Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Αμοργος 2018
από Batfalcon Χθες στις 21:45

» Σόφια, ....ταξίδι στη Βαλκανική μεγαλοπρέπεια και την αντίθεση.
από jimasimak Χθες στις 10:51

» Sygic truck navigation ... (RV, caravan and camper navigation).
από Batfalcon Παρ 21 Σεπ 2018 - 18:52

» Ορεινό σύμπλεγμα TΡΟΟΔΟΥ στη Κύπρο με τη ματιά του caminador.
από Georgedim Παρ 21 Σεπ 2018 - 11:35

» Άσκησις επί χάρτου...
από caminador Πεμ 20 Σεπ 2018 - 20:34

» Γαλάζια λίμνη Σκρά - Κούπας
από jimasimak Τρι 18 Σεπ 2018 - 20:21

» Ευρωπαϊκή Διαδρομή Βιομηχανικής Κληρονομιάς
από friar Τρι 18 Σεπ 2018 - 13:07

» Μουσική
από caminador Δευ 17 Σεπ 2018 - 19:41

» αρ αποφασης
από ladakias Δευ 17 Σεπ 2018 - 19:24

» Αποχαιρετώντας το καλοκαίρι στη Δ.Πελοπόννησο.
από ladakias Κυρ 16 Σεπ 2018 - 20:33

» Μεταφορά τροχόσπιτου σε κάμπινγκ
από ladakias Κυρ 16 Σεπ 2018 - 19:43

» ΚΥΘΗΡΑ 2017 με τη ματιά του caminador.
από Νικόλας Μητσόπουλος Σαβ 15 Σεπ 2018 - 10:30

» Τι ισχυει στις λεσχες;
από Νικόλας Μητσόπουλος Σαβ 15 Σεπ 2018 - 10:06

» Συγκέντρωση Ταξιδιάρηδων στο Κρυονέρι Αιτωλοακαρνανίας
από teohunter Παρ 14 Σεπ 2018 - 22:39

» Οι ηλικιωμένοι οδηγοί θα πρέπει να δώσουν ξανά εξετάσεις
από Γιωργάκος Πεμ 13 Σεπ 2018 - 21:51

» Το νου μας !
από pilot Πεμ 13 Σεπ 2018 - 12:39

» Μεσορόπη Καβάλας
από gsalonica Πεμ 13 Σεπ 2018 - 11:02

» Μύλοι Σουλίου. Το "κρυφό" στολίδι της Θεσπρωτίας
από Georgedim Τετ 12 Σεπ 2018 - 23:04

» Αυτο μας έλειπε τώρα....
από caminador Τρι 11 Σεπ 2018 - 11:00

» Camping Καλοκαίρι 2018
από Batfalcon Δευ 10 Σεπ 2018 - 20:53

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση digg  Κοινωνική Δικτύωση delicious  Κοινωνική Δικτύωση reddit  Κοινωνική Δικτύωση slashdot  Κοινωνική Δικτύωση yahoo  Κοινωνική Δικτύωση google  Κοινωνική Δικτύωση live      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του www.taxidiarides.gr στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Προτάσεις εξόρμησης

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Προτάσεις εξόρμησης

Δημοσίευση από Batfalcon Την / Το Πεμ 8 Μαρ 2018 - 19:18

Καλησπέρα μετά από μακρά απουσία από τα τεκτενόμενα του φορουμ. Τον λόγο, λίγο πολύ τον γνωρίζετε. Το Κατερινάκι μας, η Κατερινούλα μας, έφυγε στις 12 Φεβρουαρίου. Ο αγώνας της ΜΕΓΑΛΟΣ. Η δύναμή της ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Το γέλιο της θα το θυμάμαι πάντα, αφού ψάχνοντας φωτογραφίες, δεν βρήκα ΟΥΤΕ ΜΙΑ, που να μην χαμογελάει με την καρδιά της. Κοντεύει ένας μήνας και δεν υπάρχει μέρα που να μην βουρκώνω στην θύμησή της. Στο σπίτι δεν μπορώ να μείνω. Ειναι ένα υπέροχο σπιτάκι που φωνάζει ΚΑΤΕΡΙΝΑ από παντού! Εχω φορτωθεί στην κόρη μου και προσπαθώ να ασχολούμαι με ότι κουφό μου έρχεται στο μυαλό για να μην κλαίω. Σήμερα για παράδειγμα, πήγα και πήρα μια σόμπα υγραερίου! Σήμερα. Που η θερμοκρασία ανεβαίνει, που η Ανοιξη έχει ανοίξει τις μπαλκονόπορτες, που ψάχνεις ίσκιο να μην σε χτυπήσει ο ήλιος κατακέφαλα. Σήμερα πήγα και πήγα σόμπα. Και φιάλη προπανίου.
Στις 17 Μαρτίου θα γίνουν τα 40. Στα Ιωάννινα, στην εκκλησία του Αρχιμαδρειού.
Μετά, οι υποχρεώσεις μου τελειώνουν. Και να θέλω, δεν υπάρχει τίποτε να κάνω. Ο σκοπός την ζωής μου που ήταν να την βοηθήσω, εξέλειπε...

Σκέπτομαι να κοτσάρω το τροχόσπιτο και να φύγω. Πιθανότατα αμέσως μετά το Πάσχα. Δεν θέλω να τρελλαθώ στους δρόμους από την Πασχαλινή εξόρμηση.
Εδώ λοιπόν θέλω την βοήθειά σας. Τα οικονομικά δεν είναι ανθηρά. Οπου πάω, θα πάω από επαρχικούς δρόμους. Τα διόδια δεν είναι του γούστου μου.
Ημερομηνία επιστροφής, δεν θα ορίσω. Οπου βγεί. Ας έχουμε ΥΓΕΙΑ και όπου βγεί.
Νησιά αποκλείονται λόγω μεταφορικών.
Με αυτά τα δεδομένα, σας παρακαλώ, πείτε τις γνώμες και τις προτάσεις σας.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Batfalcon

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Προτάσεις εξόρμησης

Δημοσίευση από gsalonica Την / Το Πεμ 8 Μαρ 2018 - 19:29

Τα θερμά μου συλλυπητήρια. Νάσαι γερός να την θυμάσαι. Από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω πόσο την αγαπούσες και πόσο θα σου λείπει. Σε αυτό ήταν τυχερή η κ. Κατερίνα που είχε έναν άνθρωπο να την αγαπάει τόσο πολύ. Πρέπει να το καταλάβουμε ότι τίποτε δεν είναι δεδομένο και να χαιρόμαστε τους δικού μας ανθρώπους κάθε μέρα. Τώρα για διαδρομή θα σκεφθώ και θα σου ξαναγράψω. Και πάλι θερμά συλλυπητήρια.
gsalonica

Δημοσίευση από Aigagros Την / Το Πεμ 8 Μαρ 2018 - 19:45

Συλλυπητήρια και καλό κουράγιο. Η μνήμη της και όσα περάσατε να κοσμεί την υπόλοιπη ζωή σου. καλά ταξίδια να έχεις.
Aigagros

http://www.taxidiarides.gr

Δημοσίευση από traveller Την / Το Πεμ 8 Μαρ 2018 - 20:01

Μιχαλη ............ συμπαραστεκωμαστε στο βαρυ πενθος σου ..
Ο θεος ας αναπαυσει την ψυχη της ..
Καλο κουραγιο και σ'εσενα ....
.................................Να ζησεις να την θυμασαι ...
traveller

Δημοσίευση από Patrinos Την / Το Πεμ 8 Μαρ 2018 - 21:10

Μιχάλη, θερμά συλλυπητήρια, κουράγιο.
Patrinos

Δημοσίευση από jimasimak Την / Το Πεμ 8 Μαρ 2018 - 21:17

Μιχαλη τα θερμα μου συλλυπητηρια να εχει καλο παραδεισο
jimasimak

Δημοσίευση από tabbert Την / Το Πεμ 8 Μαρ 2018 - 21:54

ενα απογευνα σας συναντησα στο καμπινγκ στον αστερια.....και μιλαγε για σενα μιχαλη με τα καλυτερα λογια ολο δυναμη και αισιοδοξια....
την δυναμη αυτην να αντλησεις απο την ψυχουλα της μιχαλη μου και να εισε παντα γερος και δυνατος ηρεμησε η ψυχουλα της.....συλληπιτηρια καλη δυναμη και να την θυμασε παντα...κανε αυτο που λεει η καρδια σου....η ψυχη σου... εκεινη το ταξιδι της ..και συ το δικο σου...θα σε προσεχει απο κει που ειναι...

tabbert

Δημοσίευση από Parislok77A Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 7:49

Καταρχήν θερμά συλληπητήρια, να ζήσεις να τη θυμάσαι. Είμαι ο Πάρης καινούργιος στο forum αλλά νιώθω σαν να είμαι εδώ δέκα χρόνια. Είμαι παλιός τροχοσπιτάς κυρίως του ελεύθερου κάμπινγκ. Γνωρίζω πολύ καλά τη Πελοπόννησο θα μπορούσα να σε βοηθήσω πολυ, να σου προτείνω δρόμους και ωραία μέρη που θα σε βοηθήσουν να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη εφόσον το θέλεις και συ.
Πρόταση πρώτη και καλή. Από ότι διάβασα στις 17 Μαρτίου θα είσαι για το ιερό καθήκον σου στα Γιάννενα. Στην επιστροφή σου μπορείς να περάσεις από το Αίγιο που θα είναι οι φίλοι σου οι ταξιδιάρηδες σε μια συγκέντρωση που θα κάνουμε. Εδώ είμαι σίγουρος πως θα βρεις ότι χρειάζεσαι, συμπαράσταση, φιλοξενία και αγάπη. Θέλω να πιστεύω οτι οι ταξιδιάρηδες έχουν τα πάντα και το βασικότερο πληροφορίες τουλάχιστον από εμένα.
Parislok77A

Δημοσίευση από vzol48 Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 8:18

Θερμα συλληπητηρια Μιχαλη.....Ολοι τα ζησαμε,η θα τα ζησουμε...
Τετοιες στιγμες χρειαζομαστε καλους φιλους....παλιους και καινουριους...
Σ¨ολη μας τη ζωη τους χρειαζομαστε...
vzol48

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 9:29

Μιχάλη, τα θερμά μου συλλυπητήρια, κουράγιο.
Όντως το ταξίδι η συνεχείς ἐναλλαγή εικόνων και καταστάσεων είναι ότι
καλλίτερο στην παρούσα φάση της ζωής σου!

Ό δρόμος όμως- κατά την γνώμη μου- καί όχι το πολυήμερο άραγμα σε μοναχικά και λόγω εποχής, μέρει. 
Νικόλας Μητσόπουλος

Δημοσίευση από antreas hobby Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 9:31

Μιχάλη τα θερμά μου συλλυπητήρια .
Μην ψάχνεις να βρεις καινούριες προτάσεις πήγαινε εκεί που έζησες με την Κατερίνα σου τις καλύτερες στιγμές  και θα είστε πάλι μαζί.
antreas hobby

http://www.netcomms.eu

Δημοσίευση από Batfalcon Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 10:26

Σας ευχαριστω που συμπαραστεκεστε σ' αυτη τη λυπη που με διακατεχει.
Ποτε θα μαζευτειτε στο Αιγιο; Εγω στις 18 το απογευμα θα φυγω απ τα Γιαννενα. Θελω να παω στο χωριο, στον Παλαιοπυργο να κανω ενα τρισαγιο εκει που βρισκεται....
Μαλλον δεν σας προλαβαινω. Χωρια το γεγονος οτι δεν εχω μαζι μου τιποτε για διαμονη....
Με ενδιαφερει η Πελοποννησος. Θελω να παω σε μερη που πηγαμε μαζι, αν και ειναι επωδυνο αφου παντα το μυαλο τρεχει σε κεινες τις στιγμες... Απο την αλλη υπαρχουν μερη που δεν εχω επισκεφθει. Και παραλιες αλλα και βουνα. Οποτε ολες οι προτασεις ειναι δεκτες.
Batfalcon

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 10:31

Μιχάλη θερμά συλλυπητήρια. Μόλις πληροφορήθηκα το λυπηρό γεγονός.
Σου εύχομαι καλή δύναμη & κουράγιο, ώστε να μπορέσεις να διαχειριστείς την απώλεια της αγαπημένης συντρόφου σου. Ο Θεός να την αναπαύσει. 

Η απώλεια τόσο προσφιλών προσώπων είναι αναμενόμενο ότι ανατρέπει την καθημερινότητα και την ζωή μας, δημιουργεί συνθήκες που απαιτούν προσαρμογή σε νέα δεδομένα. 
Η οικογένεια, οι φίλοι, οι συγγενείς είναι αυτοί που μπορούν και πρέπει να μας στηρίξουν και να βοηθήσουν να ξεπεράσουμε, ....όσο είναι δυνατόν, αυτές τις δύσκολες στιγμές.

Οι σκέψεις μας είναι μαζί σου. Φρόντισε να μην μένεις μόνος σου, όσο οι μνήμες είναι ακόμη νωπές. Ο χρόνος και η παρέα έχουν πάντα καταλυτική δράση στις αναποδιές της ζωής.

Και πάλι σου εύχομαι κουράγιο και καλό παράδεισο στην αγαπημένη σύζυγο σου. 
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από pilot Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 12:26

Φίλε Μιχάλη αν και η γνωριμία μαζί σου είναι μέσα από το φόρουμ, εν τούτοις θέλω κι εγώ να σου εκφράσω τα συλλυπητήριά μου κι ο Θεός να σε παρηγορεί τις δύσκολες αυτές ώρες!
Παραπάνω είμαι απόλυτα σύμφωνος με τις προτάσεις εξόρμησης που σου έκαναν διάφορα μέλη και απόλυτα σύμφωνος με τη δική σου ιδέα να κάνεις αυτό το ταξίδι προς το άγνωστο σ'αυτή τη φάση της ζωής σου και θα επισημάνω τα λόγια του Georgedim:
Φρόντισε να μην μένεις μόνος σου, όσο οι μνήμες είναι ακόμη νωπές.  
Επίσης χαρά μας θα είναι να βρεθούμε μαζί!  toul
pilot

Δημοσίευση από antreas hobby Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 13:18

Μηχαλη αν τα καταφέρει   απο χρονο υπαρχουν διαθεσημα κρεβατια σε εμενα αλλα και σε αλλα τροχοσπιτα
Θα χαρω να σε φυλοξενησω2.
antreas hobby

http://www.netcomms.eu

Δημοσίευση από Γιωργάκος Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 13:30

sad1 Μιχάλη κουράγιο θα θυμόμαστε πάντα το χαμόγελο της.

Γιωργάκος

Δημοσίευση από Parislok77A Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 14:01

Batfalcon έγραψε:Σας ευχαριστω που συμπαραστεκεστε σ' αυτη τη λυπη που με διακατεχει.
Ποτε θα μαζευτειτε στο Αιγιο; Εγω στις 18 το απογευμα θα φυγω απ τα Γιαννενα. Θελω να παω στο χωριο, στον Παλαιοπυργο να κανω ενα τρισαγιο εκει που βρισκεται....
Μαλλον δεν σας προλαβαινω. Χωρια το γεγονος οτι δεν εχω μαζι μου τιποτε για διαμονη....
Με ενδιαφερει η Πελοποννησος. Θελω να παω σε μερη που πηγαμε μαζι, αν και ειναι επωδυνο αφου παντα το μυαλο τρεχει σε κεινες τις στιγμες... Απο την αλλη υπαρχουν μερη που δεν εχω επισκεφθει. Και παραλιες αλλα και βουνα. Οποτε ολες οι προτασεις ειναι δεκτες.
 Συνάνθρωπε Μιχάλη για το χρόνο σου δεν μπορώ να επέμβω αλλά όσο για τη διαμονή σου η συγκεντρωση θα γίνει στο χώρο μου όπου υπάρχουν και διαθέσιμα τροχόσπιτα και τροχοβίλα αν επιθυμείς να μείνεις.
Parislok77A

Δημοσίευση από Batfalcon Την / Το Παρ 9 Μαρ 2018 - 14:37

Και παλι ευχαριστω ΓΙΑ ΟΛΗ την βοηθεια που μου παρεχετε.
Οι συμβουλες σας ειναι πολυτιμες μα πανω απ ολα ανθρωπινες!
Δεν θα σας προλαβω στην συγκεντρωση οπως βλεπω. Οποτε παραμενει το αρχικο ερωτημα. 
Πειτε καμια ιδεα κατα που. Δεν εχω σκοπο να παω σε καμπιγκ, ασε που δεν υπαρχουν τετοια εποχη. Θα προσπαθησω να βρισκω "απαγγιο" σε πλατειες χωριων, η σε μερη που εχουν καποιο φωτισμο και δεν ειναι ερημα, δηλαδη να υπαρχει καποιο καφενειο, καποιο σπιτι που να κατοικειται, καποια σημεια ζωης εν πασει περιπτωσει. Σκοπος ειναι να περπατησω στις εξοχες, να παιξω με τα φωτογραφικα μου, να κατσω στη ησυχια, να ακουσω πουλια να κελαηδουν, να χαζεψω στο pc οταν θα πεσει η νυχτα, να πιω κανα τσιπουρακι στη μνημη της, (αυτη μ εμαθε να πινω τσιπουρακι και να το αποσταζω), να συναντησω ανθρωπους που ζουν εκει περα, να μιλησω μαζι τους, να πιω τον καφε μου το πρωι στον κρυο αερα, με δυο λογια να ζησω την ζωη του συνταξιουχου που δεν μας αφησε η κωλο αρρωστια να ζησουμε.
Αν λοιπον ξερετε τετοια μερη, ανεξαρτητα απο το που ειναι, σας παρακαλω, συβουλεψτε με.
Υ.Γ. Το Πωγωνι αποκλειεται για τωρα. Εχει ΥΠΕΡΟΧΑ μερη, αλλα το μονο που θα καταφερω εκει ειναι να μην ξεκολλαει ο νους μου απο εκεινη, συνεχεια να θυμαμαι τοτε που ηρθαμε εδω, τοτε που πηγαμε εκει... Ειμαι ετσι κι αλλοιως στα προθυρα την καταθλιψης, δεν μπορω να υποβαλω κι αλλο τον εαυτο μου σε ενα διαρκες πενθος. Θα ρθει η ωρα που θα ξαναπαω....
Batfalcon

Δημοσίευση από ladakias Την / Το Σαβ 10 Μαρ 2018 - 17:21

Μιχαλη τα θερμα μου συλλυπητηρια.
ladakias

Δημοσίευση από giasof Την / Το Σαβ 10 Μαρ 2018 - 18:54

Τα θερμά μου συλλυπητήρια να σε δυνατός.
giasof

http://giasof1962@gmail.com

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Δ Την / Το Σαβ 10 Μαρ 2018 - 20:01

Συλλυπητήρια,καλή δύναμη.
Εάν έρθεις προς Πελοπόννησο να επισκεφτείς τα χωριά της ορεινής Ηλείας-Αρκαδίας, είναι ότι πρέπει.... και ιδίως αυτήν την εποχή και να περάσεις οπωσδήποτε , από την μικρή Ελβετία... την Λαμπεία Ηλείας ,40 χ.λ.μ από την Αρχαία Ολυμπία.-

ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Δημοσίευση από micand Την / Το Σαβ 10 Μαρ 2018 - 21:38

Μπορεί να μην σας σας γνωρίζω, αλλά πραγματικά σας εύχομαι συλλυπητήρια μέσα απο τη καρδία μου !!! Είναι οδυνηρό να χάνεις τον ανθρωπο σου ! Καλη Δύναμη να έχετε !!
micand

Δημοσίευση από Patrinos Την / Το Σαβ 10 Μαρ 2018 - 22:46

Μιχάλη, τα Καλάβρυτα είναι μια καλή επιλογή και οι Καλαβρυτινοί είναι φιλικοί με τα τροχόσπιτα.
Πρόσφατα είχαμε πάει και είχαμε παρκάρει απέναντι από το σχολείο, 38°02'06.2"N 22°06'29.6"E
Μπορείς να καθίσεις και δίπλα στο σταθμό, αν φτάσεις καθημερινή, 38°02'01.9"N 22°06'35.6"E

Η Κάτω Βλασία, κοντά στα Καλάβρυτα, είναι ένα όμορφο χωριό, 38°00'24.8"N 21°54'49.0"E
Patrinos

Δημοσίευση από lander474 Την / Το Κυρ 11 Μαρ 2018 - 1:02

Μιχάλη τί να πώ τώρα μόλις τό έμαθα και στεναχωρίθηκα πολύ αν και δεν την ήξερα τη Κατερίνα .Όταν έχασα δικό μου αγαπημένο ανθρωπο είπα τότε ότι τουλάχιστον δεν πονάει πιά και δεν υποφέρει. Σκέψου αυτό μόνο ότι εόναι ήρεμη και γαλήνια . Τα θερμά μου συλυπητήρια και καλό κουράγιο
lander474

Δημοσίευση από Parislok77A Την / Το Κυρ 11 Μαρ 2018 - 7:42

Mιχάλη πολυ καλή η πρόταση του πατρινού, επίσης μπορείς μείνεις δίπλα απο το σταθμό του Διακοπτου έχει πάρκινγκ και καφέ εστιατόρια και ότι άλλο θες. Και στο λιμανάκι του Διακοπτου μπορείς να μείνεις. Έχει και καφέ και εστιατόρια.
Parislok77A

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης