www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

» Καλη Ανασταση
από diamantino Δευ 17 Απρ 2023 - 20:20

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Inverter

+9
antreas hobby
tabbert
ladakias
Γιωργάκος
kukosg
Batfalcon
gsalonica
Maximos
vzol48
13 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Inverter

Δημοσίευση από vzol48 Παρ 15 Μάης 2015 - 22:57

Γεια σας φιλοι 
Ψαχνοντας στα κινεζικα ειδα καποια inverter απο 1000 W εως και 3000 με τιμες απο 70 ευρω εως και150 αντιστοιχα.... affraid
Αυτο που χρειαζομαι εγω ειναι ενα σεσουαρ μαλιων 1500W και μια μικρη τοστιερα...
Δεν εχω ιδεα απο Inverter....
Προσδοκω στη βοηθεια σας.... Very Happy
vzol48
vzol48


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Maximos Σαβ 16 Μάης 2015 - 0:06

Δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για Inverter
Ξέρω μόνο, ότι τα καλά, είναι και ακριβά, αυτά δηλαδή με καθαρό ημίτονο.
Τα άλλα, τα οικονομικότερα, είναι με τροποποιημένο ημίτονο και δεν ενδείκνυνται για ηλεκτρονικές συσκευές.

Από μια πρόχειρη έρευνα στο Google ... βρήκα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ...
Αναφέρει κάποια λίγα σχετικά, προς το τέλος,  στις "Γενικές πληροφορίες" .

Επίσης, ρίξε μια ματιά ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ... και ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]...

Χρήστο (espresso) ... τα φώτα σου ...  Very Happy
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από gsalonica Σαβ 16 Μάης 2015 - 11:46

Βασίλη πιστεύω ότι η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιείς 12v συσκευές έστω και με μικρότερες επιδόσεις
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
gsalonica
gsalonica


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Batfalcon Σαβ 16 Μάης 2015 - 17:02

Το μόνο μέγεθος που παραμένει αμετάβλητο στην Φύση, είναι η ενέργεια. Μετατρέπεται αλλά ΔΕΝ χάνεται.
Αρα, από την στιγμή που χρείαζεσαι να χρησιμοποιήσεις ένα σεσουάρ που τραβάει περίπου 1500/220 = 6,8 Α, ( από την πρίζα του σπιτιού), όταν θα χρειαστεί να το τροφοδοτήσεις μέσω του inverter, χωρίς να υολογίσουμε ΚΑΝ τον συντελεστή απόδοσης του, θα χρειαστεί πάλι 1500 W αλλά τραβηγμένα από 12 V που μας κάνει ούτε λίγο ούτε πολύ 125 Α.
Μην το ψάχνεις, είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ένταση για μια μπαταρία να δίνει 130 Α. Σε λιγότερο από μισή ώρα θα είναι πεθαμένη.

Οσον αφορά την ημιτονοειδή καμπύλη που ΔΕΝ παράγεται, δεν σε ενδιαφέρει σχεδόν καθόλου, εκτός αν θελήσεις να τροφοδοτήσεις κάποια συσκευή που απαραίτητα θέλει τέτοιου είδους ημιτονοειδές εναλασσόμενο, πράγμα πρακτικά αδύνατον.
Εχοντας χρησιμοποιήσει από laptop, μέχρι φορτιστές τηλεφώνων και τηλεόραση, γνωρίζω με βεβαιότητα οτι όλα αυτά εργάζονται κανονικότατα.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από kukosg Σαβ 16 Μάης 2015 - 18:52

Βασίλη πρόσεχε.
Οι τιμές είναι όπως στα γράφει ο Batfalcon και ακόμη χειρότερα, γιατι ένα ινβέρτερ τροποποιημένου που είναι καταλληλο για τις 2 χρήσεις που ζητάς,καταναλώνει από μόνο του ένα 20%.
Γιά στέγνωμα μαλιών, η μόνη λύση είναι να βρείς ένα παλιό, στεγνωτήρα,τότε που ήταν μέχρι 500 βαττ,και να έχεις τη μηχανή αναμένη.Λόγω ίδιας κατανάλωσης,μην πάρεις ινβέρτερ μεγαλύτερο από 700-800 βαττ.Πάντως εγώ έχω μια σωλήνα από ηλ.σκούπα,που την βάζω σε μιά έξοδο της Trumatic,και στεγνώνει τέλεια.
Για το τοστ,γκάζι.Υπάρχουν έτοιμες,που μπαίνουν στο μάτι,αν δεν τις βρείς την φτιάχνεις με 2 αφαιρούμενες πλάκες,από μια ηλεκτρική,και μία τσιμπίδα,με ή χωρίς ελατήριο.
Τις 12βολτες συσκευές,ξέχνατες. Πεταμένα λεφτά.
Ηλεκτρονική συσκευή μην την εμπιστευτής σε ινβέρτερ,τροποποιημένου.Το λάπτοπ,ναι,αλλά μονο αν του φορτίζεις την μπαταρία του,ενώ δουλέυεις.Χωρίς μπαταρία,μόνο σε καθαρού.Οί φορτιστές δεν έχουν πρόβλημα,όπως και τα παλαιάς τεχνολογίας ηλεκτρονικά.Τα σύγχρονα,μην τα ρισκάρεις.

kukosg


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Γιωργάκος Σαβ 16 Μάης 2015 - 20:24

Βασίλη πάρε ένα Inverter 300 W για να φορτίζεις μπαταρία κινητού, να βλέπεις TV, να δουλεύεις υπολογιστή για να μας στέλνεις φωτογραφίες.
Πάρε και μια γεννήτρια 220V 2000W 450€ να την χρησιμοποιείς όταν θες πιστολάκι και τοστάκι..........
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Maximos Σαβ 16 Μάης 2015 - 20:51

Βασίλη, υπάρχει και άλλη λύση ... Rolling Eyes Cool
Όταν χρειάζεσαι πιστολάκια, τοστιέρες κλπ ενεργοβόρα προϊόντα του "πολιτισμού" ...
... πηγαίνεις σε ένα camping ... Very Happy Razz Very Happy ... σε ένα οργανωμένο camping ...   think
Όταν είμαστε στην φύση ... απολαμβάνουμε τη φύση ...  camp  
... και δεν πρέπει να είμαστε τόσο εξαρτημένοι από τον "πολιτισμό" ... !! cool7
Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από ladakias Σαβ 16 Μάης 2015 - 21:20

camp  παμε  καμπινκ για κατι το διαφορετικο .αν θελουμε ολα τα αλλα παμε σε 
δωματιο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από tabbert Κυρ 17 Μάης 2015 - 8:41

αμ δεν καταλάβατε το πρόβλημα του ανθρωπου.....το θεμα είναι ότι το μπιστολακι το χρησιμοποιει ως επι το πληστον ο γυναικειος πλυθησμος...εκει δηλαδή που αρχιζει η μουρμουρα...

tabbert


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από antreas hobby Κυρ 17 Μάης 2015 - 12:14

tabbert έγραψε:αμ δεν καταλάβατε το πρόβλημα του ανθρωπου.....το θεμα είναι ότι το μπιστολακι το χρησιμοποιει ως επι το πληστον ο γυναικειος πλυθησμος...εκει δηλαδή που αρχιζει η μουρμουρα...
 
+100000000000
antreas hobby
antreas hobby


http://www.netcomms.eu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από ladakias Κυρ 17 Μάης 2015 - 13:15

tabbert έγραψε:αμ δεν καταλάβατε το πρόβλημα του ανθρωπου.....το θεμα είναι ότι το μπιστολακι το χρησιμοποιει ως επι το πληστον ο γυναικειος πλυθησμος...εκει δηλαδή που αρχιζει η μουρμουρα...
updown1 clap1 clap1 clap1 clap1
ladakias
ladakias


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από vzol48 Δευ 18 Μάης 2015 - 8:39

Σας ευχαριστω ολους.....ενδιαφερουσες,εξυπνες οι προτασεις του Γιωργου (Κουκος)
Ειναι γνωστο αιωνες τωρα....οπου υπαρχει το γυναικείο στοιχείο υπάρχουν και μπλεξίματα.. Very Happy .Παντως οι συσκευες 12ν ειναι πραγματι πεταμενα ευρα...εχω απο παλια σεσουαρ 12ν...παπαλα....
vzol48
vzol48


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από mitsaras Τρι 19 Μάης 2015 - 21:56

καλησπερα,ο Κωστας ATHANATOS εχει ενα 3000w δεν ξερω αν ειναι καθαρου ημιτονου,ομως ξερω,οτι 5η χρονια τωρα στεγνωνει η γυναικα του και η κορη μου τα μαλλια τους με πιστολακι 2000w,ΧΩΡΙΣ κανενα προβλημα.(εχει ομως και 2 optima επανω)....αυτα..
mitsaras
mitsaras


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Σαβ 20 Απρ 2019 - 19:55

Καλησπέρα από την Κρήτη!
Νέοι εδώ στο φόρουμ σας, και αρκετά άσχετοι από ηελκτρονικά - ηλεκτρικά κτλ.
Να μπω στο θέμα:
Θα ξεκινήσουμε οδικό ταξίδι με ένα Dacia Duster και οροφοσκηνή. Η μπαταρία του αμαξιού είναι καινούρια (όπως και το αμάξι), 75ah.
Αγόρασα ένα ψυγείο Mobicool fr40, για το πορτ μπαγκάζ.
Θέλω ρεύμα για λαπτοπ (χρειάζεται για δουλειά και για αφήγηση του ταξιδιού), φόρτιση κινητών, μπαταρίας κάμερας, και μάλλον να κουμπώνουμε πού και πού τη μηχανή κουρέματος στη φύση, να με κουρεύει η σύζυγος. Smile
Κάποια πρόταση για ινβέρτερ;
Καθαρού ημιτόνου, όπως λέτε, σωστά;
Επίσης, πώς υπολογίζω τι κατανάλωση θα έχω, εννοώ με σβηστό τον κινητήρα, θα μπορώ να δουλεύω στο λαπτοπ καναδυό ώρες, αν χρειαστεί;

Δεν ξέρω αν φαίνονται χαζές όλες αυτές οι ερωτήσεις, συχωράτε με. Very Happy
Επίσης, μου σφύριξε κάποιος να βάλω ηλιακά πάνελ πάνω από την οροφοσκηνή, γίνεται τέτοιο πράγμα;

Συμπληρώνω: Ετούτο εδώ ας πούμε, κάνει;
Belkin AC Anywhere F5C412eb300W

Καλό Σαββατόβραδο σε όλους!!!
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona


http://www.aktravelife.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Georgedim Σαβ 20 Απρ 2019 - 23:28

Κώστα, καλησπέρα.
Το inverter που σκέφτεσαι, δεν είναι "καθαρού" ημιτόνου, ....αλλά "τροποποιημένου ημιτόνου". Οι τελευταίοι "αντιστροφείς τάσεως" είναι μεν πολύ πιο φθηνοί από τους πρώτους, αλλά έχουν το μειονέκτημα της μεγαλύτερης "ιδιοκατανάλωσης" (κατά 20-30% ).
Επίσης για χρήση με Η/Υ και κινητά, δεν είναι ότι το καλύτερο και ασφαλέστερο. Θα λειτουργήσουν μεν οι συσκεύες, ....αλλά η διαφορά στον τρόπο που παρέχουν αυτά τα inverter τα 220V, ....σε βάθος χρόνου, ....δημιουργεί "περιβάλλον" ακατάλληλο για την μακροζωϊα των ηλεκτρονικών συσκευών.

Η μπαταρία του αυτοκινήτου έχει μικρή χωρητικότητα (για την χρήση που θέλεις, με τον κινητήρα σβηστό) και ανεξάρτητα αν είναι καινούργια ή όχι, ....δεν είναι σχεδιασμένη για τέτοιες βαθιές εκφορτίσεις (>50%).
Είναι σχεδιασμένη να αποδίδει ικανή ισχύ για την εκκίνηση του κινητήρα και μέχρις εκεί. Μετά πρέπει να φορτίζεται συνεχώς, ....ειδικά όταν θέλουμε να καταναλώνουμε επιπλέον φορτία και δεν θέλουμε να μας "αφήσει" στον δρόμο.
Για να μπορείς λοιπόν να την χρησιμοποιείς χωρίς πρόβλημα (να αποφορτιστεί δηλαδή), θα πρέπει ο κινητήρας του αυτοκινήτου να είναι οπωσδήποτε σε λειτουργία.

Για το μέγεθος του inverter (πόσα Watt), τον τύπο και άλλα σχετικά με το θέμα, ...ρίξε μια ματιά : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τα Φ/Β που αναφέρεις είναι μια άλλη λύση, ....αλλά και πάλι θα χρειαστείς μπαταρίες βαθείας εκφόρτισης (ναυτιλιακού τύπου ή AGM).

Εδώ κάποιες βασικές πληροφορίες για τα Φ/Β :
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αυτά τα ολίγα από εμένα (....ως μη ειδικός επί του θέματος Embarassed ). Οι πιο ειδικοί του forum, ας καταθέσουν τις απόψεις τους. 
Για όποια άλλη απορία έχεις, μην διστάσεις να ρωτήσεις.
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Georgedim Σαβ 20 Απρ 2019 - 23:42

Κώστα, ...ακόμη μια σημαντική πληροφορία.  Very Happy
Στην συνδεσμολογία που σκέφτεσαι, σημασία έχει επίσης και η πρίζα 12V του αυτοκινήτου, που θα συνδέσεις το inverter. 
Θα πρέπει να γνωρίζεις τι ρεύμα (σε Amper) μπορεί να σηκώσει, ...αλλιώς θα κάψεις την ασφάλεια.
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Κυρ 21 Απρ 2019 - 1:03

Georgedim έγραψε:Κώστα, ...ακόμη μια σημαντική πληροφορία.  Very Happy
Στην συνδεσμολογία που σκέφτεσαι, σημασία έχει επίσης και η πρίζα 12V του αυτοκινήτου, που θα συνδέσεις το inverter. 
Θα πρέπει να γνωρίζεις τι ρεύμα (σε Amper) μπορεί να σηκώσει, ...αλλιώς θα κάψεις την ασφάλεια.
Ευχαριστώ πολύ, για όλες τις πληροφορίες!
Τα διάβασα τα λινκ, και αποφάσισα ότι δεν μπλέκω με πάνελ κτλ, δεν υπάρχει χρόνος, ούτε και διάθεση για κάτι τέτοιο σε αυτό το αμάξι. Smile Πάντως κάτι έμαθα.

Βρήκα ετούτο λοιπόν: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Για τα Α που λες, θα κοιτάξω στο βιβλίο του αμαξιού, και θα ρωτήσω και την αντιπροσωπεία. Το ψυγειάκι καίει 4Α, άλλα τόσα το πολύ το λαπτοπ. Ελπίζω θα είμαι εντάξει, αλλά σε κάθε περίπτωση θα το δω.

Ευχαριστώ πάντως, μπορεί να επανέθω σε άλλο θέμα με τη διαδρομή μας και λεπτομέρειες του ταξιδιού. Smile
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona


http://www.aktravelife.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Georgedim Κυρ 21 Απρ 2019 - 10:30

Κώστα, καλή επιλογή.
Ένα παρόμοιο inverter (σε watt), χρησιμοποιώ και εγώ στο αυτοκινούμενο,  εδώ και 6-7 χρόνια, για φόρτιση των ηλεκτρονικών και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Τα "κροκοδειλάκια" που έχει στην συσκευασία, βολεύουν πολύ αφού επιτρέπουν την απευθείας σύνδεση στην μπαταρία, παρακάμπτωντας την ανάγκη σύνδεσης μέσω της 12V πρίζας του αυτοκινήτου.

Άν μάλιστα θέλεις, ένας ηλεκτρολόγος μπορεί να σου περάσει, ...σε κάποιο σημείο που σε βολεύει στο εσωτερικό του αυτοκινήτου, ...2 αναμονές (με καπάκι) απευθείας από την μπαταρία ( παρεμβάλλοντας καλού-κακού και μια ασφάλεια).
Προσοχή μόνο στη διατομή των καλωδίων. 
Να είναι αυτή που προβλέπει ο κατασκευαστής του inverter (στο εγχειρίδιο χρήσης) ....ή και ακόμη μεγαλύτερης διατομής (πιο καλύτερα, για πιθανή μελλοντική αναβάθμιση Very Happy), ....ώστε να αποφεύγεται η υπερθέρμανσή τους.

Επίσης στο πίσω μέρος του inverter, θα πρέπει να υπάρχει ικανοποιητικός "ελεύθερος" χώρος, ....ώστε να μπορεί να "παίρνει" αέρα και να ψύχεται.
Georgedim
Georgedim
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Kostas & Alyona Κυρ 21 Απρ 2019 - 18:32

Θα υπάρχει χώρος, είμαι προσεκτικός και φοβητσιάρης σε τέτοια, δε θέλω προβλήματα σε ό,τι αγοράζω. Smile
Αλλά μου ήρθε κι άλλη ερώτηση, συγνώμη κιόλας.
Ινβέρτερ ή απλά φορτιστής 12V είναι καλύτερα για το λάπτοπ;
Έχω διαβάσει και τις δύο απόψεις σε πάρα πολλά sites και είμαι σε δίλημμα.
Καθαρά για λάπτοπ αν μιλάμε, τι θα πρότεινες; Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στην κατανάλωση ενός ινβέρτερ;
Ή να το προτιμήσω, για να χρησιμοποιώ το κανονικό καλώδιο φόρτισης 220 του καινούριου λαπτοπ;
Και να έχω και ρεύμα για άλλα ψιλοπράγματα;
Kostas & Alyona
Kostas & Alyona


http://www.aktravelife.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Inverter Empty Απ: Inverter

Δημοσίευση από Γιωργάκος Κυρ 21 Απρ 2019 - 18:49


Εγώ Κώστα για το λάπτοπ έχω πάρει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] λειτουργεί άψογα, έχει επιλογή απο 12 έως 24 volt να επιλέξεις για τη φόρτιση σύμφωνα με τις οδηγίες κατασκευαστή του λάπτοπ .

Σημειωτέον έχει πολλά βύσματα για να βάλεις το κατάλληλο που ταιριάζει στο λάπτοπ σου  .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης