www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

+15
Aigagros
Athanatos
athanase
Masterless
Νικόλας Μητσόπουλος
george
joskem
diamantino
Cissy 242
Maximos
traveller
Γιώργος
Γιωργάκος
Patrinos
234
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Masterless Κυρ 2 Δεκ 2012 - 17:08

Θανάση καλά το πάμε, οπότε συνεχίζεις........... Basketball
Masterless
Masterless


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από george Κυρ 2 Δεκ 2012 - 21:13

Μπράβο Θανάση

ευχαριστούμε για την παράκληση cheers (φώτο - γράμματα )
george
george


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Maximos Κυρ 2 Δεκ 2012 - 22:40

Θανάση, σ' ευχαριστούμε ... bravo

Οι φωτογραφίες με τα αποξηραμένα φρούτα και τα μπαχάρια ...
... πανδαισία χρωμάτων ... ! yes

Maximos
Maximos
Admin


https://taxidiarides.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Athanatos Δευ 3 Δεκ 2012 - 22:33

Θανάση καλώς ορίσατε.Σε ευχαριστούμε για το ωραίο ταξιδιωτικό .Μου αρέσει πολύ που κάνεις και την απαραίτητη ιστορική-πολιτιστική ενημέρωση.Νάσαι καλά να μας ταξιδεύεις....
Athanatos
Athanatos


http://www.kkouvidis.dpgr.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Δευ 3 Δεκ 2012 - 22:35

καιρός ήταν να αρχίσουν τα επεισόδια eye
Πανέμορφα yes
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Patrinos Δευ 3 Δεκ 2012 - 22:42

Πολύ ωραία!!! Θανάση, σε παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον.
Patrinos
Patrinos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από joskem Τρι 4 Δεκ 2012 - 9:12

Έκτακτα Θανάση, έκτακτα !!!
Εγώ τουλάχιστον δεν έχω πάει προς αυτά τα μέρη και το όλο οδοιπορικό σου μου δίνει μεγάλο ενδιαφέρον, όχι μόνο για τις "τουριστικές" πληροφορίες που μας παρέχεις, αλλά και για τις "χρηστικές" πληροφορίες για αυτοκινούμενους και τροχοσπιτάδες.

joskem


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Γιώργος Τρι 4 Δεκ 2012 - 10:13


Πολύ όμορφα Θανάση ! ! cheers
Αν γίνεται, βάλε και κανέναν χάρτη με το συνολικό δρομολόγιό σου, (αλλά και με τα επί μέρους), γιά να μπορούμε να σ' ακολουθούμε στην πορεία σου.

Οπως ήδη έγραψα, υπάρχουν αρκετοί που ενδιαφέρονται γιά την Τουρκία οπότε το ταξίδι σου, (στο σύνολό του ή στα επί μέρους κομμάτια του), μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν μπούσουλας.
Γιώργος
Γιώργος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Cissy 242 Τρι 4 Δεκ 2012 - 11:40

Θανάση έχω βγάλει τον χάρτη και παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον ταξίδι σου. Οι παραλίες μου φαίνονται καταπληκτικές.
Ερωτήσεις
1. Παρατήρησες αν το ελεύθερο παρκάρισμα/κάμπινγκ (χωρίς τραπεζοκαθίσματα εννοείται), είναι ανεκτό ή πρέπει κανείς να πάει καλά και σώνει σε κάμπινγκ ή camper stop?
2. Πως βρίσκεις τα camper stop? Το βιβλίο μου με τα camper stop δεν συμπεριλαμβάνει την Τουρκία. Τα βρίσκεις πηγαίνωντας επί τόπου ή έχεις κάποια πηγή ?
Θερμές ευχαριστίες
C
Cissy 242
Cissy 242


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από athanase Τρι 4 Δεκ 2012 - 13:34

Cissy 242 έγραψε:Θανάση έχω βγάλει τον χάρτη και παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον ταξίδι σου. Οι παραλίες μου φαίνονται καταπληκτικές.
Ερωτήσεις
1. Παρατήρησες αν το ελεύθερο παρκάρισμα/κάμπινγκ (χωρίς τραπεζοκαθίσματα εννοείται), είναι ανεκτό ή πρέπει κανείς να πάει καλά και σώνει σε κάμπινγκ ή camper stop?
2. Πως βρίσκεις τα camper stop? Το βιβλίο μου με τα camper stop δεν συμπεριλαμβάνει την Τουρκία. Τα βρίσκεις πηγαίνωντας επί τόπου ή έχεις κάποια πηγή ?
Θερμές ευχαριστίες
C

Σίσσυ μου ευτυχώς για εμάς τα πράγματα στην Τουκία είναι πάρα πολύ ... χαλαρά. Ειδικά τους τουρίστες τους σέβονται και κάνουν πολύ εύκολα τα στραβά μάτια. Λοιπόν όλες οι πόλεις και τα χωριά διαθέτους άπειρα OTO PARΚ εδώ μπορείς να παρκάρεις άνετα με ασφάλεια και πολύ φθηνά (2-4€). Εδώ αν το πάρκινγκ είναι μεγάλο που συνήθως είναι μπορούν εύκολα να βολευτούν και τα τροχόσπιτα. Πολλά απ' αυτά μποπρούν έναντι 1-2€ να σου δώσουν νερό και ρεύμα. Αυτά για τα επίσημα ... μέτρα. Πέραν αυτών μπορείς να παρκάρεις το αυτοκινούμενο ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ απογορευτικό στάθμευσης. Όπου είναι λίγο απόμερα το τραπεζάκι και η καρέκλες ΔΕΝ αποτελούν πρόβλημα.

Στον Marmaris, Kas, Bodrum έκανα ελεύθερο σε απίθανες αλάνες δίπλα στις πόλεις (300-500μέτρα) και το απόλαυσα. Κλείνοντας και ανακεφαλαιώνοντας η Τουρκία είναι ο παράδεισος του free camping.

Εδώ η αλάνα σε ένα όμορφο ύψωμα 500μέτρα από το κέντρο του Kas (θα γράψω γι αυτό παρακάτω)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Cissy 242 Τρι 4 Δεκ 2012 - 13:39

Θανάση πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου για το wild camping, του οποίου εμείς είμαστε φανατικοί οπαδοί. Κάτι σαν την Γαλλία δηλαδή και η Τουρκία, όπου στην Γαλλία όλα τα μέρη έχουν δημοτικό πάρκινγκ που μπορούν να χρησιμοποιούν και campers και πολλές φορές και με νερό, έναντι συνήθως ταπεινού τιμήματος.
Οι φωτογραφίες σου καταπληκτικές και περιμένουμε την συνέχεια.
C
Cissy 242
Cissy 242


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Cissy 242 Τρι 4 Δεκ 2012 - 13:52

Φύγαμεεεεε....... Very Happy Very Happy
C
Cissy 242
Cissy 242


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από magbas Τετ 5 Δεκ 2012 - 1:30

athanase έγραψε:Στον Marmaris, Kas, Bodrum έκανα ελεύθερο
σε απίθανες αλάνες δίπλα στις πόλεις (300-500μέτρα) και το απόλαυσα.
Κλείνοντας και ανακεφαλαιώνοντας η Τουρκία είναι ο παράδεισος του free
camping.
................................................................................................................................................................................ΑΙΒΑΛΙ εδώ ντόπιοι Τούρκοι με το τραπέζι, τις καρέκλες και την ... φουφού τους κάνουν ελεύθερο σε κεντρικό πάρκο στο Αϊβαλί. (Σίσσυ)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Πιστεύω Θανάση στο τέλος να έχουμε και τις συντεταγμένες από όλα
«τα ελεύθερα» για μελλοντική χρήση. Βέβαια
θα ήθελα στο σημείο αυτό να θυμίσω και το CAMPER STOP-GREECE AND EUROPE [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] όπου μία καταγραφή και εκεί θα έχει την μελλοντική αξία της.Περιμένουμε την συνέχεια
magbas
magbas


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από caminador Τετ 5 Δεκ 2012 - 10:12

Επιθυμιτός προορισμός αρχίζουμε να έχουμε μια εικόνα, για τους "Αθηναίους έχουμε το πρόβλημα Αθήνα σύνορα, όσο για το Κας νομίζω ότι είναι απέναντι απ`το Καστελόριζο,θα ήταν μοναδική ευκαιρία να το συνδυάζαμε.
caminador
caminador


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Τετ 5 Δεκ 2012 - 17:15

Συνυπογράφω τα λεγόμενα του Θανάση, οι Τούρκοι ταξιδιώτες σταματάν για πικ νικ- και όχι μόνον- σχεδόν παντού... mmm
Στα πάρκινγκ στην άκρη του δρόμου, στα χωράφια, στις παραλίες. Πρώτο μέλημα η ψησταριά ως οι συνεπείς "taxidiarides" η διαφορά είναι ότι ένα κιλίμι είναι αρκετό τα τραπεζο-καθίσματα σπάνια... eye
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από athanase Τετ 5 Δεκ 2012 - 20:58

magbas έγραψε:
athanase έγραψε:Στον Marmaris, Kas, Bodrum έκανα ελεύθερο
σε απίθανες αλάνες δίπλα στις πόλεις (300-500μέτρα) και το απόλαυσα.
Κλείνοντας και ανακεφαλαιώνοντας η Τουρκία είναι ο παράδεισος του free
camping.
................................................................................................................................................................................ΑΙΒΑΛΙ εδώ ντόπιοι Τούρκοι με το τραπέζι, τις καρέκλες και την ... φουφού τους κάνουν ελεύθερο σε κεντρικό πάρκο στο Αϊβαλί. (Σίσσυ)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Πιστεύω Θανάση στο τέλος να έχουμε και τις συντεταγμένες από όλα
«τα ελεύθερα» για μελλοντική χρήση. Βέβαια
θα ήθελα στο σημείο αυτό να θυμίσω και το CAMPER STOP-GREECE AND EUROPE [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] όπου μία καταγραφή και εκεί θα έχει την μελλοντική αξία της.Περιμένουμε την συνέχεια

Βασίλη λίγη υπομονή, ξέρω ότι έχεις κάνει και συνεχίζεις να κάνεις προσπάθειες για την συγκέντρωση πολύτιμων πληροφοριών που αφορούν το ''ελεύθερο''. Εχω κάνει κι εγώ και συνεχίζω να κάνω βάζοντας πάντα στις δημοσιεύσεις μου τις συντεταγμένες και όχι μόνο, μιλώ για ασφάλεια, απόσταση από την πόλη φωτισμό και πολλά ακόμη. Οταν έχω χρόνο συνεισφέρω και στο panoramio το οποίο βρίσκω πολύ χρήσιμο. Υπομονή λίγο ακόμη να απελευθερωθώ και να μπω στο κλαμπ των ... συνταξιούχων. Δεν βλέπεις τι τραβάω να τελειώσω αυτή την δημισίευση του τελευταίου ταξιδιού μου, με εμπόδια πολλά διότι δεν υπάρχει χρόνος.
athanase
athanase


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από mitsaras Τετ 5 Δεκ 2012 - 21:23

Καταπληκτικο το οδοιπορικο σου με τις φωτο....παντα τετοια ευχομε να το κανεις τακτικα....αντε να δουμε και μεις αν αξιοθουμε ποτε...
mitsaras
mitsaras


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Patrinos Κυρ 9 Δεκ 2012 - 23:53

Θανάση, σε ευχαριστούμε για τις χρήσιμες πληροφορίες σου (ελπίζοντας να μας χρειαστούν σύντομα) και για τις πολύ ωραίες φωτογραφίες σου.
Patrinos
Patrinos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Γιωργάκος Δευ 10 Δεκ 2012 - 8:05

Θανάση σε ευχαριστούμε.
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Τουρκία-Μ.Ασιατικά παράλια-Antalya

Δημοσίευση από Γιώργος Δευ 10 Δεκ 2012 - 10:03

athanase έγραψε:

. . . Μας έμειναν οι ωραιότερες αναμνήσεις. Τα αρώματά τους, τα φαγητά τους, η φιλοξενία αλλά και ο επαγγελματισμός τους . . .

Στέκομαι σ' αυτό Rolling Eyes . . . Την ίδια άποψη έχω κι' εγώ Θανάση.

Σ' ευχαριστούμε γιά την όμορφη παρουσίαση. Very Happy
Γιώργος
Γιώργος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης