Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» "Logbook" Δυτική Ελλάδα - Κέρκυρα - Κεντρική Ελλάδα
από Aigagros Σήμερα στις 2:08

» Μια πρωτη προσεγγιση για εξωτερικο
από Batfalcon Χθες στις 19:47

» Χημική τουαλέτα ...
από ladakias Χθες στις 19:23

» Διακοπές στην Ήπειρο
από caminador Χθες στις 13:03

» Αποκόλληση (φούσκωμα) της Λαμαρίνας στο τροχόσπιτο.
από caminador Χθες στις 11:52

» Συγκέντρωση Ταξιδιάρηδων στο Κρυονέρι Αιτωλοακαρνανίας
από Aigagros Τρι 14 Αυγ 2018 - 21:11

» ΖΗΤΗΤΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΤΑΒΒΕΡΤ
από geoman28 Τρι 14 Αυγ 2018 - 12:29

» Διεθνής ημέρα μπύρας
από Aigagros Τρι 7 Αυγ 2018 - 10:30

» Off road caravans
από Batfalcon Δευ 6 Αυγ 2018 - 9:44

» Μεταχειρισμένο τροχόσπιτο (... ρυμουλκούμενο).
από tabbert Σαβ 4 Αυγ 2018 - 19:27

» Σκηνή τροχοσπίτου (Μερος 2ο)
από Batfalcon Τετ 1 Αυγ 2018 - 22:11

» Camping Καλοκαίρι 2018
από Batfalcon Τρι 31 Ιουλ 2018 - 18:35

» για να μην νιωθω βλακας
από friar Δευ 30 Ιουλ 2018 - 22:58

» καταθεση πινακιδων
από ladakias Κυρ 29 Ιουλ 2018 - 13:23

» Καλοκαιρινές διαδρομές στην Θεσσαλονίκη
από Patrinos Κυρ 29 Ιουλ 2018 - 13:07

» Αθήνα - Θεσσαλονίκη χωρίς διόδια 21/5/2017 με χαρτογράφηση
από packman Παρ 27 Ιουλ 2018 - 11:26

» Η σκοτεινή πλευρά των φώτων led
από Georgedim Τετ 25 Ιουλ 2018 - 21:41

» Σχαρα ποδηλατων σε Αυτοκινουμενο
από Georgedim Τετ 25 Ιουλ 2018 - 20:55

» Πυρκαϊές 2018
από gsalonica Τετ 25 Ιουλ 2018 - 19:55

» Νέος Κ.Ο.Κ.
από Georgedim Τετ 25 Ιουλ 2018 - 17:03

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση digg  Κοινωνική Δικτύωση delicious  Κοινωνική Δικτύωση reddit  Κοινωνική Δικτύωση slashdot  Κοινωνική Δικτύωση yahoo  Κοινωνική Δικτύωση google  Κοινωνική Δικτύωση live      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του www.taxidiarides.gr στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Απογοήτευση από συνεργείο επισκευής τροχόσπιτου.

Πήγαινε κάτω

Απογοήτευση από συνεργείο επισκευής τροχόσπιτου.

Δημοσίευση από triptec Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 17:13

Θέλω να σας παραθέσω την απογοήτευσή μου από μαντρά με τροχόσπιτα στην Ελευσίνα για την κακή επισκευή που μου έκανε στο τροχόσπιτο burnster που είχε πάρει νερά από τα χερούλια και τον αεραγωγό της οροφής.Ο εν λόγω επιχειρηματίας είναι ο Μπαξίσογλου, αν και φιλικός, η δουλειά του είναι χάλια.
Συγγεκριμένα μου άλλαξε ταβάνι και τοίχο στο μπροστινό μέρος στους οποίους οι αρμοί ήταν θεόστραβοι, οι βάσεις για την κρεβάτια δεν τοποθετήθηκαν ποτέ τα κλιπ για τις συρόμενες πόρτες δεν βιδωθήκανε, ο τοίχος μπροστά με το πάτωμα εχει 2 δάχτυλα κενό τα καλώδια από τα φωτιστικά κρέμονται μέσα στη μέση κ.α.

Το ξαναπήγα πάλι πίσω και έβαλε αρμοκάλυπτρο στο μεγάλο κενό αλλά από κάτω περνάγε χέρι μέσα, και έβαλε στόκο στους μισούς αρμούς. Συνεπώς έχω πολύ δουλειά να κάνω για να το συμορφώσω και τζάμπα τα λεφτά που έδωσα.

Προς ενημέρωση σας.

Όποιος θέλει υπάρχουν και φωτογραφίες.
triptec

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Απογοήτευση από συνεργείο επισκευής τροχόσπιτου.

Δημοσίευση από Aigagros Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 17:35

Κρίμα για το χρόνο που διέθεσες και το χρήμα που έχασες.
Μήπως θα έπρεπε να το αναλάβει άλλος επαγγελματίας αφού δεν είσαι ικανοποιημένος από τον πρώτο; Μάλιστα κάποιος που να ειδικεύεται σε κινούμενα τροχόσπιτα...
Aigagros

http://www.taxidiarides.gr

Δημοσίευση από triptec Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 17:54

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλο μετρητό αυτή την στιγμή, γιατί δεν θα πάμε διακοπές μετά, αλλά ευτυχώς τα χέρια πιάνουν και θα το διορθώσω μόνος μου.Την πάτησα γιατί έδωσα βάση στα λόγια ενός παλικαριού ότι έχει καλό μάστορα...
triptec

Δημοσίευση από Patrinos Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 18:30

Κρίμα……  Crying or Very sad
Νομίζω ότι πρέπει να μπουν και οι φωτογραφίες.
Patrinos

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 19:16

Δυστυχώς, η ασυνέπεια, η αδιαφορία, η έλλειψη γνώσης του αντικειμένου και η προχειροδουλειά agr1 ....αποτελούν συχνά φαινόμενα στις παντός είδους επισκευές. 

Είναι τραγικό να πληρώνεις "ζεστό" χρήμα και τελικά να μην επισκευάζουν όπως πρέπει, ....αυτό για το οποίο πλήρωσες.

Πέρα από τις όποιες τσαπατσουλιές και προχειρότητες εσωτερικά, ....τουλάχιστον η στεγανοποίηση του αεραγωγού και  της οροφής έγινε σωστά ;;; 
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από triptec Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 20:01

Οχι, δεν έχει ακουμπήσει καν, έχω προμηθευτεί όμως μαστίχη dekalin και αυριο το πρωί θα ανέβω με την σκάλα να το στεγανοποιήσω. Ούτε στα χερούλια έχει βάλει, μάλιστα ήταν και ξεβιδωμένα και τα βίδωσα για να μην μπει βροχή μέχρι να το φτιάξω...
triptec

Δημοσίευση από tabbert Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 21:11

λυπαμαι που αυτην την εποχη που δεν υπαρχουν δουλειες να υπαρχουν τετιοιοι κακοι επαγγελματιες
χωρις να γνωριζω αν πηρες σχετικο παραστατικο καλως εβαλες το ονομα του...αν ομως δεν εχεις παρει αντιστοιχο παραστατικο τοτε υπαρχει θεμα μπορει ο ιδιος να κινηθει νομικα για συκοφαντικη δυσφημηση κατα του φορουμ...
αν υπαρχουν σχετικα παραστατικα φυσικα και θελουμε φωτο
επισης να μας πεις και που τουν βρηκες αν σου το συστησε αλλος αν πηρες προσφορα εργασιας και απο αλλον επαγγελματια καλο θα ειναι να εχουμε πληρη ενημερωση μιας και εδω τα λεμε ολα

tabbert

Δημοσίευση από triptec Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 21:25

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
triptec

Δημοσίευση από triptec Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 21:34

Φίλε tabbert δυστηχώς παραστατικά δεν υπάρχουν, αν θεωρήτε ότι ισως προκληθεί πρόβλημα, παρακαλώ να διαγραφεί το θέμα. Προσφορά από αλλού δεν πήρα, ήταν τέτοιος ο ενθουσιασμός μου που δεν έψαξα αλλού, Το παληκάρι που μου τον σύστησε τον βρήκα τυχαία όταν έψαχνε και αυτός για τον κουμπάρο του τροχόσπιτο και γυρίσαμε μαζί όλες τις μάντρες μέχρι τα διόδια της ελευσίνας και μου ανέφαίρε ότι αν ποτέ χρειαστείς αυτός έχει καλό μάστορα, από ότι αποδείχτηκε όμως...
triptec

Δημοσίευση από pilot Την / Το Δευ 14 Μάης 2018 - 23:29

Δηλαδή απ'ότι καταλαβαίνω, πήγες εκεί το τροχόσπιτο απλά για να του δώσεις λεφτά αφού ούτε καν τα βασικά δεν σου έκανε! Δεν του έλεγες τουλάχιστον να πας χωρίς το τροχόσπιτο!!! Αστειεύομαι γιατί τσαντίζομαι!!!  nerv
Πάντως μερικές φορές το να ζητάμε αποδείξεις εκτός οτι στηρίζουμε κάπως το άθλιο κράτος μας έχουμε και έναν λόγο να κρατάμε στο χέρι (κατα κάποιο τρόπο) τους διάφορους τσαρλατάνους μάστορες.
pilot

Δημοσίευση από triptec Την / Το Τρι 15 Μάης 2018 - 0:25

Τώρα που έπαθα έμαθα, την επόμενη φορά προσφορά τελική τιμή με ΦΠΑ, ελπίζω να μην χρειαστεί βέβαια. Δεκτό και το αστείο μπας και χαλαρώσουμε λίγο, όσο το σκέφτομαι όταν το πήγα ήταν πλήρως λειτουργικό ενώ τώρα θέλει και μαζέματα.
triptec

Δημοσίευση από Aigagros Την / Το Τρι 15 Μάης 2018 - 0:39

triptec έγραψε:Φίλε tabbert δυστηχώς παραστατικά δεν υπάρχουν, αν θεωρήτε ότι ισως προκληθεί πρόβλημα, παρακαλώ να διαγραφεί το θέμα. ...

Δεν έχουμε κάποιο λόγο για να αμφισβητήσουμε τα γραφόμενά σου. Σύμφωνα με τον κανονισμό λειτουργίας του φόρουμ την ευθύνη των γραφόμενων σε μία δημοσίευση την έχει ο συντάκτης της.
Επομένως αν θεωρείς ότι θα ήταν φρόνιμο να παραληφθεί το όνομα του επαγγελματία από το όλο θέμα, δεν έχεις παρά να το ζητήσεις από το Διαχειριστή.

Σαν θέμα όμως γενικότερα έχω τη γνώμη ότι πρέπει να παραμείνει. Δεν είναι κακό να ενημερωνόμαστε και να γινόμαστε προσεκτικότεροι.
Aigagros

http://www.taxidiarides.gr

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Τρι 15 Μάης 2018 - 9:56

tabbert έγραψε:...αν ομως δεν εχεις παρει αντιστοιχο παραστατικο τοτε υπαρχει θεμα μπορει ο ιδιος να κινηθει νομικα για συκοφαντικη δυσφημηση κατα του φορουμ...

Προς ενημέρωση όλων μας, ....η περίπτωση της "συκοφαντικής δυσφήμισης" που αναφέρει ο Μανώλης (tabbert), ....στοιχειοθετείται νομικά μόνο όταν στα λεγόμενα ή γραφόμενα υπάρχει και αποδεικνύεται το στοιχείο του "ψεύδους".

Σε γενικές γραμμές, ως διαδικτυακή συκοφαντική δυσφήμιση ("internet defamation", ....ελληνιστί  Razz ), θεωρείται  μια ψεύτικη δήλωση που δημοσιεύθηκε από υπαιτιότητα ενός χρήστη, ως αποτέλεσμα της αμέλειας ή της κακίας του και είναι επιβλαβής για τη φήμη κάποιου άλλου χρήστη ή τρίτου ατόμου.

Στο Ελληνικό νομικό σύστημα,  όλες αυτές οι περιπτώσεις  χαρακτηρίζονται ως "εγκλήματα κατά της τιμής" [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].
Πάντα σύμφωνα με το Ελληνικό δίκαιο, ως δυσφήμηση μπορεί να θεωρηθεί κάθε ακούσια ή εκούσια προφορική ή γραπτή δήλωση που βλάπτει την φήμη του θιγόμενου.

Για το λόγο αυτό, η Ελληνική δικαιοσύνη διακρίνει τη δυσφήμιση σε :
"απλή" (ισχυρισμός ή διάδοση ανακριβούς πληροφορίας που βλάπτει την τιμή ή την υπόληψη κάποιου) και 
- "συκοφαντική" (αν το γεγονός είναι αποδεδειγμένα ψευδές και ο υπαίτιος γνώριζε ότι ήταν ψευδές). 

Στα ίδια άρθρα όμως του ΠΚ, από την έννοια της "συκοφαντικής" ή "απλής δυσφήμισης" εξαιρούνται : οι δυσμενείς κρίσεις που αφορούν επιστημονικές, καλλιτεχνικές ή επαγγελματικές εργασίες, όταν από τον τρόπο της εκδήλωσης ή από τις περιστάσεις υπό τις οποίες τελέστηκε η πράξη, δεν προκύπτει σκοπός εξύβρισης ή ψεύδους.

Η απλή περιγραφή επομένως της ..."κακής" εμπειρίας κάποιου μέλους μας (...όπως εν προκειμένω έκανε ο Κωνσταντίνος (triptec)), με αποκλειστικό σκοπό την ενημέρωση μας και μόνον, ....χωρίς κακοπροαίρετους & προσβλητικούς χαρακτηρισμούς προς τρίτους, ....δεν θεωρώ πως αποτελεί συκοφαντία ή δυσφήμιση.

Η δουλειά κάθε επαγγελματία αποτελεί την "βιτρίνα" του καταστήματος του ....και αυτή είναι που τον ανυψώνει ή τον κατακρημνίζει.

Ας πάψουμε επιτέλους να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας. Τα δικαιώματα κάθε Έλληνα πολίτη προκύπτουν αποκλειστικά μέσα από τις υπόχρεώσεις του ....και αντιστρόφως.  Very Happy Very Happy Very Happy
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από Γιωργάκος Την / Το Τρι 15 Μάης 2018 - 12:13

Κώστα λυπάμαι που δεν έγινε σωστή δουλειά στο τροχόσπιτο σου .

triptec έγραψε:Στο Triton ΙΙ ήταν η παρθενική μου όταν πήρα το τροχόσπιτο και περάσαμε καταπληκτικά, εκεί γνώρισα και τον Συντονιστή με τις πολύτιμες συμβουλές του, γεια σου Κε Γιώργο,

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια θα μπορούσες όμως να μου στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα να σε ξανά "συμβουλέψω".
Ότι θέλεις εδώ είμαστε τόσο εγώ όσο και τα υπόλοιπα μέλη .

off Ελπίζω να ξανά βρεθούμε έχουν μείνει κάτι μπύρες ..........
Γιωργάκος

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης