρι 25 Ιουν 2019 - 19:36

» Μετατροπή οχημάτων σε αυτοκινούμενο
από friar Τρι 25 Ιουν 2019 - 12:54

» Τι είναι αυτό;
από Γιωργάκος Πεμ 20 Ιουν 2019 - 18:28

» Άδεια λειτουργίας σταθμών βαρέων οχημάτων
από Georgedim Πεμ 20 Ιουν 2019 - 18:23

» ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ
από triptec Δευ 17 Ιουν 2019 - 21:44

» Τα παιδιά που κάνουν κάμπινγκ.
από caminador Δευ 17 Ιουν 2019 - 10:08

» Από την Πάτρα στην Κορνουάλλη.
από Γιωργάκος Κυρ 16 Ιουν 2019 - 12:51

» Ιράν
από caminador Σαβ 15 Ιουν 2019 - 22:34

» Αυξήσεις τιμών στα Διόδια.
από aisxylos Σαβ 15 Ιουν 2019 - 18:31

» Hoppy Pub Θεσσαλονίκη στις καλύτερες μπυραρίες του κόσμου.
από Georgedim Σαβ 15 Ιουν 2019 - 12:15

» Camper Stop στα Τζουμέρκα
από friar Πεμ 13 Ιουν 2019 - 0:03

» Αμερικανίδα 21 χρονών ταξίδεψε σε 196 χώρες.
από caminador Τετ 12 Ιουν 2019 - 22:13

» Γκράζ, το σταυροδρόμι των πολιτισμών.
από Patrinos Τρι 11 Ιουν 2019 - 13:23

» Retro τροχόσπιτα
από Georgedim Τρι 11 Ιουν 2019 - 10:24

» Thetford C200
από ladakias Κυρ 9 Ιουν 2019 - 19:16

» Lada για τις διακοπές
από vzol48 Κυρ 2 Ιουν 2019 - 16:23

» Sterckeman 470pe 2002
από vzol48 Πεμ 30 Μάης 2019 - 20:11

» Η Ελληνική πρόταση για ταξίδια.
από sudwind Τρι 28 Μάης 2019 - 17:39

» Ιδιοκατασκευή για τους λάτρεις της μπύρας
από caminador Δευ 27 Μάης 2019 - 23:31

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση digg  Κοινωνική Δικτύωση delicious  Κοινωνική Δικτύωση reddit  Κοινωνική Δικτύωση slashdot  Κοινωνική Δικτύωση yahoo  Κοινωνική Δικτύωση google  Κοινωνική Δικτύωση live      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του www.taxidiarides.gr στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ)

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ) Empty Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ)

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:17

off off off

vzol48 έγραψε:
....Μαγειρας.....ρομποτ;;;;;;

Τιντουτο;;;;; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μια συσκευή 3 σε 1 (....κάτι σαν μαγειρικό "Wash & Go"  Razz ). 

Εξωτερικά μοιάζει με γάστρα, αλλά ξεπαγώνει, ψήνει, μαγειρεύει και σε απαλλάσει από τα πολλά κατσαρολικά.  Very Happy Very Happy Very Happy 

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Georgedim στις Τετ 6 Φεβ 2019 - 19:01, 1 φορά
Georgedim
Georgedim
Admin

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ) Empty Απ: Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ)

Δημοσίευση από vzol48 Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:24

Georgedim έγραψε:off off off

vzol48 έγραψε:
....Μαγειρας.....ρομποτ;;;;;;

Τιντουτο;;;;; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μια συσκευή 3 σε 1 (....κάτι σαν μαγειρικό "Wash & Go"  Razz ). 

Εξωτερικά μοιάζει με γάστρα, αλλά ξεπαγώνει, ψήνει, μαγειρεύει και σε απαλλάσει από τα πολλά κατσαρολικά.  Very Happy Very Happy Very Happy 

Δηλαδη;  affraid
Τι ειδους ενεργεια καταναλωνει;
Καμια φωτο;
Απο που;
Ποσο;
Αντε Γιωργημ....με το τσιγγελι θα στα βγαζω;
vzol48
vzol48

Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ) Empty Απ: Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ)

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:27

Εμείς έχουμε ένα Redmond, αγορασμένο από τη Ρωσία, όπου είναι πολύ διαδεδομένα, σε μεγάλη ποικιλία.
Δουλεύει με ρεύμα, κάπου στα 1000 W.
Το δικό μας έκανε κάπου 100 ευρώ, το μέγεθός του βγάζει ταϊζει εύκολα 4 ενήλικες.
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona

http://www.aktravelife.com

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:33

vzol48 έγραψε:Παρα πολυ ωραια.....μας θυμιζεις τα....νιατα μας.... Σχεδον....ολων μας....εδω μεσα.... Very Happy Very Happy Very Happy 
Μαγειρας.....ρομποτ;;;;;;
Τιντουτο;;;;; Shocked

Έγραψα μήνυμα, και κατάφερα να το εξαφανίσω πριν τη δημοσίευση.. Shocked

Αφού σας θυμίζω τα νιάτα σας, μπορούμε κι εμείς να ταλαιπωρηθούμε λίγο τώρα, και να κρατήσουμε τις ανέσεις για πιο μετά.;;  Very Happy

Για το μάγειρα τα είπα παρακάτω, όπως κι ο Γιώργης. Εκτός του μικρού του μεγέθους, μας βολεύει πολύ ότι το φαγητό δεν το καίει, δε θέλει να κοιτάς συνέχεια για λάδι, νερό κτλ, και αν τελειώσει και δεν είσαι εκεί, σβήνει μόνο του και κρατάει το φαγητό ζεστό για δώδεκα ώρες, χωρίς να το καίει. Μαγειρεύει γενικά υγιεινά πολύ, εμείς έτσι κι αλλιώς δεν είμαστε των τηγανιτών κτλ.

Το περασμένο καλοκαίρι ας πούμε, τον είχαμε μαζί μας στη νότια Κρήτη, αγοράζαμε ό,τι υλικά θέλαμε, τα βάζαμε μέσα. Και στην καφετέρια ζητούσα ευγενικά να το βάλω σε μία πρίζα. Ώσπου να τελειώσουμε τον καφέ, είχαμε έτοιμο και το γιουβέτσι, να φάμε όλοι μαζί με τον μικρό. Smile

Το ίδιο σκοπεύουμε να κάνουμε και στο εξωτερικό, όταν δε θα φιλοξενούμαστε.

Edit: Και τώρα που γράψαμε όλα αυτά εκτός θέματος, μπορεί κάποιος να τα μεταφέρει; Ζητώ συγνώμη.
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona

Δημοσίευση από Batfalcon Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:37

vzol48 έγραψε:

Δηλαδη;  affraid
Τι ειδους ενεργεια καταναλωνει;
Καμια φωτο;
Απο που;
Ποσο;
Αντε Γιωργημ....με το τσιγγελι θα στα βγαζω;
 Eνέργεια, ηλεκτρισμό φυσικά και ΠΟΛΥ.
Βρωμάει ο τόπος σε όλα τα ηλεκτομαγαζα.
Πυρεξ γυαλί από κάτω, καπάκι με τις αντιστάσεις πάλι pyrex
Οι τιμές παίζουν ανάλογα με το ταμπελάκι και το μαγαζί. Στο Μαρινόπουλο πριν 3 χρόνια το είχαν προσφορά κάπου 25 €
Batfalcon
Batfalcon

Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ) Empty Μάγειρας - Ρομπότ

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:40

Βασίλη, αν και απάντησε ήδη ο Κώστας, θέλει 220V. 

Υπάρχουν δύο τύπων, κάποια με λάμπα αλογόνου και κάποια με ηλεκτρική αντίσταση. Είναι σχετικά φθηνά στην αγορά τους (οι τιμές τους ξεκινούν από 30 - 40 ευρώ), ....αλλά βολεύουν (....έτσι λένε τα κορίτσια  Razz ).

Με ένα inverter (....δουλειά των αγοριών Razz ), ....γίνεται το φαγητό γρήγορα (....σημαντικό για τις διακοπές cheers ) ....και οικονομικά (....σημαντικό για τη "διάρκεια" των διακοπών flower ).

Georgedim
Georgedim
Admin

Πολυσυσκευή Μαγειρέματος (Μάγειρας-Ρομπότ) Empty Μάγειρας - Ρομπότ

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:52

Αυτό εδώ είναι που έχουμε εμείς:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Άρα, με ένα ινβέρτερ στην πίσω 12V πρίζα του αυτοκινήτου, μπορεί αυτό το πράγμα να δουλέψει και
να μαγειρεύει όσο κινούμαστε ας πούμε;  Ούτε καν σε καφετέρια δε θα "υποχρεωθώ";

Ή χρειάζεται άλλη καλωδίωση, άλλη σύνδεση, δεν ξέρω κι εγώ, καθότι παντελώς άσχετος από ηλεκτρολογικά;
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:54

Με αφορμή την δημοσίευση του Κώστα (Kostas & Αlyona), για τον "μάγειρα-ρομπότ", ....μετέφερα τα σχετικά post από το topic "Παροχή ενέργειας στο ψυγείο", ...σε ξεχωριστό 'Θέμα", ....ώστε να μπορούν να βρεθούν ευκολότερα σε μελλοντική αναζήτηση.
Georgedim
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:57

Georgedim έγραψε:Με αφορμή την δημοσίευση του Κώστα (Kostas & Αlyona), για τον "μάγειρα-ρομπότ", ....μετέφερα τα σχετικά post από το topic "Παροχή ενέργειας στο ψυγείο", ...σε ξεχωριστό 'Θέμα", ....ώστε να μπορούν να βρεθούν ευκολότερα σε μελλοντική αναζήτηση.

Το "ρομπότ" είναι δική μου λέξη. Very Happy "Πολυμάγειρα" το λένε και οι Ρώσοι, από εκεί το έμαθα.
Απλά, επειδή κάνει κάμποσα παραπάνω από ένα φούρνο, το λέω ρομπότ εγώ.
Α, μπορείς να μεταφέρεις και το τελευταίο off topic μήνυμά μου από το άλλο θέμα, εδώ; Smile
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 18:59

Κώστα έγινε ήδη, ....τροποποιήθηκε λίγο και ο τίτλος.  Very Happy Very Happy Very Happy
Georgedim
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 19:09

Kostas & Alyona έγραψε:
....Άρα, με ένα ινβέρτερ στην πίσω 12V πρίζα του αυτοκινήτου, μπορεί αυτό το πράγμα να δουλέψει και 

να μαγειρεύει όσο κινούμαστε ας πούμε;  Ούτε καν σε καφετέρια δε θα "υποχρεωθώ";

Κώστα καλό είναι το inverter να συνδεθεί απευθείας στην μπαταρία και όχι μέσω πρίζας 12V, ....όπως (για λόγους ασφαλείας) το αυτοκίνητο να είναι σε στάση.
Αν η μπαταρία έχει μικρή χωρητικότητα ή είναι "ταλαιπωρημένη", ....με την μηχανή αναμμένη (....και ίσως λίγες στροφές παραπάνω στον κινητήρα), ....ξεπερνάμε και το θέμα της πιθανής αποφόρτισης της μπαταρίας.
Georgedim
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 19:24

Georgedim έγραψε:
Kostas & Alyona έγραψε:
....Άρα, με ένα ινβέρτερ στην πίσω 12V πρίζα του αυτοκινήτου, μπορεί αυτό το πράγμα να δουλέψει και 

Κώστα καλό είναι το inverter να συνδεθεί απευθείας στην μπαταρία και όχι μέσω πρίζας 12V, ....όπως (για λόγους ασφαλείας) το αυτοκίνητο να είναι σε στάση.
Αν η μπαταρία έχει μικρή χωρητικότητα ή είναι "ταλαιπωρημένη", ....με την μηχανή αναμμένη (....και ίσως λίγες στροφές παραπάνω στον κινητήρα), ....ξεπερνάμε και το θέμα της πιθανής αποφόρτισης της μπαταρίας.
Δηλαδή, μπορεί ένα inverter να συνδεθεί στη μπαταρία απευθείας, και η πρίζα σούκο που έχει να είναι στον εσωτερικό χώρο του αμαξιού ή στο πορτ μπαγάζ; Η εννοείς όταν είμαι σε στάση, να το συνδέω στους πόλους με σηκωμένο καπό, μα μαγειρέυω και να φεύγω;
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona

Δημοσίευση από Aigagros Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 19:34

Τη συγκεκριμένη συσκευή τη δουλεύουν χρόνια τώρα τα πεθερικά μου, που επίσης τη λένε "ρομποτάκι". Μαγειρεύει και χωρίς λάδι που είναι και ο λόγος που το αγόρασαν, για υγιεινή διατροφή. Κάνει τα φαγητά πεντανόστιμα και είναι πολύ πρακτικό.
Θέλει προσοχή στην ποιότητα, αυτό που είχαν και βολεύτηκαν, κάποια στιγμή παρέδωσε πνεύμα. Με το επόμενο που αγόρασαν δεν έμειναν ευχαριστημένοι. Μάρκες δεν γνωρίζω, αν μάθω θα τις αναφέρω.
Aigagros
Aigagros

http://www.taxidiarides.gr

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 20:00

Kostas & Alyona έγραψε:
Δηλαδή, μπορεί ένα inverter να συνδεθεί στη μπαταρία απευθείας, και η πρίζα σούκο που έχει να είναι στον εσωτερικό χώρο του αμαξιού ή στο πορτ μπαγάζ; Η εννοείς όταν είμαι σε στάση, να το συνδέω στους πόλους με σηκωμένο καπό, μα μαγειρέυω και να φεύγω;

Για δική σου ευκολία, ....μπορείς να το συνδέσεις μόνιμα πάνω στη μπαταρία σου (ΠΡΟΣΟΧΗ μόνον στην διατομή των καλωδίων, να είναι αυτά που προτείνει το manual) ....και το inverter να βρίσκεται μέσα στο αυτοκίνητο, σε μέρος που σε βολεύει και είναι εύκολα προσβάσιμη η πρίζα σούκο που έχει (....εγώ αυτό έχω κάνει).

Προτείνω, ....μόνο αν παίρνει ρεύμα από την "κύρια" μπαταρία του αυτοκινήτου και όχι από βοηθητική (δεύτερη), ....να το λειτουργείς με το αυτοκίνητο σε στάση, για λόγους ασφαλείας.

Χωρίς να είμαι ηλεκτρολόγος, ....από τα λίγα που γνωρίζω, ....αν το inverter λειτουργεί και τραβά φορτία από την μπαταρία και ξαφνικά χρειαστεί το αυτοκίνητο παραπάνω "ενέργεια", η μπαταρία μπορεί να μην μπορέσει να ανταπεξέλθει και να υπάρξει πρόβλημα.

Οι "επαϊοντες" επί του θέματος , ....ας μας δώσουν τα φώτα τους, εγκυρότερα.  Very Happy
Georgedim
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 20:11

Georgedim έγραψε:
Kostas & Alyona έγραψε:

Για δική σου ευκολία, ....μπορείς να το συνδέσεις μόνιμα πάνω στη μπαταρία σου (ΠΡΟΣΟΧΗ μόνον στην διατομή των καλωδίων, να είναι αυτά που προτείνει το manual) ....και το inverter να βρίσκεται μέσα στο αυτοκίνητο, σε μέρος που σε βολεύει και είναι εύκολα προσβάσιμη η πρίζα σούκο που έχει (....εγώ αυτό έχω κάνει).

Προτείνω, ....μόνο αν παίρνει ρεύμα από την "κύρια" μπαταρία του αυτοκινήτου και όχι από βοηθητική (δεύτερη), ....να το λειτουργείς με το αυτοκίνητο σε στάση, για λόγους ασφαλείας.

Χωρίς να είμαι ηλεκτρολόγος, ....από τα λίγα που γνωρίζω, ....αν το inverter λειτουργεί και τραβά φορτία από την μπαταρία και ξαφνικά χρειαστεί το αυτοκίνητο παραπάνω "ενέργεια", η μπαταρία μπορεί να μην μπορέσει να ανταπεξέλθει και να υπάρξει πρόβλημα.

Οι "επαϊοντες" επί του θέματος , ....ας μας δώσουν τα φώτα τους, εγκυρότερα.  Very Happy
Τη δουλειά θα την κάνει ο ηλεκτρολόγος της Renault, για να μην έχω και κανένα τυχόν θέμα με την εγγύηση στα ηλεκτρολογικά κτλ.
Και δε λυπάμαι ποτέ τα χρήματα για τέτοια θέματα, εννοώ δε θα κάνω έκπτωση στην ασφάλεια όσον αφορά τα καλώδια ας πούμε.
Έτσι κι αλλιώς εγώ σε σκαμπάζω, μόνο για να γράφω ιστορίες είμαι καλός. Very Happy
Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως, για μια φορά ακόμη!!!
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona

Δημοσίευση από friar Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 20:37

Με ρελέ και ξεχωριστό διακόπτη, ξέρουν οι ντοκτόρ ηλεκτρόνιους
friar
friar

Δημοσίευση από vzol48 Την / Το Τετ 6 Φεβ 2019 - 20:54

Ρελε;.....ξεχωριστο διακοπτη..... scratch
Δεν εχουμε κανα....τετοιο δοκτωρα στο σιναφι να μας φωτισει τι και πως;;;;
Ανδρεαααααα......
Ευχαριστω πολυ  γγια τις πληροφοριες συντρο'φια....
vzol48
vzol48

Δημοσίευση από panos Την / Το Πεμ 7 Φεβ 2019 - 12:52

Γραψε μας ποσα WATT ειναι η συσκευη που θελεις να δουλεψεις.Το inverter πρεπει υποχρεωτικα να ειναι μεγαλυτερο σε ισχυ απο αυτη που θελεις να καλυψεις.Να προτιμισεις inverter καθαρου ημιτονου αλλα πληροφοριακα ειναι λιγο αλμυρα στην τιμη.Οσο για την συνδεση κατευθειαν στην μπαταρια του αυτοκινουμενου με το καλωδιο που συνοδευει το inverter και παρεμβολη μιας ασφαλειοθηκης με ασφαλεια σαν αυτες που χρησιμοποιουν στα αυτοκινητα τυπου Π για παραδειγμα της οποιας η τιμη θα εξαρταται απο την διατομη του καλουδιου που συνοδευει το inverter
panos
panos

Δημοσίευση από vzol48 Την / Το Πεμ 7 Φεβ 2019 - 13:10

Η συσκευη 1200- 1300 W...
Αν μπορουσες να μου δωσεις καποιες....οδηγιες για την συνδεση με την μπαταρια με τι ινβερτερ καλωδιο,ασφαλεια....και πως....θα σου ημουν ευγνωμων....
Υ.Γ. Αν το εργαλειο ψηνει κοτοπουλακι με λιγες πατατουλες Very Happy  σε 20' ειναι....ενδιαφερουσα περιπτωση....
vzol48
vzol48

Δημοσίευση από panos Την / Το Πεμ 7 Φεβ 2019 - 13:19

vzol48 έγραψε:Η συσκευη 1200- 1300 W...
Αν μπορουσες να μου δωσεις καποιες....οδηγιες για την συνδεση με την μπαταρια με τι ινβερτερ καλωδιο,ασφαλεια....και πως....θα σου ημουν ευγνωμων....
Υ.Γ. Αν το εργαλειο ψηνει κοτοπουλακι με λιγες πατατουλες Very Happy  σε 20' ειναι....ενδιαφερουσα περιπτωση....
σου εχω στειλει μηνυμα
panos
panos

Δημοσίευση από vzol48 Την / Το Πεμ 7 Φεβ 2019 - 13:23

Ευχαριστω πολυ ... Smile
vzol48
vzol48

Δημοσίευση από panos Την / Το Πεμ 7 Φεβ 2019 - 15:12

vzol48 έγραψε:Ευχαριστω πολυ ... Smile
Επανερχομενος στο θεμα ΙNVERTER.Επειδη βλεπω οτι η συσκευη που πρεπει να δουλεψεις ειναι αρκετα μεγαλη σε watt θα χρειαστεις ενα inverter 1500watt..Αλλα η εφαρμογη του ολου εγχειρηματος ειναι κοματακι δυσκολη.και εξηγω.1500watt σε πληρες φορτιο σημαινει οτι θα τραβας απο την μπαταρια των 12 βολτ 160ΑΜΠΕΡ ρευμα το οποιο ειναι τεραστιο.Για να μπορεσεις να περασεις αυτο το ρευμα θα χρειαστεις μεγαλη διατομη καλωδιων της ταξης των 50τετραγωνικων mm kai μηκους το μεγιστο 1,5 μετρο.το καλωδιο θα πρεπει να το ασφαλισεις με ασφαλεια 160ampere .ΕΓΩ στη θεση σου δεν θα επιχειρουσα να κανω κατι τετοιο γιατι οπως καταλαβαινεις τα ρευματα ειναι πολυ μεγαλα και υπαρχουν διαφοροι κινδυνοι.Αλλωστε για απλο μαγειρεμα υπαρχουν και αλλοι τροποι.....
panos
panos

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Την / Το Πεμ 7 Φεβ 2019 - 16:47

Καταλαβαίνω.. Και φυσικά δεν πρόκειται να κάνω κάτι που εμπεριέχει κινδύνους. Smile
Θα έχω μαζί μου τον πολυμάγειρα έτσι κι αλλιώς, αφού είναι μικρός σε μέγεθος.
Όταν δε θα τον βάζουμε για δουλειά σε κανένα καφέ ή βενζινάδικο, θα μαγειρεύουμε
στο κλασικό γκαζάκι.
Πάντως είναι τεράστια ευκολία, και οικονομία χώρου και σκευών το συγκεκριμένο.
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Την / Το Πεμ 7 Φεβ 2019 - 17:39

Νομίζω πως τα 860-1000W (τόσα είναι το συγκεκριμένο), δεν είναι απαγορευτικά... Ένα φουρνάκι μικροκυμάτων που χρησιμοποιούσα, ειδικό για αυτοκινούμενα ήταν 800W- inverter 1500watt- και έμπαινε κανονικά σε όποια πρίζα του 220v του αυτοκινούμενου χωρίς καμία μετατροπή.
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Την / Το Πεμ 7 Φεβ 2019 - 17:58

Σαν το δικό σου σε Ελλάδα βρήκα εδώ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

όλα είναι από 500 μεχρι το μεγαλύτερο στα 900w....
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης