Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Ηλεκτρονικά...μαραφέτια....
από panos Σήμερα στις 16:41

» Η φτώχεια θέλει καλοπέραση
από gsalonica Σήμερα στις 12:43

» Ενα διαφορετικό ταξίδι
από Scout Κυρ 8 Δεκ 2019 - 9:08

» Stopovers Greece
από askvrilissia Σαβ 7 Δεκ 2019 - 8:41

» Χάρτης σημείων "Στάσης & Διανυκτέρευσης"
από alfa romeo Πεμ 5 Δεκ 2019 - 14:08

» Iran 2019
από caminador Τετ 4 Δεκ 2019 - 20:41

» Ανανέωση στεγανοποίησης ....παραθύρων, πορτών και καταπακτών οροφής αυτοκινούμενου.
από lander474 Τετ 4 Δεκ 2019 - 14:15

» Ο εορταστικός Δεκέμβριος στη λαογραφία μας.
από Georgedim Τρι 3 Δεκ 2019 - 11:08

» Παλιά !
από traveller Τρι 26 Νοε 2019 - 21:48

» Sygic γι αυτούς που ακόμη το σκέφτονται
από friar Τρι 26 Νοε 2019 - 12:09

» Transport-to-Greece μια υπηρεσία προώθησης πακέτων
από Νικόλας Μητσόπουλος Δευ 25 Νοε 2019 - 15:23

» Οι 10 πιο επικίνδυνες χώρες για ταξίδι το 2020
από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 21 Νοε 2019 - 21:49

» Τροχόσπιτα & τροχοσκηνές που δεν έχουμε δει ξανά
από caminador Πεμ 21 Νοε 2019 - 19:57

» STOPOVER ΔΟΜΝΙΣΤΑ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 21 Νοε 2019 - 17:06

» STOPOVER ΜΟΝΗ ΠΡΟΥΣΟΥ
από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 21 Νοε 2019 - 17:00

» trigano service
από ladakias Τρι 19 Νοε 2019 - 8:10

» Αξεσουάρ οχημάτων περιοδεύοντος τουρισμού
από Georgedim Δευ 18 Νοε 2019 - 22:14

» Η ρύθμιση για την έλξη όλων των ρυμουλκούμενων και ημιρυμουλκούμενων οχημάτων
από tabbert Πεμ 14 Νοε 2019 - 20:35

» Editorial : «Ανόητοι λεονταρισμοί ….και κακά δαιμόνια»
από caminador Τετ 13 Νοε 2019 - 20:16

» ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟ
από antonis Z Τετ 13 Νοε 2019 - 14:34

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση digg  Κοινωνική Δικτύωση delicious  Κοινωνική Δικτύωση reddit  Κοινωνική Δικτύωση slashdot  Κοινωνική Δικτύωση yahoo  Κοινωνική Δικτύωση google  Κοινωνική Δικτύωση live      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του www.taxidiarides.gr στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Αντιμετώπιση απο έμπορο...

Πήγαινε κάτω

Αντιμετώπιση απο έμπορο... Empty Αντιμετώπιση απο έμπορο...

Δημοσίευση από teonakos Την / Το Σαβ 8 Νοε 2014 - 17:45

Πρίν την 28η Οκτωβρίου αποφασίσαμε εγώ και ο Κουμπάρος με την Γριά και το Σαλιγκαράκι να πάμε εκδρομή στην λίμνη Πλαστήρα .
Όταν λοιπόν ετοίμαζα την Γριά , διαπίστωσα ότι μου είχαν κλέψει  το καπάκι της εξαγωγής του θερμοσίφωνα
Λόγω της πίεσης του χρόνου , πήγα να το αγοράσω από τον Ασημακόπουλο
Αφού του είπα ότι έχω την Γριά που είχε κατασκευάσει ο θείος του μου έδωσε το καπάκι (15 ευρώ) και όταν πήγα να το τοποθετήσω κατάλαβα ότι δεν έκανε (πολύ μεγαλύτερο)
Μετά από μία ; ίσως δυο μέρες πήγα και του εξήγησα ότι δεν κάνει
Πήρε κάποιον συνάδελφό του και τον ρώτησε εάν έχει εκείνος να με εξυπηρετήσει λέγοντάς μου ότι αυτά τα καπάκια δεν υπάρχουν
Πράγματι είχε αλλά θα το έστελνε  αφού εγώ θα είχα πάει την εκδρομή για αυτό τον λόγο το σκέπασα με νάυλον (για να μη μου βάλει μέσα νερό )και πήγα στην εκδρομή μας
Αφού επέστρεψα πήγα για να αλλάξω το καπάκι
Ξέχασα να σας πώ ότι όταν πήγα και του είπα ότι δεν κάνει ψάχνοντας να βρεί μου είπε εάν δεν έχω να δούμε τι θα πάρεις (εννοώντας  ότι δεν θα μου έδινε χρήματα πίσω χρήματα )
Πράγματι το είχε και όταν πήγα να φύγω (το καπάκι αυτό είναι σχεδόν μισό από το άλλο )μου είπε ότι θέλω άλλα 5ευρώ .
Όταν με είδε να γελάω ειρωνικά και να του δίνω τα χρήματα , μου είπε ότι τα επιπλέον χρήματα είναι γιατί δεν υπάρχει άλλο τέτοιο καπάκι και αμέσως μετά (αφού  κατάλαβε τι έλεγε )μου λέει ξέρεις τόσο μου το χρέωσε ο άλλος
Είμαι υποχρεωμένος να σας γράψω το περιστατικό γιατί πολλοί από εσάς είστε πελάτες του.
Εμένα μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση και δεν πρόκειται να με ξαναδεί
teonakos
teonakos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιμετώπιση απο έμπορο... Empty Απ: Αντιμετώπιση απο έμπορο...

Δημοσίευση από athanase Την / Το Σαβ 8 Νοε 2014 - 18:52

Έχεις απόλυτο δίκιο. Λυπηρό είναι το γεγονός ότι ο τύπος (τον οποίον δεν γνωρίζω) μακάρι να αποτελούσε την εξαίρεση δυστυχώς όμως οι σωστοί επαγγελματίες σπανίζουν στις μέρες μας.   Crying or Very sad
athanase
athanase

Δημοσίευση από caminador Την / Το Σαβ 8 Νοε 2014 - 19:44

Τυχαίνει να μην γνωρίζω τον κ. Ασημακόπουλο και που είναι το κατάστημα του, σαν παλαιός Κοκκινιώτης ίσως χρειαστώ κι`εγώ κάτι...
caminador
caminador

Δημοσίευση από ladakias Την / Το Σαβ 8 Νοε 2014 - 20:17

Very Happy σε καταλαβαινω παρα πολυ.μετα τις καλοκαιρινες διακοπες ειπα να ψαξω για τροχοσπιτο . cam πηγα σε παρα πολλα μαγαζια [για 2 εχω να πω πολλη καλα λογια]  μεχρι που απελπιστηκα και τα παρατησα .

ειπα οτι εαν ψαξω ξανα θα ειναι μονο απο ιδιωτη.

η θα παω βορεια γιατι με καποιους που μιλησα τηλεφωνικα ειχα τελειος διαφορετικη αντιμετωπιση. μαλλον θα πρεπει να κατεβουν  στην ΑΘΗΝΑ μηπως και δουμε ασπρη μερα
ladakias
ladakias

Δημοσίευση από Georgedim Την / Το Σαβ 8 Νοε 2014 - 21:26

Μερικές φορές απλές και ίσως ....ανούσιες ενέργειες, μας στιγματίζουν, μας χαρακτηρίζουν και δημιουργούν εντυπώσεις καλές ή κακές.

Πρωταρχικής σημασίας στο "Σωστό Επαγγελματισμό",  πιστεύω είναι η ανάπτυξη "Σχέσης Εμπιστοσύνης" με τον κάθε πελάτη. 

Αυτή είναι που φέρνει μακροπρόθεσμα το "κέρδος".  
Georgedim
Georgedim
Admin

Δημοσίευση από nikospav Την / Το Σαβ 8 Νοε 2014 - 22:51

Κατα καιρους ειχα επαφες και με τους Νοτιους και με τους Βορειους κυριως για ανταλλακτικα ομως για μικροεπισκευες - διαγνωσεις  απο αποσταση και συμβουλες για αποκατασταση βλαβων ο Ζαμπετας ειναι μακραν πρωτος και προθυμος ολο το 24ωρο να βοηθησει στους δυσκολους καιρους δεν μας ειναι οικονομικα ευκολο να παμε το τροχοσπιτο μας για ψυλλου πηδημα στο μαστορα αρα η καθε δωρεαν συμβουλη εκτιμαται και απο εμας αναλογως και χτιζει φιλιες και οχι απροσωπες σχεσεις.Νικος.

nikospav

Δημοσίευση από sudwind Την / Το Κυρ 9 Νοε 2014 - 0:17

athanase έγραψε:Έχεις απόλυτο δίκιο. Λυπηρό είναι το γεγονός ότι ο τύπος (τον οποίον δεν γνωρίζω) μακάρι να αποτελούσε την εξαίρεση δυστυχώς όμως οι σωστοί επαγγελματίες σπανίζουν στις μέρες μας.   Crying or Very sad
δυστυχως εδω αθηνα ολοι μαλλον το ιδιο ειναι,,,,,,χειροτερος παντως απο τον γουλιαρμη δεν υπαρχει!!!!!! πηρα τροχοσπιτο απο εκει,,του εσκασα 10χιλ μετρητα ,,,την 3 μερα ειδε η γυναικα οτι ο νεροχυτης του wc τρεχε,,,,βλεπω εχει ενα ραγισμα,,εεε λεω θα μου το αλλαξει,,,,,μολις πηγα του τοπα οκ μου λεει θα το παραγγειλω ,,κανει 63 ευρω!!!!!!τρελαθηκα!! φυσικα δεν το πηρα εφτιαξα το ιδιο,,απο μεταχειρηση και μετα ,,,?χειροτερα,,,αν δεν επερνα κατι αξιας με ειχε και περιμενα με τις ωρες να εξυπηρετηση αλλους !! ακομα και χερι εβαλε στην υπαληλο που πηγε να με εξυπηρετηση!!!!!!ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ομως ειναι οτι μετα απο 3 χρονια ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ οτι το τροχοσπιτο που χρυσοπληρωσα ,,ΗΤΑΝ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!!!!!!!(ααα,,και το μοντελο ελεγε 2002 και ειναι του 99,,κι εκει ψεμματα)
και πολλα ακομα που εχει κανει που δεν μπορω να τα γραψω ολα,,θελω ,,σελιδες!!
την υγεια μου την βρηκα με τον ΖΑΜΠΕΤΑ,,,φοβερα παιδια!!!ηθελα κατι κλειστρα που καναν 17 ευρω και μου βρηκαν ΚΑΛΥΤΕΡΑ με 2 ευρω!!!!!!!!μονο απο τα παιδια οτι πηρα απο τοτε και οτι παρω πια,,,που να τα κανει αυτα ο γουλιαρμης,,κοιταει μονο να τα "παρει",,θα τον ελεγα δημοσια @@@@@@ αλλα δεν μου αρμοζει,,,
sudwind
sudwind

Δημοσίευση από Maximos Την / Το Κυρ 9 Νοε 2014 - 2:57

Έχω την άποψη, ότι σε κάθε κατηγορία επαγγελματιών (και όχι μόνον εκεί), υπάρχουν και καλοί και κακοί.
Ένας σωστά ενημερωμένος πελάτης, με τις δυνατότητες που μας παρέχουν οι "σημερινές" τεχνολογίες,
καλό είναι να κάνει μια έρευνα αγοράς, πριν αποφασίσει για την όποια αγορά του.

Θα συμφωνήσω, στο ότι κάποιες ατυχείς εκφράσεις, ή συμπεριφορές από πλευράς εμπόρων,
πολλές φορές δημιουργούν άσχημες εντυπώσεις.
Η σχέση εμπιστοσύνης, που ανέφερε παραπάνω ο Γιώργος (georgedim), είναι η καλύτερη επένδυση,
για τον οποιοδήποτε επαγγελματία και θεωρώ, ότι αυτός θα πρέπει να είναι ο στόχος του.

Ίσως και εμείς, ως καταναλωτές και πελάτες, κάποιες φορές να κρίνουμε βιαστικά και αυστηρά ...
... όπως επίσης, και όλοι μας δεν έχουμε τα ίδια κριτήρια επιλογής, με τα οποία κρίνουμε.
Ας μην απορρίπτουμε λοιπόν γενικά και συλλήβδην.

Για τους αδελφούς Ζαμπέτα, προσωπικά, μόνο καλά λόγια έχω να εκφράσω και ιδιαίτερα για τον Αντώνη,
ο οποίος μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ με τις επισημάνσεις και τις υποδείξεις του στο φόρουμ μας.
Επίσης και για τον Αντρέα τον Γουλιαρμή, δεν έχω την ίδια άποψη με τον Ηλία.
Maximos
Maximos
Admin

http://taxidiarides.forumgreek.com

Δημοσίευση από sudwind Την / Το Κυρ 9 Νοε 2014 - 9:11

Maximos έγραψε:Έχω την άποψη, ότι σε κάθε κατηγορία επαγγελματιών (και όχι μόνον εκεί), υπάρχουν και καλοί και κακοί.
Ένας σωστά ενημερωμένος πελάτης, με τις δυνατότητες που μας παρέχουν οι "σημερινές" τεχνολογίες,
καλό είναι να κάνει μια έρευνα αγοράς, πριν αποφασίσει για την όποια αγορά του.

Θα συμφωνήσω, στο ότι κάποιες ατυχείς εκφράσεις, ή συμπεριφορές από πλευράς εμπόρων,
πολλές φορές δημιουργούν άσχημες εντυπώσεις.
Η σχέση εμπιστοσύνης, που ανέφερε παραπάνω ο Γιώργος (georgedim), είναι η καλύτερη επένδυση,
για τον οποιοδήποτε επαγγελματία και θεωρώ, ότι αυτός θα πρέπει να είναι ο στόχος του.

Ίσως και εμείς, ως καταναλωτές και πελάτες, κάποιες φορές να κρίνουμε βιαστικά και αυστηρά ...
... όπως επίσης, και όλοι μας δεν έχουμε τα ίδια κριτήρια επιλογής, με τα οποία κρίνουμε.
Ας μην απορρίπτουμε λοιπόν γενικά και συλλήβδην.

Για τους αδελφούς Ζαμπέτα, προσωπικά, μόνο καλά λόγια έχω να εκφράσω και ιδιαίτερα για τον Αντώνη,
ο οποίος μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ με τις επισημάνσεις και τις υποδείξεις του στο φόρουμ μας.
Επίσης και για τον Αντρέα τον Γουλιαρμή, δεν έχω την ίδια άποψη με τον Ηλία.
maxime προφανως κι εσενα θα σου φερθει με το "γαντι" .τον λογο τον καταλαβαινεις,,,εμενα οπως και πολλους που ξερω ,,,οχι!!μοοονο οταν δει οτι εχει να κερδισει ,,αλλα και παλι  μονο στην αρχη ,,αν μετα δεν του τα σκας χοντρα αρχιζει τα ιδια,,,σε οσους τους τα "περνει" μια χαρα φερεται,,κι εμενα στην αρχη που πηρα διαφορα πραγματα ακριβουτσικα,,,καλος ηταν ,,,,μετα μας εγραφε στα @@@@ του.εγω παντως οπως κι αλλοι που ξερω ουτε μια βιδα απο εκει.βεβαια εχω ακουσει και για αλλους αλλα αυτον τον εχω "χρυσοπληρωσει " για ενα τροχοσπιτο που δεν εκανε ουτε τα μισα καθως και τα πραγματα που ειχα παρει "φαρμακειο" δεν θελω ανα αναφερω λεπτομερειες,οποιος θελει του εξηγω απο κοντα,,,παντως οποιος με ρωταει για κατι να αγορασει η απαντηση μου ειναι,,απο οπουδηποτε αλλου εκτος απο αυτον!!!!!!
sudwind
sudwind

Δημοσίευση από ladakias Την / Το Κυρ 9 Νοε 2014 - 16:28

θα ξαναπω τα ιδια και ισως γινω γραφικος ...............

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

πριν απο δυο χρονια χρειαστηκα κατι ψιλοπραγματα για την τροχοσκηνη [πλαστικα γατζακια και λαστιχακια για τα δωματια] η παραγγελια που εκανα στο ΖΑΜΠΕΤΑ 15-20 ευρω μιλαμε για ασημαντο πιστευω ποσο .η αντιμετωπισει που ειχα πραγματικα απιστευτη με πηραν τηλ δυο φορες και τελικα μου τα εστειλαν.πραγματικα τελειος διαφορετικη αντιμετωπισει  απο τους εδω συναδελφους τους .
οσο για τα τροχοσπιτα σε πολυ χαμηλοτερες τιμες και σε καλυτερη κατασταση
ladakias
ladakias

Δημοσίευση από Γιωργάκος Την / Το Κυρ 9 Νοε 2014 - 16:39

Καλό είναι σε ένα φόρουμ να ακούγονται οι καλές και οι κακές συμπεριφορές απο τους επαγγελματίες του είδους .

Όλοι λίγο πολύ έχουμε αντιμετωπίσει κάποια περιστατικά.
Δεν θα ξεχάσω ένα Σάββατο πήγα σε ένα κατάστημα να αγοράσω ένα αντάπτορα για Γερμανική φιάλη υγραερίου σε Ελληνικό σπείρωμα για βιδώσω τον ρυθμιστή πίεσης .
Φόραγα ένα καπέλο που έγραφε "CHAUSSON" όταν με είδε ο καταστηματάρχης με έντονο ύφος μου λέει :
Τι μου ήρθες εδώ με το καπέλο CHAUSSON ;
Βλέπεις ο καταστηματάρχης εμπορεύεται ADRIA.
Αν δεν μου ήταν άμεσα απαραίτητος θα το άφηνα και θα έφευγα....
Το γεγονός είναι ότι δεν έχασα εγώ απο την συγκεκριμένη συμπεριφορά αυτός έχασε, όταν ο γιος μου ήθελε να αγοράσει τροχόσπιτο και μου είπε ότι βρήκε στον συγκεκριμένο ένα τροχόσπιτο που του αρέσει δεν τον άφησα να το πάρει .

Για την ιστορία αγόρασε απο τον Γουλιαρμή και έχω να πω καλά λόγια για τον Αντρέα.

Όσο για τους Αδελφούς Ζαμπέτα και για τους συνεργάτες τους είναι παράδειγμα προς μίμηση......
Γιωργάκος
Γιωργάκος

Δημοσίευση από athanase Την / Το Κυρ 9 Νοε 2014 - 18:14

Φίλοι μου ψυχραιμία! Σε όλους τους κλάδους υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες. Ένα μεμονωμένο γεγονός δε θα πρέπει να μας κάνει να στιγματίζουμε έναν έμπορο τον οποίον ναι μεν δεν γνωρίζω αλλά μόνο καλά λόγια έχω ακούσει. 
Αντώνη φοβάμαι ότι μας έχεις... κακομάθει και έχεις σηκώσει πολύ ψηλά τον πήχη με την συνέπεια και την εξυπηρέτηση που μας προσφέρει η Εταιρεία σας. 
athanase
athanase

Δημοσίευση από sudwind Την / Το Κυρ 9 Νοε 2014 - 19:02

ψυχαριαμια εχουμε παντα οι τροχοσπιταδες,,,!!!!!!!!!!!αλλα το σιγουρο σε αυτο θα το λεω παντα,,ΖΑΜΠΕτΑΣ και μονο,,ανθρωποι με φιλοτιμο και αγαπη για τους ολους εμας.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,αυτο βεβαια ειναι γνωμη δικια μου,,,,,,'
sudwind
sudwind

Δημοσίευση από antreas hobby Την / Το Κυρ 9 Νοε 2014 - 20:00

sudwind έγραψε:ψυχαριαμια εχουμε παντα οι τροχοσπιταδες,,,!!!!!!!!!!!αλλα το σιγουρο σε αυτο θα το λεω παντα,,ΖΑΜΠΕτΑΣ και μονο,,ανθρωποι με φιλοτιμο και αγαπη για τους ολους εμας.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,αυτο βεβαια ειναι γνωμη δικια μου,,,,,,'

+ 1000
antreas hobby
antreas hobby

http://www.netcomms.eu

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Την / Το Δευ 10 Νοε 2014 - 11:42

athanase έγραψε:Φίλοι μου ψυχραιμία! Σε όλους τους κλάδους υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες. Ένα μεμονωμένο γεγονός δε θα πρέπει να μας κάνει να στιγματίζουμε έναν έμπορο τον οποίον ναι μεν δεν γνωρίζω αλλά μόνο καλά λόγια έχω ακούσει.

Προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμοί δεν θα έπρεπε να αναρτώνται χωρίς φειδώ...
Καταθέτω λοιπόν και εγώ τις εμπειρίες μου από τους μετρημένους (3) επαγγελματίες που γνωρίζω...
Ας ακούγονται και οι αντίθετες γνώμες, έτσι για την ισορροπία.
Επισκέπτομαι για ότι χρειαστώ τον Αντρέα τον Γουλιαρμή από την πρώτη επαφή μου με τα Αυτοκινούμενα. Χρόνια τώρα.
 Δεν με "κρέμασε" ποτέ, βρίσκοντας λύσεις και κατασκευάζοντας κάθε ιδέα που "έριχνα" στο τραπέζι...
 θέλει σίγουρα λίγο υπομονή κατά την επίσκεψη εκεί. Αν έχουμε όμως κατά νου ότι εργάζεται μόνος και με μεράκι, όχι ξεπετάγματα, πάμε χαλαροί περνάμε καλά και φεύγουμε το απογευματάκι. Έχω φύγει και την επομένη! Κοιμήθηκα με την Χαρά στο αυτοκινούμενο λόγω χρονοβόρας κατασκευής...
Δεν θα έλεγα το ίδιο για τον πρώην συνεταίρο του τον κ Καστρίτη που με την απαράδεκτη συμπεριφορά του- υφάκι "θεού" προς "ζητιάνο" - με έχασε εξ αρχής από πελάτη...
Όσο για τους αδελφούς Ζαμπέτα αν και είχαμε μια πολύ σύντομη προσωπική επαφή πριν κάτι Χριστούγεννα, χωρίς επαγγελματικά πάρε δώσε και την βοήθεια τους με την συνδρομή στην ADAC, προσθέτω την θετική εντύπωση που αποκόμισα στην δική σας καλή κριτική.
camp       
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος

Δημοσίευση από caravanexpert Την / Το Δευ 10 Νοε 2014 - 15:02

Καλησπέρα σε όλους σας,

Όσοι με γνωρίζουν προσωπικά ξέρουν ότι δεν θέλω να συμμετέχω ενεργά στα φόρουμ γιατί θεωρώ ότι είναι καλύτερο οι ιδιοκτήτες να καταθέτουν σκέψεις και απόψεις και να συζητούν μεταξύ τους χωρίς την παρέμβασή μας . Υπάρχουν όμως και πράγματα που δεν μπορούν να μένουν αναπάντητα .

Πρώτα από όλα ο κύριος teonakos μπορεί να μου επιστέψει άμεσα το καπάκι που του πούλησα αφού δεν είναι ευχαριστημένος από την αντιμετώπισή μου. Το καπάκι του θερμοσίφωνα κοστίζει 15 ευρώ και το παλαιότερο το οποίο έψαξα να βρώ για να το εξυπηρετήσω γιατί έχει καταργηθεί εδώ και κάποια χρόνια κόστισε 5 ευρώ παραπάνω γιατί το αγόρασα από άλλο συνάδελφο ο οποίος μου το έδωσε για να με εξυπηρετήσει. Αν δεν του κάνει η τιμή ή το προϊόν προφανώς και δεν έπρεπε να το αγοράσει. Εννοείται ότι τα χρήματα θα τα έπαιρνε πίσω. Αυτό το γνωρίζουν οι πελάτες μου που είναι εδώ ότι δεν έχω πρόβλημα να το κάνω. Βέβαια είναι εύκολο να βγάζετε συμπεράσματα και να αξιολογείτε έτσι απλά η δουλειά του καθενός . Το ότι εγώ έψαξα να του βρώ το καπάκι για να εξυπηρετηθεί βεβαίως και δεν αξιολογείται. Το κόστος πάντα παίζει ρόλο και δεν διαφωνώ , αφού όμως θεωρεί ότι είναι ακριβό καμία αντίρρηση να μου επιστραφεί και να εισπράξει τα χρήματά του.
Τέλος προς ενημέρωσή σας θα πρέπει να σας πω ότι αν επικοινωνήσετε με όλους τους εμπόρους θα δείτε ότι τα καπάκια της Truma έχουν από 15 έως 22 ευρώ. Το ότι βρήκε το καπάκι που είναι το πιο παλιό σχέδιο είναι απλά τυχερό μιας και οι εταιρίες του εξωτερικού έχουν εδώ και κάποια χρόνια σταματήσει να το διανέμουν αλλά βέβαια αυτό στην Ελλάδα όπως και πολλά άλλα σιγά μην μας ενδιέφερε !!

Να είστε όλοι καλά και καλές διαδρομές !!
caravanexpert
caravanexpert

http://www.caravan-web.gr

Δημοσίευση από athanase Την / Το Δευ 10 Νοε 2014 - 18:32

Θα επανέλθω με μια ακόμη απάντηση. Σαν έμπορος επί 22 χρόνια μπορώ να πω μόνο τούτο. Τον πελάτη τον κερδίζεις πάρα πολύ δύσκολα, με την εξυπηρέτηση, την φροντίδα, την ποιότητα των υλικών και των προσφέρουένων υπηρεσιών, την προσοχή που δείχνεις και τελευταία ίσως έρχεται η τιμή ακόμα και στις σημερινές δύσκολες μέρες. Τον πελάτη όμως μπορείς να τον χάσεις από ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ αστοχία αυτά οι καλοί έμποροι τα γνωρίζουν ή εν πάσει περιπτώσει ΩΦΕΙΛΟΥΝ να τα γνωρίζουν. 
athanase
athanase

Δημοσίευση από teonakos Την / Το Τρι 11 Νοε 2014 - 10:41

Φίλε μου το σωστό είναι να λέμε τα πράγματα όπως ακριβώς έγιναν
Τα 5 ευρώ όπως καταλαβαίνεις δεν μας κάνουν φτωχότερους 
Εγώ δεν σε είχα ξανασυναντήσει που σημαίνει οτι δεν είχα προσωπικά μαζί σου
Αλλά οτι μου είπες να δούμε τι άλλο θα πάρεις είναι γεγονός και γιαυτό τον λόγο η αναγραφή μου στο περιστατικό 
Εγώ πάντος για να σε έκανα πελάτη δεν θα σου χρέωνα επιπλέον χρήματα γνωρίζοντας οτι έχεις ένα παλαιό τροχόσπιτο 
Και δεν είπα οτι δεν μου κάνει το καπάκι , ο τρόπος πώλησής του δεν μου έκανε
teonakos
teonakos

Δημοσίευση από caravanexpert Την / Το Τρι 11 Νοε 2014 - 11:10

Καλέ μου φίλε  κάνεις ένα λάθος , 

Επειδή όπως λές δεν με ξέρεις το να μου επεστρεφες το καπάκι και να σου έδινα τα λεφτά πίσω ήταν το πιο εύκολο και αλλοι φίλοι στο forum ξερουν ότι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα σε καμία περίπτωση . Το ότι σου είπα κράτα το καπάκι μέχρι να δούμε τι θα κάνουμε είναι αλλο με το κράτα το καπάκι γιατι δεν σου επιστρέφω λεφτά . Το ότι ασχολήθηκα και έψαξα να σου βρώ το καπάκι απο αλλο έμπορο και μαλιστα όχι στην αθήνα είναι πολύ πιο σημαντικό . Γιατι εσύ αυτό το καπάκι δεν θα το έβρισκες . Για όσοι είναι έμποροι εδώ ξέρουν ΄το ένα ανταλλακτικό με το καιρό στα εργοστασια όταν λιγοστευει και δεν επανακατασκευάζεται ανεβάζει τιμή λογω κόστους αποθήκευσης . ΚΑι αυτη τη διαφορά την πληρώνει και ο χοντρέμπορος και ο λιανέμπορος και στο τέλος ο πελάτης . Τα 5 ευρώ επιπλέον δεν τα πηρα για αλλο λόγο παρα μόνο γιατι το καπάκι αυτό κοστιζε 20 ευρώ και όχι 15 που πουλάω εγώ το πιο καινούργιο σχέδιο . και επιμένω ότι είναι πιο σημαντικό ότι το βρήκαμε και όχι τα 5 ευρώ . Αν εσύ το έχεις βρεί αλλού φθηνότερα τότε να μου το φέρεις πίσω και να πάρεις τα 20 ευρώ , αλλά όχι να φταίω κιόλας που βοήθησα να βρεις κάτι που έχει εξαντληθεί απο την αγορά επειδή η Truma δεν το παράγει πια . 

Κρίμα είναι να αντιδικούμε για τέτοια μικρά πράγματα ! 

Καλή συνέχεια και καλές διαδρομές και εγώ πάλι αν χρειαστείς κάτι είμαι στη διάθεσή σου
caravanexpert
caravanexpert

http://www.caravan-web.gr

Δημοσίευση από athanase Την / Το Τρι 11 Νοε 2014 - 11:26

Πολύ φιλικά προς όλες τις πλευρές να κλειναμε εδώ το θέμα που κατά την γνώμη μου το εξαντλήσαμε. Οι φίλοι του φόρουμ πιστεύω ότι έβγαλαν τα συμπεράσματα τους. Ας κάνουμε όλοι μία καλή προσπάθεια για το κοινό όφελοςVery Happy
athanase
athanase

Δημοσίευση από Maximos Την / Το Τρι 11 Νοε 2014 - 13:20

Θα συμφωνήσω, ότι πράγματι το θέμα το εξαντλήσαμε, ας μην δώσουμε άλλη συνέχεια.
Εκφράστηκε ένα παράπονο, δόθηκε η εξήγηση από τον κ. Ασημακόπουλο,
και η όποια συνέχεια, δεν νομίζω, ότι θα συμβάλλει σε κάτι.
Στα θετικά, προσμετρώ, την προσπάθεια και το ότι βρέθηκε τελικά,  το σωστό ανταλλακτικό.

Καλά να είμαστε και όσο μπορούμε, να περνάμε καλύτερα.
Maximos
Maximos
Admin

http://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης