www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

» Καλη Ανασταση
από diamantino Δευ 17 Απρ 2023 - 20:20

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

+11
kukosg
ladakias
vzol48
jimasimak
Aigagros
traveller
Maximos
Γιωργάκος
gsalonica
Georgedim
pilot
15 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από Georgedim Δευ 2 Οκτ 2017 - 15:06

Μιχάλη, καλησπέρα και από εμένα, ....καλώς όρισες στην παρέα μας.

Στο Καλό Νερό, έχει πολλά αυτοκινούμενα κυρίως και κίνηση ....ειδικά το καλοκαίρι . Όντως το χωρίο είναι πολύ φιλικό ως προς τον περιοδεύοντα τουρισμό. 

Το έχουμε επισκεφθεί δυο φορές (η τελευταία πέρυσι το καλοκαίρι) ....χωρίς να αντιμετωπίσουμε κάποιο πρόβλημα.
Νεότερες πληροφορίες από τον Άκη (pilot), που το επισκέφθηκε εφέτος. 

Ο χώρος στάθμευσης είναι : 37.297663°,  21.695149°. Βρίσκεται στη νοτιοδυτική άκρη του χωριού, ....όπου μπορείς να εξυπηρετηθείς από τα υπάρχοντα κοντινά καταστήματα (mini market και ταβέρνες).

Πολύ κοντά στο χώρο στάθμευσης υπάρχει βρύση για νερό.
Φθινόπωρο πιστεύω τα πράγματα θα είναι πολύ πιο ήσυχα.


Εξίσου καλό σημείο, ....χωρίς να σε ενοχλεί κανείς, είναι και στο δάσος Ελαίας (λίγο βορειότερα), ....όπου εδώ είναι πραγματικά η "χαρά της ελεύθερης κατασκήνωσης", ....μιας και ο τοπικός σύλλογος έχει φροντίσει και έχει τοποθετήσει βρύσες σε πολλά σημεία μέσα στο δάσος και υπάρχουν και WC (για το άδειασμα της χημικής) στο στάδιο στην είσοδο του δάσους. Συντεταγμένες :  37.370632°,  21.686281°.
Η παραλία εδώ είναι πολύ καλύτερη  Very Happy .

Καλές εξορμήσεις !!!
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από micand Δευ 2 Οκτ 2017 - 15:12

georgedim έγραψε:Μιχάλη, καλησπέρα και από εμένα, ....καλώς όρισες στην παρέα μας.

Στο Καλό Νερό, έχει πολλά αυτοκινούμενα και κίνηση ....κυρίως το καλοκαίρι . Όντως το χωρίο είναι πολύ φιλικό ως προς τον περιοδεύοντα τουρισμό. 

Το έχουμε επισκεφθεί δυο φορές (η τελευταία πέρυσι το καλοκαίρι) ....χωρίς να αντιμετωπίσουμε κάποιο πρόβλημα.
Νεότερες πληροφορίες από τον Άκη (pilot), που το επισκέφθηκε εφέτος. 

Ο χώρος στάθμευσης είναι : 37.297663°,  21.695149°. Βρίσκεται στη νοτιοδυτική άκρη του χωριού, ....όπου μπορείς να εξυπηρετηθείς από τα υπάρχοντα κοντινά καταστήματα (mini market και ταβέρνες).

Πολύ κοντά στο χώρο στάθμευσης υπάρχει βρύση για νερό.
Φθινόπωρο πιστεύω τα πράγματα θα είναι πολύ πιο ήσυχα.


Εξίσου καλό σημείο, ....χωρίς να σε ενοχλεί κανείς, είναι και στο δάσος Ελαίας (λίγο βορειότερα), ....όπου εδώ είναι πραγματικά η "χαρά της ελεύθερης κατασκήνωσης", ....μιας και ο τοπικός σύλλογος έχει φροντίσει και έχει τοποθετήσει βρύσες σε πολλά σημεία μέσα στο δάσος και υπάρχουν και WC (για το άδειασμα της χημικής) στο στάδιο στην είσοδο του δάσους. Συντεταγμένες :  37.370632°,  21.686281°.
Η παραλία εδώ είναι πολύ καλύτερη  Very Happy .

Καλές εξορμήσεις !!!
Ευχαριστω πολυ !!!
Ξερεις το πιο ήσυχα δε το εχω για καλο παντα !! Το να εχει κοσμο με κανει να νοιώθω που ασφαλής, ειδικα απο εκει που νομίζω έχει πολλους γύφτους.
Εχω φαγωθεί να πάω κάπου απο την επόμενη εβδομαδα ΣΚ βεβαια αλλα οκ !!
micand
micand


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από Ionlab Δευ 2 Οκτ 2017 - 15:12

Καλησπέρα,

αν και λογικά ακόμα θα υπάρχουν αυτοκινούμενοι ξένοι στο Καλό Νερό πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι για την ασφάλεια. Και γω με μικρά παιδάκια είμαι και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα και εν γένει μένω και σε τελείως απόμερα μέρη. Το μόνο πρόβλημα που ίσως να αντιμετωπίσεις είναι να περνάνε φασαριόζικα παπάκια με ανοιχτές εξατμίσεις...

Ionlab


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από Georgedim Δευ 2 Οκτ 2017 - 15:46

micand έγραψε:......ειδικα απο εκει που νομίζω έχει πολλους γύφτους......

Η δυτική κυρίως Πελοπόνησσος, ....έχει πολλούς ...."μελαμψούς Καυκασοειδείς, περιπλανώμενους πραματευτές και εποχικούς εργάτες"   Very Happy   Razz   .

Πέρα από την πολύ φασαρία που κάνουν και το ότι συνηθίζουν να μαζεύονται όλοι μαζί, ....δεν θεωρώ ότι είναι πιο επικίνδυνοι από τον υπόλοιπο πληθυσμό.

Σαφώς και έχουν άλλη κουλτούρα και μια "ιδιαίτερη" συμπεριφορά, ....που σε κάνει να μην αισθάνεσαι και τόσο άνετα, ....αλλά είναι να μην σου τύχει  Rolling Eyes .
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από micand Δευ 2 Οκτ 2017 - 15:58

georgedim έγραψε:
micand έγραψε:......ειδικα απο εκει που νομίζω έχει πολλους γύφτους......

Η δυτική κυρίως Πελοπόνησσος, ....έχει πολλούς ...."μελαμψούς Καυκασοειδείς, περιπλανώμενους πραματευτές και εποχικούς εργάτες"   Very Happy   Razz   .

Πέρα από την πολύ φασαρία που κάνουν και το ότι συνηθίζουν να μαζεύονται όλοι μαζί, ....δεν θεωρώ ότι είναι πιο επικίνδυνοι από τον υπόλοιπο πληθυσμό.

Σαφώς και έχουν άλλη κουλτούρα και μια "ιδιαίτερη" συμπεριφορά, ....που σε κάνει να μην αισθάνεσαι και τόσο άνετα, ....αλλά είναι να μην σου τύχει  Rolling Eyes .
Αγαπητε φίλε, δυστηχώς είχα καποιες περιπέτειες με αυτη τη ράτσα και σε πληροφορω ειναι ανεγκεφαλα επικύνδινοι . Και όπως εχεις στο αμαξι σου ενα στυλό μηπως και τύχει να σημειώσεις κατι εκεινοι εχουν αλλα αντικέιμενα. Μην μπερδέυστε επειδη μοιαζουν με ανθρωπους (στην πλειοψηφία τους). Γι αυτό θεωρω στο ελευθερο ποτε ενας αλλα παντα μια μικρη ομαδα. 2-3-4 τροχοσπιτα .... Στην ασφάλεια δε κάνω πότε εκπτωση !!
micand
micand


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από vzol48 Δευ 2 Οκτ 2017 - 23:45

Αυτό το.....ειδος.....γενος....ανθρωπων....ηταν αίτια που ο δήμος Αγιου Γεωργιου έκλεισε το χώρο που επέτρεπε στα τροχόσπιτα μπροστά στη θάλασσα μετάξυ Βρασνων και Ασπροβαλτας...
Το τι αφήνουν πίσω τους απο σκουπιδια...δε λέγεται....αφοδευουν οπου...βολευει...και στην παραμικρή....λέμε τώρα....παρατήρηση.....αγριευουν....
Παλιότερα.,ένας νεαρός του ειδους....βούτηξε το σωσίβιο και τις σαγιονάρες της κόρης μου...μπροστά στα ματια μου....
-Τις βρήκα ρε μάστορα...στην άμμο..,
vzol48
vzol48


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από Γιωργάκος Τρι 3 Οκτ 2017 - 9:51

georgedim έγραψε:
Η δυτική κυρίως Πελοπόνησσος, ....έχει πολλούς ...."μελαμψούς Καυκασοειδείς, "    Very Happy   Razz   .

Γιώργο στο έχω ξανά πει πολύ μ' αρέσεις
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από pilot Τρι 3 Οκτ 2017 - 11:42

Γεια σας πάλι κι από μένα που για το Καλό νερό θα είμαι μάλλον ο "ειδικός" μιας και 4η φορά πήγα φέτος και είναι σίγουρα ένα μέρος που θα πηγαίνω κάθε καλοκαίρι! Καλωσορίζω και τον micand!
Το μέρος αυτό δεν είναι μέρος που θα νοιώσεις απόμερα ή μόνος σου! Δεν χρειάζεται να μείνεις κοτσαρισμένος.
Το καλοκαίρι βρίσκεις εκεί τον Ιούλιο γύρω στα 50 τροχόσπιτα (κυρίως αυτοκινούμενα) και τον Αύγουστο 30 (ευτυχώς!) Έχω γνωρίσει Ιταλούς με 3 μηνών μωράκι!  Αυτή την εποχή θα βρεις τροχόσπιτα, αλλά λίγα 4-5. Πιο μετά μέσα στον Οκτώβρη και πέρα δεν ξέρω. Όμως ρε φίλε micand Θα κάνεις τόσο δρόμο για Σ/Κ??? Χάθηκε η.... Αττική?  surp1  
- Όσο για τους Ρωμά είναι το μόνο μέρος που τους έχω συναντήσει και μόνο 2 χρονιές από τις 4 που έχω πάει και μόνο για Σ/Κ! Μέσ 'την εβδομάδα δουλεύουν σε χωράφια και τα σαββατοκύριακα για να μην γυρίσουν στις "δικές" τους κατασκηνώσεις που ίσως είναι μακριά μένουν εκεί κάποιες φορές μόνο για βράδυ. Δεν έχει παρατηρηθεί κλεψιά ή κάτι άλλο αλλά εγώ για καλό και για κακό μαζεύω καρέκλες τραπέζια κλπ...
pilot
pilot


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από friar Τρι 3 Οκτ 2017 - 12:46

“Ασήμωσε μπρε να σε πω τε μοίρα σου, για φοβάσαι μη σε πω κακό μαντάτο;”



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


"Ασήμωσε σε λέγω..."

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
friar
friar


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017 - Σελίδα 2 Empty Απ: Πελοπόννησος Καλοκαίρι 2017

Δημοσίευση από micand Τρι 3 Οκτ 2017 - 13:37

pilot έγραψε:Γεια σας πάλι κι από μένα που για το Καλό νερό θα είμαι μάλλον ο "ειδικός" μιας και 4η φορά πήγα φέτος και είναι σίγουρα ένα μέρος που θα πηγαίνω κάθε καλοκαίρι! Καλωσορίζω και τον micand!
Το μέρος αυτό δεν είναι μέρος που θα νοιώσεις απόμερα ή μόνος σου! Δεν χρειάζεται να μείνεις κοτσαρισμένος.
Το καλοκαίρι βρίσκεις εκεί τον Ιούλιο γύρω στα 50 τροχόσπιτα (κυρίως αυτοκινούμενα) και τον Αύγουστο 30 (ευτυχώς!) Έχω γνωρίσει Ιταλούς με 3 μηνών μωράκι!  Αυτή την εποχή θα βρεις τροχόσπιτα, αλλά λίγα 4-5. Πιο μετά μέσα στον Οκτώβρη και πέρα δεν ξέρω. Όμως ρε φίλε micand Θα κάνεις τόσο δρόμο για Σ/Κ??? Χάθηκε η.... Αττική?  surp1  
- Όσο για τους Ρωμά είναι το μόνο μέρος που τους έχω συναντήσει και μόνο 2 χρονιές από τις 4 που έχω πάει και μόνο για Σ/Κ! Μέσ 'την εβδομάδα δουλεύουν σε χωράφια και τα σαββατοκύριακα για να μην γυρίσουν στις "δικές" τους κατασκηνώσεις που ίσως είναι μακριά μένουν εκεί κάποιες φορές μόνο για βράδυ. Δεν έχει παρατηρηθεί κλεψιά ή κάτι άλλο αλλά εγώ για καλό και για κακό μαζεύω καρέκλες τραπέζια κλπ...

Ευχαριστω πολύ ! Εφόσον ειναί έτσι τα πράγματα σίγουρα θα πάω το "εξοχικο" μου του χρόνου κατα εκεί !
Στην Αττική πάω συνήθως απο Ψάθα μερια και ειδικά τώρα με το πρόβλημα του Σαρωνικού.
Εχετε κάτι αλλο να προτείνετε γιατι δε μας χωράει το σπιτι τα σκ ;;;
micand
micand


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης