Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Σχόλια για Κρήτη 23/10 με 21/11/ 2018
από tabbert Χθες στις 23:02

» Μύθοι & Αλήθειες για τα Τέλη Κυκλοφορίας ΙΧΕ
από Γιωργάκος Χθες στις 10:35

» Suzuki New Vitara Micro Camper.
από Νικόλας Μητσόπουλος Χθες στις 9:23

» Κρήτη 23/10 με 21/11/ 2018
από Νικόλας Μητσόπουλος Τετ 12 Δεκ 2018 - 19:37

» Προσφορά τροχόσπιτου
από Γιωργάκος Τρι 11 Δεκ 2018 - 17:55

» Υπάρχει πρόβλημα με τα αυτοκίνητα diesel?
από Batfalcon Τρι 11 Δεκ 2018 - 14:54

» Πωλειται Τροχοσκηνη
από ladakias Κυρ 9 Δεκ 2018 - 15:53

» Νομιμότητα τροχόσπιτου σε εκτός σχεδίου οικόπεδο
από friar Σαβ 8 Δεκ 2018 - 19:40

» citroen 2cv camper
από vzol48 Παρ 7 Δεκ 2018 - 21:57

» ΠΑΦΟΣ 2018, με τη ματιά του caminador.
από gsalonica Τρι 4 Δεκ 2018 - 11:47

» 10 νέα μικρά......
από tabbert Σαβ 1 Δεκ 2018 - 10:39

» Σημείωμα έλξης αυτή η πονεμένη ιστοριουλα
από tabbert Σαβ 1 Δεκ 2018 - 10:17

» Τέλη Κυκλοφορίας 2019
από Γιωργάκος Παρ 30 Νοε 2018 - 11:45

» Απεγκλωβισμός από τη λάσπη
από Batfalcon Τετ 28 Νοε 2018 - 22:52

» Decathlon
από Batfalcon Τετ 28 Νοε 2018 - 22:41

» Μια πρωτη προσεγγιση για εξωτερικο
από Νικόλας Μητσόπουλος Τετ 28 Νοε 2018 - 10:23

» Διαδικτυακή πλατφόρμα για τις ελληνικές παραλίες
από Νικόλας Μητσόπουλος Τετ 28 Νοε 2018 - 10:18

» Ένα ιδιαίτερο τροχόσπιτο
από pilot Παρ 23 Νοε 2018 - 13:56

» Συρματόσχοινο ασφαλείας - ακινητοποίησης ρυμουλκού
από krokodeilos Τρι 20 Νοε 2018 - 11:45

» Σκωτζέζικο ασανσέρ ποταμόπλοιων !!!
από vzol48 Δευ 19 Νοε 2018 - 17:23

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση digg  Κοινωνική Δικτύωση delicious  Κοινωνική Δικτύωση reddit  Κοινωνική Δικτύωση slashdot  Κοινωνική Δικτύωση yahoo  Κοινωνική Δικτύωση google  Κοινωνική Δικτύωση live      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του www.taxidiarides.gr στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Επισκευές burstner

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επισκευές burstner

Δημοσίευση από triptec Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 15:27

Μετά την απογοήτευση που πήραμε από τον γνωστό μαντρά, αποφάσισα να το ξηλώσω πάλι από την αρχή γιατί δεν είχα καμία εμπιστοσύνη. Ευτυχώς ή δυστυχώς είχα απόλυτο δίκιο και με το παραπάνω και έτσι δεν το ξήλωσα χωρίς λόγο. Στην οροφή αφαίρεσε το σάπιο καδρόνι και μάλλον θεώρησε ότι δεν χρειάζεται και το κενό το γέμισε με φελιζόλ. Γίνανε όλες η απαραίτητες προεργασίες, καθαρισμός κ.λ.π. και πήρα καδρόνι μετρώντας τα υπόλοιπα για τις διαστάσεις. Τοποθετήθηκε κολλήθηκε και έμεινε μία μέρα για να στεγνώσει.
triptec

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Επισκευές burstner

Δημοσίευση από ntisco Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 17:32

Εισαι μακρια μου αλλιως θα σε βοηθουσα αλλα λογο εργασιας δεν μου ειναι ευκολο να ερχομαι καθε μερα..εαν μπλεξεις με κατι βαλε φωνη.
ntisco

Δημοσίευση από triptec Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 17:46

Φίλε ntisco η αλήθεια είναι ότι από εσένα πήρα απόφαση και το άνοιξα βλέποντας αυτά που έφτιαξες, από ότι βλέπω είναι του χεριού μου και θα γίνει και καλύτερο και θα είμαι και σίγουρος για αυτό που έχω φτιάξει, αν σε παίρνει ο χρόνος μπυρίτσα υπάρχει, θα χαρώ πολύ να γνωριστούμε γιατί έχουμε και άλλα κοινά
triptec

Δημοσίευση από triptec Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 17:49

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Στις 2 τελευταίες φαίνεται το καινούριο καδρόνι, μου έκοψε και το καλώδιο κοντύτερο γιατί δεν μπορούσε να το σπρώξει πάλι μέσα...

Έχουμε και συνέχεια ξήλωσα και τον κάτω τοίχο και τα σάπια καδρόνια απείραχτα, οι βίδες τις κουκέτας ήταν τόσο κοντές που ίσα που έπιαναν στο mdf δεν έφταναν καν στο καδρόνι, θα χτύπαγε και το παιδί και αυτοί που θα κοιμόντουσαν από κάτω.
triptec

Δημοσίευση από ntisco Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 17:58

Κοιτα μιας και το εχεις ανοιχτο παρε ενα βερνικι εμποτισμου νερου και περασε το...Αυτο εχω σκοπο να κανω απο χειμωνα που θα το γδυσω και εγω για να γινου οι μετατροπες γιατι στις γωνιες πρεπει να φτιαξω ενα κλουβι απο σιδερο και αν ενωθει με αυτο του τρειλερ...Οποτε θα τα περασω οτι ξυλα μεινουν με βερνικι νερου εμποτισμου ομως.Ετσι δεν θα σαπισει ποτε ξανα!!!

Καλη υπομονη...εαν χρειαστεις κατι εκτος αυτου του Σ/Κ που εχω παρτυ της μικρης μου στην διαθεση σου να μεγαλουργήσουμε!!
ntisco

Δημοσίευση από Γιωργάκος Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 18:11

Καλή δύναμη Κώστα Νίκο.
Γιωργάκος

Δημοσίευση από triptec Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 21:10

Πολύ καλή ιδέα το βερνίκι, θα πάρω αύριο και θα το περάσω.
triptec

Δημοσίευση από ntisco Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 21:31

Εαν εχεις βγαλει και σε αλλο μερος το εσωτερικο αξιζει να τα περασεις....Ακομα και το κατω μερος του τροχοσπιτου εαν ειναι απο ξυλο...Ουτε πισα ουτε υγρασιες ουτε μετρησεις ουτε τιποτα...Περνα το πρωτα με εμποτισμου και μετα εξωτερικης χρησης...και τα 2 νερου...Και εισαι αρχοντας....

Οπου ξυλο βερνικη εμποτισμου νερου και εαν θελετε χρωμα περαστε το με βερνικη νερου παλι στο χρωμα τις επιλογης σας...Πριν απο ολα ομως τριψιμο με ενα γυαλοχαρτο για να ισιωσει...
ntisco

Δημοσίευση από triptec Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 21:43

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Οι εργασίες συνεχίζονται και στον κάτω τοίχο αφού πλέον ήμουν σίγουρος ότι σε λίγο καιρό θα έπρεπε να το λύσω ξανά, στα χερούλια που είχε βάλει νερό ήταν σάπιο φυσικά και έτσι συνεχίζω την αντικατάσταση και επιδιόρθωση.
triptec

Δημοσίευση από ntisco Την / Το Πεμ 17 Μάης 2018 - 21:52

Κωστη ακουσε με...με την αλλαγη που θα κανεις στα ξυλα...τριψτα και περασε τα με βερνικι νερου....Κανε την τοποθετηση σου και εισαι κουκλος.
ntisco

Δημοσίευση από triptec Την / Το Παρ 18 Μάης 2018 - 23:32

Λοιπόν μαζί με το βερνίκι, πήρα και μονωτικά φύλλα dow, λέω ευκαιρία είναι, μου είπαν δεν έχει καμία σχέση με το άσπρο, αναμένεται για πρόοδο.
triptec

Δημοσίευση από ntisco Την / Το Σαβ 19 Μάης 2018 - 0:13

Ετσι μπραβο...απλα υλικά βασικες αρχες...
ntisco

Δημοσίευση από tabbert Την / Το Σαβ 19 Μάης 2018 - 12:23

θεωρω οτι και το βερνικι θαλασσης ειναι καλο....

tabbert

Δημοσίευση από ntisco Την / Το Σαβ 19 Μάης 2018 - 12:45

Του νερου ειναι το ιδιο..και δεν εχει και μυρωδια για να μην εχει προβλημα με την διαμονη
ntisco

Δημοσίευση από ladakias Την / Το Σαβ 19 Μάης 2018 - 17:14

καλο κουραγιο ,στσ χερουλια παντως η γνωμη μου θα ηταν να μην βαλεις ξυλοβιδες αλλα ανοξειδωτες βιδες με καρφωτα παξιμαδια και απο την εξω πλευρα λαστιχενιες ροδελες

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ladakias

Δημοσίευση από triptec Την / Το Σαβ 19 Μάης 2018 - 17:59

Τα δικά μου τα χερούλια βιδώνουν από μέσα προς τα έξω και τερματίζουν χωνευτές μέσα στα χερούλια, αν κατάλαβα καλά αυτά τα παξιμάδια χρειάζεται να έχουν τα χερούλια διαμπερές τρύπα και να βιδώσω από έξω προς τα μέσα. Για μόνωση θα βάλω decalin που είχα βάλει παλιότερα και σφράγισε.
triptec

Δημοσίευση από ntisco Την / Το Σαβ 19 Μάης 2018 - 18:05

Παιδια οχι δεν υπαρχει λογος για τετοια πραγματα..οτι ειναι μεσα και εχει να κανει με ξυλο βαζουμε μονο ξυλοβιδες..Οτι ειναι εξω και εχει τρυπα και απο τις δυο πλευρες απλες ανοξείδωτες με παξιμαδι..Οτι ειναι εξω και δεν εχει και απο τις δυο απλη ανοξείδωτη βιδα...

Προς θεου δεν το παιζω κατι...αλλα οταν το υλικο που θα δουλεψουμε εχει δικα του "αξεσουαρ" δεν υπαρχει λογος για κατι αλλο....Εαν θελουμε ειδικη εφαρμογη για κατι τοτε εκτος απο ενα αξεσουαρ πρεπει να ακολουθει σιγουρα και αλλο...Ειναι αυτο που λεμε ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη...

Κωστη εχω το παρτυ γαμωτο και ειναι και 2πλο...κορη και νονα...Θα ειχα ερθει φιλε!!
ntisco

Δημοσίευση από triptec Την / Το Σαβ 19 Μάης 2018 - 22:15

Νικόλα σε ευχαριστώ πολύ για την προθυμία, αλλά οι εργασίες θα συνεχιστούν από Πέμπτη. Να τις χαίρεσαι!
triptec

Δημοσίευση από triptec Την / Το Παρ 1 Ιουν 2018 - 6:59

Το τροχόσπιτο είναι έτοιμο, πολύ δουλειά αλλά έγινε καινούργιο, και πλέον οι διακοπές μας θα είναι ξένοιαστες.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Όπως το παρέλαβα με ένα καδρονάκι στην οροφή να απουσιάζει...
triptec

Δημοσίευση από Aigagros Την / Το Παρ 1 Ιουν 2018 - 7:46

Με το καλό να το ευχαριστηθείτε. Να αποδώσουν οι κόποι σας καρπούς!
Αναμένουμε φυσικά και για τις ανάλογες φωτογραφίες..!
Aigagros

http://www.taxidiarides.gr

Δημοσίευση από Γιωργάκος Την / Το Παρ 1 Ιουν 2018 - 8:28

Μπράβο Κώστα. Καλές διακοπές !
Γιωργάκος

Δημοσίευση από triptec Την / Το Παρ 1 Ιουν 2018 - 22:22

Συνέχεια εργασιών

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
triptec

Δημοσίευση από triptec Την / Το Παρ 1 Ιουν 2018 - 22:33

Πήρα από τον Αδάμ ( caravan expert) νά είναι καλά το παλικάρι, ειδική κόλλα για αλουμινίο και ξύλο και έγινε συγκόλληση των καινούργιων ξύλων.
Αφού τελείωσε πήρα και νερόπισσα και πέρασα όλους τους αρμούς στο κάτω μέρος και αμέσως μετά αυτοκόλλητη ταινία πίσσας και σφραγίστηκαν όλοι οι αρμοί .
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
triptec

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Σαβ 2 Ιουν 2018 - 10:44

Κώστα, συγχαρητήρια !!!

Πολύ καλή δουλειά, επαγγελματικών προδιαγραφών. Χαλάλι τον κόπο.
Τουλάχιστον είσαι ήσυχος ότι γνωρίζεις από "πρώτο χέρι", το πρόβλημα που υπήρχε, τι ακριβώς διόρθωσες και το πώς το διόρθωσες.

Σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση προόδου των εργασιών.
Καλή συνέχεια και καλές διακοπές με το πέρας των εργασιών.
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από triptec Την / Το Σαβ 2 Ιουν 2018 - 16:34

Εχω ένα θεματάκι με το ανέβασμα στο postimage, αναμονή και θα στείλω καθαρές φωτογραφίες.
triptec

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης